IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давате ли % от печалбата за благотворителност или лакомията не ви оставя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
    Аз всеки месец давам за благотворителни цели някъде около 20% от брутната си заплата. Тези пари трябва да подпомагат образованието, здравеопазването, възрастните хора и пътната инфраструктура.

    Кой знае, някой ден може и да видя резултат от тези дарения, познати още като "данъци"...
    В коя държава живееш? В България работещите на трудов договор (получаващи до тавана на осигурителния доход) „даряват“ на държавата близо половината доход - няколко вида осигурителен рекет, данък върху дохода (върху каквото остане след осигуряването), данък върху добавената стойност в размер на 16,66%* от каквото остане след облагане с осигуровки и данък върху дохода. Отделно държавата събира и дарения „данък сгради, такса смет и други местни данъци и такси“, акцизи, такса за издаване на лична карта... Ако сметнем и глобите (няма как да не объркате нещо и да не сте в нарушение - все някакво нарушение ще ви намерят) процента става доста над 50.

    Бедните, получаващи до 1000-2000 лева заплата, харчат всичките си пари - т.е. целия им доход практически се облага с ДДС (16,66% от доходите*). По-богатите имат възможност да не си харчат парите - може да отидат на почивка в държава, където няма ДДС (но там пак ще ги дерат - имат данък върху вноса, което е еквивалентно на ДДС).

    * ДДС не е 20%, а е 16,66%. Например при изхарчени 120 лева, ДДС-то е 20 лв, което е точно 16,66% от 120 лв (разделете 20 на 120 и умножете по 100 за да получите колко процента са 20 лева от 120 лева).

    Преди време бях смятал и само осигуровките, данъка върху доходите и ДДС-то (който работникът плаща когато си изхарчи дохода, останал след облагане с осигуровки и данък върху дохода) са близо 45% (от действителния разход на работодателя за труд и данъчно-осигурително облагане).
    Два прости метода за легално намаляване на данъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      SCI !?!?!?!
      Д-ре... ??? Пастора дава ли на бедните и низшите духом или яко клати във Велинград
      Тц, Монсанто.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
        Аз работа за компания която прави безкористна благотворителност в целия свят, с една единствена цел, спасяване на планетата земя и създаване на възможност за останат повече ресурси за поколението идващо след нас. затова не смятам да правя друга благотворителност.
        SCI !?!?!?!
        Д-ре... ??? Пастора дава ли на бедните и низшите духом или яко клати във Велинград
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Давам винаги когато мога. А по някой път си говоря например с уличните музиканти, за да им чуя историята.

          Коментар


          • Дарявам винаги, когато имам възможност или когато видя поставена кутия за дарения някъде. Не давам пари на младежите, които стоят с едни папки по улиците, не им вярвам на тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Аlexander Разгледай мнение
              Давах винаги ,при всеки случай когато се е налагало.На никой не съм отказвал..
              Правех го не от алтриузъм,а поради факта че съм суеверен и се надявах жестовете ми да бъдат оценени.
              Значи водещ мотив ми е било тщеславието а не човещината.
              Помня ,че само веднах проведох една кампания,за едно детенце,и там бех воден единственно от хуманни мотиви.
              Впоследствие установих ,че с парите се злоупотребява,и много се обидих.
              Към днешна дата помагам но избирателно,и предпочитам да не го правя КЕШ !!!
              Две са основните причини за намалената ми активност:
              1,Приходите ми намаляха чувствително !
              2,В даренията и помощите има нещо нечестно,ако оставим настрана спорадичните случай на измами и нецелесъобразно използване на средствата,и то е,че ако помогнеш на едно дете,то винаги има друго дете което не се нуждае по малко.....Но просто родителите му са по скромни,по срамежливи,по неборбени ако искате или просто нямат връзки...
              Просто някак си ми стана жал за тези,които гаснат в забвение поради скромност или нещо сдруго.Не е честно,всеки трябва да има еднакъв шанс.
              Защото на някой му събират 200000 евра и заминава за Израел,докато друг умира като куче..
              Написал си мъдри неща. Евала и за това, което си правил и сигурно продължаваш да правиш! Трябват ни повече хора като теб в страната!

              Коментар


              • Давах винаги ,при всеки случай когато се е налагало.На никой не съм отказвал..
                Правех го не от алтриузъм,а поради факта че съм суеверен и се надявах жестовете ми да бъдат оценени.
                Значи водещ мотив ми е било тщеславието а не човещината.
                Помня ,че само веднах проведох една кампания,за едно детенце,и там бех воден единственно от хуманни мотиви.
                Впоследствие установих ,че с парите се злоупотребява,и много се обидих.
                Към днешна дата помагам но избирателно,и предпочитам да не го правя КЕШ !!!
                Две са основните причини за намалената ми активност:
                1,Приходите ми намаляха чувствително !
                2,В даренията и помощите има нещо нечестно,ако оставим настрана спорадичните случай на измами и нецелесъобразно използване на средствата,и то е,че ако помогнеш на едно дете,то винаги има друго дете което не се нуждае по малко.....Но просто родителите му са по скромни,по срамежливи,по неборбени ако искате или просто нямат връзки...
                Просто някак си ми стана жал за тези,които гаснат в забвение поради скромност или нещо сдруго.Не е честно,всеки трябва да има еднакъв шанс.
                Защото на някой му събират 200000 евра и заминава за Израел,докато друг умира като куче..
                Сметка може да ми държи само онзи,който е внесъл пари по нея !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                  За каква благотворителност?
                  Мразим тая дума, щото много мента много чудо ей, а и не е моя работа.
                  ......................
                  И ТЕ ТАКА!
                  Дааа, прав си....
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • За каква благотворителност?
                    Мразим тая дума, щото много мента много чудо ей, а и не е моя работа.
                    НАЧИ:
                    1) Рекох веднъж (беше мноо зле една работа и кат се опраих викам ШЪ ДАМ) да дам на един просяк пред църквата.
                    Та, вадя 20 кинта и му давам, викам си ше се зарадва поне, ще каже мерси. НЕ ГИ ПОГЛЕДНА! Турна ги у джепа га че са 20 стинки и си замина
                    2) Слушам ДМС тоа ДМС оня.. един болен, друг му отнесло къщата, трети иска да развива уникалния си талант в чужбина, четвърти без пенсия, пети без родители... секи ИСКА, и си викам ЕЙ МАЙКьА МУ, на кого да дам? Моя работа ли е? Мен ли требва да ме е грижа начи! Него Господ го насмел, държавата му обърнала гръб, роднините и близките го зарязали, иманьето си кътка, не си продава там жилище кво има да се оправя, а чека на мойте пари начи.
                    3) Иде един .. 25 годишен, як като вол по Графа, и вика "Дайте за дечицата"!!! Абе аз да ти.. иди се фани на работа, як си като вол, па изкарай и им дай, не да ми просиш на мене разбийш ли и да ми се праиш на добричък!!!
                    4) Какво давам
                    4.1) Жена ми бачка за "без пари" в здравеопазването и ги гледа, болни, гладни, умрели... Да не съм аз, нема ден да седи, ама поне съм, може да не мисли за това колко (не) и плащат и да си бачка
                    4.2) Давам на комшии кат закъсат. Дай малко на заем.. давам, за лебец, за цигарки, за пиене... кой върне.. върне

                    И ТЕ ТАКА!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                      Аз работа за компания която прави безкористна благотворителност в целия свят, с една единствена цел, спасяване на планетата земя и създаване на възможност за останат повече ресурси за поколението идващо след нас. затова не смятам да правя друга благотворителност.
                      Ама ти работиш за заплата нали? Значи не се брои, няма значение че шефа ти ти плаща за да правиш убави неща.

                      Коментар


                      • Разбира се, че давам пари за благотворителност, когато имам възможност. Най-вече в домовете за сираци и стари хора. Много ми е мъчно за старците.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Аз работа за компания която прави безкористна благотворителност в целия свят, с една единствена цел, спасяване на планетата земя и създаване на възможност за останат повече ресурси за поколението идващо след нас. затова не смятам да правя друга благотворителност.
                          Амин!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Черкезов, първо запомни как се пише името на сектата, в която участваш, после ѝ прави реклама.

                            Коментар


                            • Аз работа за компания която прави безкористна благотворителност в целия свят, с една единствена цел, спасяване на планетата земя и създаване на възможност за останат повече ресурси за поколението идващо след нас. затова не смятам да правя друга благотворителност.
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Не съм изкарал достатъчно, за да давам и за благотворителност за съжаление
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X