IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как влияе политиката на инвестирането?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Пътят на коприната например ...
    Хуморът е хубаво нещо. Коприната идва от Китай, парите вървят по пътя обратно натам. За мамуняците - клон без банана. вЕрвай ми. Като същи примАт ти го казвам.

    Коментар


    • Аз пак да кажа: В България има предостатъчно пари за инвестиции. Сбъркани са приоритетите. Оттам, и трагикомичните ни „достижения”.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Осъзнаем ли предпоставките, знаем, откъде този път, най-вероятно, ще потече. За да бъдем там в правилния момент. Домати, чушки или ВЕИ-та, за всичко важи.
        Пътят на коприната например ...

        Коментар


        • А всичко е доволно просто - държавата (политиците) емитират парите, с които се инвестира. Т.е. държат контрола от самото начало с обезценка на парите и с данъци. Останалото са бабини деветини за привличане на пари - т.е. инвеститори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Ще синтезираме бе . Ама първо трябва да анализираме.
            Темичката е много приятна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Добре. Остави го петрола, виж положението с доматите например? Нещо толкова елементарно като доматите също зависи от разни политики. Резултатът е, че почти нямаме търговия с български домати. За стоките ми е мисълта, ще ми се тук да се акцентира върху реалната търговия с реални стоки, а не върху фондовите борси. За фондовите борси има много теми, но инвестирането може да е и в други продукти.
              Осъзнаем ли предпоставките, знаем, откъде този път, най-вероятно, ще потече. За да бъдем там в правилния момент. Домати, чушки или ВЕИ-та, за всичко важи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Анализ, без последващ синтез ... тва ок, само теоретично. Натоварва ме, нещо. И сухо бе...
                Ще синтезираме бе . Ама първо трябва да анализираме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ...петролът: Някой да ми даде ПРИЧИНА да „търгувам” с него - което, по разбираеми причини, е сложно да е наедро - а на друг, да купува от мен... за начало?
                  Добре. Остави го петрола, виж положението с доматите например? Нещо толкова елементарно като доматите също зависи от разни политики. Резултатът е, че почти нямаме търговия с български домати. За стоките ми е мисълта, ще ми се тук да се акцентира върху реалната търговия с реални стоки, а не върху фондовите борси. За фондовите борси има много теми, но инвестирането може да е и в други продукти.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Считам го за върховна загуба на време . Но да се анализира какво става без да се псува е интересно.
                    Анализ, без последващ синтез ... тва ок, само теоретично. Натоварва ме, нещо. И сухо бе...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Например, искаш да търгуваш с петрол. Имаш ли свобода да определяш, в каква валута ще го купиш/продадеш? Или го решават съответните политически течения? Не визирам толкова борсите, а търговията със стоки и услуги.
                      ...петролът: Някой да ми даде ПРИЧИНА да „търгувам” с него - което, по разбираеми причини, е сложно да е наедро - а на друг, да купува от мен... за начало?

                      Коментар


                      • Отзад напред: Нашият остров, ако иска паричните потоци на световните течения да го галят /системно/, трябва да изостави някои практики и да позаколи някоя и друга свещена крава на „мъдрата финансова мисъл”. Някоя и друга, ще трябва ускорено да приласкае от Запада, накъдето, уж, се е запътил /Островът ни/.
                        После, посоката на движение: Свързана е, както при вятъра, с разликата в налягането. Т.е., по света е. Не се ли научи и у нас така, финансовите ни платна, като нация, ще съхнат в безветрие и никъде няма да ни отведат. И после
                        е, що сме били изоставали.
                        Примери? ОК.
                        Колим свещена крава №1: „Страната ни не може без външни инвестиции.”.
                        МОЖЕ. Ако се насърчат родните, повечето печалба, породена от тях, ще остава у българи. Така, нацията ще забогатее, което ще усили допълнително родните инвестиции и ето ни го, барон Мунчо Хаусен'оф, изтеглил се за косите сам. Ако от 70 млрд депозити, само 20% се инвестират у нас... нуждата от външни се покрива. Щото инвеститорът има право, което ползва, да си изнася печалбите. С основно чужди инвестиции, българия има работа...и почти нищо повече. Щото бачка за чужди.
                        Колим свещена крава №2:
                        „IT , щом е модерно, значи, давай всички на айти-то.”
                        Да, модерно е. И? Всички ли могат да пишат айти? Не. Може би, всички могат да го пплзват? Пак не. Веществените продукти не струват? Кажете го на китайците. Държат половината от световното производство и 3/4 от световните горещи пари.
                        ... мога дълго да изброявам крави за клане но, нека не претрупваме сега.
                        Блоковете: Бих ги групирал по отношеное създаването и потребяването на СТОЙНОСТ: Правачи, Лапачи и Кльопачи с уши. Изброяването - малко по-нататък.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Впрочем ти си момиче: сигурно не псуеш - Доналд, Вова и въобще никого
                          Считам го за върховна загуба на време . Но да се анализира какво става без да се псува е интересно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Например, искаш да търгуваш с петрол. Имаш ли свобода да определяш, в каква валута ще го купиш/продадеш? Или го решават съответните политически течения? Не визирам толкова борсите, а търговията със стоки и услуги.
                            Слузта по принцип - в зеленички - ама блазни ли те да си купуваш нещо, дето не можеш го сграбчи? Със слузта не зная как е, ама златце - недей - защото по борсите се търгува ногократно повече златце, отколкото съществува в действителност - това не е ли мошшшшеничество?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Впрочем ти си момиче: сигурно не псуеш - Доналд, Вова и въобще никого
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Зависи - инвестиране: какво? Де?
                                Инвестиране - както ний обичаме: в акции ли? Или в бизнес? Акции - де? Бизнес - какъв?
                                Като цяло - в акции по има смисъл. В бизнес - държавата, дето би трябвало да те брани, или сама ще те разсипе,
                                Например, искаш да търгуваш с петрол. Имаш ли свобода да определяш, в каква валута ще го купиш/продадеш? Или го решават съответните политически течения? Не визирам толкова борсите, а търговията със стоки и услуги.

                                Коментар

                                Working...
                                X