IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Ами за това пишем тук, защото не сме забравили...
    Но отношението ви някакси отблъсква.
    И какво за тия пет години, да не би да заплашвате нещо?

    Ами я се огледайте, на повечето свестни хора децата им отиват да учат навън. Много малка част се връщат. Като цяло потока е отрицателен за съжаление.
    Но и няма как иначе да е, при положение че качеството на живота ме се променя.
    Двама приятеля имам там, със сравнително голям бизнес, и на двамата децата заминаха да учат навън. Не е като да е от безпаричие. А и друго - оплакват се че нямало кой да работи?
    Питах ги - добре де, давате ли по пет-шестстотин на седмица? - не дават. Е питам, ми какво искате тогава? А и не са само те така. Всички са така, и това дърпа нещата надолу.

    Айде, плюнете пак по емигрантите.
    По сънародник - българин не плювам, освен ако не премине граници. Но темата с емигрантите доста често се използва за разделяне на българите... дълго е за обяснение... на едни тарикати им е необходима точно тази земя, ама нема да стане! Не те заплашвам с нищо - просто света няма да е това, което е!
    Радвам се за всеки успял българин и човек, но по-добре е да търсим общото и обединението, а не да се делим. Кой колко бил изкарвал и какво плащат са категории, които са създадени за да се блазнят хората, а на голяма част от българите "ангела им е слаб на тема "пари". Да така е - няма кой да работи, но никой дори не анализира защо и как се стигна до това положение?
    А не се ли запитваш защо твоите приятели не могат да дадат по-високи заплати и не са само те?!
    Както е казал blqblq - най-големия "капитал" са хората.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Объркана работа. Искаш да кажеш, че нашите политиквеници много ги е...., че си се изнесъл? Загубата за страната е съществена но, точно те, едва ли са в състояние да разберат това. А, относно българите в емиграция...познавам неколцина и нито един, досега, не е забелязан да /не/ си мълчи. По-скоро - ама до един! - са по-ниски от тревата и по-тихи от водата...
      Вашите политичета нямат достатъчно акъл да оцелеят повече от няколко години още. Как казваше Винету - "Аз съм прост и вие сте прости" - та дреме ми за тях конкретно, аз не съм прост.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

        Факи, нали сте успешни там, подредили сте се... Но не забравяте род и родина...!
        Имате грубо... 5 годинки да се приберете! Тогава ще е интересно, ако го има все още тоя сайт и форум, какви ще ги нареждате? Освен, ако не смените за пореден път ник-овете...
        Ами за това пишем тук, защото не сме забравили...
        Но отношението ви някакси отблъсква.
        И какво за тия пет години, да не би да заплашвате нещо?

        Ами я се огледайте, на повечето свестни хора децата им отиват да учат навън. Много малка част се връщат. Като цяло потока е отрицателен за съжаление.
        Но и няма как иначе да е, при положение че качеството на живота ме се променя.
        Двама приятеля имам там, със сравнително голям бизнес, и на двамата децата заминаха да учат навън. Не е като да е от безпаричие. А и друго - оплакват се че нямало кой да работи?
        Питах ги - добре де, давате ли по пет-шестстотин на седмица? - не дават. Е питам, ми какво искате тогава? А и не са само те така. Всички са така, и това дърпа нещата надолу.

        Айде, плюнете пак по емигрантите.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Факи, нали сте успешни там, подредили сте се... Но не забравяте род и родина...!
          Имате грубо... 5 годинки да се приберете! Тогава ще е интересно, ако го има все още тоя сайт и форум, какви ще ги нареждате? Освен, ако не смените за пореден път ник-овете...
          Много са 5 години, още след 2 ще приключи сапунката Б-стан Само да спрат евро-финансирането. Ние сме се прибрали баш където трябва, дотогава ще приберем и роднините си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maverik
            Факи, нали сте успешни там, подредили сте се... Но не забравяте род и родина...! Имате грубо... 5 годинки да се приберете! Тогава ще е интересно, ако го има все още тоя сайт и форум, какви ще ги нареждате? Освен, ако не смените за пореден път ник-овете...
            Не ги закачай, че и без това ги е срам да кажат откъде са. А какво беше казал Туск !? Не беше ли нещо такова - "С такъв приятел (..тръмп), нямаме нужда от врагове"
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Е това е една от причините хората да бягат. Всички които са емигрирали, много се радват на хора като теб, и за пореден път се убеждават че добре са направили
              Факи, нали сте успешни там, подредили сте се... Но не забравяте род и родина...!
              Имате грубо... 5 годинки да се приберете! Тогава ще е интересно, ако го има все още тоя сайт и форум, какви ще ги нареждате? Освен, ако не смените за пореден път ник-овете...

              Коментар


              • Всички които са емигрирали
                ==============================
                Ама наистина ли всички? Всички, които са емигрирали, са първо качество, а? А всички останали - второ,а? Голяма глупост пльосна.
                Партия была, есть и будет есть!

                Коментар


                • Ще добавя , едно фундаментално необходимо но , не достатъчно условие.


                  ПОВЕЧЕ СЕКС, без презерватив , контрацептиви и прекъснат полов акт, за да се даде необходимия резултат.

                  И въобще не се шегувам.

                  Като, се има предвид че България една от страните с най - намаляващо население във света. И важното допълнение, което споменаха колегите освен количество важно е и качеството. Иначе и аз мога , да умувам какво трябва да се направи.

                  И последно удоволствито и забавлението , може да създаде подем в пряк и преносен смисъл.

                  Коментар


                  • Поради ред фактори в бг вече няма общество , култура, ценностна система.

                    ================================================== =====================================
                    Може би в твоето семейство и в социалния слой, в който ти се движиш, ги няма тези неща. Когато обобщаваш, моля те, не включвай мен и моето семейство. Да, заобиколени сме с описаните от теб хора, трудно ни .е. Но не всички сме такива, не за всички емиграцията е панацея. И в чужбина, и у нас живеят както нормални българи, така и боклуци.
                    Ей, най ме е яд, когато някой каже - ние, българите, сме... Веднага ми става ясно, що за маймуна стои пред мен. И веднага му казвам - моля те, не ме включвай в твоите обобщения.
                    Партия была, есть и будет есть!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      Благодаря, че се изнесе. Само не разбирам защо кесиш във форума или мислиш, че така помагаш. Казвал съм ти го и преди - ако новите ти господари (германците) бяха като теб след края на втората световна война щяха да са се разпилели по света и там да остане изгорена от войната земя. Никой не ти говори за сляп патриотизъм, а за отстояване на ценности, обичаи и традиции. Вместо да бягаме всички в уредени държави...защо да не се опитаме да си подредим нашата.

                      Благодаря ти, а предполагам не съм единствен... само ще те помоля да отделяш маалко повече време на форумите в новата си родина.
                      Е това е една от причините хората да бягат. Всички които са емигрирали, много се радват на хора като теб, и за пореден път се убеждават че добре са направили
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Въпрос на манталитет. Клише, но от верните е, че хората са капитала на една държава.

                        Коментар



                        • Ма стой си там и не ни мисли нас тук... и както ти е казал и Берти - странно защо в български форум висиш и дращиш откровенни обиди за българите, а не си в немски, където може да редиш дитирамби за германците?!
                          Last edited by RUBLA; 28.05.2018, 17:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Пепе-то гледам е схванал точно какво пиша. А аз съм емигрирал вече, при това без никаква връзка със заплатата. Виж - с преразпределянето има връзка - защото това е принцип при тоталитарните икономики най-вече, далеч по-слабо застъпен в капитализма.

                            Каруца пред кон слага псевдо-патриотизмът. Според неговата доктрина човек трябва да си кеси където е роден, въпреки че го мачкат - вместо да стане гражданин на света и да постави в шах именно собствената си страна, когато вече аргументът че няма накъде да шава издиша. Ако БГ се изолира, ще приключи курса на венецуелски принцип за 1 петилетка. Мога да ти обясня и основната разлика между българите в БГ и тия в емиграция - вторите не си мълчат и не си поплюват. Така се създава натиск отдолу и тогава и бизнес - и политици си знаят мястото, като остава достатъчно въздух и за работещата класа. Докато мълчите и се навеждате - ще си останете само с темите по форумите.
                            Благодаря, че се изнесе. Само не разбирам защо кесиш във форума или мислиш, че така помагаш. Казвал съм ти го и преди - ако новите ти господари (германците) бяха като теб след края на втората световна война щяха да са се разпилели по света и там да остане изгорена от войната земя. Никой не ти говори за сляп патриотизъм, а за отстояване на ценности, обичаи и традиции. Вместо да бягаме всички в уредени държави...защо да не се опитаме да си подредим нашата.

                            Благодаря ти, а предполагам не съм единствен... само ще те помоля да отделяш маалко повече време на форумите в новата си родина.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Пепе-то гледам е схванал точно какво пиша. А аз съм емигрирал вече, при това без никаква връзка със заплатата. Виж - с преразпределянето има връзка - защото това е принцип при тоталитарните икономики най-вече, далеч по-слабо застъпен в капитализма.

                              Каруца пред кон слага псевдо-патриотизмът. Според неговата доктрина човек трябва да си кеси където е роден, въпреки че го мачкат - вместо да стане гражданин на света и да постави в шах именно собствената си страна, когато вече аргументът че няма накъде да шава издиша. Ако БГ се изолира, ще приключи курса на венецуелски принцип за 1 петилетка. Мога да ти обясня и основната разлика между българите в БГ и тия в емиграция - вторите не си мълчат и не си поплюват. Така се създава натиск отдолу и тогава и бизнес - и политици си знаят мястото, като остава достатъчно въздух и за работещата класа. Докато мълчите и се навеждате - ще си останете само с темите по форумите.
                              Объркана работа. Искаш да кажеш, че нашите политиквеници много ги е...., че си се изнесъл? Загубата за страната е съществена но, точно те, едва ли са в състояние да разберат това. А, относно българите в емиграция...познавам неколцина и нито един, досега, не е забелязан да /не/ си мълчи. По-скоро - ама до един! - са по-ниски от тревата и по-тихи от водата...
                              Last edited by RUBLA; 28.05.2018, 16:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                                ами по- добре емигрирай и ти, щом само заплатата те интересува първо трябва да се СЪЗДАДЕ нещо и тогава преразпредели.
                                Щом слагаш каруцата пред коня, няма какво да кажа... Това е един от проблемите..

                                Тази тема реално е засегната във всички теми !!!
                                Пепе-то гледам е схванал точно какво пиша. А аз съм емигрирал вече, при това без никаква връзка със заплатата. Виж - с преразпределянето има връзка - защото това е принцип при тоталитарните икономики най-вече, далеч по-слабо застъпен в капитализма.

                                Каруца пред кон слага псевдо-патриотизмът. Според неговата доктрина човек трябва да си кеси където е роден, въпреки че го мачкат - вместо да стане гражданин на света и да постави в шах именно собствената си страна, когато вече аргументът че няма накъде да шава издиша. Ако БГ се изолира, ще приключи курса на венецуелски принцип за 1 петилетка. Мога да ти обясня и основната разлика между българите в БГ и тия в емиграция - вторите не си мълчат и не си поплюват. Така се създава натиск отдолу и тогава и бизнес - и политици си знаят мястото, като остава достатъчно въздух и за работещата класа. Докато мълчите и се навеждате - ще си останете само с темите по форумите.

                                Коментар

                                Working...
                                X