IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалнота затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Pyramid, не е долу горе, много точно се излъчва това което попада защото реално температурата не мърда. Мисълта ми беше какво може да направи човека с някакво СО2 за което плащаме че сме му производители ? Първо потока вода която се изпарява и кондензира е сериозен и в пъти ще го разтвори този диоксид и той ще стане на киселина, която като попадне във водите ще се неутрализира от скалите. А те ни вземат пари, събират пари и на мен въобще не ми е ясен механизма по който ги харчат после- уж целево, но те си топят в някакви мероприята, банкети си правят с тях. Хората си мислят че те се събират някакви въпроси да решават, ами то въпроси няма - просто лъжи. Единственно има локално замърсяване, което е вредно и неприятно от пушешите неща, но решения за него си има много отдавна - цетрали извън градовете, и атомните централи пък са черешката на тортата.
    Водата разтваря СО2 САМО КОГАТО Е ТЕЧНА.

    Коментар


    • Pyramid, не е долу горе, много точно се излъчва това което попада защото реално температурата не мърда. Мисълта ми беше какво може да направи човека с някакво СО2 за което плащаме че сме му производители ? Първо потока вода която се изпарява и кондензира е сериозен и в пъти ще го разтвори този диоксид и той ще стане на киселина, която като попадне във водите ще се неутрализира от скалите. А те ни вземат пари, събират пари и на мен въобще не ми е ясен механизма по който ги харчат после- уж целево, но те си топят в някакви мероприята, банкети си правят с тях. Хората си мислят че те се събират някакви въпроси да решават, ами то въпроси няма - просто лъжи. Единственно има локално замърсяване, което е вредно и неприятно от пушешите неща, но решения за него си има много отдавна - цетрали извън градовете, и атомните централи пък са черешката на тортата.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
        За нагряването на Земята от Слънцето: Земята излъчва обратно в космоса половината паднала върху нея енергия през нощта.
        ...А, останалата половина, излъчва през деня. И балансът се запазва, горе-долу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
          Кво да ти отговарям, като тъпата админска гмеж е седнала с лайнения си тлъст задник на устата ми?

          Коментар


          • Turbolan, добре но това са някакви стойности които ни казват че са верни, но не ни казват как са ги получили. Има едно друго нещо, от Слънцето се получава едно количество топлинна енергия и не съм видял някой да е обяснил какво става с него, как се излъчва то от Планетата, защото ако само я нагрява ще и вдигне много температурата. Това има връзка и с притесненията че СО2 ще вдигне температурата, ще промени климата и температурата ще се промени с няколко градуса. Аз пък съм сигурен че има механизъм който подържа температурата много точно и той работи чрез водата. И друго - за да се промени температурата трябва това количество енергия което ни изпраща Слънцето да се промени и това е доказано защото получаваното количество енергия грубо определя климатичните условия и те са различни по цялата повърхност на планетата. Смятам че това диктува климата. Също трябва да пресметнем колко вода от течна в газообразна фаза преминава за да поеме тази енергия, а как се излъчва още нямаме тези знания, ние не познаваме този механизъм но той очевидно работи и съществува.
            Last edited by supertrader; 26.03.2024, 17:23.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
              Ето, 30 мм. Ама 30 мм (които, са не 20, ами 30 кг/м^2), не са 30 см. Все тая, прочее.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                Помисли: колко обем е 1 кг. въздух и 1 кг. вода?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Turbolan

                  Отговорих ти, но тъпата гмеж ме изтри.

                  Ще ти го пратя това и на ЛС, макар и там тъпата гмеж цензурира.
                  Аз погледнах там но, само ТОЗИ текст видях. Т.е., по същество - нищо ново. Няма проблеми, изпрати ми мнението си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Turbolan, имат много здраве от ГРУ-то при едно и също налягане на повъхността чрез която са в контакт - едното преминава в другото и двете тела са флуиди.
                    Прочети.

                    На английски: https://www.livescience.com/how-much...rth-atmosphere

                    На руски: https://www.techinsider.ru/editorial...noy-atmosfere/

                    Коментар


                    • Turbolan, имат много здраве от ГРУ-то при едно и също налягане на повъхността чрез която са в контакт - едното преминава в другото и двете тела са флуиди.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                        От ГРУ ми писаха, че 96.5% от водата на Земята е в океаните.

                        А тази в атмосферата е равноценна на 30 сантиметра течна вода по цялата повърхност на планетата.

                        ПП. Сигурно са ни го казвали в час по география.
                        ...По-скоро, върху сушата. Все е нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
                          Глей са, не съм виновен, че истината, дето му/им казах, е грозна.

                          Вместо да ме повишите в ефрейтор, че не ми е неудобно да казвам истината, само истината, ако ще и грозната истина – вия мъ трийти...
                          Аз така нищо и не разбрах, какво си рекъл. Още повече че, имаш и сигурно, се ползваш от правото си да се заблуждаваш.

                          Коментар


                          • От ГРУ ми писаха, че 96.5% от водата на Земята е в океаните.

                            А тази в атмосферата е равноценна на 30 сантиметра течна вода по цялата повърхност на планетата.

                            ПП. Сигурно са ни го казвали в час по география.
                            Last edited by Turbolan; 26.03.2024, 15:04.

                            Коментар


                            • Днес, 09:27 Този коментар от Turbolan е изтрит от aleks262 Причина: Заяждане
                              Глей са, не съм виновен, че истината, дето му/им казах, е грозна.

                              Вместо да ме повишите в ефрейтор, че не ми е неудобно да казвам истината, само истината, ако ще и грозната истина – вия мъ трийти...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                                Аз пък нищо подобно не съм забелязал.
                                Кажи му, да знае.

                                Коментар

                                Working...
                                X