IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ля-я-ля-ля-ля-я-я-ля... ;-);-);-)

    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Драги приятелю Галбов - забавно е, че наричаш монета, от която съществуват само 1500 или 2 000 броя в светът "достъпна за всеки".

      Валю Милков - днес веч достатъчно ме изкушаваха - и на теб не си давам Легендарният Златен Кинт... ;-)

      Така де - що за Император ще бъда без Златният си Кинт?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от valentin milkov
        Здравейте, колеги. Купувам най-известната монета на планетата Земя - Златния лев. Давам 1600 лв. Мисля, че това е съвсем реална и човешка цена. Всичко над тази цена е истерия и надежди, че един ден ще продадеш тази монета на известен европейски колекционер и ще си купиш кола, както писа Виктория. Ако някой реши да продава да ми пише на мейла voi.2002@abv.bg Като бонус получава и една библия на гръцки език от 1902 год. джобен формат, 430 стр., доста ценна.
        Надявам се понеделник ,вторник да имаш отговор.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivan_will
          http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/thumb/8/80/IvanAsen2-pechat.png/118px-IvanAsen2-pechat.png

          Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
          Цени ли се от колекционерите? ....

          http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png
          Аз не познавам такава монета ,ако това е печат на Ivan Asen 2-,то това животно ще да е много скъпо и се намира вероятно в някоя частна колекция далеч от България, а ако е тук,да не би да е при теб?:-),щом носиш неговото име.:-)Надписът в ляво е (IW)на ИВАН АСЕН 2.В тази област не съм специалист.

          Коментар


          • Здравейте, колеги. Купувам най-известната монета на планетата Земя - Златния лев. Давам 1600 лв. Мисля, че това е съвсем реална и човешка цена. Всичко над тази цена е истерия и надежди, че един ден ще продадеш тази монета на известен европейски колекционер и ще си купиш кола, както писа Виктория. Ако някой реши да продава да ми пише на мейла voi.2002@abv.bg Като бонус получава и една библия на гръцки език от 1902 год. джобен формат, 430 стр., доста ценна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rumencho3
              Здравейте. Ти Галба по повод моето питане писа, че си готов на такава размяна. Аз обаче се отказах да взимам двадесетолевката на тази цена защото е в отвратително състояние. Освен това искам да питам за монети от времето на Франц-Йосиф. Днес отивам на среща където ще ми предлагат такива монети. Така, че пак моля за Вашите мнения. Особено на твоето Галба.
              Какво за Франц-Йосиф. Нещо по конкретно,злато ,сребро ,номинал ,година?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът
                Вики - ами точно - щом сега, когато само ний си ги знаем, толкова скъпи са Златният кинт и св. Георги - каква цена ще стигнат, когато станат известни сред европейските нумизмати и следователно търсенето им стане десетки пъти по-голямо?

                Казано на инвеститорски - те имат много по-голям потенциал за поскъпване от известните на всички европейски монети !!!

                Галбов - не разбрах какво искаш да речеш - че от Селянката с лапето, Братята и Вождът са фабрикувани допълнителни бройки? Ами може - за тях Бамката не е поемала ангажимент да са точно определен брой, както го поема за новите... макар че не виждам логика - за тях би било много по-изгодно да фабрикуват нови и малкотиражни... дори да претопят някои от сребърните от комунистическо време, фабрикувани в огромни тиражи...
                Имп.когато имаше Желязна завеса нашите монети бяха екзотика и значително по-търсени.Сега са достъпни за всеки и колекционерите които се интересуват от България вече вероятно си ги имат.Надеждата ,че ще станат много по-скъпи прави много търговци да задържат количества.
                Доколкото ми е известно тези специално не са препечарвани.Тиражите на българските монети са високи за нуждите на колекционерите.

                Коментар


                • http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png

                  Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
                  Цени ли се от колекционерите? ....

                  http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png

                  Коментар


                  • До всички. Предполагам, че някои от Вас имат монети които са им в повече или просто искат да ги продадат или разменят. Защо не отворим тема в която да се правят само такива предложения?

                    Коментар


                    • http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png

                      Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
                      Цени ли се от колекционерите? ....

                      Коментар


                      • И още нещо за Виктория. Първо поздравления за избора. Каталог можеш да си изтеглиш за българските монети от сайта на БНБ. Що се касае за юбилейните монети споделям мнениено на Галба. Ако искаш да инвестираш можеш да си купуваш всякакви монети стига да са на изгодна цена, но ако искаш да колекционираш, избери си период на колекциониране, взимай дебелите книги, чети, запознай се с монетите които са сечени през този период и търси. Тогава колекционерската страст ще се преплете с жаждата за знания и стремежа към опознаване на миналото на хората. Дерзай.

                        Коментар


                        • Здравейте. Ти Галба по повод моето питане писа, че си готов на такава размяна. Аз обаче се отказах да взимам двадесетолевката на тази цена защото е в отвратително състояние. Освен това искам да питам за монети от времето на Франц-Йосиф. Днес отивам на среща където ще ми предлагат такива монети. Така, че пак моля за Вашите мнения. Особено на твоето Галба.

                          Коментар


                          • Вики - ами точно - щом сега, когато само ний си ги знаем, толкова скъпи са Златният кинт и св. Георги - каква цена ще стигнат, когато станат известни сред европейските нумизмати и следователно търсенето им стане десетки пъти по-голямо?

                            Казано на инвеститорски - те имат много по-голям потенциал за поскъпване от известните на всички европейски монети !!!

                            Галбов - не разбрах какво искаш да речеш - че от Селянката с лапето, Братята и Вождът са фабрикувани допълнителни бройки? Ами може - за тях Бамката не е поемала ангажимент да са точно определен брой, както го поема за новите... макар че не виждам логика - за тях би било много по-изгодно да фабрикуват нови и малкотиражни... дори да претопят някои от сребърните от комунистическо време, фабрикувани в огромни тиражи...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Някъде по-долу споменах,че съм готов да заменя Св. Георги(нищо ,че сме адаши)за перфектна фердинандова двадесетолевка!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът
                                Галбов - аз никога не съм казвал, че съм нумизмат, аз съм си инвеститор. Ама за цената на Златният кинт или Свети Георги за след 200 години дълбоко грешиш.
                                Монетата С Трите Дупки дори и сега "малко по-висока цена от металът" ли има? Колко струват 10 грама сребърце? Искаш ли да го сметнем?

                                Монополов - аз имам Златен кинт, но не го продавам... е, ако ми предложиш безумна цена, може и да си помисля... ;-)
                                Имп.нямах в предвид конкретно теб. Смятам ,че за момента някои цени за някои монети са истерични. Преди годиини за 1000лв. майка дете и петорна на днешната цена давах, но пак беше трудна за намиране. Г. Димитров и К. и Методи също бяха над тези цени,сега синетата на на бивши инвеститори разпродават по заложни къщи
                                на цени по-ниски от стоността на метала.
                                Само мнение,всеки си знае!

                                Коментар

                                Working...
                                X