Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Глобалното затопляне мит или реалност?
Collapse
X
-
Какъв е смисъла 10 години да бръмчат че има проблем с климата в резултат на индустриализацията и следващите 10 да го отричат, после пак обратното. Според мен заради централните банкери сега ще почнат да твърдят че няма. Някой може да е подминал новината, но те направиха едно изявление че нямали климатични функции, ангажименти. Някой трябвало да им обясни като на 5 годишно дете, че така не става и правят голяма беля на всички.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеВ статията пишеше че проблема с водата се усилвал последните 20 години и лошото е че с това което са измислили провинциите им се карат помежду си. Сега ако си затворим очите че има климатични промени - проблеми и това нещо започне да се прилага на други места, просто си представете конфликти между държави по този повод. А иначе е измислено още за борба с градушките отдавна, разни частни фирмички продават такива неща и са много. По спомен това за градушките в България още преди 1990 година го купуваха от някъде за да премахвали градушките. Не мога да намеря статията да дам линка, може някой също да е попадал на нея.
Коментар
-
В статията пишеше че проблема с водата се усилвал последните 20 години и лошото е че с това което са измислили провинциите им се карат помежду си. Сега ако си затворим очите че има климатични промени - проблеми и това нещо започне да се прилага на други места, просто си представете конфликти между държави по този повод. А иначе е измислено още за борба с градушките отдавна, разни частни фирмички продават такива неща и са много. По спомен това за градушките в България още преди 1990 година го купуваха от някъде за да премахвали градушките. Не мога да намеря статията да дам линка, може някой също да е попадал на нея.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеПо темата, понеже явно има проблеми с климата и например има места където не валят дъждове като в Китай има такива провинции много те използват технология с която събират облаците и предизвикват валежи, със сребърен йодит, нищо ново. Те вече дори се карат че едната провинция взема дъждовете на другата и я лишава от вода. Това не е защото няма проблеми с климата. За да има облаци трябва да има изпарена вода и вятър който да я вдигне тази пара. Значи има и борба с тези проблеми, но тя е хаотична и ако искат решение трябва да се централизират тези усилия понеже проблема е глобален. Не знам, точно сега захапаха на вълна деглобализация, но дори за такива проблеми има решения. Сега в Китай където се прилага това нещо, ами за тях е чудо защото цели провинции пият жълта вода, утайка и вода нямат откакто е напреднала индустриализацията може би .Населени са защото не е било така, имали са вода.Last edited by Pyramid; 14.03.2023, 19:25.
- 1 like
Коментар
-
По темата, понеже явно има проблеми с климата и например има места където не валят дъждове като в Китай има такива провинции много те използват технология с която събират облаците и предизвикват валежи, със сребърен йодит, нищо ново. Те вече дори се карат че едната провинция взема дъждовете на другата и я лишава от вода. Това не е защото няма проблеми с климата. За да има облаци трябва да има изпарена вода и вятър който да я вдигне тази пара. Значи има и борба с тези проблеми, но тя е хаотична и ако искат решение трябва да се централизират тези усилия понеже проблема е глобален. Не знам, точно сега захапаха на вълна деглобализация, но дори за такива проблеми има решения. Сега в Китай където се прилага това нещо, ами за тях е чудо защото цели провинции пият жълта вода, утайка и вода нямат откакто е напреднала индустриализацията може би .Населени са защото не е било така, имали са вода.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеВ момента има достатъчно възможности да не се консумира чак толкова много енергия, и ако емисиите на въглероден диоксид създават проблем може да се намалят като се редуцира потребяваната енергия. Другия проблем е богатството чрез пари, концентрират се парите и това влияе на климата. Тези забогатяли хора, които притежават стотици милиарди са една черна дупка в която емитираните пари потъват вместо да циркулират и да вършат работа за търговия. От там и природата се обърква най вече - много пари които са мъртви понеже са в някой на който не му трябват и той се чуди какво да ги прави - държи ги в банки, в някакви финансови измишльотини и всъщност хора които нямат никакви умения ги управляват - наливат ги на едно и също място понеже са едно стадо тези финансови гении. Вместо да се инвестират в ново строителство което спестява енергия, в устройства за съхранение на енергия и емисиите да се намалят многократно, защото просто няма да се произвежда толкова много енергия. Това се случи с осветлението, направиха тези диодни крушки които преобразуват енергията в светлина и много малка част в топлина. Те използват 7-8 пъти по малко енергия. Същото може да се направи с къщите, с транспортните средства и свръхемисиите просто ще изчезнат.
- 1 like
Коментар
-
В момента има достатъчно възможности да не се консумира чак толкова много енергия, и ако емисиите на въглероден диоксид създават проблем може да се намалят като се редуцира потребяваната енергия. Другия проблем е богатството чрез пари, концентрират се парите и това влияе на климата. Тези забогатяли хора, които притежават стотици милиарди са една черна дупка в която емитираните пари потъват вместо да циркулират и да вършат работа за търговия. От там и природата се обърква най вече - много пари които са мъртви понеже са в някой на който не му трябват и той се чуди какво да ги прави - държи ги в банки, в някакви финансови измишльотини и всъщност хора които нямат никакви умения ги управляват - наливат ги на едно и също място понеже са едно стадо тези финансови гении. Вместо да се инвестират в ново строителство което спестява енергия, в устройства за съхранение на енергия и емисиите да се намалят многократно, защото просто няма да се произвежда толкова много енергия. Това се случи с осветлението, направиха тези диодни крушки които преобразуват енергията в светлина и много малка част в топлина. Те използват 7-8 пъти по малко енергия. Същото може да се направи с къщите, с транспортните средства и свръхемисиите просто ще изчезнат.D.Y.F-091066
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
Заа да се развият овошките от умерения климат трябва да има пауза във вегетацията. Интересно е, че такава пауза се получава и от топлина. Примерно август при много високи температури и суша вегетацията спира. На това се дължи есенния цъфтеж на люляк, кестен, ябълки, джанки и др. Есенния цъфтеж се приема с любопитство и изненада. Твърди се, че е признак за люта зима.
Иначе отрицателна температура, за да дадт реколт, трябва да прекарат семената и кълновете на зърнени и др. Термина е яровизация.
Казват, че за да завъдиш киви от семена трябва да сложиш семената във хладилник.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
На много видове овошки им е необходимо да наберат сумарно бая минусови температури, за да се развиват правилно през годината. Не съм сигурен, че тази зима сборът от отрицателни температури ще е достатъчен. Дано все пак са се нагодили вече към по-топлата зима.
Иначе отрицателна температура, за да дадт реколт, трябва да прекарат семената и кълновете на зърнени и др. Термина е яровизация.
Казват, че за да завъдиш киви от семена трябва да сложиш семената във хладилник.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
Ще изживеем няколко гладни години докато НАИСТИНА стане топло. Лошото е че това е измислица и ще чакаме 10000 години поне
Коментар
-
Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
На много видове овошки им е необходимо да наберат сумарно бая минусови температури, за да се развиват правилно през годината. Не съм сигурен, че тази зима сборът от отрицателни температури ще е достатъчен. Дано все пак са се нагодили вече към по-топлата зима.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Средната температура за януари 2023г е с 0.04 градуса по-ниска от средното ниво за този 44 годишен период, откакто се правят изследвания.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
1.До тук добре. Спад няма. ( и все пак, КАКВО ТОЧНО, си учил?)
2. Да не би случайно, и ръст да няма, че нещо язе да ме съмняваш?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Проблемът е че, никой немможе, при толкова ранен цъфтеж, да нареди на дърветата да НЕ цъфтят, а студове, все още, се явяват.
- 1 like
Коментар
Коментар