IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Давате ли % от печалбата за благотворителност или лакомията не ви оставя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • давам по малко,но често.
    На мургавичките,не се дава пари а храна-съпругата ми нахрани едно онзи ден.
    На белите давам,но и това не е правилно,свикват така и няма оправия после.
    Предпочитам да дам за българската коледа,за да отидат за болни дечица.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Слушах по радиото тази сутрин bTV - репортаж от центъра за настастаняване на бездомни. Днес давали на настанените там само чай, нямали нито пари, нито дарени хранителни продукти за закуски, а като се случвало да няма продукти - давали на хората по чаша чай и толкова ...

      Заседна ми буца в гърлото.

      Ако някой е гледал репортажа - за кризисния ценрър в кв. Захарна Фабрика ли иде реч?

      Коментар


      • Да си призная, давало съм, а сега очаквам черешаря да иска да прецака всички, включително и себе си, а това не ми позволява да се отпускам с финанса. Все пак не мога да дам % от загубата а само от печалбата
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Пред очите ми видях мургава майка как смята с какулатор какво е събрала челядта й. Пред Съдебната палата при това... Давам, но по друг начин. Купувам им хляб, мляко, месце

          Коментар


          • Понякога сам аз организирам миникампании за благотворителство, когато съм сигурен, че от страна на бенефициентите няма измамничество. 2-3 пъти примерно съм го правил на масовото коледно фотографско парти, на което понякога се събираме по 40-50 души. Жал ми е най-вече за болни детенца.
            Но и Бота е прав – „горките гладни ромови дечица” изкарват с просия солидни суми, не мога да разбера как има луди хора да дават и стотинка на тия гниди, дето после ще грабят, убиват и тероризират техните деца.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Редовно (ежемесечно) давам малък процент от доходите си. Не изкарвам достатъчно, но това не пречи. Не давам и толкова много, но пък редовно и с кеф. Този месец дори удвоих сумата, много кампании по Коледа...
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Не давам, щот не вярвам
                само 2 примера ще дам.
                Далечната 96-година.
                Неква баба прилично облечена - дай 10лв (тогаз старите пари - към 10ст сега) за хляб, Ядях неква гадна кифла само я бях отръфнал отчупих отръфнатото и и я дадох. Хвърли я веднага в кофата.
                Втори случай в София видях 12-13 годишно да му се отчитат 8-10 годишни просяци - такава бала пари не съм виждал никога - а съм носил 50к евра
                не всичко е бизнес и не всичко е пари.тия два примера са те успокоили,че винаги си наясно с тая тема и така ти е добре.познавам хора,които стоят до църквите събота и неделя и понеже тогава, хората намират време за Господ,бедняците празнуват.наблюдавал съм как се бяга с първия лев до бараката за баница.трепери докато я вземе.на никой не се отчитат.бездомни са.
                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                Коментар


                • Чак някакъв процент не, но има случаи в които давам, къде с смс-и, къде по банка съм внасял.. различно е, зависи от ситуацията.

                  Коментар


                  • Не давам, щот не вярвам
                    само 2 примера ще дам.
                    Далечната 96-година.
                    Неква баба прилично облечена - дай 10лв (тогаз старите пари - към 10ст сега) за хляб, Ядях неква гадна кифла само я бях отръфнал отчупих отръфнатото и и я дадох. Хвърли я веднага в кофата.
                    Втори случай в София видях 12-13 годишно да му се отчитат 8-10 годишни просяци - такава бала пари не съм виждал никога - а съм носил 50к евра
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Cleo Разгледай мнение
                      Процент не давам - освен че плащам чинно данъци и осигуровки.
                      Но дарения правя без да се съобразявам с някакъв процент.
                      +1

                      Коментар


                      • Не давам редовно, но ми се случва често. Когато имам възможност. Често дарявам дрехи и някои вещи.

                        Коментар


                        • Би било хубаво и държавата да предприеме някаква инициатива в тази посока.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от deskatadekova Разгледай мнение
                            Аз пускам смс-и . Така ми е най-удобно.
                            Аз също.

                            Коментар


                            • Процент не давам - освен че плащам чинно данъци и осигуровки.
                              Но дарения правя без да се съобразявам с някакъв процент.
                              Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                              Коментар


                              • Аз пускам смс-и . Така ми е най-удобно.

                                Коментар

                                Working...
                                X