IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как влияе политиката на инвестирането?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето пресни примери как политиката насочва инвестирането:
    Решението на САЩ за излизане от сделката с Иран затопли отношенията между Русия и Германия
    Last edited by Selena; 15.05.2018, 15:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Много е сложно с патентите по принцип, а с патенти свързани с енергия .... мога да ти разказвам истории до утре. Първо, пълно е и с фалшиви изобретения и “изобретатели”, второ, всичко е въпрос на много пари и визия. Ако има визия, но няма пари не става. Обратното тоже не става. Трънлив път си избрал. Успех от мен.
      „Истории”? Аз мога с факти, също до утре.
      ...което не помага. БГ пишман „инвестори”, гледам, гушат разни АД-та тип „рога и копита”, и после, ще реват „върнете ни паричките”.
      - Така е, кой не е гледал „Вражалец”.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Много е сложно с патентите по принцип, а с патенти свързани с енергия .... мога да ти разказвам истории до утре. Първо, пълно е и с фалшиви изобретения и “изобретатели”, второ, всичко е въпрос на много пари и визия. Ако има визия, но няма пари не става. Обратното тоже не става. Трънлив път си избрал. Успех от мен.
        Пари има но, са се насочили в грешна насока. НИ е изчерпана ниша, търговията - и тя...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Винаги може и по-добре. Има какво да се желае по отношение на конкурентоспособността на икономиката, бизнес климата и т.н.
          Правилно. Само че, ако конкурентоспособност означава единствено и само евтина работна ръка, значи, нито Западът, нито Далечният Изток, разбират нещо. Да се не начудиш, защо България все повече изостава, оставайки измежду най-евтините. Кофти шега ни играе това опростачване, което Е политика на БГ ниво, провеждана от БГ политици. За чий, тогава, си избираме едномерни мутанти?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Оххх...как да ти кажа. Опитах няколко пъти и се отказах. Не си заслужава човек да си губи енергията да обяснява на хора с предвзети решения. Понякога, по-умният отстъпва.
            Много е сложно с патентите по принцип, а с патенти свързани с енергия .... мога да ти разказвам истории до утре. Първо, пълно е и с фалшиви изобретения и “изобретатели”, второ, всичко е въпрос на много пари и визия. Ако има визия, но няма пари не става. Обратното тоже не става. Трънлив път си избрал. Успех от мен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              А ти поне вметна ли, че има мощни маркетингови екипи, които “помагат” на потребителите да мислят или беше тотална кауза пердута?
              Оххх...как да ти кажа. Опитах няколко пъти и се отказах. Не си заслужава човек да си губи енергията да обяснява на хора с предвзети решения. Понякога, по-умният отстъпва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Успява ли нашият малък остров да налови достатъчно количество от рибата по тези икономически и политически течения? Според мен не. Не сме достатъчно повратливи и гъвкави. Няма механизми или поне не са добре разработени, за да може да ловим, че и да отглеждаме повече “риба”.
                Винаги може и по-добре. Има какво да се желае по отношение на конкурентоспособността на икономиката, бизнес климата и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Снощи, по вайбъра, говорих с един колега. Напразно. И той, както и редица още бг.„експерти”, без да се е запознал с материята, за която говорим, по детски прибързано, взе да ми вади принципни заключения относно какво щели да /не правят всички, на база СВОИ усещания. Разговорът не се получи. Щото, по неговата логика - малко ще импровизирам - ако баща ми пушел ( и наистина пушеше, лека му пръст) то, и аз следвало да пуша...
                  ...дакато, - пак аз, по тази същата причина- не понадям дима. Такива работи.
                  А ти поне вметна ли, че има мощни маркетингови екипи, които “помагат” на потребителите да мислят или беше тотална кауза пердута?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Големите батковци ще дойдат, ще ти откупят патента и ще го приберат в едно голямо добре заключено чекмедже за следващите 50-100 години. Иначе спор няма, че биха били полезни.
                    Големите батковци ли? Майната им на гилемите батковци. Нямат толкова пари.

                    Коментар


                    • Снощи, по вайбъра, говорих с един колега. Напразно. И той, както и редица още бг.„експерти”, без да се е запознал с материята, за която говорим, по детски прибързано, взе да ми вади принципни заключения относно какво щели да /не правят всички, на база СВОИ усещания. Разговорът не се получи. Щото, по неговата логика - малко ще импровизирам - ако баща ми пушел ( и наистина пушеше, лека му пръст) то, и аз следвало да пуша...
                      ...дакато, - пак аз, по тази същата причина- не понадям дима. Такива работи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                        Четири политически блока - САЩ, ЕС, Русия, Китай. Три икономически блока - САЩ, ЕС, Китай. Движение на паричните потоци от консуматори (САЩ и ЕС) към производители (Китай) и от спестители (Китай) към консуматори (САЩ).
                        А нашият малък остров обикновено не е изолиран от света, за добро или за лошо.
                        Успява ли нашият малък остров да налови достатъчно количество от рибата по тези икономически и политически течения? Според мен не. Не сме достатъчно повратливи и гъвкави. Няма механизми или поне не са добре разработени, за да може да ловим, че и да отглеждаме повече “риба”.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Понеже, напоследък явно не пишем съвсем по темата в “социалистическата” тема, можем да поразсъждаваме и тук, без да нарушаваме правилата на форума. Исторически политиката винаги влияе на инвестирането. Понякога го ограничава, а понякога го стимулира. Много интересен е точно сегашният период. Колко планетарни политически блока съществуват? Накъде се движат паричните потоци на планетата и може ли малкият ни остров да се възползва от тези течения? Такива въпроси си задавам и ако някой има идеи е добре дошъл да ги сподели тук.
                          Четири политически блока - САЩ, ЕС, Русия, Китай. Три икономически блока - САЩ, ЕС, Китай. Движение на паричните потоци от консуматори (САЩ и ЕС) към производители (Китай) и от спестители (Китай) към консуматори (САЩ).
                          А нашият малък остров обикновено не е изолиран от света, за добро или за лошо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Съвсем сериозно: БГ иновации. Има такива, с висока потребителска и принадена стойност. Знам го от първа ръка.
                            ТОВА е българският принос към цивилизацията. Шменти-капелаторите ги забравят бързо.
                            Големите батковци ще дойдат, ще ти откупят патента и ще го приберат в едно голямо добре заключено чекмедже за следващите 50-100 години. Иначе спор няма, че биха били полезни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Е сега си дойдохме на думата. Е това питам откак съм в този форум няколко пъти. Какви аджеба трябва да сани приоритетите, за да дръпнем малко напред? Съвсем сериозно си питам.
                              Съвсем сериозно: БГ иновации. Има такива, с висока потребителска и принадена стойност. Знам го от първа ръка.
                              ТОВА е българският принос към цивилизацията. Шменти-капелаторите ги забравят бързо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Аз пак да кажа: В България има предостатъчно пари за инвестиции. Сбъркани са приоритетите. Оттам, и трагикомичните ни „достижения”.
                                Е сега си дойдохме на думата. Е това питам откак съм в този форум няколко пъти. Какви аджеба трябва да сани приоритетите, за да дръпнем малко напред? Съвсем сериозно си питам.

                                Коментар

                                Working...
                                X