IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тази тема е парад на глупостта и дебилизма !

    Коментар


    • Я пак да питаме разбирачите тука, че нещо ми се губи: Казват, Ел Ниньо пак се вихри. Та,
      Е ли това явление или не е нещо като симптом или признак на Г.З. ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

        Разбрах. Стереотипът е - лош Запад, ограбвани нефтодобивници.
        Дано нямаш магазин...
        Не е моето това. Нямам и не мисля да отварям. За тази скука, си има друг тип хора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Това - първо.
          Второ, ОПЕК затруднява попълването на американските и всички западни стратегически резерви от въглеводороди. НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО, разбира се.
          Трето, спадът на цените сега, свива възможните за инвестиране в ГПР (Геолого-Проучвателни Работи), които, да поддържат налични и разработени залежи, от чието наличие, зависи да не се сгромолясат доставките при увеличение на търсенето.
          Четвърто, ОРЕС види се, нямат доверие ... или по-точно, знаят, какво могат са очакват от страна на Запада и явно, предпочитат да приберат възможно най-много пари, докато още те струват нещо, за да ги използват по назначение, вместо евтино да си подаряват невъзобновим ресурс на тези, дето са ги грабили с десетилетия. Теб не те знам но, според мен, ОРЕС имат право. Да продават евтино те, полза има Западът. Защо да си загърбват интереса?
          Разбрах. Стереотипът е - лош Запад, ограбвани нефтодобивници.
          Дано нямаш магазин...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

            Прав си. Разликата между днешните цени на нефта и тези от 2011 - 2014г е 1трилион и 500млрд. долара.
            Толкова спестяват потребителите годишно от разликата между 110 и 70 долара за барел.
            А ОПЕК+ ограничава добива за да задържи цените.
            Това - първо.
            Второ, ОПЕК затруднява попълването на американските и всички западни стратегически резерви от въглеводороди. НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО, разбира се.
            Трето, спадът на цените сега, свива възможните за инвестиране в ГПР (Геолого-Проучвателни Работи), които, да поддържат налични и разработени залежи, от чието наличие, зависи да не се сгромолясат доставките при увеличение на търсенето.
            Четвърто, ОРЕС види се, нямат доверие ... или по-точно, знаят, какво могат са очакват от страна на Запада и явно, предпочитат да приберат възможно най-много пари, докато още те струват нещо, за да ги използват по назначение, вместо евтино да си подаряват невъзобновим ресурс на тези, дето са ги грабили с десетилетия. Теб не те знам но, според мен, ОРЕС имат право. Да продават евтино те, полза има Западът. Защо да си загърбват интереса?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Защото, не става дума за пари, а з ФАНТАСТИЧНО МНОГО ПАРИ ...
              Прав си. Разликата между днешните цени на нефта и тези от 2011 - 2014г е 1трилион и 500млрд. долара.
              Толкова спестяват потребителите годишно от разликата между 110 и 70 долара за барел.
              А ОПЕК+ ограничава добива за да задържи цените.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
                [ATTACH=CONFIG]n4084024[/ATTACH]
                Вятър работа.


                Коментар


                • Click image for larger version

Name:	4fVAnX5T8ZY.jpg
Views:	1
Size:	31.9 КБ
ID:	4084024

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                    Съгласен съм. Има плюсове. И борбата срещу ненормалниците поддържам, макар да не се сещам за по-големи ненормалници от extinction rebellion, дори виганите ми изглеждат по-нормални.

                    А защо тогава да не се формулират по този, къде по-честен начин целите на прехода? И всеки да знае точно колко му струва чистия въздух. За ненормалниците не съм убеден че ще видим редукция.
                    Защото, не става дума за пари, а з ФАНТАСТИЧНО МНОГО ПАРИ и тези, дето сега са на власт (Урсули, Хабеци, Аналени, Бай Алцхаймеровци и др. примати) видят ли подобни пари, съвсем си губят и малкото останал мозък. Ти си прав но...разбираш ли? Лудостта не прощава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                      ...
                      А защо тогава да не се формулират по този, къде по-честен начин целите на прехода? И всеки да знае точно колко му струва чистия въздух. За ненормалниците не съм убеден че ще видим редукция.
                      И как да обявиш официално, че целта ти е тази, та нали веднага имащите нефт ненормалници ще ти играят контра.Е путлер 100% това направи.
                      освед това преди 15год. беше още по-зле - шистовия нефт/газ ги нямаше, а сега задминават 20% от пазара.
                      В България например имахме един от най-големите акумулатори в Европа - еми счупи се слочаенос, баш като започна тук и в Гърция да има излишъци. Ама разбира се се уморила конструкцията, обясняват същите къде казват че руските централи ще бачкат 100 години

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение


                        но поне ще ни е по-чисто което дишаме, както и режем лесната кинта на разни ненормалници.
                        Съгласен съм. Има плюсове. И борбата срещу ненормалниците поддържам, макар да не се сещам за по-големи ненормалници от extinction rebellion, дори виганите ми изглеждат по-нормални.

                        А защо тогава да не се формулират по този, къде по-честен начин целите на прехода? И всеки да знае точно колко му струва чистия въздух. За ненормалниците не съм убеден че ще видим редукция.

                        Коментар


                        • https://m.youtube.com/watch?v=Q76DPW9y_54

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                            Имам подозрение че съзнателно се съсипват по договорка на производителите новите коли. Когато купих нова кола преди няколко години, изрично ми казаха че не се сменяло маслото - първото масло! - през първите две години, или след нещо от рода на 30 000 километра! Тоест, тая кола е със съсипан двигател на втората година, по изрична препоръка на производителя! Естествено, смених си маслото към края на първата година, при това трябваше да имам сериозен разговор с приемчика на сервиза, първо за да го убедя че съм твърдо решен,
                            Не поглеждайте на колко се сменя при камионите, ще инфактирате

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Нищо не ограничават, това е проблема че замърсяването прогресира.Например ДВГ в последни модели коли ги дават производителите да горят масло по 500 грама на 1000 км още чисто нови. Забраниха двутактовите, а правят четиритактови с консумация на масло.
                              Имам подозрение че съзнателно се съсипват по договорка на производителите новите коли. Когато купих нова кола преди няколко години, изрично ми казаха че не се сменяло маслото - първото масло! - през първите две години, или след нещо от рода на 30 000 километра! Тоест, тая кола е със съсипан двигател на втората година, по изрична препоръка на производителя! Естествено, смених си маслото към края на първата година, при това трябваше да имам сериозен разговор с приемчика на сервиза, първо за да го убедя че съм твърдо решен, и за да му обясня че ще проверя дали е наистина сменено. И интересно, скоро говорих със собственик на същия модел, който ме пита гори ли ми много масло и се оплака че на него му гори много. А на мен не ми се е налагало да доливам досега. Той, като повечето хора, си я обслужва по препоръките на производителя.

                              ПП не съм сигурен все пак за 500 мл на 1000 км. Вероятно е на повече
                              Last edited by cyclop; 27.06.2023, 22:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Нищо не ограничават, това е проблема че замърсяването прогресира.Например ДВГ в последни модели коли ги дават производителите да горят масло по 500 грама на 1000 км още чисто нови. Забраниха двутактовите, а правят четиритактови с консумация на масло.
                                Че той Запорожецът ми гореше по-малко. Ужас.

                                Коментар

                                Working...
                                X