IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Когато една телевизия се самозабрави, какво е решението?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    .. Къде по-лесно е с държавна помощ да унищожат конкурентите си и да им изземат бизнеса....
    Забравяте обаче, че сме страна членка на ЕС и ако тая полицейска офанзива в офисите на оператора, уж за данъци, а за която дори шефът на НАП каза, че не знае за такова нещо, то скоро ще се заведе едно много хубаво дело, от една Е.К. ще излезе още един доклад с мъмрене, а от ЕС някой ще вземе да пита каква е тази нова и поредна намеса на държавата в делата на частните компании в България. Те адвокатите са за това и те хляб ядат.
    Най-веселото и при това документирано бе, че от НАП дори не знаеха за "данъчната проверка" извършена от родната полиция.
    Last edited by Jay Gould; 13.01.2013, 23:49.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      За закъсването на Виваком не си много наясно, но това е друга тема. Нещата не са точно както си ги представяш и компанията е слънце в сравнение с 95% от дружествата листнати на БФБ. Друг е въпросът , че апетитът идва с яденето, а при някои хора той е огромен.
      Проблемът е, че при близо 150% проникване на мобилната телефония и над 1 милион абонати на сателитната телевизия на Булсатком Виваком просто няма накъде да растат - нито като доставчик на телефония, нито като доставчик на сателитна телевизия. Къде по-лесно е с държавна помощ да унищожат конкурентите си и да им изземат бизнеса. Усилено се говори, че едновременно със старта на скандалите с БТВ и ТВ7 Виваком са стартирали офанзива за закупуване на Булсатком...
      Never underestimate the predictability of stupidity

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        ....
        Знам защото не съм им клиент от скоро - минах на Виваком заради оптичния интернет, но за Булсат си в голяма грешка. Ще мине някой ден и ще видите, че загубата им е колкото да дадат кръв за проба на кръвната група, докато в големия кит, вече се мисли за съкращаване на разходите. А ТВ 7 колегата каза.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Джей, подценяваш силата на турския сериал, което колкото и да ми е неприятно е фактор!
          Още - Ако в рамките на няколко месеца ти примерно може да загубиш 5-10% от личния си капитал, но с цената на тази загуба да причиниш големи щети на свой противник, а после да започнеш да печелиш на неговия гръб осигурявайки си за години напред увеличение на печалбите с 30-40% би ли пожертвал тия 5-10%? При условие, че твоята загуба, ще означава за кита загуба на 30-40% мас? Което може и да се смъртоносно за него, понеже той има и огромни разходи? Гледайте така на въпроса. Ако бяхте кабеларка или Булсат, какво бихте спечелили ако успеете да изнудите БТВ да ви плаща % от приходите си от реклама и какво бихте загубили от това да се скарате с тях.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • За закъсването на Виваком не си много наясно, но това е друга тема. Нещата не са точно както си ги представяш и компанията е слънце в сравнение с 95% от дружествата листнати на БФБ. Друг е въпросът , че апетитът идва с яденето, а при някои хора той е огромен.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Това бе за бисери и вицове. До нас има офис на Булсат. Не съм забелязал да има голяма навалица, дори няма кьорав човек тия дни, а тия 130 000 не знам от къде ги извади, освен ако от БТВ не броят пенсионерите като бабата на жена ми, която и без това не е на кабелна, а си гледа ефирната. Досега Булсат да са загубили най-много 2-3% от абонатите си, а дори скандалът да продължи ще загубят не повече от 4-5% докато и в момента БТВ губят милиони. БТВ отдавна са извадени за продан, но нямат купувач, а с тоя скандал, цената им пада от ден на ден и ще става все по зле.
              Пак да те открехна - за разлика от другите оператори Булсатком нямат срочни договори. Просто спираш да плащаш и това е. Затова и няма опашки пред офисите им - нито за плащане,нито за отказване
              Според мен казусът е следният: Виваком са го закъсали здраво (дори и след опрощаването на част от дълговете им след покупката пак дължат много пари) и сега е впрегната цялата мощ на държавата, за да се прекърши вратът на слабите конкуренти и да се изземе пазарният им дял. Булсатком е единият потърпевш - опитват се да му прелеят абонатите към сателитната телевизия на Виваком. Другият голям губещ е Мобилтел - мога да се хвана на бас, че до края на годината цялата държавна и общинска администрация по команда ще премине към Виваком като доставчик на мобилна телефония и интернет.
              Така се прави крупен бизнес в България - с държавни поръчки или с държавни протекции. В случая с Виваком - и с двете.
              Never underestimate the predictability of stupidity

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Джей, подценяваш силата на турския сериал, което колкото и да ми е неприятно е фактор!
                Не ги подценявам. Но долу казах не веднъж. Тия които гледат турски сериали не плащат нито кабелна нито Булсат. Това са основно пенсионери. Ти колко млади хора познаваш които гледат сериалите? Аз нито един, а точно младите и средното поколение са клиенти на Булсат. Една баба просто не може да си позволи кабелна телевизия с пенсията си.. Затова, винаги съм се чудил на рекламодателите. Да рекламираш изгоден влог в банка, кредит, нова кола, нов телевизор или пералня пред аудитория съставена от хора със 150-250 лв. пенсия, значи не си мислиш за парите Бабите не са клиентите на Булсат - Затова, загубите за компанията ще са мижави, а и те на мястото на Босфор ТВ са пуснали нови 10 канала, с филми.
                Last edited by Jay Gould; 13.01.2013, 23:26.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Това бе за бисери и вицове. До нас има офис на Булсат. Не съм забелязал да има голяма навалица, дори няма кьорав човек тия дни, а тия 130 000 не знам от къде ги извади, освен ако от БТВ не броят пенсионерите като бабата на жена ми, която и без това не е на кабелна, а си гледа ефирната. Досега Булсат да са загубили най-много 2-3% от абонатите си, а дори скандалът да продължи ще загубят не повече от 4-5% докато и в момента БТВ губят милиони
                  Джей,

                  подценяваш силата на турския сериал, което колкото и да ми е неприятно е фактор!
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                    Момци, само да ви открехна, че откак започна скандалът между Булсатком и БТВ, абонатите на Булсатком са намалели със 130 000..
                    Това бе за бисери и вицове. До нас има офис на Булсат. Не съм забелязал да има голяма навалица, дори няма кьорав човек тия дни, а тия 130 000 не знам от къде ги извади, освен ако от БТВ не броят пенсионерите като бабата на жена ми, която и без това не е на кабелна, а си гледа ефирната. Досега Булсат да са загубили най-много 2-3% от абонатите си, а дори скандалът да продължи ще загубят не повече от 4-5% докато и в момента БТВ губят милиони. БТВ отдавна са извадени за продан, но нямат купувач, а с тоя скандал, цената им пада от ден на ден и ще става все по зле.
                    Last edited by Jay Gould; 13.01.2013, 23:15.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                      Момци, само да ви открехна, че откак започна скандалът между Булсатком и БТВ, абонатите на Булсатком са намалели със 130 000.
                      Вие можете да си пишете каквото си искате по форумите, обаче бачо Гено и леля Пенка хич не ги е еня кой крив - кой прав, кой кого, защо и за колко изнудва. Те си искат Гюлхан и Али Реза, Славиту и Разревалия Симеонова, Ани Салич и Венелин петков и т.н. И като ги няма по Булсатком - хоп, прескачат към Виваком, Мегалан, Близу, Нет1 или който имат там в района местен кабелджия, дето си пуска битивито.
                      Отделно Булсатком не са нищо повече от обикновени заарски тарикати. Да оставим това, че крият реалния брой на абонатите си, за да плащат по-малко на телевизиите, да забравим за собствения им канал ТВ+, който е незаконен - по-големият проблем е, че те плащат и на собствените си служители минимална официална заплата и всичко останало - кеш под масата без документи. И тия селски хитреци щели да стават 4-и мобилен оператор, да изстрелват собствен спътник и не знам си какво още. Да бе, да.
                      В крайна сметка това беше целта - да се ускори процеса на отлив към БТК. Въпреки, че съм акционер в БТК не мисля, че начина по който се случват нещата е коректен. Иначе, че булсаткома са 'тарикати' спор няма. Големият проблем за мен, е че излиза, че държавата работи за едни други тарикати.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Момци, само да ви открехна, че откак започна скандалът между Булсатком и БТВ, абонатите на Булсатком са намалели със 130 000.
                        Вие можете да си пишете каквото си искате по форумите, обаче бачо Гено и леля Пенка хич не ги е еня кой крив - кой прав, кой кого, защо и за колко изнудва. Те си искат Гюлхан и Али Реза, Славиту и Разревалия Симеонова, Ани Салич и Венелин петков и т.н. И като ги няма по Булсатком - хоп, прескачат към Виваком, Мегалан, Близу, Нет1 или който имат там в района местен кабелджия, дето си пуска битивито.
                        Отделно Булсатком не са нищо повече от обикновени заарски тарикати. Да оставим това, че крият реалния брой на абонатите си, за да плащат по-малко на телевизиите, да забравим за собствения им канал ТВ+, който е незаконен - по-големият проблем е, че те плащат и на собствените си служители минимална официална заплата и всичко останало - кеш под масата без документи. И тия селски хитреци щели да стават 4-и мобилен оператор, да изстрелват собствен спътник и не знам си какво още. Да бе, да.
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Геният на дядо Вазов, съчетан с Хачо Бояджиев и Георги Калоянчев, показва най-точно какви са медиите у нас. Enjoy!
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            Някой може ли да ми каже какво се случва с договор за реклама примерно по БТВ при който е ясно, че отпада 30-35% от аудиторията, защото Булсатком държи толкова пазарен дял.
                            Без да съм голям специалист знам, че договорите са обвързани с рейтингите на телевизията... Смисъл, че докато Красито лъже за рейтинга на бтв и го държи висок, рекламодателите не могат да имат претенции, колкото и да е очевидно, че аудиторията е драстично намаляла...

                            Личното ми мнение е, че бтв и тв7 постъпиха, като един футболист в скорошен мач, който си вкара два автогола и после изпусна дузпа...
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Някой може ли да ми каже какво се случва с договор за реклама примерно по БТВ при който е ясно, че отпада 30-35% от аудиторията, защото Булсатком държи толкова пазарен дял.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
                                TВ7 са пътници след изборите.А на Босфор тв и желая фалит
                                Бтв няма да фалират... Факт е, че доста хора ги гледат... Но ще загубят сериозно влиянието си и огромна част от аудиторията...

                                Колкото до ДудукТВ те са пътници...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X