IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преброяване' 2011: Българите са 7 351 234

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 1/7 от избирателите са фантоми, това е предопределящо за всякакъв вид избори Въпрос за 1 милион''
    http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=23146
    http://www.youtube.com/watch?v=ABSXJiYQFuI&NR=1
    Всеки има право да изразява мнение и да го разпрост

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Грую в моето село нещата са по различни от това което си описал.Не мога да кажа колко са младите българи в село като % но ще питам кмета нали скоро ги броиха.От него знам че българи цигани са 50:50 като структурата е българите са предимно пенсионери а мангалите повечето са под 40 г. възраст.Оскотели от глад няма.Земята е плодородна хората гледат градини и получават рента от земята си.За миналата година основния арендатор даде по 60 кг жито или 10 литра олио или брашно не помня по колко на декар.Хляба е с купони като срещу два купона вземаш хляб без да плащаш.Във всеки двор има кладенец.Подпочвените води са на 7 метра.Земята е отлична има реки гори язовири.Хората гледат и по някоя животинка.Няма гладни.Мангалите не са зле и те.Зле са само хора които нищо не работят.Пропили се дегенерати има двама.Единия е около 60 годишен.Има апартамент в града.Брат му изключително свестен и работлив човек го дава под наем и с парите от наема му плаща тока водата и храната.Алкохола не плаща и е предупредил всички магазини да не му дават че няма да плати.Но човека е майстор винаги намира пари за пиене.Често спи на тротоара срещу нас и никаква болест не го хваща.Другия е на 45г и го мързи да гледа.Извади си жълта книжка и му дават пенсия но не е пияница.Просто не можеш да си представиш такъв мързел.Брат му умря от глад след като родителите им умряха.Тези идиоти продадоха къщата на майка си и като свършиха парите оня умря от глад и мързел.Селото се води над 1000 жители.Има няколко семейства които се занимават с животновъдство други със земеделие.Основната част от хората работят в града.Десетина къщи се изкупиха от мангали.Потегнаха ги и за нищо на света не искат да се върнат в махалата.Казват че в новите къщи могат да си гледат крави и кози да имат градинки и никой не ги краде.Проблеми кой знае какви с кражбите нямаме.Крадат се изоставени къщи но то какво да вземеш от там.В началото имаше малко проблеми с едни но с един юмрук го нокаутирах излезе брат му и получи ритник в брадата.Сега музика не слушат а когато имат повод идват и казват.Никога не нарушават обещанията си.Сега ще ти разкажа и за бившия мъж на братовчедка ми кореняк софиянец.След развода се върна в апартамента на майка си разпродаде всичко щото го мързи да работи.Спряха му тока,данъци не е плащал 10 години парното също.Иначе като го чуеш какви дълбоки приказки говори и как селяните прости съсипали София.И не само аз съм учен в селото.Има доста инженери лекари учители.А от пенсионерите и университетски преподаватели.Не забравяй че навсякъде е България.Мога да ти посоча куп безумия в София.Миналата година се наложи да ходя в Надежда до офиса на шкода и пътувах с автобус 150.Не мога да ти опиша ужаса.До мен на седалката миризлива циганка слуша музика от телефона а от другата страна прави бабки които миришеха на чесън пот и пикня а до тях двама цигани които имаха по две кофи кир на яките на фланелите.На връщане се върнах с такси но и там същата мизерия.Местоживеенето не прави човека по умен образован и възпитан.
      Землището на едно средно БГ село е около 15000 декара, 1000 жители, средният жител разполага с 15 декара, по 100 кг/декар пшеница да му дадат = 1.5 тона по сегашни цени това са 600-800 лв годишно. Преизчислено през олиото пак толкова.
      Жалко е, но икономическите реалности са неумолими. С 800 лева годишно на човек селото няма да го бъде. Тези 15000 декара се обработват с 10 модерни трактора = 20 тракториста на 2 смени, плюс агроном и малко помощен порсонал. Останалите 900 човека няма какво да правят в това село, освен ако не са пенсионери или летовници. Решението бавно ще дойде от само себе си - от 5 села по 1000 жители ще остане едно с 500.

      Коментар


      • "Дневник": Власт на "мъртвите души" без край

        Разминаването между старите избирателни списъци и данните от завършилото преброяване на НСИ вече е повече от 1 милион души

        От началото на 2008 г. идеята за т.нар. активна регистрация на избирателите периодично влиза в дневния ред на парламента.

        Въвеждането на регламент по подобие на западните държави, при който два месеца преди избори еднократно българските граждани да дават заявления в общината по постоянен адрес, че искат да гласуват, е обсъждан от тройната коалиция като метод за изчистване на избирателните списъци от несъществуващите лица за изборите през 2009 г.

        Идеята единодушно е подкрепяна от ГЕРБ, "Синята коалиция" и БСП за новия Изборен кодекс.

        Но тъй като никой никога не я внесе официално като законов текст, логично отпадна.

        Така предстоящите избори за президент и местна власт наесен ще се проведат със старите избирателни списъци. А разминаването между тях и данните от завършилото наскоро преброяване на Националния статистически институт вече е повече от 1 милион души.

        Толкова "мъртви души" изкривяват драстично изборната картина по отношение на избирателната активност например и разпределянето на реалните гласове след вота.

        И властта на победителите на практика за пореден път ще произтече не от народа, както пише в конституцията, а от фантомите - в железен пакет с купуването на гласове, корпоративния натиск върху вота на работници и служители и финалната фина замазка на "Информационно обслужване" и ЦИК.

        Утвърдената в практиката схема вече е в ход и за предстоящите избори. В четвъртък (миналата седмица) неуморният варненски депутат Емил Радев предложи за зам.-председател на Централната избирателна комисия млада дама от кантората на своята съпруга, наскоро заела поста главен секретар на Върховния административен съд (ВАС).

        Това радостно за семейството събитие случайно съвпадна с опита на депутата да внесе поправка в Закона за съдебната власт, според която единствено шефът на този съд трябваше да получи правомощия да размества магистрати както си иска в административните съдилища из страната, както и в колегиите на ВАС.

        Този законотворчески напън на Радев засега не успя, но винаги може да се измисли нещо ново. А жалбите срещу ЦИК впрочем се гледат във ВАС.

        http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3741231

        нека цирковете продължатват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
          Така е Джей, всички лъжат и всичко е измама, разконспирирана от тебе. Ами Китай, ами Индия? Там колко градове са с население над 1 милион ? Ами колко по-малки градове имат? Аре тури още 3-4 милиона българи и там... Тъй ами...
          Заприличваш на Черкезов, само в силно депресиран вариант
          Не казвам нищо ново или по-различно от това което казват Централната Избирателна Комисия и сайта на ЦРУ https://www.cia.gov/library/publicat...=eu&rank=99#bu.
          Ако това депресира някой, то моя съвет е да взема частни уроци по математика за 1-2 клас

          Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          В България и пеленачетата гласуват - Доказателство за лъжите:
          В избирателните списъци за парламентарните избори в 2009 г., по данните на ЦИК и протоколите, които ЦИК е изнесла, избирателите са около 7,2 млн."
          Значи, или изборите са фалшифицирани, или НОИ лъже!?
          Брой на избирателите в основния и допълнителния избирателен списък - 7 129 965[/B] - Източник ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ http://rezultati.cik2009.bg/results/...al/rik_00.html
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Току що съобщиха по БТВ - Само в Милано има 50 000 българи, а дори според външно министерство те пак са над 30 000

            Само в Европа градовете над 1 милион жители като Милано е над 20.
            В САЩ - също някъде толкова..
            40 града с над 1 милион жители в САЩ и Европа, с по 50 000 българи средно във всеки = 2 000 000
            Ако добавим и по-малките градове - само в Европа и САЩ и вземем за всеки от тях и само половината или 1/3 от българите живеещи в Милано какво става?
            Ами Канада? Ами Австралия?
            Така е Джей, всички лъжат и всичко е измама, разконспирирана от тебе. Ами Китай, ами Индия? Там колко градове са с население над 1 милион ? Ами колко по-малки градове имат? Аре тури още 3-4 милиона българи и там... Тъй ами...
            Заприличваш на Черкезов, само в силно депресиран вариант
            Last edited by SEBULBA; 12.04.2011, 10:27.

            Коментар


            • Млади и образовани българи няма как да живеят на село или малък град. Принизявате живота до обикновено същестуване. Щели да гледат прасета и да садят картофи ?! Переспективата на тези хора е нулева и за тях и за децата им. Селата и малките градове из страната са вече извън играта. Трябват огромни усилия за подобряване на положението в позакъсялите областни градове, иначе катастрофата ще е пълна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
                Брой на избирателите в основните избирателни списъци: 6445260
                4 Брой на избирателите в допълнителните избирателни списъци: 23964
                Ами пак е лъжа - според данните на НСИ, населението над 18 години е около 6 180 000. Откъде са се появили тези допълнителни 300 000, което са достатъчно гласове, за да се мине 4% бариера си е чиста мистерия.

                А някой дали ще поеме отговорност за стъкмистиката
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Грую в моето село нещата са по различни от това което си описал.Не мога да кажа колко са младите българи в село като % но ще питам кмета нали скоро ги броиха.От него знам че българи цигани са 50:50 като структурата е българите са предимно пенсионери а мангалите повечето са под 40 г. възраст.Оскотели от глад няма.Земята е плодородна хората гледат градини и получават рента от земята си.За миналата година основния арендатор даде по 60 кг жито или 10 литра олио или брашно не помня по колко на декар.Хляба е с купони като срещу два купона вземаш хляб без да плащаш.Във всеки двор има кладенец.Подпочвените води са на 7 метра.Земята е отлична има реки гори язовири.Хората гледат и по някоя животинка.Няма гладни.Мангалите не са зле и те.Зле са само хора които нищо не работят.Пропили се дегенерати има двама.Единия е около 60 годишен.Има апартамент в града.Брат му изключително свестен и работлив човек го дава под наем и с парите от наема му плаща тока водата и храната.Алкохола не плаща и е предупредил всички магазини да не му дават че няма да плати.Но човека е майстор винаги намира пари за пиене.Често спи на тротоара срещу нас и никаква болест не го хваща.Другия е на 45г и го мързи да гледа.Извади си жълта книжка и му дават пенсия но не е пияница.Просто не можеш да си представиш такъв мързел.Брат му умря от глад след като родителите им умряха.Тези идиоти продадоха къщата на майка си и като свършиха парите оня умря от глад и мързел.Селото се води над 1000 жители.Има няколко семейства които се занимават с животновъдство други със земеделие.Основната част от хората работят в града.Десетина къщи се изкупиха от мангали.Потегнаха ги и за нищо на света не искат да се върнат в махалата.Казват че в новите къщи могат да си гледат крави и кози да имат градинки и никой не ги краде.Проблеми кой знае какви с кражбите нямаме.Крадат се изоставени къщи но то какво да вземеш от там.В началото имаше малко проблеми с едни но с един юмрук го нокаутирах излезе брат му и получи ритник в брадата.Сега музика не слушат а когато имат повод идват и казват.Никога не нарушават обещанията си.Сега ще ти разкажа и за бившия мъж на братовчедка ми кореняк софиянец.След развода се върна в апартамента на майка си разпродаде всичко щото го мързи да работи.Спряха му тока,данъци не е плащал 10 години парното също.Иначе като го чуеш какви дълбоки приказки говори и как селяните прости съсипали София.И не само аз съм учен в селото.Има доста инженери лекари учители.А от пенсионерите и университетски преподаватели.Не забравяй че навсякъде е България.Мога да ти посоча куп безумия в София.Миналата година се наложи да ходя в Надежда до офиса на шкода и пътувах с автобус 150.Не мога да ти опиша ужаса.До мен на седалката миризлива циганка слуша музика от телефона а от другата страна прави бабки които миришеха на чесън пот и пикня а до тях двама цигани които имаха по две кофи кир на яките на фланелите.На връщане се върнах с такси но и там същата мизерия.Местоживеенето не прави човека по умен образован и възпитан.

                  По принцип си прав в тезите си и аз ги подкрепям, но идиличната картин ка на село тип "Софиянци в повече", я има само по филмите и в 4-5 курортни села, според мен. Това е много жалко. Моите наблюдения са други:

                  Да, на село няма да умреш от глад - всеки си гледа нещо и т.н., но имаш ли възможност за нормално съшествуване? Колко хора от село могат да си позволят море? Колко могат да отделят 2-3К за скромна абитуриентска на децата? колко могат да не са в постоянни мисли за тока, водата и т.н.? Колко са със спокойно сърце вечер, като седмат под асмата да си пият ракийката и я пият с весело сърце, а не търсят утеха в нея? Аз помня селките събори от едно време - беше страшна работа: народът се записваше за бира с по 3-4-5 каси на къща (тогава и бирата беше малко кът). Във всяка къща си идва "гражданята" и селата се увеличаваха 10 кратно. сега не е така - има събори, ама липсват и хората, и атосферата, и изобщо се кара малко на инерция.

                  Абе кофти, много кофти работа. Аз съм за по-високи имотни данъци 9които да върнат част от народа на село - просто да му стане икономически неизгодно да жовее в големия град) и политика, насочена към субсидиране на селските райони. така както е в нормалната част на Европа. Дали ще го доживея - най-вероятно не, по скоро бих бил свидетел на точно обратното - доубиване на българското село и разпродаване на земята на чужденци. так съвсем ще завършим цикъла на бългорското малоуммие
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от clearly Разгледай мнение
                    За това ли http://www.izbori2006.org/results_2/index.html иде реч??
                    Брой на избирателите в основните избирателни списъци: 6445260
                    4 Брой на избирателите в допълнителните избирателни списъци: 23964

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от clearly Разгледай мнение
                      За да ви преброят ,според мен за това си е виновна сестра ти ,че е дала инфо за вашето семейство ,въпреки ,че живеете в чужбина.
                      Не, въпроса е бил зададен така - "Тези лица се водят с постоянна адресна регистрация на този адрес." На обяснението, че не пребиваваме в страната - отговора е бил, че това е без значение и ние сме БГ граждани и се водим на този адрес.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe Разгледай мнение
                        Не знам доколко е вярно преброяването, но за себе си мога да кажа,че аз и семейството ми (4 човека) живеем от 3 години зад граница, но така или иначе са ни броили на адреса ми по лична карта, където в момента живее сестра ми - така, че цифрата може да я намалите с 4 . Отделно около с 20-тина познати, които живеят наоколо, ситуацията е същата. Няма да се очудя, ако се окаже, че съм и гласувал на предните и на следващите избори . Тъжно, но факт
                        За да ви преброят ,според мен за това си е виновна сестра ти ,че е дала инфо за вашето семейство ,въпреки ,че живеете в чужбина.
                        http://www.youtube.com/watch?v=ABSXJiYQFuI&NR=1
                        Всеки има право да изразява мнение и да го разпрост

                        Коментар


                        • Не знам доколко е вярно преброяването, но за себе си мога да кажа,че аз и семейството ми (4 човека) живеем от 3 години зад граница, но така или иначе са ни броили на адреса ми по лична карта, където в момента живее сестра ми - така, че цифрата може да я намалите с 4 . Отделно около с 20-тина познати, които живеят наоколо, ситуацията е същата. Няма да се очудя, ако се окаже, че съм и гласувал на предните и на следващите избори . Тъжно, но факт

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Намерих нещо - Брой на избирателите в основния и допълнителния избирателен списък - 7 129 965 - Източник ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ http://rezultati.cik2009.bg/results/...al/rik_00.html
                            Извади от тази бройка 500.000 избиратели - основно от Турция - и всичко си идва на място ......
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
                              Намери и за последните президентски избори-ще останеш изненадан.Нещо като тука има тука нема се заформя-явно според момента.
                              За това ли http://www.izbori2006.org/results_2/index.html иде реч??
                              http://www.youtube.com/watch?v=ABSXJiYQFuI&NR=1
                              Всеки има право да изразява мнение и да го разпрост

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Намерих нещо - Брой на избирателите в основния и допълнителния избирателен списък - 7 129 965 - Източник ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ http://rezultati.cik2009.bg/results/...al/rik_00.html
                                Намери и за последните президентски избори-ще останеш изненадан.Нещо като тука има тука нема се заформя-явно според момента.

                                Коментар

                                Working...
                                X