IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето каква е площта на леда в Арктика. Никаква разлика няма в сравнение със средното ниво за периода 1980-2010г.Като затоплистите нарочно вземат за сравнение този период, защото тогава леда е с най-голяма площ.Ако се вземе за сравнение целият 50 годишен период откакто се правят измервания ще се види,че в момента ледената покривка е с площ над средното ниво.
    Attached Files

    Коментар


    • analog, има статистика за количеството валежи по години, няма нужда да се кара по спомен.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.
        Може би си бил дете по време на Балканската война, че аз по-голям студ от 2012та, поне в София, не помня.

        Ама наистина ли опряхме до спомените на дъртофелници за това как са мръзнали през студеното си комунистическо детство? Само като се сетя за дрехите и ръкавиците се разтрепервам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          ха ха.
          Лани (2012г) ми ставаше по 5 пъти, сега 5 пъти му се моля да стане веднъж. Глобалното затопляне е виновно.
          Даже по малоумни от това са ви наблюденията и изводите
          Тичай на доктор, брат, ако преживяваш толкова драматичен спад в либидото. ГЗ съществува и за определени места и хора, вече Е станало драматично. Тук по нас примерно, се наблюдава рязко спада е нивото на подпочвените води. В цялото ни село, с повече от 3 метра, някои кладенци, съвсем са пресъхнали.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

            Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.
            ха ха.
            Лани (2012г) ми ставаше по 5 пъти, сега 5 пъти му се моля да стане веднъж. Глобалното затопляне е виновно.
            Даже по малоумни от това са ви наблюденията и изводите
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • IaneSandanski, първо беше големия петролен разлив който направиха биг ойл в Мексиканския залив, променили са се морските течения тогава. Климата не се е променил поради свръхемисии и някакви такива неща, според мен това са предизвикани от човека катастрофи - инциденти, които въздействат на системата а тя е много добре направен саморегулиращ се механизъм. Какво ще стане ? - Този механизъм ще се задейства в нещо като авариен режим и ще се самопоправи. На мястото на САЩ не бих стоял, защото поправката ще мине от там. Случвало се е очевидно и не по вина на човека, природата реагира с някакъв много силен катаклизъм и затова Северна Америка я откриват безлюдна с много малко индианци. Там трудно са оцелявали хората. Този пък ще е по вина на хората..големите компании. По едно време стана ясно че не им се даваха пари на биг ойл да спрат разлива и си го чакаха да спре сам. Лошото е че и за САЩ не им пука, сега върви сливане на циркулационните пояси на атмосферата. Пленетата има нещо като климатична система, атмосферата циркулира в пръстени които обикалят планетата и в самия пръстен бавно се върти отколо ос в средата на пръстена, това движение го причинява йоносферата - зарядите в атмосферата. Слънцето нагрява земната повърхност да кажем, енергията е сериозно количество и температурата така се повижава - горе температурата е до минус 150 градуса, там енергията се отнема под формата на радиовълни, йоносферата е един огромен излъчвател на тези вълни които са с честота която съвременната ни цивилизация още не измерила, но те пък отразяват радиовълните които сме се научили да правим и използваме и друга функция имат - спират космическата радиация, това е щит под който можем да живеем. Ако този щит се отвори ще предизвика силен първо йонен вятър, а той и истински вятър. Работи се по въпроса. В САЩ има естествен муртипликатор, умножаващ такъв катаклизъм - планина която разделя територията и то прекалено дълга. Затова там не са открили много хора, трудно е било оцеляването.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

                Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.
                Ето някой, който, наистина е внимавал по темата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Грета, ти ли си? Или просто заедно сте бягали от училище?
                  Не той бе, АЗ съм Грета. И бягах от училище. Като идваха с инфекциите, бягах. Вярно, после ме хвана срам, заради някаква дребна игличка, и се овладях ама до 5-ти клас си бягах, разбира се.
                  А сега, сериозно: СРЕДНОГОДИШНИТЕ температури са показателят. А те растат, и измененията, все по-видими стават. Това, че разни плоскоземци, опитвате вечно да отхвърляте фактите обаче, не ги отменя и нещата, с или без вас, продължават да си се случват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                    Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне
                    Е то не е само сега, последната истинска зима която помня беше 2012та, вече 12 години оттогава. А като бях дете такива си бяха всички зими.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                      Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне

                      Грета, ти ли си? Или просто заедно сте бягали от училище?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Нали има технология за контрол на климата вече, могат пустиня да я направят обитаема земя с валежи на дъжд и същото нещо могат и с Австралия. Искаш да вали - вали, искаш да е слънчево - също правят небето чисто, слънцето грее и стопля.
                        Ти не бъркай пожелателното с използваното. Пък и става дума за МАЩАБИ, а един "таен експеримент ' над LA/SF не са успели да доведат до успешен завършек. Самонавиваш се. Слагаш каруцата пред коня.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение
                          Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне
                          Факт са както то, така и човешкият принос за него. Сложно е да се каже, колко точно е той и едва ли е Основната Причина но, ако наистина температурите растат и човешката дейност повишава количеството СО2 то, какъв трябва да си, да отричаш фактите? Не съм сигурен в друго аз: Не вярвам на тези, дето ни налагат "зелената Сделка". Защо? Ами защото, САМИ НЕ Я СПАЗВАТ И Я НАЛАГАТ СЪС СИЛА ...на по-слабите. Т.е.,
                          ТОВА НЕ Е СДЕЛКА, АМИ ДИКТАТ. За едни туй, за други - иначе. Аха. Ей сега им се вързах.
                          Някой да е чул щатите или Русия, или Индия да са намалили въглищната си генерация? А, да плащат "въглеродни квоти"? Ха така. Когато го сторят И КОГАТО ДАДАТ ОТЧЕТ , КЪДЕ КОЛКОМПАРИ , ВЗЕТИМОТ КОИМПЛАЩАНИЯ, СА ОТИШЛИ И СА СНИЖИЛИ ЕМИСИИТЕ, едва тогава, ще си по мисля, дали и колко да започ а да вярвам.
                          ДОТОГАВА, да ме прощават, ама не възнамерявам за чужд кеф да вредя на своите непосредствени интереси. Трябва да съм идиот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                            Невероятно - самото съществуване на Австралия е заплаха за клаймъта. Естествените природни процеси пречат на клаймътченч целите и трябва да се преборим с тях. Вероятността да сме превзети от извънземни и те да правят тераформиране изглежда все по-валидна. Поне е по-малко абсурдна от това някой наистина да мисли сериозно тези крайни идиотии https://www.theguardian.com/environm...eport-net-zero
                            Нали има технология за контрол на климата вече, могат пустиня да я направят обитаема земя с валежи на дъжд и същото нещо могат и с Австралия. Искаш да вали - вали, искаш да е слънчево - също правят небето чисто, слънцето грее и стопля.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Като гледам времето навън, по-скоро е реалност глобалното затопляне

                              Коментар


                              • Невероятно - самото съществуване на Австралия е заплаха за клаймъта. Естествените природни процеси пречат на клаймътченч целите и трябва да се преборим с тях. Вероятността да сме превзети от извънземни и те да правят тераформиране изглежда все по-валидна. Поне е по-малко абсурдна от това някой наистина да мисли сериозно тези крайни идиотии https://www.theguardian.com/environm...eport-net-zero
                                Modelling points to ‘huge’ soil emissions in interior rangelands, which are more sensitive to a warming climate

                                Коментар

                                Working...
                                X