IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

    Тук като гледам пише точно обратното на безумиците дето ни разказваш, а на графика 1b се вижда, че за половин година няма и един ден за показаните години да е имало по-голяма ледена площ от средното 1981-2010г. И като гледаш графиката може да изчислиш след колко години през юни няма да има никакъв лед (или ще е под 15%) както го определят.
    Хахаха-а питаш ли се защо има измервания на ледената покривка от 50 години, а се вземат за мерило само 30 от тях?Защо не се сравнява с целият 50 годишен период?Ами,защото за този период 1980-2010 гледената покривка е била по-голяма и естествено като се сравни със сегашната тя излиза по-малко. Но ако се сравни с целия 50 годишен период ще се покаже, че ледената покривка НЕ Е намаляла.Аз сега като тежа 85 кг ,а за последните 20 години съм тежал и 65 кг и 95.И в зависимост от това кое тегло взимам за мерна единица, то ще излезе, че съм по-дебел или по-слаб сега. Ама ако се сравня с целият период ще излезе, че теглото ми е в средните нива.
    Даже измервания има от повече от 50 години, но нарочно не ги включват,щото ледената покривка тогава е била по-малко.
    Само като видиш, че сравнението е САМО за част от периода, а не за целият трябва да ти стане ясно, че има манипулация.
    Last edited by Vergil1975; 25.07.2024, 16:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Ами нали ги виждам данните-НУЛА промяна в снежната покривка за последните 52 години, ледената покривка е по-голяма от 11 други години,на Южния полюс имаше НАЙ-СТУДЕНАТА зима откакто има измервания.
      Ако действително имаше.глобално затопляне нямаше да ги има тия неща.
      Спомняш ли си филма "Twin peeks" ?
      Совите не са това, което са.
      Е, някъде там са и прибързаните ти съждения на база емоции. Успокой се бе, човек. В смисъл, не бързай с реакцията. Няма закъде. Кой ще ти даде повече пари само за това че си бил отговорил бързо? СЕРИОЗНО ПИТАМ.
      Прибързаното глаголене, само те злепоставя. По-добре, стреляй нарядко но, точно. Придава авторитет и хората почват по-сериозно да те възприемат. Другото Е хлапащина, да ме прощаваш.

      НЕ СЕ шегувам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

        Е как няма да съм агресивен,когато заради тия лъжи живота на милиарди хора по света ще стане по-тежък?Включително и твоя. Трудно фордчето ти ще мине прегледа ако е бензинов. Всяка година България плаща огромни суми,щото тецовете отделят СО2,всички коли с ДВГ ще ги забранят,месото ще поскъпна,ако не го и забранят изцяло,ще се плащат огромни суми за ремонт на къщите, за да не отделят СО2.И още,и още и така нататък.
        Не се знае, дали няма скоро да го сменя този Форд но, и сега, го карам на LPG а там, емисиите са с кратно по-приемливи стойности. Просто, газът изгаря по-добре. А агресията, е признак на слаб самоконтрол и понякога, на откровена глупост и простанища. Ти, за глупав ли искаш да те мислим (потвърждавайки впечатленията ни с всяка рязка изцепка), или за доста по-зрял, някъде към 49-50 -годишен мъж?
        Last edited by Pyramid; 25.07.2024, 16:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          https://nsidc.org/arcticseaicenews/2024/06/
          Ето ти ОФИЦИАЛНИ ДАННИ,че през май 2024г ледената площ е била по-голяма от 11 други години,откакто се правят измервания.
          Тук като гледам пише точно обратното на безумиците дето ни разказваш, а на графика 1b се вижда, че за половин година няма и един ден за показаните години да е имало по-голяма ледена площ от средното 1981-2010г. И като гледаш графиката може да изчислиш след колко години през юни няма да има никакъв лед (или ще е под 15%) както го определят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Разбира се. Ама ако към момента на "измерването" (извинявай отново, НА.СЪСТАВЯНЕТО ИНПТЕДЗТАВЯНЕТО НА ТЕЗИ ДАННИ), пак се трепнали някои фактори, довели до отклонение от фактическите числа? ТОГАВА какво правим?
            Предложението ми е да се успокоиш, да хванещ и ни книжки (УЧЕБНИЦИ ЗА ТЕХНИКИМИТЕ И ОТ УНИВЕРСИТЕТИТЕ), да се запознаеш по-дълбоно с темата "измерване" и едва тогава да се разстройваш че, ние сме те били лъжели. Уверявам те, узнаеш ли по-задълбочено измерванията, поне няма така да се травмираш.
            Ами нали ги виждам данните-НУЛА промяна в снежната покривка за последните 52 години, ледената покривка е по-голяма от 11 други години,на Южния полюс имаше НАЙ-СТУДЕНАТА зима откакто има измервания.
            Ако действително имаше.глобално затопляне нямаше да ги има тия неща.
            Няма нужда да знам как се правят измерванията,има си специалисти за тая работа. Аз представям данни,събрани от тия специалисти, които не са компрометирани като измерванията на температурата. Не претендирам като теб да съм много компетентен.
            Last edited by Vergil1975; 25.07.2024, 16:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Аха.И откъде знаеш, че тази дебелина на леда се е понижила?Ами ако се е увеличила?
              Разбира се. Ама ако към момента на "измерването" (извинявай отново, НА.СЪСТАВЯНЕТО ИНПТЕДЗТАВЯНЕТО НА ТЕЗИ ДАННИ), пак се трепнали някои фактори, довели до отклонение от фактическите числа? ТОГАВА какво правим?
              Предложението ми е да се успокоиш, да хванещ и ни книжки (УЧЕБНИЦИ ЗА ТЕХНИКИМИТЕ И ОТ УНИВЕРСИТЕТИТЕ), да се запознаеш по-дълбоно с темата "измерване" и едва тогава да се разстройваш че, ние сме те били лъжели. Уверявам те, узнаеш ли по-задълбочено измерванията, поне няма така да се травмираш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                За белите мечки: Знаеш ли, как ги "броят"? Засичат на определена територия колко са общо (за определен интервал време) , после вземат И ИЗЧИСЛЯВАТ , понеже се знае, до колко земи са имали достъп мечките ПРЕДИ ТОВА. Всичко ТОВА - поради простия факт че, няма как да им направиш персонално преброяване, като идеш до дома им на адрес и им дадеш да запълнят анкетна карта. При животните, този механизъм, НЕ работи.
                Реалността е по-различна. Към брега и местата дето им преброяват индивидите, мечките се местят на свой ход, когато могат. Та, при неподходящо време, БЛИЗКО ДО ХРАНАТА, мо е да се окажат повече животни, т.к.не са имали възможността да се отдалечат из други райони или там да е намалял уловът илиноще кой знае какво. Говорим за случай, аналогичен с тези "из вредни със сателит температури', понеже, числата които получаваш, НЕ СА от непосредствено измерване, а от косвено, с междинни изчисления и др.дактори, можещи да вкарат допълнителни инструментални, методични, случайни, систематични и, абсолютни, относителни, приведени, изчислителни, от окръгляване и др. грешки. Та, ТЕЗИ грешки, наложени върху фактическото състояние, дават ПОЛЕ НА ВЕРОЯТНОТО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ И НИКАКЪВ НАЧИН ДА УЗНАЕШ ТОЧНИЯ РЕЗУЛТАТ...
                ...А ти, ми говориш за "данни" ("ДАДЕНИ", едни неща от някого някому срещу нещо и т.н. "дребнинподробности, дето ти изкривяват картината. Затова, ми е смешен напънът и фанатизмът ти, защото си невеж но, агресивен.
                Иначе, нямам лоши чувства.
                Е как няма да съм агресивен,когато заради тия лъжи живота на милиарди хора по света ще стане по-тежък?Включително и твоя. Трудно фордчето ти ще мине прегледа ако е бензинов. Всяка година България плаща огромни суми,щото тецовете отделят СО2,всички коли с ДВГ ще ги забранят,месото ще поскъпна,ако не го и забранят изцяло,ще се плащат огромни суми за ремонт на къщите, за да не отделят СО2.И още,и още и така нататък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                  Още до 2014 г щеше да се разтопи ледът в Арктика, а сега сме 2024г и ледът е на рекордно високи нива за последните години, белите мечки щяха да изчезнат, а те увеличават броя си,коралите щяха да загинат,а те процъфтяват.
                  Ама още има мисирки,които им вярвит на лъжите.Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                  Още до 2014 г щеше да се разтопи ледът в Арктика, а сега сме 2024г и ледът е на рекордно високи нива за последните години, белите мечки щяха да изчезнат, а те увеличават броя си,коралите щяха да загинат,а те процъфтяват.
                  Ама още има мисирки,които им вярвит на лъжите.
                  За белите мечки: Знаеш ли, как ги "броят"? Засичат на определена територия колко са общо (за определен интервал време) , после вземат И ИЗЧИСЛЯВАТ , понеже се знае, до колко земи са имали достъп мечките ПРЕДИ ТОВА. Всичко ТОВА - поради простия факт че, няма как да им направиш персонално преброяване, като идеш до дома им на адрес и им дадеш да запълнят анкетна карта. При животните, този механизъм, НЕ работи.
                  Реалността е по-различна. Към брега и местата дето им преброяват индивидите, мечките се местят на свой ход, когато могат. Та, при неподходящо време, БЛИЗКО ДО ХРАНАТА, мо е да се окажат повече животни, т.к.не са имали възможността да се отдалечат из други райони или там да е намалял уловът илиноще кой знае какво. Говорим за случай, аналогичен с тези "из вредни със сателит температури', понеже, числата които получаваш, НЕ СА от непосредствено измерване, а от косвено, с междинни изчисления и др.дактори, можещи да вкарат допълнителни инструментални, методични, случайни, систематични и, абсолютни, относителни, приведени, изчислителни, от окръгляване и др. грешки. Та, ТЕЗИ грешки, наложени върху фактическото състояние, дават ПОЛЕ НА ВЕРОЯТНОТО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ И НИКАКЪВ НАЧИН ДА УЗНАЕШ ТОЧНИЯ РЕЗУЛТАТ...
                  ...А ти, ми говориш за "данни" ("ДАДЕНИ", едни неща от някого някому срещу нещо и т.н. "дребнинподробности, дето ти изкривяват картината. Затова, ми е смешен напънът и фанатизмът ти, защото си невеж но, агресивен.
                  Иначе, нямам лоши чувства.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Момче, за кой ли път ти повтарям че, освен площ,.ледът има дебелина И ИМЕННО В НЕЯ, СА "СКРИТИ" КОЛИЧЕСТВАТА, които, са в повече или по-малко от преди. На 1 мм дебелина, това са близо 900 грама (кв.м.) затова, не е достоверна сметката, която правиш. Продължаваш да бъркаш "времев" и "климат. Тежко невежество те гони.
                    Аха.И откъде знаеш, че тази дебелина на леда се е понижила?Ами ако се е увеличила?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      https://nsidc.org/arcticseaicenews/2024/06/
                      Ето ти ОФИЦИАЛНИ ДАННИ,че през май 2024г ледената площ е била по-голяма от 11 други години,откакто се правят измервания.
                      https://www.climate4you.com/SnowCove...20snow%20cover
                      Ето ти и ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за снежната покривка в Северното полукълбо от 52 години насам.Няма никакво намаляване.
                      Момче, за кой ли път ти повтарям че, освен площ,.ледът има дебелина И ИМЕННО В НЕЯ, СА "СКРИТИ" КОЛИЧЕСТВАТА, които, са в повече или по-малко от преди. На 1 мм дебелина, това са близо 900 грама (кв.м.) затова, не е достоверна сметката, която правиш. Продължаваш да бъркаш "времев" и "климат. Тежко невежество те гони.

                      Коментар


                      • Внимавайте с колко ще го намалите въглеродния двуокис и гледайте да не се престараете,защото ако го намалите с повече от петдесетина процента от днешните нива ще има драматични последици за растенията....А ако няма растения ,ще ми ядете к*ра.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

                          Тези данни не са точни и са измислени.
                          Важно е какво ще кажат форумните шутове.Какви са данните според техните усещания,това е важното
                          Шут е тоя, който те гледа в огледалото .
                          Ти си пълен дебил.
                          А аз какъв съм,няма никакво значение, щото в тоя форум не съм в професионално качество.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
                            Има доста снимки от Космоса на интернет как леда в Арктика изтънява и се свива средно всяка година, но конспираторите със слаби сърца да не ги гледат защото там се вижда и че Земята е кръгла.
                            https://www.esa.int/Applications/Obs...lar_ice_losses
                            https://climate.nasa.gov/vital-signs...ce/?intent=121
                            https://nsidc.org/arcticseaicenews/2024/06/
                            Ето ти ОФИЦИАЛНИ ДАННИ,че през май 2024г ледената площ е била по-голяма от 11 други години,откакто се правят измервания.
                            https://www.climate4you.com/SnowCove...20snow%20cover
                            Ето ти и ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за снежната покривка в Северното полукълбо от 52 години насам.Няма никакво намаляване.
                            Last edited by Vergil1975; 25.07.2024, 15:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
                              Има доста снимки от Космоса на интернет как леда в Арктика изтънява и се свива средно всяка година, но конспираторите със слаби сърца да не ги гледат защото там се вижда и че Земята е кръгла.
                              https://www.esa.int/Applications/Obs...lar_ice_losses
                              https://climate.nasa.gov/vital-signs...ce/?intent=121
                              Тези данни не са точни и са измислени.
                              Важно е какво ще кажат форумните шутове.Какви са данните според техните усещания,това е важното

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Абе адвокате, колко пъти ти го обясняваха
                                Ти ставаш смешен, а на нас ни писна да ти обясняваме
                                Едва ли е адвокат,щото не си знаеше правата по вноските на кредитите
                                А иначе да,освен да се смеем на глупостите му ,друго не ни остава

                                Коментар

                                Working...
                                X