IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катуница се взриви !!! Какво предстои ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Увеличиха размера на енергийните помощи
    Публикувано на 22 юли 2011

    От 1 август приемат молбите за финансова подкрепа за отопление

    Велмира СТЕФАНОВА

    Месечният размер на енергийната помощ за предстоящия отоплителен сезон ще бъде 57,92 лева, съобщи Драгомир Янков – директор на Регионалната дирекция „Социално подпомагане“. Сумата е била определена със заповед на министъра на труда и социалната политика. За петте месеца на отоплителния сезон от 1 ноември 2011 г. до 31 март 2012 г. общата стойност на енергийната помощ ще бъде 289, 60 лева. За миналия отоплителен сезон целевата помощ за отопление бе 284,30 лева. Тоест, увеличението е с 5.30 лева за целия сезон.


    "Реципиентите" на тези помощи по правило са самотни цигански майки и избиратели на дпс.

    Добави обезщетенията за майчинство + 5* 35.00 лв детски надбавки и еднократните помощи за раждане на чаве, но разделени на броя на месеците до следващата партида новородени циганета и..може и да се заформи подобна сума.
    Има и някакви суми за т.нар. "самотни" майки (странно, като са самотни как успяват да заченат нееднократно) ама не съм сигурна доколко съществува подобно понятие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
      Съни, в Нова тв в едно предаване социалните изчислиха, че самотна циганка, майка на пет деца получава месечно с помощите и детските надбавки, общо 980 лева. Направи ми впечатление, че имаше някои надбавки, които не бях чувал.....
      Истината се съдържа само в една думичка от твоя пост - САМОТНА. На циганите отдавна им е показана тази вратичка в закона и те масово раждат като самотни майки - т.е. не сключват граждански бракове с мъжете си и когато циганката роди, тя записва баща - неизвестен, при което тя за 6-7 деца получава на месец около 700-800 лева детски + помощи за самотен родител + енергийни помощи за зимата и т.н., и т.н. ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        Дарксайд, може ли някакви официални данни, какви са точно социалните помощи за 1, за 2 и повече деца... Условия за получаване. Детски добавки - размер, условия...
        Иначе, започвам да си мисля, че някакви градски легенди се носят
        Наскоро някой беше писал за помощи за цигански майки от 1000-1500лв, сега ти 600, 900
        Съни, в Нова тв в едно предаване социалните изчислиха, че самотна циганка, майка на пет деца получава месечно с помощите и детските надбавки, общо 980 лева. Направи ми впечатление, че имаше някои надбавки, които не бях чувал.....
        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

        Коментар


        • Катуница: Чуйте гласа ни!!!
          Блокираните в студа на надлеза шофьори се включиха в шествието с клаксони и запалени свещи
          http://podtepeto.com/article.php?id=6779

          Очевидец: Рашкови имат тайници с много оръжие, откритото е трохи!
          http://marica.bg/show.php?id=68456
          Last edited by divedi; 18.10.2011, 00:02.

          Коментар


          • Руски фоторепортаж за етническата война в България:

            Этническая война в Болгарии. Фоторепортаж об антицыганских выступлениях
            http://www.kommersant.ru/doc-rm/1793341

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              има и такава, която се издържа от данъците
              Да спрем спора, а)) Съгласна съм с теб - факт е, който има най-много пари, най-много него отразяват медиите
              Една единствена се издържа от данъците. И в нея се дава думата на всички. Но пък кой ли я гледа? А Светльо е единственият симпатяга, но само като пее.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                Та медиите са частни, искат пари. Плащаш си - дават ти трибуна.
                има и такава, която се издържа от данъците
                Да спрем спора, а)) Съгласна съм с теб - факт е, който има най-много пари, най-много него отразяват медиите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  говоря за информираност...за равен старт поне един месец преди изборите
                  А защо някои от тези са кандидати, аз нямам вина, а управляващите. Ако твърдят, че някой е престъпник да намерят начин да го затворят, а не негови хора, отново да оглавяват някои от секретните служби... или пък законите усложливо да им помагат

                  Но не става и няколко месеца един министър да обикаля всяка паланка, за да резне нещо си и после случайно същият е избраника за кандидат...Тъй де, законово си правим предизборната агитация, без да се води такава
                  Сега пък....всички медии денонощно - абсолютно предимство...
                  Ок, да вземат да дадат малко информационно време и на останалите, да разберем те какво предлагат - например, Светльо.... освен 1-2 клипа друго не ми е попадало
                  След като са рекли, че има абсолютизъм, нека държавната машина малко разхлаби абсолютната си хватка
                  Абе Съни, ти нещо ...! Кой да даде информационно време - правителството ли? Та медиите са частни, искат пари. Плащаш си - дават ти трибуна. Като нямаш пари за изборите, значи не те харесват, не си им интересен. А Светльо че е симпатяга, така си е. Ама си е само колоритен шоумен, нищо повече. И я дай малко примери за абсолютната хватка на правителството. Мейси и Гигов някой да ги е стиснал за гушата. Напротив, пищят като локомотивни свирки от няколко месеца.

                  Коментар


                  • Дарксайд, може ли някакви официални данни, какви са точно социалните помощи за 1, за 2 и повече деца... Условия за получаване. Детски добавки - размер, условия...
                    Иначе, започвам да си мисля, че някакви градски легенди се носят
                    Наскоро някой беше писал за помощи за цигански майки от 1000-1500лв, сега ти 600, 900

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                      Съни, каква е тази състрадателност към по-малките? Кого имаш предвид - безукорния Трактор, обаятелния Волен Сидеров, етичния Атанас Семов? Или за София - човекът-перде Кадиев, сбъркания Заимов, вечно заядливия Каролев, съдебно доказано честния Стефан Софиянски?
                      ...
                      говоря за информираност...за равен старт поне един месец преди изборите
                      А защо някои от тези са кандидати, аз нямам вина, а управляващите. Ако твърдят, че някой е престъпник да намерят начин да го затворят, а не негови хора, отново да оглавяват някои от секретните служби... или пък законите усложливо да им помагат

                      Но не става и няколко месеца един министър да обикаля всяка паланка, за да резне нещо си и после случайно същият е избраника за кандидат...Тъй де, законово си правим предизборната агитация, без да се води такава
                      Сега пък....всички медии денонощно - абсолютно предимство...
                      Ок, да вземат да дадат малко информационно време и на останалите, да разберем те какво предлагат - например, Светльо.... освен 1-2 клипа друго не ми е попадало
                      След като са рекли, че има абсолютизъм, нека държавната машина малко разхлаби абсолютната си хватка

                      Коментар


                      • " България е на трето място сред 37 страни по обем на сенчестата икономика. През тази година тя заема около 37% от БВП, сочат данни от изследване на икономиста Фридрих Шнайдер от университета в Линц, цитирани от "Икономист".

                        Защо това е така ?! Кой бе казал че ...
                        " Ако искаш да разбереш, дали една държава ще процъфти или ще загине, то първо провери, какви и са законите на тая държава"

                        А какви са законите, в тая циганска държавичка в Южна Европа ? Казано накратко, цялата пирамида на въйпиюща несправедливост се крепи на една основна криминална постановка, преминаваща като червена нишка през данъчните и социалните закони. Ето я :

                        - КОЙТО ИМА ДОХОД БРУТО (тоест е платил данъци), НЯМА ПРАВО НА ДЕТСКИ, ПОМОЩИ и КАКВИТО И ДА Е БИЛО ПРЕФЕРЕНЦИИ
                        - КОЙТО НЯМА ДОХОД БРУТО (тоест не е плащал данъци), ИМА ПРАВО НА ВСИЧКО, ЗА КОЕТО СЕ СЕТИШ

                        Пример : Една самотна, многодетна циганска майка, която не работи и получава 600 лв. помощи месечно
                        Забележка : Циганка, която да не е самотна, и да не е многодетна майка няма!!!

                        Та да си представим, че ТЯ по някакво чудо, СТАНЕ ОТ ЛЕГЛОТО НА КОЕТО ЛЕЖИ ЦЯЛ ЖИВОТ, и отиде да работи в шивашка фирма за 300 лв. бруто заплата ( В шивашката промишленост МОП е 300 лв. бруто)
                        След като превива гръб цял месец, циганката ще получи тези 300 лв. бруто.

                        И какво - следващия месец тя вече ще има 900 лв. (600 лв. помощи + 300 лв. заплата) !!!!!!!! НЯЯЯЯЯМА ТАКОВА НЕЩО ...

                        СЛЕДВАЩИЯ МЕСЕЦ ЩЕ И СПРАТ 300 лв. ПОМОЩИ, ЩОТО ИМА ДОХОД БРУТО 300 лв.
                        А вместо 300 лв. заплата, ще и платят чисто 235 лв. - останалото са осигуровки и данъци

                        ТАКА ЧЕ В РЕЗУЛТАТ НА ТОВА, ЧЕ Е РАБОТИЛА ЦЯЛ МЕСЕЦ, НЕ САМО НИЩО НЯМА ДА И ДАДАТ, А ЩЕ И ВЗЕМАТ 65 лв.!

                        Вие вярвате ли, че при такъв закон, някоя многодетна циганка, ще тръгне да работи на светло ?!!!
                        Да вярвате в това, е все едно да вярвате ...
                        - че ще получите от умрял писмо
                        - че ще получите от курва запис
                        - че ще получите от приватизационен фонд дивидент

                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                          Съни, каква е тази състрадателност към по-малките? Кого имаш предвид - Трактора, Волен Сидеров, Атанас Семов, Красимир Каракачанов? Или за София - човекът-перде Кадиев, сбъркания Заимов, вечно заядливия Каролев, съдебно доказано честния Стефан Софиянски?
                          Ако пък искаш да бъдеш майка Тереза, това е друга песен.
                          Ето от мен малко състрадателност. На повечето от горните лица съм им намерил местенце на тоя свят, и по-точно:

                          Трактора - в затвора
                          Сидеров - в цирка
                          Семов - в лудницата и да му се отнеме дипломата за юрист
                          Каракачанов - зад тезгяха на някоя селска кръчма в Благоевградска област
                          Кадиев - кмет на Атина
                          Заимов - някъде в Сибир да се радва на любимата на дедите му необятна руска душа
                          Софиянски - при Трактора

                          На Каролев не съм му намерил място, щото ми е симпатичен, ама все пак за кмет не става.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Виждам, че си се засегнал, а не съм искала.
                            Единствено реагирах на...."Абсолютната сигурност в победата на един кандидат президент"...погледни, подчертала съм го )
                            Но всеки ден, по-големите медии, които чета, все това изписват....и влизайки и във форума пак по няколко пъти това...
                            Като е Абсолютно сигурно, защо е тази настъпателност и облъчване....нека има благородство и към по-малките, на които, нито институции, нито медии обръщат внимание... Нали за избори се говори - нека има информация за всички.
                            Съни, каква е тази състрадателност към по-малките? Кого имаш предвид - безукорния Трактор, обаятелния Волен Сидеров, етичния Атанас Семов? Или за София - човекът-перде Кадиев, сбъркания Заимов, вечно заядливия Каролев, съдебно доказано честния Стефан Софиянски?
                            Ако пък искаш да бъдеш майка Тереза, това е друга песен.

                            ПП Не съм засегнат от теб. Защо ли пък да бъда. Но леко се ядосвам на защитници на изброените от мен. Щото всъщност апелираш да бъдем меки, благородни и състрадателни към тях. Е, аз лично не мога!

                            ПП Виж, Гиговчо може! Нали бе, сладур!
                            Last edited by Софиянец80; 17.10.2011, 17:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Софиянец80 Разгледай мнение
                              Ами говори си, разпространявай си! Направихме ти място в нета, проявихме благородство. Действай! Я виж Мейси какво прави.
                              Виждам, че си се засегнал, а не съм искала.
                              Единствено реагирах на...."Абсолютната сигурност в победата на един кандидат президент"...погледни, подчертала съм го )
                              Но всеки ден, по-големите медии, които чета, все това изписват....и влизайки и във форума пак по няколко пъти това...
                              Като е Абсолютно сигурно, защо е тази настъпателност и облъчване....нека има благородство и към по-малките, на които, нито институции, нито медии обръщат внимание... Нали за избори се говори - нека има информация за всички.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Това е начинът да се търси отговорност от заспалите институции.

                                И ако има медийно затъмнение, нека поне из нета максимално да говорим и разпространяваме случващото се!
                                Ами говори си, разпространявай си! Направихме ти място в нета, проявихме благородство. Действай! Я виж Мейси какво прави.

                                Коментар

                                Working...
                                X