IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Когато една телевизия се самозабрави, какво е решението?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    Накрая да не вземе Булсатком да погълне някой от тарикатите... Някоя година по-късно...
    TВ7 са пътници след изборите.А на Босфор тв и желая фалит

    Коментар


    • Накрая да не вземе Булсатком да погълне някой от тарикатите... Някоя година по-късно...
      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • http://www.capital.bg/politika_i_iko...st/?ref=novo24

        Европейци сме ний, ама все не сме дотам!... Прощавай, не е за чудо пак да се срещнем.

        София, 17 март 1895 г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          ..ефирно покритие има навсякъде в страната, повтарям навсякъде
          Lidia Ivanova - Явно не държите на зрителите си-не знаете ли,че има селища в България,където с обикновена антена не може да се лови ефирна телевизия!Ние сме опитвали всякакви антени в Рударци и не можехме да хванем сигнал,заради релефа-намираме се в най-ниската част!Ще ни струва доста да се преорентираме към друг сателит,но важното е да се изкарате прави в спора с Булсатком!Защо не пуснете безплатно БТВ,а другите канали ги оставете в отделен пакет!............

          В нета е пълно с такива фенове на Цар Кировата телевизия на Бенатова и Бойко Брисов. Толкоз за покритието им.. ПС: Да кажа, че то е лошо дори при мен, който живея на 15-20 мин. пеш от центъра на Варна.

          Ясно е и защо е цялата тази разправия и очерняне - БТВ и ТВ7 обслужват интересите на Цветан Василев и се стремят да смъкнат пазарната стойност на Булсатком с цел по нататъшно закупуване на по-ниска цена. Това обаче не се получава, а става точно обратното. Това доведе до почти двойно смъкване на пазарната и стойност на БТВ и то само за 20 дни. Това ще последва и ТВ7, но за нея ще е още по-страшно...
          Last edited by Jay Gould; 12.01.2013, 13:48.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
            За платеното драскане по себе си ли съдиш ИваноФФ?
            Нали бтв-то е медия без значение? Цели оди се написаха от щастливци, че го нямат вече по кабела си? Спора не се реши и скоро няма изгледи да се реши. Тогава какво коментирате? Като не се разберат Булсатком няма да излъчва телевизията.
            Джей стоката в магазина се дава на магазина на една цена и той печели от надценката. Ако не може да продаде стоката затваря, защото не може да печели.
            Ох боже... сега и ти ли ще ми покажеш ТОЧНО какво манипулирам АЗ, за което да ми плащат?

            А за телевизията... нямам нищо против всеки да прави каквото си иска и да го продава на каквато си цена иска... ИМАМ ПРОТИВ ДА МИ ГО НАЛАГАТ ПО КАКЪВТО И ДА Е НАЧИН, както и наличието/спретването на наказание, ако не го приемеш!

            ПС - за възможността за платеното евевнтуално писане от твоя страна намекнах, за да не споменавам третата възможност освен втората такава да си заблуден... и тя е да си глупав?

            - но като ти гледам напъна и порива да си защитаваш НЕПАЗАРНИТЕ каузи в ИМЕТО НА СВОБОДАТА, нямаш вид нито на заблуден, нито на глупав, защото все щеше да разбереш за 10-15мин къде е проблема... но именно упорството с което безотказно пишеш, намеква за финансови подбуди
            Last edited by iivanoff; 12.01.2013, 13:50.
            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
              Джей стоката в магазина се дава на магазина на една цена и той печели от надценката. Ако не може да продаде стоката затваря, защото не може да печели.
              Стоката магазинът ще я вземе, ако иска и ако му хареса печалбата. Ако не иска ще продава друго от което печели повече. Хайде, точно на мен не го обяснявай
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                Тука вече ми се струва че някой получава пари за да пише... Не вярвам автора да е толкова заблуден!

                ПС За мен ситуацията е следната - опит за налагане на силов монопол - в условията на криза при "свободен пазар и не-картелни цени" при свито потребление и намалени заплати - цените трябва да падат, НЕ ДА СЕ УВЕЛИЧАВАТ!
                За платеното драскане по себе си ли съдиш ИваноФФ?
                Нали бтв-то е медия без значение? Цели оди се написаха от щастливци, че го нямат вече по кабела си? Спора не се реши и скоро няма изгледи да се реши. Тогава какво коментирате? Като не се разберат Булсатком няма да излъчва телевизията.
                Джей стоката в магазина се дава на магазина на една цена и той печели от надценката. Ако не може да продаде стоката затваря, защото не може да печели.

                Коментар


                • Следващия път, когато се чудите как така икономиката на България не върви – защо няма местни компании, които растат заради добрите си продукти, или пък къде са чуждестранните инвеститори, припомнете си случващото се с "Булсатком". Офисът на компанията беше претърсен от Икономическа полиция по искане на прокуратурата заради подозрения в укриване на данъци. Моментът, в който това се случи, заедно с необичайно експедитивните действия на държавното обвинение хвърля сериозни съмнения, че държавата е взела страна в спора между сателитния оператор с bTV и TV7. Това е нередно и изключително вредно.

                  Сигналът, който изпраща, е, че за да имаш успешен бизнес в България, трябва да си част от група с контакти във властта. Ако си имал късмета да направиш успешна компания, но нямаш връзки с управляващите, си изправен пред заплахата схемаджиите просто да ти я вземат. Ако не искаш, те дори могат да променят законите, така че да фалираш. Могат да ти пратят Икономическа полиция. Могат да ти образуват досъдебно производство в прокуратурата. Накратко, могат да насъскат срещу теб държавата. Тя в този случай не е неефективна и слаба, а точно обратното – хвърля се в бърза, добре координирана атака.

                  И сега си представете какво щеше да стане, ако тя работеше така в интерес на хората, а не в името на "Фирмата"?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                    И как иска да ползва чуждата мрежа? Телевизията си е спряла сигнала и казва, който иска да я гледа и я няма по кабел да я гледа ефирно. Кабеларките осигуряват среда за пренос на каналите, не ги правят.
                    Тука вече ми се струва че някой получава пари за да пише... Не вярвам автора да е толкова заблуден!

                    ПС За мен ситуацията е следната - опит за налагане на силов монопол - в условията на криза при "свободен пазар и не-картелни цени" при свито потребление и намалени заплати - цените трябва да падат, НЕ ДА СЕ УВЕЛИЧАВАТ!
                    Last edited by iivanoff; 12.01.2013, 12:58.
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                      И как иска да ползва чуждата мрежа? Телевизията си е спряла сигнала и казва, който иска да я гледа и я няма по кабел да я гледа ефирно. Кабеларките осигуряват среда за пренос на каналите, не ги правят.
                      Точно - който иска да гледа телевизия БТВ, да си пусне антената. А кабеларките са платили със свои пари кабелите си и ако БТВ иска да ползва мрежата им, то трябва да плати своята част от разходите по нея, вместо да им иска по 2 лв. на абонат. Да не са луди кабеларките да качат цените на клиентите си заради една телевизия?
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • И как иска да ползва чуждата мрежа? Телевизията си е спряла сигнала и казва, който иска да я гледа и я няма по кабел да я гледа ефирно. Кабеларките осигуряват среда за пренос на каналите, не ги правят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                          И това е инвестиционен сайт? Джей това което предлагаш да направят кабеларките се нарича картел и глобите са колосални.
                          Хипотетично да предположим, че кабеларките го направят и бТВ я няма. И? Едни хора ще решават какво да се гледа ли? С еднотипната боза, по-скоро всички ще излязат от бизнеса. От друга страна ако бТВ е малка и незначителна телевизийка, защо всички за нея говорят? Чак и тема за нея има.
                          Не е картел, а право на всеки да се разполага със своята частна собственост както намери за добре. Някой иска да ползва твоята мрежа? Ами нека си плаща. Ако не иска, нека си направи своя! А в момента БТВ иска да ползва чужда мрежа, за да излъчва свои реклами, при това е толкова нагла, че дори иска пари за да и вършат услуга. Това е все едно комшията ти да дойде и да ти каже, "аз искам да си пусна тръби за парно през хола ти, ама ти ще ми плащаш!" Познай дали ще му дадеш пари, за неговите тръби, или той ще снесе на теб, ако благоволиш. Кабеларките и Булсат са на собствениците си и никой не може да ги задължи да излъчват някоя телевизия, ако не искат. Това е все едно в магазина ти да дойде някой и да ти каже - "Ще ми продаваш дъвките и ще ми плащаш!" Дали? Напротив, ако иска стоката си в твоя магазин - ще ти плати! И това, че ти и още 2000 магазина сте отказали, не значи че има картел. Просто неговите условия не ви устройват.

                          ПС: Впрочем картел има - но не сред кабелните оператори които са в жестока конкуренция помежду си и с ефирните, а сред ефирните телевизии.
                          Last edited by Jay Gould; 12.01.2013, 12:53.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • И това е инвестиционен сайт? Джей това което предлагаш да направят кабеларките се нарича картел и глобите са колосални.
                            Хипотетично да предположим, че кабеларките го направят и бТВ я няма. И? Едни хора ще решават какво да се гледа ли? С еднотипната боза, по-скоро всички ще излязат от бизнеса.
                            От друга страна ако бТВ е малка и незначителна телевизийка, защо всички за нея говорят? Чак и тема за нея има.

                            Коментар


                            • За мутра ли се мисли БТВ? http://borsi.blog.bg/novini/2013/01/...li-btv.1037696Господ преди да прибере някого, първо му взема ума! След скандалите с Бенатова, с които загубиха около 25 % от рекламните си приходи, миналата есен, след минимия побой над оператора им - при протестите на Орлов мост, които те така и не излъчваха, това е само още една брънка в шизофреничната лудост обзела българската медийна гилдия... Грешката на БТВ е, че се държи като мутра и монополист, докато тя не е нищо повече от лесно заеменима компаньонка. При това, глупавичка!... грешката на кабеларките бе, че досега въобще са плащали на телевизията някакви пари. Би следвало БТВ дори да отчита част от рекламните си приходи към кабеларките, в противен случай те могат просто да спират сигнала на БТВ при реклама и да излъчват своя такава. Защо не са го правили? За мен обяснението е само в доста бавната съобразителност на българина, да надушва къде има печалба и как да прави бизнес. Не е късно обаче да се направи. Най-лесното за Булсат и кабелните оператори е да отрежат телевизията и да я заменят с някоя друга програма, дори това да им коства известен, но сравнително малък финансов ресурс... Ако кабелните оператори и Булсат решат, само с около 5%-10 % загуби на зрители за няколко месеца, биха съсипали БТВ от 6 месеца до 1 година, лишавайки ги от покритие, от значителен спад в парите за реклами в милиони. Стане ли това, кабеларките и Булсат ще могат да командват условия......................... Мнението ми е, че ще наблюдаваме как в следващите 5-10 години, ефирните телевизии в България отиват по следите на вестниците, във вечните ловни полета, или в полуживото царство на сенките. Неслучайно БТВ се мъчи да навлиза в Интернет и измисли какви ли не сайтове, само и само да държи контрола над дезинформацията и рекламния си пазар. Това обаче едва ли ще се получи.
                              Last edited by Jay Gould; 12.01.2013, 11:42.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Джей, ще ти драсна следобяда малко по-просторно - вЕрвай ми, грешиш твърде много
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X