IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1 стотинка от 1981г

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
    Да, да! И точно тоя земеделец ще има оригинал от стотинката?! Да, да! Ама не! Пробутал му е някой някое менте и иска да ни убеди колко истинско е и колко много струва! Че и всички вестници е напълнил с обяви! Още малко и ще стане, няма начин! Китайците работят... а и не само те!
    Боже Боже ,колко мъка и простотия има по тоя свят Боже. Стотинката е Българска и е открита на нивата с китайска лопата! Че китайците си работят спор няма. От тук виждам ,че китайският ресторант свети,т.е. работи. Стинката е продадена! Стоп на простотията...
    Last edited by landowner; 27.10.2011, 19:25.

    Коментар


    • Да, да! И точно тоя земеделец ще има оригинал от стотинката?! Да, да! Ама не! Пробутал му е някой някое менте и иска да ни убеди колко истинско е и колко много струва! Че и всички вестници е напълнил с обяви! Още малко и ще стане, няма начин! Китайците работят... а и не само те!

      Коментар


      • О извинявай сложил си снимки и цена в друг саит.
        Хайде да помогна на колегите тук.

        http://auction.bg/item.php?id=673768

        Снимките са доста лоши и цената е височка, но това е мое мнение.
        Успех
        Last edited by Irinopol; 27.10.2011, 17:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от landowner Разгледай мнение
          ,,Мажоритарния'' собственик само дето вдигаше пушилка....
          Ама и ти много пушилка вдигаш,а никаква работа не вършиш.
          Чакаш някой да пише инфо, снимки не даваш, а имаш претенции за цена!
          Така не става.
          Както пише има фалшиви ( много), също и тази стотинка е два - три варианта.
          Примери:
          http://auction.bg/item.php?id=684029
          http://auction.bg/item.php?id=671693

          Хайде успех все пак

          Коментар


          • ,,Мажоритарния'' собственик само дето вдигаше пушилка....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Хъх - помня, че тогава (бях още бурсуче) тази стинка събуди у мен интересът към нумизматиката. Е, масовата - дето пише "1300 години България", а не тая дето човекът иска да шитне - чувал съм за тия сбъркани - редки и ценни са - не бъзикайте със.
              Още едно компетентно мнение след мненията на Наивник. Останалите писали в темата ,трябва да благодарят за разнообразената ,скучна сряда.

              Коментар


              • Хъх - помня, че тогава (бях още бурсуче) тази стинка събуди у мен интересът към нумизматиката. Е, масовата - дето пише "1300 години България", а не тая дето човекът иска да шитне - чувал съм за тия сбъркани - редки и ценни са - не бъзикайте със.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Офертата още е в сила! Няма конкретни и реални предложения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Ако не е влизала в обръщение съм склонен да предложа и повече, но тези парчета са единици и вървят за около 700... А толкова няма да ти дам... А без снимка пазарлък няма... Така, че аз си чакам...
                    Също може и скайп да изпратиш ,пак на лични съобщения.
                    Last edited by landowner; 19.10.2011, 18:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      http://www.bulgariancoins.com/bg/infoStory.php?id=53
                      Следващият гаф на Монетния двор е от 1981 г., когато България чества 1300 години от своето създаване. По повод на събитието БНБ издава 20 различни юбилейни монети в течение на година-две, но няма да се спираме на тях. Куриозите са в обикновените разменни медно-никелови монети.

                      В чест на Тринадесет века България е решено да се пусне в обращение нова емисия разменни медно-никелови монети от 1, 2, 5, 10, 20, 50 стотинки и 1 лев, на чийто гръб, околовръст на герба, текстът е ХИЛЯДА И ТРИСТА ГОДИНИ *БЪЛГАРИЯ*, а не както дотогава НАРОДНА РЕПУБЛИКА *БЪЛГАРИЯ*.

                      При старта на отсичането, някой от специалистите на Монетния двор забравя да смени старите матрици на монетите от 1 и 2 стотинки. Така със стария текст са отсечени около 140 броя монети от 1 стотинка и 20 броя от 2 стотинки. Раждат се още два емблематични за колекционерите екземпляра.

                      В наши дни можете да се сдобиете с куриозна една стотинка срещу скромната сума от 500-600 лева, а за екземпляр от 20-те броя на куриозните 2 стотинки ще са нужни минимум две хилядарки!

                      Внимание! От средата на 2008 г. се появиха фалшиви монети на едната стотинка, така че много внимавайте какво ще купите, ако попаднете на „изгодна“ оферта.
                      yes

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        Ако не е влизала в обръщение съм склонен да предложа и повече, но тези парчета са единици и вървят за около 700... А толкова няма да ти дам... А без снимка пазарлък няма... Така, че аз си чакам...
                        Изпрати един мейл на лични за да видиш снимки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от landowner Разгледай мнение
                          То за толкова пари само снимки
                          Ако не е влизала в обръщение съм склонен да предложа и повече, но тези парчета са единици и вървят за около 700... А толкова няма да ти дам... А без снимка пазарлък няма... Така, че аз си чакам...
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • http://www.bulgariancoins.com/bg/infoStory.php?id=53
                            Следващият гаф на Монетния двор е от 1981 г., когато България чества 1300 години от своето създаване. По повод на събитието БНБ издава 20 различни юбилейни монети в течение на година-две, но няма да се спираме на тях. Куриозите са в обикновените разменни медно-никелови монети.

                            В чест на Тринадесет века България е решено да се пусне в обращение нова емисия разменни медно-никелови монети от 1, 2, 5, 10, 20, 50 стотинки и 1 лев, на чийто гръб, околовръст на герба, текстът е ХИЛЯДА И ТРИСТА ГОДИНИ *БЪЛГАРИЯ*, а не както дотогава НАРОДНА РЕПУБЛИКА *БЪЛГАРИЯ*.

                            При старта на отсичането, някой от специалистите на Монетния двор забравя да смени старите матрици на монетите от 1 и 2 стотинки. Така със стария текст са отсечени около 140 броя монети от 1 стотинка и 20 броя от 2 стотинки. Раждат се още два емблематични за колекционерите екземпляра.

                            В наши дни можете да се сдобиете с куриозна една стотинка срещу скромната сума от 500-600 лева, а за екземпляр от 20-те броя на куриозните 2 стотинки ще са нужни минимум две хилядарки!

                            Внимание! От средата на 2008 г. се появиха фалшиви монети на едната стотинка, така че много внимавайте какво ще купите, ако попаднете на „изгодна“ оферта.

                            Коментар


                            • Аз имам от 1962ра. От 91ва не знам, може и да имам. Бях събрал един буркан. Щото имаше една публикация че нумизматите в Германия давали по 100 марки за такива монети. Еврото още го нямаше.
                              http://georgipiskov.blogspot.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от landowner Разгледай мнение
                                Уха,ударил си джакпота! Те са по-редки.

                                Коментар

                                Working...
                                X