IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Netware 5, prav si! Mojata iformazia e ot tuk: http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/fsWeb...l?OpenFrameset
    a tova sa monetite koito se prodavat. Za sujalenie, vchera vecherata kataloga s monetite ne se otvarjashe, a tazi ne beshe v kataloga za prodajbi (t.e. javno se e izcherpala), tak ot tam idva i zakachkata Impa da otide da si ja kupi, prosto najma da ja nameri na gishe. Inche tova e purvata bulgarska moneta sechena s dupka i zaradi tova bjah taka skeptichen v sustestvuvaneto i! No kagato e prav njakoj, prav e! Monetaat naistian e interesna i ste se opitam da si ja nabavja pri njakoe moe idvane v BG. Pozdravi

    Коментар


    • Първоначално изпратено от JAK RESTITUT
      Imperatorcho, koja bulgarska moneta e s dupka te goni puk sega be pile? )) 2000g. sa secheni tochno dve emisii moneti, ama nito edna ot tjah ne e s dupka. Voobste sto si vresh gagata kudeto nisto ne otbirash??
      Як Реститут,

      Извинявам се, ама от същия каталог се вижда, че през 2000 г. са изсечени 4 (четири) емисии, а не 2(две). И това без да броим трите емисии от 1, 2 и 5 стотинки за ежедневна употреба...

      Нищо лично......., ама да сме коректни все пак и да четем какво пише в официалните източници....
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Пичове, не съм специалист по монетите, но заинтригуван от вашия спор посетих сайта на БНБ. Та там има линк към каталога на българските монети. Има една монета от 2000 г., изсечена в чест на новото хилядолетие. На снимката се вижда, че и на двете страни на монетата има по едно "2000", което изглежда или продупчено в нулите или просто вътрешността на нулите е боядисана в бяло. За съжаление фона, на който са показани снимките, е също бял и не може да се разбере има ли дупка или няма. Предлагам да си купите една монета и да търсите дупките.....-

        А иначе линка е:

        http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPage...ILE/Moneti.pdf
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • )

          Коментар


          • Защо не съм я купил - обясних ти. И жалко че аз на тебе не мога да ти имплантирам около 8 грама мозък (бих жертвал частичка от моят собствен необятен такъв), защото са ти жизнено необходими... да не говорим, че ти липсват обноски.
            Ама разбира се - ти си Реститут - дядо ти е имал около 8 дюкяна по Раковска и по Витошка и по Легето и това явно ти дава право да се дуеш. :-)
            А монетата е точно каквато ти я описвам - виждал съм я и всеки търговец на монети ще потвърди описанието, така че не се запъвай като муле за неща, които не са ти ясни.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Ne be Imperatorcho, prosto se draznja kogato njakoj kato teb, deto nisto ne razbira se pravi na otvoren. Procheti si postinga po-dolu i ste razberesh kakvo imam predvid. I tuj kato ne moja da si kupish monetata, kakto kaza, nito puk tja izglejda taka kakto ti si milish, sum dlujen da ti implantiram zlatoto ot onazi seria ot 10 zlatni moneti, kakto ti obestah ))) Kaji a-a-a-a-a-a ))))

              Коментар


              • Як, извинявай, ама те нямаше бая време туканка, да не си бил в някоя стая с меки бели стени?
                Какви са тия диви вопли, какво е това чудо? Първо - не съм рекъл, че ще си я купувам днес, второ - и да искам, не мога, щото това е рядка монета, бе, така ли мислиш че се намира - отиваш в бакалията, вадаш двама ревлювци и готово !!!! Ако ти поискам да ми купиш Червен Мавриций ще се справиш ли до обяд?
                А пък за снимка - ти ме уби - толко ли си наивен - ми тя ако наистина няма дупки, аз мога да и "пробия" (ама не с бургията а с Фотошопът, ако знаеш що е то) за не повече от 10 минути - докато изпия едно кафе !!!! И то така, че да си 100% сигурен, че си ги има тия три дупки... Стига се прави на идиот, моля ти се - беше добро момче навремето - щом ти казвам, че има, значи има... Като си я купя, ще и кача снимка...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • i za da njama greshki, moje da dobavish snimka na fakturata, che e kupena dnes!

                  Коментар


                  • Are be Imperatorcho, ajde kupi si ja be brato, edna takava sreburna i s 3 dupki (samo vnimavaj da ne mi gi probiesh s burgijata), utre e raboten den, ochakvam da vidja snimka v sita na tvojata moneta! Ama ako njama snimka ste ti navra zjalata seria ot 10 zlatni moneti v ustata kato zuben zamestitel! Stoto mi e pisnalo ot amtjori deto se izkazvat i govorjat pulni gluposti! Chakam snimka!

                    Коментар


                    • Здравеняков, аре ти не се изказвай неподготвен !!!!
                      Ей-сега ме амбицира, мамка му, да си я купя и да ти я лепна на челото, заклевам се !!!!
                      Една такава - сребърна, пише "2000", ама нулите са със позлатени дупки !!!!

                      (Разбира се, щом ти я лепна на челото, после ще си я прибера обратно :-) )
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Imperatorcho, koja bulgarska moneta e s dupka te goni puk sega be pile? )) 2000g. sa secheni tochno dve emisii moneti, ama nito edna ot tjah ne e s dupka. Voobste sto si vresh gagata kudeto nisto ne otbirash??

                        Коментар


                        • Ако някой се интересува от златни монети, да метне едно оченце във Фотофорумът а моята страница и да скива едни монети на чичко Саддам Хюсеин...
                          А тая с дупките за милениумът върви веч 160-200 кинта...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Златни монети

                            Противоречието е в това, че скъпите златни, сечени и пуснати преди години, все още могат да бъдат намерени на касите на БНБ.
                            Между другото оная, пробитата за новото хилядолетие сребърна ли беше?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Златни монети

                              "Imenno skupite zlatni vurvjat silno, osobenno ako sa v maluk tiraj!!! Imeratoreee ... ))) Koga ste napravim ot daskala investitor ne znam, znam che, mnogo vreme i obuchenie ste mine ))"
                              Koe ne ti e jasno be imperatorcho???

                              Коментар


                              • Златни монети

                                Imperatore, koe protivorechi na naj-prostite empirichni fakti, kaji i ste ti objasnja? Kude vijdash problem?

                                Коментар

                                Working...
                                X