IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преброяване' 2011: Българите са 7 351 234

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мяза ми доста на стъкмистика, а данните са ужасяващи.

    Според т,нар "преброяване" , икономически активните хора (18-64 г.) са 4 750 000 (грубо) .

    А пък според същата тая статистика, заетите в БГ са 3 000 000 .

    Получава се една маалка разлика от 1 750 000 (мъртви) души, които карат на фотосинтеза ?

    Я някой да даде обаснение на тая цифричка от почти два милиона безработни ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от disciple-tony Разгледай мнение
      незнам да ли имам право да мисля така, но: нали всеки има лична карта и МВР знае за това - а и когато умре някой ... го отписват ... за какво се броим само и се харчат грешни пари???!
      или не съм прав
      някой ако знае да ми разясни, моля
      Това е преброяване на населението в БГ!!!
      Това че имаш ЕГН и си жив, не значи че живееш (ядеш, спиш, харчиш, плащаш данъци) в БГ.
      И сина ми живее в Лондон, трета година и е с БГ ЕГН, но какво от това? Да го броим ли за българин? Нито данъци плаща, ни пари на някой тук...
      Редно ли е да го смятаме в преброяването???

      Пред мен преброител преброи 5-ма емигранта за БГживеещи - щели да се върнат някога...
      За няма 10 лева го направи - на него му плащат на преброен!!! Системата ги поощрява да ни изкарат много!
      От там са ни изкарали повечко, но не е голяма грешката- електронното преброяване компенсира!

      Коментар


      • Каква стана тя ? У нашата ТАТОвина най-бързо ли се множат циганята ?


        България е с най-висок ръст на ражаемостта в ЕС
        http://www.capital.bg/politika_i_iko...s_nad_polovin/
        Раждаемостта през последните години се е увеличила във всички страни-членки на ЕС, с изключение на Люксембург, Малта и Португалия, като най-голям ръст се отбелязва в България, Словения и Чехия.
        Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
          Все пак за кво беше това преброяване.
          За да докажем на Тома неверни, че София не е 3 млн, а Варна не е 1 млн...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от disciple-tony Разгледай мнение
            незнам да ли имам право да мисля така, но: нали всеки има лична карта и МВР знае за това - а и когато умре някой ... го отписват ... за какво се броим само и се харчат грешни пари???!
            или не съм прав
            някой ако знае да ми разясни, моля
            И аз съм на това мнение. По един или друг начин хората са регистрирани. Няма как да не може да се извлече информация от тези регистри.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Много инетерсна би била и етническата структура на населението, особено на тези под 18 години, но едва ли ще ни покажат и тези данни
              А би трябвало! Все пак за кво беше това преброяване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Друго не съм очаквал освен да излъжат - те са престъпници все пак. Все едно четеш оправданията на канибала Андрей Чикатило! Убих и ядох не от 100 човека, а само от 55 ..
                Над 500 000 души - "безследно изчезнали" - Това не е заглавие на трилър, както и не е цифра на загиналите и изчезнали в Япония след опустошителното земетресение. http://poligraff.net/%D1%81%D1%82%D0...BB%D0%B8-/3149

                Както току що е написал един колега ""There are Lies, Damn Lies and Statistics" Benjamin Disraeli..."

                ПС: Подсетиха ме за нещо .... Как ли са броени и дали са броени изселниците в Турция, с какво местожителство и адресна регистрация.
                Last edited by Jay Gould; 05.04.2011, 15:10.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Да де, ама иди я виж по религия, етнос и какво ли още не само с едното ЕГН...

                  От 92 до 2001-ва изчезват 130 хил., от 2001 до 2011 г. - 600 хил.

                  Мерси за бейби бума, кредитирането и доброто царско, триглаво и пожарникарско управление!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    някои имат, ама други нямат - децата нямат, хората с изтекли карти - нямат, пенсиите - те са си със зелените паспорти и т.н. и т.н.
                    дъщерята като се роди - дадоха й ЕГН, всеки който е в България .... МВР знае за него

                    все ми се струва че се трошат много излишни пари, но така е по цял свят, нали

                    Коментар


                    • Друго не съм очаквал освен да излъжат - те са престъпници все пак. Все едно четеш оправданията на канибала Андрей Чикатило! Убих и ядох не от 100 човека, а само от 55 ..
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от disciple-tony Разгледай мнение
                        незнам да ли имам право да мисля така, но: нали всеки има лична карта и МВР знае за това - а и когато умре някой ... го отписват ... за какво се броим само и се харчат грешни пари???!
                        или не съм прав
                        някой ако знае да ми разясни, моля
                        някои имат, ама други нямат - децата нямат, хората с изтекли карти - нямат, пенсиите - те са си със зелените паспорти и т.н. и т.н.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • незнам да ли имам право да мисля така, но: нали всеки има лична карта и МВР знае за това - а и когато умре някой ... го отписват ... за какво се броим само и се харчат грешни пари???!
                          или не съм прав
                          някой ако знае да ми разясни, моля

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                            А аз повечето, които познавам, отдавна си изкараха лични карти на адреса на квартирата в Сф, (плюсове колкото искаш - колите са им със софийска регистарция, тука си получават актове и т.н.)
                            п.п. няколко вече си смениха и квартирите , ама личните карти са на мястото на старата
                            +1 - огромната част от нака наречените селяни в София са със софийска регистрация. Не знам как е във Варна, Пловдив и т.н., но в София се изисква софийска регистрация,з а да ти вземат детео на детска градина. да не говорим пък как се гледа на паркирали коли в градинките с различна от софийска регистрация -няма да ти обяснявам колко гуми се пукат и странични огледала се трошат, щот селяните нямат права да паркират в тревата и на тротоара на мястото на някой кУреняк софиянец
                            Та за статистиката в София е по-скоро вярна, Казвал съм го много пъти (мога и ад го изровя из форума) - София не е повече от 1 300 000 човека, останалото са бойкови лафове от времето на кметуването му, вече преформатирани на Юрдечко Пъдпъдъкови лафове с картофен привкус
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                              на Грую пак ББ му е виновен, Грую кажи си спряха ли ти кранчето? Така ще е свиквай. Със същия успех може да твърдиш че населението е намаляло откакто почна срива на борсата или откакто почна да расте петрола. Но знаем че статистиката не ти е силна страна.
                              хаха - я пак за статистиката и силанат ми страна.Че аз имам по-точна прогноза от великият Мистър топ 100 икономисти за бюдьетния дефицит за миналата година бе, пиле шарано - всичко си го има във форума, да го вадя ли за пореден път или ще позамълчиш. Това, което винаги съм вадил, са факти - нищо повече, само факти. и както винаги съм правил - дал съм ти и линк откъде съм ги взел, а именно от НСИ, което познай под чий контрол е

                              Причинно следствените връзки са явно доста слабо звено при теб - населението не започва да намалява от момента на спад на борсата или нещо друго от поредните ти бълвочи, но има ясна зависимост между началото на упрвлението на герб и ускоряването на спада на населението - ако от 2001 до 2009 населението е намалявало с около 40 000 души средно, то за година и половина управление на ГЕРБ е намаляло с 200 000 - данните са на сайта на НСИ, а изводите и сам може да си ги направиш, предполагам Имаме и спад на раждаемостта през 2010 спрямо пиковата 2009, като се прекъсва възходящата тенденция в раждаемостта поне от 2004 - само дотогава има данни - това естествено съвсем случайно съвпада с периода на управление на герб. Чиста случайност мен ако питаш

                              Ако искаш мога да ти дам и спарвка за движението на борсата - Софикс 354 на 06.07.2009 и Софикс 445 днес - ръст от 30% за почти 2 години - страхотен ръст и то дължащ се на промените в състава на индекса.

                              Колкото до хранилката - не се притеснявай, аз не съм платен ник, за разлика от достата такива на герб, нароили се около началото на 2009 - браво, осрахте доста форуми и изпълнихте целта си - яко тролене и манипулиране на мнения и особено на анкети. Браво, венсеремос - да живее Вожда и Учителя. Ураааааааа - бурни аплодисменти, преминаващи в овации със ставане на крака
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • A според данни на CIA cме - 7,093,635 (July 2011 est.)
                                0-14 years: 13.9% (male 506,403
                                /female 480,935)
                                15-64 years: 67.9% (male 2,367,680
                                /female 2,446,799)
                                65 years and over: 18.2% (male 522,343/
                                female 769,475) (2011 est.)
                                Population growth rate:
                                Field info displayed for all countries in alpha order.
                                -0.781% (2011 est.)
                                https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/bu.html
                                http://www.youtube.com/watch?v=ABSXJiYQFuI&NR=1
                                Всеки има право да изразява мнение и да го разпрост

                                Коментар

                                Working...
                                X