Първоначално изпратено от Грую Груев
Разгледай мнение
Сигурно си прав приятелю, за обединението, но мисля, че обществото не може вече да се обедини. Прекалено сме различни и дори като манталитет хората в страната вече не си приличат. Хората говорят един език, но нямат нищо общо като поведение, начин на мислене и вече не се разбират. Все едно сме поне 2 държави и то си е така. Разделението София - Провинция става все по-голямо, а за обединение е нужно столицата и столичани да се лишат от някой привилегии от последните 10 години, които са придобити, чрез вземането им от провинциите. Това няма да е по вкуса на жителите на столицата защото ще снижи стандарта там и ще върне столицата в положението и от 90 те години като парични потоци, а това което става сега не е по-вкуса на тези в провинцията. Ако се появи етнически конфликт, той ще е подклаждан в провинциите, защото в София турци няма и това още повече ще ожесточи някой в провинцията срещу правителството и парламента в столицата. Тоест, ако има конфликти те няма да засегнат столицата пряко, но до отцепване на някой анклав като в Кипър ще се стигне 100 %, а това ще засили центробежните сили в останалите области, основно в източна България. В момента се обсъжда сериозно явяване на местните избори на местна партия (ако се разреши от съда в София - партии незнайно защо регистрира само софиски ГРАДСКИ съд) или организация във Варна, като целта е известна автономия - избор на областен управител, а не назначаване на генерал-губренатор, местни началници на полицията, прокуратура и съд, а не парашутисти, концесиите за плажовете да се дават от местните власти, а не от 500 км, от столицата, парите от данъци да остават в областта и града, а да не отиват в София, както и отмяната, на задължителното по закон местене на големите форми в София, при преминаване на определен оборот.
Много хора в града и областта са на мнение, че нищо не се получава в замяна на парите които им се вземат за да се пратят в София и то си е така. Реално от 22 години правителствата в столицата не са вложили и лев на изток, а само източват капитали. Няма пътища (те са под контрола на столицата) няма жп линии, капиталите растат тук, но в момента в който узреят ги искат в столицата и фирмите щат не щат местят регистрация там.
Хората се питат; "За какво да даваме пари, като не получаваме нищо в замяна?!!" и са си прави.
Един етнически конфликт, започнат от политиците в София 100 % ще накара останалите да намразят още повече правителството и парламента в столицата.
В Бургас заради петролопроводът Бургас-Александруполис най-вероятно новата местна партия която се пръкна (защото тя си е такава) ще вземе ако не кметското място поне достатъчно места в Общинския съвет и ще блокира най-вероятно всички решения които кмета на софийската партия ще се опита да прокарва. Във Варна също тлее буре с барут, макар и не заради петролопровода, а такива има и в останалите градове на изток.
Конфликт с турците само ще ожесточи местното население, защото тук на изток турците са много, тоест основната тежест ще я изнесат хората тук. Със сигурност събитията в столицата ще ударят туризма и сезона на изток, защото бяха отразени в много западни медии. А ако утре някой запален фанатик подпали църква или някой от хората на Болен го направи за да предизвика още по-голям конфликт? 2-3 милиарда Евро просто ще се изпарят още тази година. Дори това пред джамията вече струва десетки, ако не и стотици милиони загуба.
Кой в Хасково се интересува от метрото в София и дали то вълнува местните, при назряващ конфликт запален в София? А тия по Дунав или ограбената тотално от цигани Плевенска област? Разград, Шумен, Търговище всички тия градове със смесено население как биха посрещнали започване на един конфликт? Някой ще дойде ли от София да ги брани? Определено не! Ами Кърджали? Някой би ли пратил полиция или армия там? Не.
Те това вече никога няма да го простят на столичните правителство, парламент и партии.
Първоначално изпратено от Грую Груев
Разгледай мнение
Коментар