IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прогнози и развитие през 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Jay Gould kak e adresa na tvoia li4en blog.Mersi

    Коментар


    • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

      Първоначално изпратено от nevermind
      ... za nqkoi dosta dobri hint-ove ot tvoqta/firmenata stranica!
      Личен блог по-скоро! Мерси и късмет през новата година
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

        Първоначално изпратено от Jay Gould
        SOFIX

        Ще падате утре!

        ami dano da padne SOFIX oshte!

        PS: moite po4itania za nqkoi dosta dobri hint-ove ot tvoqta/firmenata stranica!

        Коментар


        • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

          SOFIX

          Ще падате утре!
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

            Много е вероятно сегашното покачване на Еврото спрямо Долара да продължи до началото на месец Март (02-05-ти) 2008 година (По-слабо вероятно е, около края на Февруари и началото на Март да имаме двойно дъно). В случай, че пазарът не отбележи връх, то той ще направи задължително такъв около 19 Юли 2008 година. (По-слабо вероятно е връх да отбележим на 25 Януари 2008 година.)
            Можем към 22 Март 2008 година да отбележим пазарно дъно след което отново да последва движение на Север за известен период от време.
            Други по-близо разположени дати са, около 21-24 Декември или 07 Декември и 13 Ноември 2007 година.
            Върха от 02-05 Март или 19 Юли 2008 година, дава известна предпоставки да се смятам, че ще бъде връх при Еврото от 2000 година насам, след което ще последва няколко годишен тренд на Юг, но ако бъде подминат то Еврото ще запази възходящия си тренд до средата на лятото на 2010 (Края на 6-ти и началото на 7-ми месец).
            Според един от сценариите върха ще бъде 2008 година, като следващия голям връх при подобното на зиг-заг пропадане ще е в 2010 година, а според предходния вариант централния и главен връх ще е разположен в лятото на 2010 а върха в 2008 ще е само междинна спирка по пътя на еврото на Север.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

              Първоначално изпратено от Jay Gould
              а ОПЕК не смята да увеличава производствените квоти, така че едва ли може да се очакват цените да хвръкнат до такива висоти, смятат повечето експерти.
              ама не усещате ли какви глупости дрънкат журналистите. въобще на нещата, които излизат по масмедиите не трябва да се обръща внимание.

              в горния цитат се казва, че като не се увеличават производствените квоти, то цените не могат да хвръкнат. смехории и ужасии. ако не се увличават квотите и търсенето расте, то цените наистина могат да хвръкнат.

              спрете да четете вестници и прогнози, хора!

              Коментар


              • МЕРСИ за отговора,поглеждам там от време на време.
                лично аз съм доста рисков играч(засега)с не малък ресурс,но и ситуацията го позволява,и ги следя тези показатели,пшеницата и джонса за мен са критерии ,и на двете места не очаквам някакви сериозни сътресения ,освен ако арабите не направят някоя беля(което не е невъзможно).
                колкото до нашия пазар пак съм настроен позитивно поне до май месец,но тук пак има фактори които могат да променят нещата)))))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould
                  Първоначално изпратено от small
                  JAY GOLD, прогнозите на датчаните са едни и същи от няколко години насам,а специално тази,мисля че я четох още миналия декември,с цялото ми уважение към теб,смятам че твойте прогнози са далеч по добри.
                  ако си така добър да дадеш твоята прогноза за нашия пазар за 2008 ще ти бъда благодарен,ако ли не здраве.
                  иначе желая здраве,късмет и щастие на всички инвестиращи.
                  весели празници.
                  Благодаря ти за оценката и нека плюнем през рамо да не ни е уруки

                  Относно прогнозите на Саксо си мисля следното:

                  Ако петролът мине 100 те, то цените посочени от тях не са невероятни.
                  Ей това, бях писал при последния ми поглед върху Брент:

                  ....Сегашното движение е малко по-трудно за прогнозиране и вариантите са вече 2. Покачване до 97-98$-108$ (125-126$-171$), след пробив на ключовото ниво .... и така нататък....

                  Относно DOW JONES обаче съм оптимист, поне до Есента на 2008-ма.
                  Само пробив под 12500 може да го спъне, а такъв нямахме поне досега.

                  С Пшеницата, смятах върха от 2007 година за ключов, но нищо чудно да си ревизирам мнението, защото в момента сериозно не съм поглеждал и изчислявал там от месеци.

                  За нашия пазар, нека изчакаме малко и ще видим. В "Да дойдат мечките" http://forum.investor.bg/viewtopic.p...=desc&start=45 и тук http://www.borsi.dir.bg/_wm/pbasic/?df=103770 пускам от време на време по някой анализ, последно преди няколко дни.
                  Смятам да изчакам още малко за категорична прогноза за 2008 ма
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • .........
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • //
                      Няма значение къде си, с кой си и с какво се занимаваш - радвай се на всеки момент, на всеки ден!

                      Коментар


                      • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

                        Първоначално изпратено от Jay Gould
                        Повод за темата ми дадоха прогнозите на Саксо Банк:

                        Петролът ще достигне 175 долара за барел, цените на пшеницата ще скочат двойно, американските фондови индекси ще паднат с 25%, а китайските - с 40%. Британската икономика я чака спад.

                        Всички това ще се случи през 2008 г., прогнозира датската Саксо Банк, предаде БГНЕС. Нашите шокиращи предсказания не претендират за абсолютна точност, а по-скоро дават храна за размисъл за бъдещето на пазара, казва ръководителят на стратегическия отдел на Саксо Банк Дейвид Карсбол. Истината е, че прогнозите Саксо Банк за 2007 г. се оправдаха частично, а в някои случаи и напълно. Песимистичните й предсказанията за строителния сектор в САЩ за 2007 г. дори надминаха прогнозите.
                        Много водещи експерти обаче не споделят страховитите предсказания на Саксо Банк. Прогнозата, че световните цени на петрола през 2008 г. ще достигнат 175 долара за барел анализаторите смятат за неправдоподобна. На цената на петрола оказва влияние икономиката на бързо развиващите се страни, главно Китай и Индия, и определяните от ОПЕК квоти за добив. В икономиката на Китай обаче се забелязва тенденция към известно забавяне, а ОПЕК не смята да увеличава производствените квоти, така че едва ли може да се очакват цените да хвръкнат до такива висоти, смятат повечето експерти. Те са на мнение, че към края на 2008 г. можем да очакваме цена на петрола малко над 100 долара за барел. Опасенията на Саксо Банк за двойно увеличение на цените на житото през 2008 г. също не се споделят. Повечето прогнози са за по-скромни колебания в рамките на десетина процента.


                        http://dnes.dir.bg/2007/12/22/news2477935.html
                        После да не кажете нещо за Хима, имат си и GAZ, имат си и ZHBG. Тази година лансираха второто, догодина, би трябвало да лансират пред инвеститорите първото )

                        Коментар


                        • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

                          Първоначално изпратено от индианец
                          Първоначално изпратено от Jay Gould
                          ...а ОПЕК не смята да увеличава производствените квоти, така че едва ли може да се очакват цените да хвръкнат до такива висоти, смятат повечето експерти. ..
                          http://dnes.dir.bg/2007/12/22/news2477935.html
                          Много интересни тия експерти,

                          ако намалят квотите сигур ще паднат цените.
                          В случая не е от експерта, а от журналиста
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • JAY GOLD, прогнозите на датчаните са едни и същи от няколко години насам,а специално тази,мисля че я четох още миналия декември,с цялото ми уважение към теб,смятам че твойте прогнози са далеч по добри.
                            ако си така добър да дадеш твоята прогноза за нашия пазар за 2008 ще ти бъда благодарен,ако ли не здраве.
                            иначе желая здраве,късмет и щастие на всички инвестиращи.
                            весели празници.

                            Коментар


                            • Re: Прогнози и развитие през 2008-ма година

                              Първоначално изпратено от Jay Gould
                              ...а ОПЕК не смята да увеличава производствените квоти, така че едва ли може да се очакват цените да хвръкнат до такива висоти, смятат повечето експерти. ..
                              http://dnes.dir.bg/2007/12/22/news2477935.html
                              Много интересни тия експерти,

                              ако намалят квотите сигур ще паднат цените.

                              Коментар


                              • Прогнозата ми за БФБ - позитивна - Софикс - + 35%

                                Основни позиции за 2008
                                CHIM , KAO , OTZK, ZHBG , GAZ , Енемона ,TRACE, HDPAT
                                IPO та заслужаващи внимание
                                Меком , Техномаркет, Горубсо ( всичко което е свързано с храна , ресурси и енергия ) КЦМ ?

                                Да се държат под око 2008
                                PET , HVAR , FIB , HNVEK , POLIM (ако има нов нажоритар) и още някой може би БИОВЕТ ( ако на мажоритаря му дойде акъла най-накрая )

                                ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ защото иначе всички тези прогнози са ненужни били те верни или неверни

                                Коментар

                                Working...
                                X