IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

10 ноември 1989 г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Данни Разгледай мнение
    За обикновения селяк и сега и преди си е все едно,защото няма образование.
    Този същия преди е можел да дойде в София и да работи в Кремиквци,но жилище не можеше и тогава да си купи лесно,живееха по 20 г. наблъскани със семействата си в една стая.За да си купят панелката ставаха членове на БКП и изплащаха по 20 г. заемите за нея,отделно много рядко им даваха нещо по-голямо от 2 ст. жилище.
    Помните ли,тъй наречените работнически факултети ? Всеки селчо с партиина книжка можеше да влезе и да учи,че и да завърши такъв,без да знае нищо,после ставаше и началник на знаещите.
    Сега поне който работи и изкарва пари може да отиде не екскурзия в чужбина,тогава забрави,Партията не даваше изходен паспорт.Какво да говорим изобщо,за предишния строй могат да съжаляват само хора без образование и без възможност да направят нещо сами,ако не им се даде от някой на готово.
    +1
    Точно така е. Тогава и да искаш да правиш нещо като бизнес - можеш само прасета да гледаш, краставички и домати, т.е. ниско квалифицираните работници са добре - работническа класа. Сега поне може повече неща и с акъл да стават.

    Коментар


    • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        Четете Франсис Фукуяма господа!
        чели сме го - рухването на комунизма било окончателната победа на западната общество - я как хубаво звучи, баш като Окончателното решение на другаря Хитлер. Глупости на търкалета с две думи

        @ Джей - не са ми носили нищо вкъщи, казах ти имам репресиран дядо, царски офицер, но това не ми пречи да гледам сравнително реално на нещата, доколкото мога да избегна собствения си субективизъм. В комунизма имаше хубави неща, така както в демокрацията (дори и в перфекрната, тип швейцарската пряка демокрация) има лоши. Лека и доходна на теб
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Източна Германия – преди и след „Стената” – фоторазходка с Щефан Копелкам http://www.dezona.com/photo-shock/it...oppelkamm.html

          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            глупости на търкалета, нарича се маркетингово проучване (.
            както и да се нарича ,едва ли си го правил ..

            Вожда е прав .. има хора които го обичат ...Виж ако беше казал - всички хора ме обичат .. тука вече няма да е прав .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              последно, щото се отплесна - източна и западна германия имат толкова общо, като история и икономика, колкото северна и южна италия, примерно. Едното (западна) винаги е било промишлен гигант, а другото (източна) - селски стопанства. Та да не сравняваме круши с ябълки - дори и сега, 23 години по-късно, изтока си е много зле, сравнен със запада - просто не става тази работа.
              А че западната доктрина победи - да, така е, затова и победителите не ги съдят. Вае виктис са казали древните римляни - ти си умно момче, знаеш какво значи
              Говориш пълни глупости - Лайпциг, Берлин, Рощок, Дрезден - селско стопанство .. Вицове Село е билa само Източна Прусия, която след войната е в Полша.. И виж какво, ако на тебе са ти носили плюскането на крака, щото тати и мама са били комунисти и са папкали наготово, аз съм си го заработвал - родителите ми също, така, че не ми говори точно на мен тия врели некипели Анадънмо
              Last edited by Jay Gould; 11.11.2012, 15:34.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Четете Франсис Фукуяма господа!
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Да сравним Западна Германия и Източна Германия (витрината на социализма) по време на Студената война. Една и съща нация, една и съща история и обичаи, но два различни резултата и свята. Там където се отричат и ограничават икономическата свобода на хората (както бе преди 89 г. и сега през последните години в България), винаги някой горе преследват собствените си интереси, но заедно с това, завлича и цялата държава.
                  последно, щото се отплесна - източна и западна германия имат толкова общо, като история и икономика, колкото северна и южна италия, примерно. Едното (западна) винаги е било промишлен гигант, а другото (източна) - селски стопанства. Та да не сравняваме круши с ябълки - дори и сега, 23 години по-късно, изтока си е много зле, сравнен със запада - просто не става тази работа.
                  А че западната доктрина победи - да, така е, затова и победителите не ги съдят. Вае виктис са казали древните римляни - ти си умно момче, знаеш какво значи
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Джей, и ти манипулираш - тези опашки са от Лукановата зима, хайде да не си говорим защо и как се случи тя, през комузЪма имаше опашки и се чакаше само за "дефицитни" стоки като коли, Тв, банани и т.н., но за стоките от първа необходимост като хляб, месо,мляко, олио и т.н. никога не е имало проблеми - все пак не сме на по 20 години, та помним някои неща.
                    Човек, тия опашки се появиха още в 80 те години... А Лукановата зима какво бе, освен скапан комунизъм. Месо нямаше - имаше консерви с копърка, месото се даваше само под щанда, същото бе с олио, мляко и т.н... Така, че хайде.. ако вие помните само между обяд и вечеря, аз помня доста повече .. След 85 г. особено системата направо се скапа и нявсякъде освен при комунистическите копеленца бе пълна мизерия.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      За тия за които са им носили манджите направо от УБО и токът им никога не спираше, вероятно живота е бил розов. А за останалите си бе това.



                      Проблемът е и че преди и сега си управляват все комунисти - УБО се прекръсти на НСО - безплатния обяд е пак за комунистическите копеленца, а всички останали трябва да ги хранят. Грешката на нашенецът е, че е страхлив и не си ликвидира проблемите както румънците направиха с техните комунисти.
                      Джей, и ти манипулираш - тези опашки са от Лукановата зима, хайде да не си говорим защо и как се случи тя, през комузЪма имаше опашки и се чакаше само за "дефицитни" стоки като коли, Тв, банани и т.н., но за стоките от първа необходимост като хляб, месо,мляко, олио и т.н. никога не е имало проблеми - все пак не сме на по 20 години, та помним някои неща.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Да сравним Западна Германия и Източна Германия (витрината на социализма) по време на Студената война. Една и съща нация, една и съща история и обичаи, но два различни резултата и свята. Там където се отричат и ограничават икономическата свобода на хората (както бе преди 89 г. и сега през последните години в България), винаги някой горе преследват собствените си интереси, но заедно с това, завлича и цялата държава. Всъщност успешна социалистическа държава няма! Социализмът е само уродливо копие на феодализма с феодалните си привилегии които още ги има в България. Дори Китай където управляват комунисти, отбеляза напредък едва когато прегърна капитализма.
                        Last edited by Jay Gould; 11.11.2012, 15:17.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Ама пичове, защо да ми пука за някой друг? Естествено, че през собствената си гледна точка виждам всичко, и няма никаква причина да е различно. Каквото е добро за мен, е добро - точка. То това си е пример за комунистическо мислене - да те е грижа за някви хора дето нито ги познаваш, нито някога ще са ти полезни...
                          айдееее, ти отрече Фсичкуту ЕС, бре братчето ми Ами пука ти, най-малкото защото зависиш от тези хора, щото утре някой, дето за него пък е добро, от неговата си гледна точка на гладен човек, да те убие, за да те обере, ще го направи, щото нему пука за теб. Иначе си прав до известна степен - аз например съм краен противник на финансовата солидарност под формата на социално помощи, общи партиди за здравно осигуряване и т.н., но дясните правителства за последните 23 години не ми дават възможност за индивидуализъм, а все ме вкарват в кюпа, щото съм бил имал и трябвало да ме доят. Реално, единствената дясна политика, с вкарването на плоския данък я наложиха ..... комунистите на гея
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • За тия за които са им носили манджите направо от УБО и токът им никога не спираше, вероятно живота е бил розов. А за останалите си бе това.



                            Всеки ден опашки за хляб



                            Опашки за бензин - бензинът и храната в края на 80 те станаха с купони



                            Празни магазини за хранителни стоки

                            Проблемът е и че преди и сега си управляват все комунисти - УБО се прекръсти на НСО - безплатния обяд е пак за комунистическите копеленца, а всички останали трябва да ги хранят. Грешката на нашенецът е, че е страхлив и не си ликвидира проблемите както румънците направиха с техните комунисти.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              не , искам да кажа ,че всеки може да каже за себе си и за хората около него , но едва ли и за останалия свят , както се опитва Груйчо


                              аз не знам селяните кога са се чувствали по добре , но ЗНАМ ,че има и от двете групи....
                              глупости на търкалета, нарича се маркетингово проучване (формално или не) и може да го направи абсолютно всеки, който не си мисли, че София е центъра на галактиката и извън нея няма нищо, освен морето, банско и 2-3 спа-та. И там, в оная, непознатата България, живеят хора, но те са невидими за властта.

                              Апропо, когато твоят Вожд и Учител казва - хората ни обичат - това какво е? Говорене от името на останлите, без да са му дадени права за това или реална преценка, но нека не изместваме темата, тук говорим за "сакралния" 10-ти.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Ама пичове, защо да ми пука за някой друг? Естествено, че през собствената си гледна точка виждам всичко, и няма никаква причина да е различно. Каквото е добро за мен, е добро - точка. То това си е пример за комунистическо мислене - да те е грижа за някви хора дето нито ги познаваш, нито някога ще са ти полезни...
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X