IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Препоръчвам ви тази статия :https://lah.ru/carbon-text/ Казва много, по интересен и завладяващ начин.
    В статье автора «Ждет ли Землю судьба Фаэтона?..» была представлена модификация гидридной теории В.Ларина строения Земли. Согласно В.Ларину, водород, который является основным элементом в нашей Вселенной, вовсе не улетучился с нашей планеты, а, благодаря своей высокой химической активности, еще на стадии формирования Земли образовал различные соединения с другими веществами, войдя таким образом в состав ее […]

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
      Мен пък ме кефи, че ще ограничат прахоляците, във всякакви размери. За енергията - все пак се трудим и изкарваме пари
      Нищо не ограничават, това е проблема че замърсяването прогресира.Например ДВГ в последни модели коли ги дават производителите да горят масло по 500 грама на 1000 км още чисто нови. Забраниха двутактовите, а правят четиритактови с консумация на масло.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
        Мен пък ме кефи, че ще ограничат прахоляците, във всякакви размери. За енергията - все пак се трудим и изкарваме пари
        А аз се съмнявам, какво и дали изобщо ще възстановим от природата. Прекалено много двуноги станахме, и всеки иска файтон. Единственото сигурно нещо, е все по-якото стягане на коланите, дето се очертава. За каквото се сетиш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          При по-бурни процеси ще имаш отклонения и в двете посоки в температурите,
          но пак - не това е важното. А например, че големите кораби изцяло на метан вече са десетки. Започва слизането от нефта.
          Именно. Ето ТУК, каза нещо вярно: Засилват се отклоненията, започва своеобразна турболенция в показателите на времето...което, колегата ти, бърка с климат и току сочи някоя екстремна стойност нейде, и я обявява за пречупване в тренда или минимум, за отсъствието на такъв. И на метанол вече правят кораби, а метанолът е по-евтин и от дизела...
          Last edited by Pyramid; 27.06.2023, 22:03.

          Коментар


          • Мен пък ме кефи, че ще ограничат прахоляците, във всякакви размери. За енергията - все пак се трудим и изкарваме пари

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              При по-бурни процеси ще имаш отклонения и в двете посоки в температурите,
              но пак - не това е важното. А например, че големите кораби изцяло на метан вече са десетки. Започва слизането от нефта.
              Ами когато действително е имало глобално затопляне на полюсите е нямало лед и са растели растения и живеели животни.В продължение на десетки милиони години.
              Защо не е имало екстремни студове,които да ги изтребят?
              И изобщо не ме бърка нефта.Бърка ме,че ще увеличават цените на тока,ще забраняват автомобилите с ДВГ,ще задължат всички сгради да бъдат "въглеродно неутрални",ще ограничат яденето на месо, ще страда индустрията и още десетки негативни последици.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                И какво като е направил рекорд Пекин?Става въпрос за няколко дни на гореща вълна. Това не означава, че в Пекин в наши дни температурите са по-високи целогодишно.
                Тая година бе измерена най-ниската температура в историята на Китай минус 53 градуса.
                А заради затоплизма ще наложат на всички нас един куп ограничения, ще се вдигат данъци, индустрията ще загуби конкурентоспособност.
                При по-бурни процеси ще имаш отклонения и в двете посоки в температурите,
                но пак - не това е важното. А например, че големите кораби изцяло на метан вече са десетки. Започва слизането от нефта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                  Сега въпросът за 100 000 социални кредита - а мислиш ли, че наистина затоплянето е вредно? За планетата, за хората, за цивилизацията, за нещо. Със сигурност е за предпочитане пред ледникова епоха, това знам. Но дали е реална "заплаха"? "Заплахата" се пропагандира от същите, които съчиняват лъжите и измишльотините. Сигурно за някои места, близки до екстремни температурни крайности, ще е проблем. Но по принцип?
                  Честно ли? За дълговременен хоризонт - не знам но, в краткосрочен план, много хора, животни и растения ще страдат, като някои, и ще загинат. Неприятно е, така да кажем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                    Не е с ниски експлоатационни разходи, самата стойност на фотоволтаичните системи е много и неоправдано висока, за 10 години не може да се изплати инвестицията. Никой не инвестира ако няма да спечели и не виждам защо трябва да спонсорираме фабриките в Китай ! Това нещо изкривява икономиката. Те ако видят зора знаеш ли какви соларни клетки на невероятно ниски цени ще пуснат, с по висока ефективност - 35% и вложени 10 пъти по малко материали. И ще се изплащат за 2 години.
                    Когато преди време ме изгони Матеев от форума си, една от причините бе тази, че казах в прав текст на слънчасалите му събратя / клиентела че, като си дават парите за ФЕЦ, реално, те инвестират не в себе си, ами в китайския полупроводников бизнес. ЕСТЕСТВЕНО беше да ме изгони: Прав бях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      И какво като е направил рекорд Пекин?Става въпрос за няколко дни на гореща вълна. Това не означава, че в Пекин в наши дни температурите са по-високи целогодишно.
                      Тая година бе измерена най-ниската температура в историята на Китай минус 53 градуса.
                      А заради затоплизма ще наложат на всички нас един куп ограничения, ще се вдигат данъци, индустрията ще загуби конкурентоспособност.
                      Аз така разбирам: Ограниченията те дразнят. Нека те успокоя: Мен също. И най-лошото е че, всичко се прави без мисъл, без ОВОС и без преценка влиянието върху икономиката изцяло. На парче. Определено, грозно е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                        Не ги мисли.
                        Наясно съм, че злобата и завистта са присъщи на непризнатите едисоновци.
                        Нито завиждам, нито злобея. Объркал си се..Просто ти споменавам, че човек едно си планира, а Природата, действа без да пита. И става, както ТЯ реши.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Нас ни зарежи, там където са десетките милиони е важно.
                          Пекин направи рекорд https://www.mediapool.bg/temperatura...ews348864.html

                          В хидро и атмосферата ще има повече енергия - и всички процеси ще стават по-бързи/бурни,като срещу това човека не може да направи много,
                          но поне ще ни е по-чисто което дишаме, както и режем лесната кинта на разни ненормалници.
                          И какво като е направил рекорд Пекин?Става въпрос за няколко дни на гореща вълна. Това не означава, че в Пекин в наши дни температурите са по-високи целогодишно.
                          Тая година бе измерена най-ниската температура в историята на Китай минус 53 градуса.
                          А заради затоплизма ще наложат на всички нас един куп ограничения, ще се вдигат данъци, индустрията ще загуби конкурентоспособност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Ами давай конкретна държава, регион или град,в които температурите да са драстично повишени в последните години.
                            Мога да дам пример с България. Допреди десетина години често през жегите през лятото се спираха от движение тежките камиони. Особено по магистралите,щото от жегите асфалта се размеква и тежките камиони правят коловози.Да ама в последните години такова нещо няма. А уж температурата се покачвала.
                            Всичко е една голяма измама.Която вече не е глобално затопляне, а климатични промени. Та и хладното лято го изкарват,че се дължи на човешката дейност.
                            Нас ни зарежи, там където са десетките милиони е важно.
                            Пекин направи рекорд https://www.mediapool.bg/temperatura...ews348864.html

                            В хидро и атмосферата ще има повече енергия - и всички процеси ще стават по-бързи/бурни,като срещу това човека не може да направи много,
                            но поне ще ни е по-чисто което дишаме, както и режем лесната кинта на разни ненормалници.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Над 480 млн. души живеят в райони, в които има опасност за поне месец от година да не може да се излиза навън. За зла участ това не са Норвегия, Швеция или Франция, в които хората просто ще пият и ще ходят до хладилника един месец.
                              Човешкото тяло не може да вирее на всякакви температури - при студ можеш да се увиеш в много дрехи, да се изолираш или да запазиш огън. Но при 48C на сянка?!?
                              Големият проблем е, че тези хора няма да седят да мрат. Ще тръгнат. На юг са ЮАР, Лесото и Индийският океан. На север са Европа и Русия.
                              А Бангладеш е и на морското равнище на всичкото отгоре.
                              Само казвам.

                              Друг е въпросът дали процеса е обратим и доколко е следствие от човешката дейност. За това вече не ми се спори. Включих се само по "Каква е реалната заплаха от затоплянето".
                              Ами давай конкретна държава, регион или град,в които температурите да са драстично повишени в последните години.
                              Мога да дам пример с България. Допреди десетина години често през жегите през лятото се спираха от движение тежките камиони. Особено по магистралите,щото от жегите асфалта се размеква и тежките камиони правят коловози.Да ама в последните години такова нещо няма. А уж температурата се покачвала.
                              Всичко е една голяма измама.Която вече не е глобално затопляне, а климатични промени. Та и хладното лято го изкарват,че се дължи на човешката дейност.

                              Коментар


                              • А и те уж правят голям оборот и накрая печалбата им е като на Майкрософт, за самия хардуер са 90% от парите които са за Азия и 10% за Майкрософт и САЩ трябва да пазят тази свещенна крава - печатницата на долари. Обаче те ни изпреварват в развитието си, а ние сме в някакъв данъчен ад и депопулация.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X