IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    и тогава няма да се почне.

    Ще дойдат едни други...дето ще ти обещает квото кажеш...ще яхнат вашето недоволство ...ще ви употребят и ще се докопат до властта и пак същото.
    - Ше дойдат, ако ги пуснем!

    Коментар


    • Aйде пак

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        +1
        минаваш на червено - глоба 5% от годишния доход... ако си баровец с 200К доход...честито 10К утре мини пак на червено.
        електронно правителство, повече системи с невъзможност за външна манипулация и тн и тн

        но преди да стане това трябва да има едно голямо МЯУ, за да излезем ние (бат пешо, аз, повечето от тук четящите) с тояга на улицата. полиция и военни да нямат нищо в хладилника и вместо да ни стрелят да кажат на 'елита' оправяйте се. ... тогава може да се започне на чисто.
        повърхностно, бориш следствието, а не причините... читавите форумци, като теб, Марков, БатПешо, Гигов страдат от липсата на стойностни опоненти, освен това ти липсва инструментариум от понятия, определения, аксиоми, теореми и т.н., за да можеш да формулираш проблема и да търсиш решение

        основната ценност на така наречената пазарна икономика е дебила, и пазарната икономика създава дебили и печели на гърба на дебилите.... ти уважаемий форумец, който иска да бори дебилизма на пътя с глоби, дай да анализираме причините за този дебилизъм на пътя и кой има интерес

        - на първо място застрахователите, повече пътни жертви и инциденти, актюерите ще сметнат по високи цени на гражданската отговорност
        -държавата, повече глоби, за сметка на хора, които нарушават правилника, поради незнание, поради слаба система на подготовка на водачи, поради липса на нормално училищно образование
        -инструкторската мафия, която вдига цените на обучението, но няма интерес да преподава качествено, защото високата конкуренция, води до търсене на решение в областта на себестойността на образованието и работи на принципа максимални такси срещу минимална себестойност
        -адвокатската мафия, която потрива мазни ръчички
        -всевъзможни корупционери, които паразитстват на гърба на дебилите

        едно време имаше култ към личноста, сега имаме култ към свещенната крава ЕС, към европейския път... четворицата умни и читави форумци, които споменах по-горе са също така жертви на подменената дискусия... подменя се на концептуално ниво понятието за добро и лошо, истина и лъжа, противопоставя се не разбирането за добро и зла, а Русия срещу Запада, Европейския път срещу Азиатския път, социализма срещу капитализма и т.н. Ако си православен християнин, ти имаш ценностна система и нямаш нужда от битивито, новатв и т.н. да те заливат с помия и негативизъм

        Аз питам следния въпрос преди да седнем да дискутираме за пътя на България, КАКВА религия изповяда българина? или българина няма религия, правата на човека могат пълноценно да заменят религията... Е това е ЕвроСатанизма унищожава раса, религия, националност, пол, всякаква социална идентичност... Но кво да праиш, култ към ЕС

        Няма какво да кажа повече от това, че: Русия е надежда за нормалните хора! Руския народ е народ Богоносец! Единствения верен път на България е братската дружба с великия Руски народ!
        Last edited by Макс; 03.06.2018, 18:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Учудващо е, но е така. Последните години особено се чувства осезаемо и от гражданите. През 90-те хората рядко си пускаха децата сами на училище. В момента в Пловдив по рейсовете е пълно с деца дето раниците им са по-големи от тях. По някои села даже битовата престъпност изчезна щото не останаха хора в активна възраст да правят белите. Обаче по други места е зле положението.
          90 те...не е социализма....а дивия запад в разгара си.

          Коментар


          • Обикновено в повечето случай съм несъгласен с Ив макс. Но в последните 3, 4 поста е много прав и разумен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              При социализма битовата престъпност била по голяма от сега? И убийствата са по малко от преди? Евала. И на всичкото разкриваемостта сега е висока? Кво беше казал ....дето уж се шегуваше...не беше шега....истина е.
              Учудващо е, но е така. Последните години особено се чувства осезаемо и от гражданите. През 90-те хората рядко си пускаха децата сами на училище. В момента в Пловдив по рейсовете е пълно с деца дето раниците им са по-големи от тях. По някои села даже битовата престъпност изчезна щото не останаха хора в активна възраст да правят белите. Обаче по други места е зле положението.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                +1
                минаваш на червено - глоба 5% от годишния доход... ако си баровец с 200К доход...честито 10К утре мини пак на червено.
                електронно правителство, повече системи с невъзможност за външна манипулация и тн и тн

                но преди да стане това трябва да има едно голямо МЯУ, за да излезем ние (бат пешо, аз, повечето от тук четящите) с тояга на улицата. полиция и военни да нямат нищо в хладилника и вместо да ни стрелят да кажат на 'елита' оправяйте се. ... тогава може да се започне на чисто.
                и тогава няма да се почне.

                Ще дойдат едни други...дето ще ти обещает квото кажеш...ще яхнат вашето недоволство ...ще ви употребят и ще се докопат до властта и пак същото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Е тя истината лъска, но какво според теб трябва да се направи?
                  Ще ти кажа в САЩ как стават някои работи:
                  За дребно нарушение на пътя получаваш фиш с глоба. За по-сериозно - например караш с 15-20 мили отгоре - губиш книжката за 1 месец.
                  Хващаш някой да краде в къщата ти - ти решаваш - да го гръмнеш преди да се обадиш в полицията или да не го гръмнеш.
                  За нападение на полицай ще те гръмнат. За наркотици - в затвора. Няма тън-мън.

                  Обаче има една голяма разлика: съдиите, местния шериф са на изборни длъжности. Не се назначават. Има и други важни разлики, но засега тези са достатъчни за сравнение.
                  междудругото едно от най хубавите неща на САЩ е именно съдебната система. Просто няма кво да се каже там....и всички без изключение го потвърждават.

                  Но корупцията сред полицията е огромна в САЩ ако не знаеш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Че аз нали 30 г тва говоря.Законите трябва да се правят от инженери математици и физици.Откраднал си примерно до 1000лв глоба 10000 откраднал си до 100000 глоба милион откраднал си над 100000 глоба 10000000.Краднеш втори пъ затвор примерно 5 години.Краднеш трети път доживотен затвор.Съдията е дежурен в репеуто нема адвокати и прокурори да ми се лигавят няма да ми тълкуват.Сико ясно просто и категорично
                    е чак пък да няма адвокати.....що не ги разстреляш направо предварително...нали всяко престъпление все пак трябва да се докаже....въпроса е да се избегне отлагането на процесите и схемите около следствието....котио провалят всичко което трябва да бъде провалено

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                      А да си се замислял дали наказанието е удачен начин за превъзпитаване? Или може би вярваш в лафове от типа на: "Попаднал в затвора на хора и станал човек"?
                      Да размия темата още малко.

                      Значи за рецидив според мен не трябва да излиза от затвора. Краднеш един път - сегашното наказания. Краднеш втори път - тройно. Ако краднеш трети път - вече да знаеш че ще лежиш до 80 там.

                      Така че понятието рецидив и извън панделата да остане в историята. Не може да имаш 9 присъди по наказателния кодекс и да се моташ още сред хората. То на всичко е ясно че се издържаш от престъпления. И някак си по-евтино идва да ти дават по една чиния боб чорба вместо да правиш зулуми на свобода.

                      Има изследвания по темата. Престъпленията се правят по-малко от 1% от населението (1.38% мисля за САЩ беше). Останалите хора имат някаква форма на морал и етика и не представляват интерес за наказателния кодекс. Така че усилията се фокусират върху тези 1% и битовата престъпност сериозно ще намалее. Предполагам е същото с джигитите по пътя.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Не визирам българската съдебна система. Визирам държави с добре работещ модел. Не е необходимо да измисляме топлата вода. Подавам жокер: в кои държави следствието се води от независим съдия-следовател, а не от централизирана и"единна" прокуратура?

                        Разликата в резултатите е от земята до небето. Държавите са европейски. Едната е на 2 часа път със самолет от София.

                        Подавам щафетата на барбарона. Ако внесе френския модел за наказателен процес, особено на ниво следствие у нас му давам директно нобел.

                        Това са моите 5 стотинки по темата.
                        Не съм вещ...но изглежда че си права. Прокуратурата тук...е майка и баща...на всичко. Наказателен инструмент. В България със съдии и прокуратура не трябва да се ебаваш...щото без абсолютно никакъв проблем ще ти спретнат такава схема че ще се видиш в чудо без да знаеш от къде ти е дошло. Мисля че ДС навремето само може да се учи от сега. Например на Иво Прокопиев кво му спретнаха това ....е за книга...както и на Цветан Василев. И двамата ...не са сълзи...обаче такава наказателна акция е за учебник.
                        Last edited by Iv_max; 03.06.2018, 17:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                          Това не е утопия, а идиотизъм! Кой ще ги храни тия затворници? А да си се замислял дали наказанието е удачен начин за превъзпитаване? Или може би вярваш в лафове от типа на: "Попаднал в затвора на хора и станал човек"?

                          Темата се размива съзнателно, за да не лъсне истината, че "народът прост, животът тежък, скучен".
                          Народа дали е прост не знам....ама знам кой е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                            Пак си написал една камара глупости. Хващам първите два абзаца, за да не ми отиде целия ден в опровергаване на детински разсъждения.

                            Ако погледнеш фактите, а не говориш едно към гьотере, ще забележиш, че битовата престъпност в България в момента е в пъти по-ниска, отколкото през комунизма. С това автоматично опровергавам първото ти твърдение. В момента държава практически няма, но убийствата на годишна база са двойно по-малко, отколкото в "доброто старо време". За сметка на това разкриваемостта се е увеличила.

                            Проблемът не е битовата, а "институционалната" престъпност, която не се отчита пред никого. Нито сега, нито преди.
                            При социализма битовата престъпност била по голяма от сега? И убийствата са по малко от преди? Евала. И на всичкото разкриваемостта сега е висока? Кво беше казал ....дето уж се шегуваше...не беше шега....истина е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Че аз нали 30 г тва говоря.Законите трябва да се правят от инженери математици и физици.Откраднал си примерно до 1000лв глоба 10000 откраднал си до 100000 глоба милион откраднал си над 100000 глоба 10000000.Краднеш втори пъ затвор примерно 5 години.Краднеш трети път доживотен затвор.Съдията е дежурен в репеуто нема адвокати и прокурори да ми се лигавят няма да ми тълкуват.Сико ясно просто и категорично
                              Както , писах вчера темата се превръща в популистка. Подчертаното в червено говори за това. Прост пример имаш собствен бизнес нещата ти вървят печелиш добре , работиш от сутрин до мрак. Обаче завистливият съсед решава да сподели твоята печалба като те изнудва за пари. Подучил е малолетната си дъщеря да се оплаче в полицията че си блудствал с нея. Ако не му платиш. По бързата процедура нямаш шанс да се защитиш, без адвокат, съдебни заседатели с надъхани съдии. Ще изгниеш в затвора , а още по -лошото е че ще станеш жертва на изнасилвачите и накрая ще се обесиш. Та внимавайте какво си пожелавате.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Че аз нали 30 г тва говоря.Законите трябва да се правят от инженери математици и физици.Откраднал си примерно до 1000лв глоба 10000 откраднал си до 100000 глоба милион откраднал си над 100000 глоба 10000000.Краднеш втори пъ затвор примерно 5 години.Краднеш трети път доживотен затвор.Съдията е дежурен в репеуто нема адвокати и прокурори да ми се лигавят няма да ми тълкуват.Сико ясно просто и категорично
                                +1
                                минаваш на червено - глоба 5% от годишния доход... ако си баровец с 200К доход...честито 10К утре мини пак на червено.
                                електронно правителство, повече системи с невъзможност за външна манипулация и тн и тн

                                но преди да стане това трябва да има едно голямо МЯУ, за да излезем ние (бат пешо, аз, повечето от тук четящите) с тояга на улицата. полиция и военни да нямат нищо в хладилника и вместо да ни стрелят да кажат на 'елита' оправяйте се. ... тогава може да се започне на чисто.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X