IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте, колко струват тези стари монети.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Допълнителната линия сребро ще допринесе за някоя стотинка буквално повече за цена на материала. За друго не става.

    Коментар


    • Привет! Случайно попаднах на темата. Намерихме вкъщи в един стар скрин около двайсетина стари монети, били са на прадядо ми. Една част си оставям, други продавам. Сред тях има две, които смятам, че са дефектни, едната ми е особено интересна. Питах няколко човека, които се интересуват от нумизматика, казаха, че сигурно е ценна. Къде бих могла да я оценя? Става въпрос за сребърна монета 20 лева 1930 година, Борис III, пресечена по средата с допълнителна линия сребро и отзад горе, тук има снимки:

      https://www.olx.bg/ad/stari-srebarni...8-ID7XFfT.html

      Коментар


      • Здравейте,
        искам да питам дали някой има представа каква е стойността на монета с лика на Брутия Криспина.

        Аверс: лице – КРІСПЕІNА СЕВ….. (бюст на Криспина с драпирана дреха надясно).
        Реверс: ΦΙΛΙΠПОПОΛЕІТΩΝ (Атина права наляво, с шлем, с лява ръка облегната на копие, с дясна ръка държи патера, в краката ѝ – змия). Дата: AD 178 - AD 191 Номинал: денар Монетарница: Рим

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ж.Тодорова Разгледай мнение
          Здравейте. Нямам абсолютно никаква представа от монети. Случайно видях ваши коментар. В двора ми намериха монета от 5 лв. от 1930 г. Хан Крум. Ако не Ви затруднява, бихте ли ми казали дали въобще има стойност. Благодаря предварително. Може да се свържете с мен и на тел : +39 342 838 6137 чрез Вайбер.
          имам от тези. никога не са били в двора, а само в семейният сейф. за мен не струват. не са стойностни, дори не си направих труда да ги проверявам, просто стоят в сейфа

          Коментар


          • С тази ръждлетина, дето е намерена на двора, може само да си нивелира хладилника или масата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ж.Тодорова Разгледай мнение
              Здравейте. Нямам абсолютно никаква представа от монети. Случайно видях ваши коментар. В двора ми намериха монета от 5 лв. от 1930 г. Хан Крум. Ако не Ви затруднява, бихте ли ми казали дали въобще има стойност. Благодаря предварително. Може да се свържете с мен и на тел : +39 342 838 6137 чрез Вайбер.
              Като не знаеш нещо,питаш чичко Гугъл .Пишеш 5 лв от 1930 и за 5 мин научаваш каквото ти трябва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ж.Тодорова Разгледай мнение
                Здравейте. Нямам абсолютно никаква представа от монети. Случайно видях ваши коментар. В двора ми намериха монета от 5 лв. от 1930 г. Хан Крум. Ако не Ви затруднява, бихте ли ми казали дали въобще има стойност. Благодаря предварително. Може да се свържете с мен и на тел : +39 342 838 6137 чрез Вайбер.
                В зависимост от качеството - между 50 ст. и 20-30 лв.:
                https://balkan.auction/bg/auction/3396733/5-leva-1930
                https://balkan.auction/bg/auction/41...ariya-2-au-unc
                https://balkan.auction/bg/auction/33...gariya-1-xf-au
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Здравейте. Нямам абсолютно никаква представа от монети. Случайно видях ваши коментар. В двора ми намериха монета от 5 лв. от 1930 г. Хан Крум. Ако не Ви затруднява, бихте ли ми казали дали въобще има стойност. Благодаря предварително. Може да се свържете с мен и на тел : +39 342 838 6137 чрез Вайбер.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diana198 Разгледай мнение
                    Здравейте! Темата вероятно е изчерпана, но бих искала да попитам за една монета американски долар 1475. Каква и е цената? Къде може да се оцени и струва ли изобщо нещо? Незнам нищо за нея. Прилича на сребърна. Монетата не е мое притежание, но искам да помогна. Моля за отговор? Може ли да се продаде на добра цена и къде?
                    Безценна е. Този който я притежава е много богат, дано и ти намажеш покрай него. Свържете се с US Mint:
                    usmint-support@usmcatalog.com
                    или тел: 001–202–898–MINT (6468).

                    Коментар


                    • Здравейте! Темата вероятно е изчерпана, но бих искала да попитам за една монета американски долар 1475. Каква и е цената? Къде може да се оцени и струва ли изобщо нещо? Незнам нищо за нея. Прилича на сребърна. Монетата не е мое притежание, но искам да помогна. Моля за отговор? Може ли да се продаде на добра цена и къде?

                      Коментар


                      • Моля, пишете на кирилица.
                        रादोस्त

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mimoz75 Разгледай мнение
                          Здравейте, адмирации за форума и полезните съвети. Искам да се обърна към Вас с молба да ми кажете, колко горе-долу струват едни стари монети, които намерихме при ремонта на къщата на дядо ми. Не разбирам много, но ще ги опиша по години и стойност. Вие сте хора, които разбирате и ще Ви бъда благодарна, ако ми дадете насока за колко мога да ги продам и къде, те не са и много. Благодаря предварително, Лек и Успешен ден на всички. Ето ги и монетите:
                          10 лева от 1943 на гърба Крум
                          20 лева от 1930 на гърба Борис 3бр.
                          50 стотинки от 1937
                          5 лева от 1930 на гърба Крум
                          50 лева от 1930 на гърба Борис
                          100 лева от 1930 на гърба Борис 2 бр.
                          10 стотинки от 1917
                          2 лева от 1912 на гърба Фердинанд
                          10 стотинки от 1913
                          1 лев от 1894 на гърба Фердинанд
                          1 лев от 1925
                          2 стотинки и 1/2 от 1888
                          10 стотинки от 1912
                          1 лев 1910 на гърба Фердинанд
                          20 стотинки от 1906
                          2 лева от 1925
                          това са всички стари БГ монети, всички са в много добро състояние поне според мен.
                          Има и чужди ще се опитам и тях да опиша:
                          1/2 марка от 1905
                          това не знам какво е пише на италиански Пара в средата пише Кока Кола аутоматика въобще няма година личи, че е старо прилича ми на жетон явно за автомат на Кока кола навремето, много е интересно ако има запознат с това нека обясни.
                          50 динара от 1955
                          2 злоти от 1960
                          20 сантима от 1895
                          50 сентима от 1931
                          10 пара Сърбия 1884
                          няколко стари монети с йероглифи, които няма как да разчета нещо като арабски с разни орли и дворци на гърбовете
                          10 от зад на гърба пише Чехословакия от 1969
                          1 пенцо от 1941
                          20 пише кросци от 1962
                          10 кросци от 1967
                          5 копейки от 1961
                          20 копейки от 1943
                          15 копейки от 1943
                          1 копейка от 1946
                          2 леи от 1924
                          5 леи не виждам година да пише
                          5 драхми от 1930
                          и последно някаква монета на която пише 20 от 1893 с корони и герб.
                          Това е всичко, Ще съм много благодарна ако ме насочите за цена и къде мога да ги продам аз съм от гр.Пловдив.
                          interesuvame samo monetata ot 1 lev pravq si kolekciq kaji kakvi pari i tursish tova e nomera mi 0893403919

                          Коментар


                          • Alekos

                            zdravei , interesuvame samo monetata na ferdinat ot levche sabiram si ot nego kaji kolko iskash za neq

                            Коментар


                            • Ходи питай чичковците на Александър Невски, те са истинските разбирачи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                                Грешиш!
                                5-те леи най-вероятно са от кралството - просто от този период е находката. И годината им е 1906!
                                Това е единствената монета от всичките, която реално струва нещо...
                                Само да попитам как от това:

                                5 леи не виждам година да пише
                                разбра коя е годината?

                                Коментар

                                Working...
                                X