IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕЛАНА, TBI или ОББ взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • някой дали знае защо ТиБиАй стават ДиВи Инвест? Може и на лични, блаодаря!

    Коментар


    • разбрахте , благодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ufoss Разгледай мнение
        здравейте, с една и съща сума пари, кое е по добре - да купиш дялове на един фонд на цена например от 10 лв. или такива на друг фонд при цена от 120лв,, При еднакъв риск и доходност и при двата фонда количеството на дяловете е важно нали или....
        ако си купиш една торта нарязана на две половини струващи по 120лв всяка или същата торта нарязана на 24 парчета по 10лв, коя ще те нахрани по-добре или при коя шанса да я изпуснеш и да останеш гладен е по-голям?

        Коментар


        • здравейте, с една и съща сума пари, кое е по добре - да купиш дялове на един фонд на цена например от 10 лв. или такива на друг фонд при цена от 120лв,, При еднакъв риск и доходност и при двата фонда количеството на дяловете е важно нали или....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от scandy Разгледай мнение
            Странно - какъв е този депозит 80 %, като ограничението по закон е не повече от 20% от портфейла на фонда да е в банков депозит
            Изискването на закона е да няма повече от 20% в една банка. В случая най-вероятно са пръснати на няколко места.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
              Колега, а тези справки (защото и аз получавам) - пише ли в кои банки са паричните средства на фонда? Защото при мен има информация само - 'депозит в лева - 80%', но дявола е в детайлите, кои точно банки
              аз сега купувам в Балансирания - там ср-вата на депозит са много по-малко - при мен не пише. Но ако се притесняваш за КТБ - нямат, питал съм вече!
              Last edited by tony1975; 15.11.2014, 16:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
                Колега, а тези справки (защото и аз получавам) - пише ли в кои банки са паричните средства на фонда? Защото при мен има информация само - 'депозит в лева - 80%', но дявола е в детайлите, кои точно банки
                Странно - какъв е този депозит 80 %, като ограничението по закон е не повече от 20% от портфейла на фонда да е в банков депозит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ....
                  От друга страна съм приятно изненадан от прозрачността на Елана - вече втори месец получавам пълна справка с всички позиции от портфейла на фонда - портфейла ми харесва БРАВО!!!
                  Колега, а тези справки (защото и аз получавам) - пише ли в кои банки са паричните средства на фонда? Защото при мен има информация само - 'депозит в лева - 80%', но дявола е в детайлите, кои точно банки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Очевидно и Бъфет не знае какво прави, защото и той е всъщност доста добре диверсифициран.
                    ти сега не забелязвай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      сигурно не е
                      но ако ги губиш през фонд е по-сладко
                      да ви припомня нещо казано от Бъфет - Диверсификацията е за тези, които незнаят какво правят
                      е, фондовете са от тях
                      Очевидно и Бъфет не знае какво прави, защото и той е всъщност доста добре диверсифициран.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                        Трудно е, защото иска време и натрупване на опит и знания - а когато става въпрос за сравнително дребни суми и имаш и други ангажименти, пък искаш и да си починеш
                        ако ти е писано нещо да стане - то става и докато спиш
                        ако не - незнам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Толкова ли е трудно да си губите сами парите?
                          Трудно е, защото иска време и натрупване на опит и знания - а когато става въпрос за сравнително дребни суми и имаш и други ангажименти, пък искаш и да си починеш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Толкова ли е трудно да си губите сами парите?
                            сигурно не е
                            но ако ги губиш през фонд е по-сладко
                            да ви припомня нещо казано от Бъфет - Диверсификацията е за тези, които незнаят какво правят
                            е, фондовете са от тях

                            Коментар


                            • Толкова ли е трудно да си губите сами парите?

                              Коментар


                              • Според таблицата най-достойно са се представили Конкорд
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X