IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови касови апарати - честито на собствениците на търговси обеки!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
    А още по-следващата стъпка ще е камера в спалнята ти. Само дето не знам, кога ще ти забодат чипа зад ухото - преди тази стъпка, или след нея.
    Радвай се Георги, радвай се. Пътят към ада е постлан с добри намерения.
    На дланта. Там ще бъде имплантиран. Върху това се работи. И ще включва както дебитни и кредитни карти и финансово и данъчно досие, така също и лична карта, шофьорска книжка и съответните досиета. Значи спират те ченгетата на пътя. слагаш си дланта върху плота, и върху монитора ти излиза всичко. Е, не всичко, а само това което е в рамките на тяхната компетенция. Даже не можеш и рушвет да им бутнеш. Ба си мизерията. Не знам само като дойде банковото извлечение на края на месеца, и жената го прочете, какво обяснение да дам. Колкото до камерите в спалнята, споко. Те вече са въведени . На всеки що годе фактор в държавната администрация или бизнеса със сигурност има. До моята и твоята спална не знам дали са опрели, но за по едрите риби предполагам са вече на мерник.
    http://georgipiskov.blogspot.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
      Следващата стъпка ще са АТМ терминалите.И аз приветствам това. Знаете ли колко пъти сутрин "...ами не мога да ти върна щото нямам толкоз оборот..". И това в малките магазинчета. И аз обикалям като алтав да разваля една банкнота. Трябва ли и за най-малката покупка да ходя до хипермаркета, щото само там мога да платя с карта или с по-едра банкнота.
      Има и друг момент. Продавачи често пробутват собствена стока, и по този начин ебават собственика. Така че самите търговци имат интерес от тези джаджи и система. А аз няма да се притеснявам дали някой не сканира картата ми, щото няма да тегля пари от банкомат.
      Абе ще станем лека-полека бяла държава, колкото и да са ни корави главите, и да се дърпаме като магаре на мост.
      А още по-следващата стъпка ще е камера в спалнята ти. Само дето не знам, кога ще ти забодат чипа зад ухото - преди тази стъпка, или след нея.
      Радвай се Георги, радвай се. Пътят към ада е постлан с добри намерения.
      Партия была, есть и будет есть!

      Коментар


      • Мафията пак ще прибере солидна парса-един път производителите на КА,/единият ми КА само на 2г/после сервизите/задължителен договор за подръжка/,сега на врата ми се качват и от мобилните оператори.Това вече ми дойде в повече
        http://milom.blog.bg/

        Коментар


        • Следващата стъпка ще са АТМ терминалите.И аз приветствам това. Знаете ли колко пъти сутрин "...ами не мога да ти върна щото нямам толкоз оборот..". И това в малките магазинчета. И аз обикалям като алтав да разваля една банкнота. Трябва ли и за най-малката покупка да ходя до хипермаркета, щото само там мога да платя с карта или с по-едра банкнота.
          Има и друг момент. Продавачи често пробутват собствена стока, и по този начин ебават собственика. Така че самите търговци имат интерес от тези джаджи и система. А аз няма да се притеснявам дали някой не сканира картата ми, щото няма да тегля пари от банкомат.
          Абе ще станем лека-полека бяла държава, колкото и да са ни корави главите, и да се дърпаме като магаре на мост.
          http://georgipiskov.blogspot.com

          Коментар


          • Не ми е за парите, дразни ме, че за малките фирми в България никой не го еб* - вдигат осигуровки и данъци, апарати и какво ли още не...данъчните се чудят за какво да се заядат и да те глобят... С две думи монополизират пазара, понеже малките често отпадат.


            Първоначално изпратено от stani Разгледай мнение
            XY плащат ли ти навреме като всичко ти минава по банка при положение че един касов апарат струва 350-400 лв.За новите ми казаха цени от около 400лв. а за връзката с НАП спрягат около 80лв.годишно.Кое е вярно кое не не знам,знам само,че целта е като ти стои един данъчен пред обекта ,а друг пред компа в НАП могат да те заковат без грешка.Друг е въпроса заслужава ли си да работиш без да пускаш касова бележка.
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Ти верно ли очакваш един човек да ти върши работа, като за двама, при това при МРЗ?

              Все повече се убеждавам в отчайващото ниво на БГ бизнеса, щом едни 30 лв. на месец, отгоре са в състояните да застрашат сериозно финансовото състояние на една фирма

              =====================================

              Лошото е, че сега трябва да дам повече на хора, които не са на МРЗ. Това не трябвало да ме срине. Както и повишените осигурителни прагове, задължителното увеличение на заплатите, наложено ми с браншовите договори, покупката на нови касови апарати, плащането на мобилните оператори, повишаването в пъти на данък сгради, 30% увеличаване на задължителните замервания за микроклимат, заземления и т.н., увеличените цени на горивата..... край няма. И все ще се намери един форумен идиот да каже - абе какво толкова ви карат да плащате? И ако не можете - закрийте ги тези фирми. Ами позакрихме по една-две вече, сега пак ще посъкратя по някой човек. И после пак да уволнят шефа на НОИ, че нямало пари в осигурителните фондове.
              Аз плащам заплати, аз давам парите. И ще ги плащам, ако искам. Ако ми дават зор - оставям си един дюкян и по цял ден ще седя пред него, за да хвана някой минаващ за лафче. Ще си паля барбекюто, ще си пия биричката.... Нека намерят други ахмаци да им пълнят продънения бюджет.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                По 30 лева, по 30 лева те накрая се събират много.. Накрая ще ви останат само големи бизнесмени като Илия Палов, Гергов, Ковачки, Захариев ..
                Теб ако не те събарят 30 лева и са ти излишни, дай му ги на човека.
                И като гледам броя на фирмите, то за няколко години се е стопил наполвина. Още няколко години и ще останат само тия като горните, да видим тогава как ще църфнат и вържат
                При масовите нарушения на правата на трудещите се, е доста жалко и недостойно, бизнесът да заплашва как щял да почне поголовни уволнение, заради повишението на МЗР с 10%.

                Това между впрочем е практика на една голяма част от фирмите. Непрекъснато да се заплашва и да се хленчи.
                Ми, нека да идат примерно същите тези фирми в Румъния или Гърция да видим дали там ще имат по-ниски данъци и дали заплатите, които трябва да плащат ще са по-ниски.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                  Ти верно ли очакваш един човек да ти върши работа, като за двама, при това при МРЗ? Все повече се убеждавам в отчайващото ниво на БГ бизнеса, щом едни 30 лв. на месец, отгоре са в състояните да застрашат сериозно финансовото състояние на една фирма
                  По 30 лева, по 30 лева те накрая се събират много.. Накрая ще ви останат само големи бизнесмени като Илия Палов, Гергов, Ковачки, Захариев ..
                  Теб ако не те събарят 30 лева и са ти излишни, дай му ги на човека.
                  И като гледам броя на фирмите, то за няколко години се е стопил наполвина. Още няколко години и ще останат само тия като горните, да видим тогава как ще църфнат и вържат
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
                    Заедно с единия КА апарат ще изхвръкне и един "оператор на КА", защото идиотите искат да вдигат МРЗ.
                    Ти верно ли очакваш един човек да ти върши работа, като за двама, при това при МРЗ?

                    Все повече се убеждавам в отчайващото ниво на БГ бизнеса, щом едни 30 лв. на месец, отгоре са в състояните да застрашат сериозно финансовото състояние на една фирма

                    Коментар


                    • дали долуописаната бизнесменка я лови новия ред с касови апарати
                      Бизнес с белязани карти
                      ДКЕВР съвсем случайно вдига изкупната цена за тока от биомаса,а пък още по-случайно цветелинка тръгва да се занимава със същото.
                      По симово време по същия начин разпродадоха малките ВЕЦ и им увеличиха цената на тока:
                      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=923027
                      http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=829888
                      Големите далавери не се правят чрез касови апарати, а чрез монополи и продажни политици и администрации
                      http://milom.blog.bg/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        по-скоро, тотален контрол на пазара
                        Ами! За никакъв контрол на пазара не става въпрос! Това са си чиста проба лобистки интереси на фирмите, производители на КА. Но аз пък имах два касови апарата в обект, от септември ще е един. Заедно с единия КА апарат ще изхвръкне и един "оператор на КА", защото идиотите искат да вдигат МРЗ. Крайният резултат ще е поне 3 работни места по-малко. Ако не беше идиотщината с връзката с НАП, едва ли директно щях да съкратя работните места, но при това положение всичко ми се явява на тепсия.
                        При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от disciple-tony Разгледай мнение
                          с две думи - вървим в близко бъдеще за тотален контрол и анархия
                          по-скоро, тотален контрол на пазара(но не в обществен интерес), а следствието ще бъде - анархия...някой ден

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            А когато расте сивата икономика, нали знаеш какво означава това

                            Отказ от Държавност!
                            Официално признание за корумпираност и управление на лични интереси.

                            Както стана с увеличения акциз за цигари по време на криза.
                            По-свободно и масово предлагане на цигари без бандерол, каквото е в последните 2 години, никога НЕ е имало.
                            Няма по-оживено място, на което няколко мургавелки да не предлагат спокойно подобни цигари.
                            На един столичен пазар, който е на метри от едно районно управление, дежурните мургавелци са 4-5, от сутрин до вечер.

                            И, нали свързаха бензиностанциите с НАП.
                            Където целта беше изобщо да има отчетност.
                            Но контрабандните схеми си се вихрят пак от големите
                            с две думи - вървим в близко бъдеще за тотален контрол и анархия

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от disciple-tony Разгледай мнение
                              май верно сивата икономика ще расте все повече

                              неам думи
                              А когато расте сивата икономика, нали знаеш какво означава това

                              Отказ от Държавност!
                              Официално признание за корумпираност и управление на лични интереси.

                              Както стана с увеличения акциз за цигари по време на криза.
                              По-свободно и масово предлагане на цигари без бандерол, каквото е в последните 2 години, никога НЕ е имало.
                              Няма по-оживено място, на което няколко мургавелки да не предлагат спокойно подобни цигари.
                              На един столичен пазар, който е на метри от едно районно управление, дежурните мургавелци са 4-5, от сутрин до вечер.

                              И, нали свързаха бензиностанциите с НАП.
                              Където целта беше изобщо да има отчетност.
                              Но контрабандните схеми си се вихрят пак от големите

                              Коментар


                              • Честито на акционерите на Оргтехника.А бе ние дето сме акционери в Оргтехника сме били голяма работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X