IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катуница се взриви !!! Какво предстои ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още утре отивам да си купя такива фланелки.
    Досега не ми трябваха, защото аз съм си българин и без знамето на гърдите ми.

    Но ако е тръгнал с рого напред - и аз можем.

    От тук натам само с такава фланелка ще ходя.
    Last edited by X_Y; 28.09.2011, 10:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Малко новини пряко от Варна:

      Правителството забрани носене и издигане на българското знаме във Варна!
      http://borsi.blog.bg/novini/2011/09/...to-znam.826849




      За носенето на подобни дрехи във Варна, полицията на циганския приятел Борисов ще ви пребие от бой, арестува и изправи пред съд по някое измислено обвинение!
      Ти верно нямаш свян, щом манипулираш с българското знаме.
      Дай официален източник за тази забрана, иначе попадаш в "черния ми списък" от никове.

      Коментар


      • Малко новини пряко от Варна:

        Правителството забрани носене и издигане на българското знаме във Варна!
        http://borsi.blog.bg/novini/2011/09/...to-znam.826849




        За носенето на подобни дрехи във Варна, полицията на циганския приятел Борисов ще ви пребие от бой, арестува и изправи пред съд по някое измислено обвинение!
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Return
          Добре казано ! А проблема не са циганите или Кирил Рашков и хората подсъзнателно го знаят ! Проблема много добре го формулира Мира Бенатова - няма справедливост в държавата и хората останали без вяра и перспектива , търсят повод да ударят по масата образно казано !
          циганите не са проблем.ТЕ СА ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ.и тоя рашков е самозабравил се проблем.и аз не искам да влизам в битки с някакви сопополиви, неграмотни полуидиоти.ама днес и моя тел. звъни и ми казват ..всичкото манго се вдигнало ДА СЕ ПРЕДПАЗЯТ.не минавай по тая улица ...по оная улица недей.звънни на жена си.прибери си детето.щото вадили, сопи ,пистолети и т.н и се перили.имало и пияни .и аз почвам ..звъня ...прибирам детето.после почвам..роднини приятели кой накъде е.
          и после мисля....КВО СТАВА ТУКА... ЩЕ СИ КРИЯ ДЕТЕТО.НЯМА ДА МИНАВАМ.ДА ВНИМАВАМ.детето ми е на 2г. аз не искам след време да му се обаждам. ДА СЕ (СКРИЕ).НЕ МИ ГИ ПРОБУТВАЙТЕ ,КАК НЯМА ПРОБЛЕМ.
          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Return
            И сигурно всеки човек си има някакъв такъв проблем с държавата и не вижда кой ще му го реши !
            Е, проблемите понякога са два - липсата на държава, когато ми трябва, а разчитам на присъствието и - от навиците си придобити в друга държава, и... многото "държава", тогава, когато за да получиш нещо елементарно, полагащо ти се като гражданин, срещаш "протегнатата ръка" - както казват, "виждам те момче, че не си българче, ама тук нещата стават малко иначе..." - как не съм Българче бе булка, аз плащам данъците си тук, превеждам голям процент от доходите си на близки и роднини, които пак го харчат тук, роден израстнал и служил военната си служба тук - 76/78 година, и, какво, не съм вече Българин?! А като се замисля за по - сериозен проблем, функция от държавната активност и коректност... мани, мани, по добре да забравим за държавата в този и вид....

            Коментар


            • Няма начин

              Според мен де. Каквото и да стане балотажа ще зависи от Доган. Колкото и да не ми се иска. И не мисля, че ще зависи повече или по-малко. Просто зависи от него.

              Дааже, ако се замислим в друга посока , текущата ситуация би му донесла допълнителни плюсове на Доган, затощо ГЕРБ губят , а БСП печелят от ситуацията засега.

              Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              ССтоилов, не разсъждаваш правилно.
              Аз говоря за БАЛОТАЖА. Там ще има сблъсък БСП и ГЕРБ, но който и да спечели, няма да бъде ЗАЛОЖНИК на Доган при изборите. Това е идеята.
              Тук вече, каква е връзката ГЕРБ и БСП е друга бира.

              Помисли хубаво върху горните редове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Return
                Като говорим за насправедливост , липса на държавност , глупави закони и неработеща съдебна система , ето ви един конкретен частен случай от друга тема , който засяга хиляди хора ! Става дума за Кремиковци ! Закриха го нали ? И през април една банка даде 320 млн. лева заем на едно невръстно момченце да го купи ! И тези пари трябва да се платят на облигационери , НАП , разни фирми и над 6000 работници за неплатени заплати през последните години ! Специално сумите на хората съм гледал и са си цифри ! Обаче така и не им ги плащат , защото търговския закон е така направен , че може да се проточват процедурите с години ! И тези 320 млн. си киснат в някаква сметка близо половин година , хората си псуват във форума и фейса , но нямат право нищо да правят освен да чакат неизвестно докога ! И аз дори в прав текст съм им писал , че едва ли изобщо ще ги вземат , защото живеем в България ! Ами нима някой щеше да предприеме нещо срещу Рашков , ако не бяха последните протести ?
                Та такива ми ти работи ! И сигурно всеки човек си има някакъв такъв проблем с държавата и не вижда кой ще му го реши !
                Аз пък имам едни акции на Енрон, купени преди време на 5 долара и още си ми стоят в акаунта на нула, но си трайкам. Отписал съм ги. Междувременно, кредитори на Енрон взеха милиарди, но аз пак си трайкам, защото знам, че съм последна дупка на кавала.
                Та тъй и тези в Кремиковци - не знаят коя дупка на кавала са и затова роптаят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                  Ром се пие, циганин се бие.

                  Главното прокурорче Велчев е въздухар, дупедавец и платен мръсник.
                  Не знам как се смята за мъж сам себе си - основният прикриващ големите престъпления.

                  Абе, Велчев...
                  Срам ли те е от майка ти и баща ти?


                  Май не - и такива като главния прокурор Велчев са за газовите камери, заедно с всичките им поколения.
                  Мда.

                  П.П. Айде обвини ме в думи на омраза, педерастче-велчевче! Айде да те видим що за мъж си?
                  Last edited by vmаnkov; 28.09.2011, 01:10.
                  Свободен във виелицата.
                  http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                    Е , да , ама пак не се връзва, защото дори при пълна мобилизация на българите,

                    вота на ДПС ще е определящ , най-малкото защото ще има сериозен протестен вот срещу пожарникаря.

                    Не мисля, че настоящите събития са против която и да било политическа група. Те политиците бяха малко стреснати от цялата история. ГЕРБ определено бяха стреснати.

                    Уудва ме обаче, че Първанов говореше за революционна обстановка, а се съмнявам че точно той ще говори нещо ей така.
                    ССтоилов, не разсъждаваш правилно.
                    Аз говоря за БАЛОТАЖА. Там ще има сблъсък БСП и ГЕРБ, но който и да спечели, няма да бъде ЗАЛОЖНИК на Доган при изборите. Това е идеята.
                    Тук вече, каква е връзката ГЕРБ и БСП е друга бира.

                    Помисли хубаво върху горните редове.

                    Коментар


                    • Е , да , ама пак не се връзва, защото дори при пълна мобилизация на българите,

                      вота на ДПС ще е определящ , най-малкото защото ще има сериозен протестен вот срещу пожарникаря.

                      Не мисля, че настоящите събития са против която и да било политическа група. Те политиците бяха малко стреснати от цялата история. ГЕРБ определено бяха стреснати.

                      Учудва ме обаче, че Първанов говореше за революционна обстановка, а се съмнявам че точно той ще говори нещо ей така , колко да се намира на приказка.

                      Ако Доган е останал без две аса то ГЕРБ почти загубиха всичките си карти. За момента най-печеливши се очертават БСП.

                      Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Проста математика. Разгледай извадките от последните 2-3 избора.
                      Изводът е, че колкото повече активизираш българския етнос, толкова повече отслабваш ролята на ДПС. Райчев това повтаря: Досега България не е имала Президент без вота на ДПС., т.е. този вот определя кой ще бъде печелившия на балотажа.

                      Затова и Доган в момента не подкрепя никой от кандидатите.
                      Last edited by SStoilov; 28.09.2011, 01:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        хайде сега...
                        това не обяснява защо мислиш, че случилото се е насочено срещу ДПС
                        Проста математика. Разгледай извадките от последните 2-3 избора.
                        Изводът е, че колкото повече активизираш българския етнос, толкова повече отслабваш ролята на ДПС. Райчев това повтаря: Досега България не е имала Президент без вота на ДПС., т.е. този вот определя кой ще бъде печелившия на балотажа.

                        Затова и Доган в момента не подкрепя никой от кандидатите.
                        Чака балотаж и тогава да разиграе картите си.
                        Катуница му взе поне две Аса.
                        Last edited by anon6706; 28.09.2011, 00:55.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Не следя Райчев по интернет. Засичал съм му участия в медиите и той повтаря от няколко месеца едно и също относно изборите.

                          За другото - Ти не виждаш връзката, защото не живееш в населено място под 10 000 жители. Бъди сигурна, че в следващите седмици до изборите, в кръчмите ще има засилени разисквания.
                          Не напразно и толкова спореха за датата на изборите (във връзка с прибирането на реколтата - след това селяните са кръчмата), но ти явно не си по конспирациите и ще ти пожелая Лека нощ!
                          хайде сега...
                          това не обяснява защо мислиш, че случилото се е насочено срещу ДПС
                          и не само кръчмите са свързани с датата, а и Байряма и кога по-лесно биха дошли пътуващите избиратели

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Return
                            Няма проблем ! Лошото е че наистина има много внедрени хора , може би не тук , но следя Фейсгрупите и непрекъснато се появяват разни , които създават конфликти и объркват хората ! това е тревожното !
                            понякога трудно ще ги разпознаеш, поне ако имат грамотност и елементарно чувство за водене на "темата"
                            а за конфликтите всеки несъгласен с едно мнение вече е създал конфликта
                            Аз от вчера се зачетох в тази тема и общо взето "конфликтните" хора са тези, които виждат малко повече от носа си и не намират акциите срещу циганите за отговарящи на създадение проблем в Катуница
                            Днес вече е по-различно

                            Коментар


                            • Очаквам реакцията - малко постинги, платен драскач и т. н. .....

                              Но, темата не е лековата, считам, че и не много гласовити хора (като мен например) могат от време на време да се обаждат?! А що се отнася за "платен драскач" и "новобранец", вижте ми регистрацията?!

                              Та, още един коментар от една добре пишеща жена ( не я познавам, както и предишната)



                              http://noushawitch.blogspot.com/2011...g-post_27.html


                              Искам да кажа, че...

                              Проблем с циганите има. Но събитията в Катуница и след това са проблем с престъпността, с управляващите и с манипулацията.
                              Защото стана точно каквото очаквах. Всичко се дигна срещу циганите. За кеф на управляващите. На които за пореден път им се дава възможност да разтягат локуми - което го могат; да използват полицията - в което са се усъвършенствали; и да не вършат нищо - което им е просто гвоздеят в програмата. Пак слушаме за приоритети и главни цели, за етническа толерантност и недопустимост, за интеграция и имидж, и, естествено, за Европа. Чудничко, нали? "Да яхнем и обуздаем гнева на тълпата, за да се размине - за пореден път - истината, че приоритетът и главна цел е интересът, толерантността е към този, който плаща, недопустимо е да не се измъкне мафиотът, интеграцията е само на хартия, а за имиджа пред Европа ни никого не му пука."
                              В ситуацията случайно се пресичат два проблема - на хората им е писнало от своеволията на мафиота Кирил Рашков и сие; хората недоволстват от толерирането на циганския етнос за сметка на българския. (Аз, прочее, съм сигурна, че на тях повече им се ще и те да не си плащат сметките, отколкото циганите да бъдат накарани да плащат своите, но не това е важното в момента.) И двата проблема израстват от един корен - държавата. По-точно, както бе писала Веселина Седларска, фактът, че "държавата е изключена или извън обхват". Държавата тук не присъства. Тя е като феята Моргана и боговете на Пратчет - престават да съществуват, когато хората престават да вярват в тях. Може да се поспори дали в случая не е станало обратното, но е ясно, че държава няма. Само едни хора се развяват с костюми и маски и носят на ръце чучелото й, за да замажат очите на народа и да си напълнят джобовете.
                              То и народ няма. Сборът от хора, съсредоточени изключително в собствената си паница, без гражданско и общностно чувство, готови да се наежат на всекиго, уповаващи се на величие от минали векове, за да изградят днешното си самочувствие - това народ ли е? Питайте Левски, питайте Вазов, да не цитирам. И хората, за които горното не отговаря, изключенията, колкото и да са много, и те не правят народ. 'Еле па толерантен.
                              Казах, че проблемите се пресичат случайно, но дали наистина е така? Щеше ли да се реагира по същия начин, ако не беше Кирил Рашков, а който там е шеф на ТИМ? Или братя Галеви? Много ми се иска да вярвам, че да.

                              Циганите не се натискат особено да се интегрират. На нас пък не ни пука. И двете групи сме стоварили на държавата да се оправя, все едно ние тая игра не я играем, ще дойдем само накрая да видим резултата. Като в оня виц за госта на хотел до гарата. "Малко е шумничко от влаковете нощем, но след 1-2 вечери ще свикнете", казва рецепционистът. "Е, ми че аз тогава направо на третата вечер ще дойда", казва човечецът.
                              Имаме право да негодуваме срещу проблемите, създавани от циганите. Но нищо не правим. "Циганите на сапун" и сбиванията по улиците изобщо, ама изобщо не са крачки в правилната посока.
                              Имаме право да негодуваме срещу проблемите с престъпността и мафията. И ето, че този път нещо се прави. Само че малко не е уцелена посоката. Мафиотите и престъпниците със същия успех може да са южноафриканци, швейцарци или ескимоси. Всички ли изживяващи се като феодали, олигарси, едри престъпници са цигани? Едва ли. Обаче в случая поради пресичането на двата проблема става едно удобно... И кукловодите, движещи чучелото на изфирясалата държавност, с кеф започват да каканижат за расова търпимост и етническа толерантност. Защото не виждам как ще кажат нещо за истинския проблем - самите те. За това е нужна жива държавност. И жив народ. Вместо това сега сърдитите млади хора ще повилнеят, колкото полицията позволи, и после - всяко чудо за три дни.
                              Харесвам сърдитите млади хора. Иска ми се само да престанат да слушат какво им крещят по мегафоните и да мислят. Шествията им да не завършват в циганските квартали, а пред политическите бърлоги. Може и да има шанс да основат Четвърта българска държава - защото тази започва сериозно да мирише на мърша - но нищо градивно не е излязло от омразата.

                              Ето затова да хванеш политици, мафиоти и прочее подобна паплач, и да ги зачешеш с гьостерицата, би било проява не на омраза, а на здрав разум. Жалко, че подобни изречения винаги остават в условно наклонение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                                Да , има разлика , но не мисля, че е добре да се обобщава, за съжаление не познавам турци и помаци и не ги знам какво точно мислят.

                                100% от циганите , които познавам са православни , няма турчеещи се .
                                не съжалявай.не ти и трябва
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X