IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как влияе политиката на инвестирането?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам какво искаш да кажеш с това... Ако можем защо не копаем?

    А ние може и да копаем. Изобщо никой не ни спора да станем мастодонт в копаенето. Но аз дори не съм сигурен, че това е добра идея.

    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    Не можем да копаем и ние ли? Като тези долу? Стига моля Ви се. Това следва да е национален стратегически отрасъл.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Ако се погледнат данни, ще се види друго.
      Абсолютно, Германия като цяло изнася капитал. За Метро конкретно не знам.

      (Пуснах и едно друго мнение с нов ник, ама то ще излезе след известно време.)

      Коментар


      • Конкретно за Метро не знам, но като цяло Германия експортира капитал.

        Темата за социализма... ех-ех... Солоу... капиталът тече към страните с по-висока пределен продукт на капитала, които са по-бедните държави. Капиталът винаги потича натам, колкото повече тези държави направят институциите си стабилни и работещи, намалят корупцията и като цяло създадат условия за бизнес.

        Наистина е важно да се почне от самото начало с някои базисни понятия.


        А и ако се върнем на Метро, какво пречи да си купиш акции в Метро и, честно казано, по-добре в DAX.

        Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Напротив, печалбата не се разходва тук. Изнася се. Предимно в германия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Напротив, печалбата не се разходва тук. Изнася се. Предимно в германия.
          Ако се погледнат данни, ще се види друго.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Не можем да копаем и ние ли? Като тези долу? Стига моля Ви се. Това следва да е национален стратегически отрасъл.
            СЪ-ГЛА-СЕН.
            +100

            Коментар


            • Освен в България оперират в Намибия. Всички други държави тия работи си ги копаят сами. Ние и намибия не.

              Коментар


              • Не можем да копаем и ние ли? Като тези долу? Стига моля Ви се. Това следва да е национален стратегически отрасъл.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                  Така или иначе печалбата се разходва тук.
                  Напротив, печалбата не се разходва тук. Изнася се. Предимно в германия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Какво според теб правят хипермаркетите и чуждите банки у нас?
                    Така или иначе печалбата се разходва тук.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Постни, като имаш време.

                      Но наистина никой не ни спира да направим мощна българска верига хипермаркети и да завладеем Европа. Това е идеята на вътрешния пазар.

                      Ние в България печатаме огромно количество етикети и ги изнасяме за Германия. Мираг немците не могат сами да си ги напечатат? Но явно, по една или друга причина, ние го правим по-добре (като под по-добре включвам и по-добри цени).

                      Може би парите и смисъла най-вече да са проблем?
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Постни, като имаш време.

                        Но наистина никой не ни спира да направим мощна българска верига хипермаркети и да завладеем Европа. Това е идеята на вътрешния пазар.

                        Ние в България печатаме огромно количество етикети и ги изнасяме за Германия. Мираг немците не могат сами да си ги напечатат? Но явно, по една или друга причина, ние го правим по-добре (като под по-добре включвам и по-добри цени).

                        Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                        По-добре? Не мисля. Като имам време ще ти постна нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Никой не ни спира, но явно други го правят по-добре от нас.

                          По-добре? Не мисля. Като имам време ще ти постна нещо.

                          Коментар


                          • Дипломати от Европа, Китай и Русия обсъждат нова сделка с Иран в опит да бъде спасено ядреното споразумение, от което излязоха САЩ, твърди германския в. "Билд ам зонтаг". ...

                            Коментар


                            • Никой не ни спира, но явно други го правят по-добре от нас.

                              Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Не можем да продаваме сирене в наши си магазини и печалбата да си остава в България, а не да заминава за германия?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Правят това, което ние не можем да направим. И ми се струва, че и преди 2007 бяха при нас. А ние пък спокойно можем да отидем при тях ако правим нещо по-добре от тях.

                                Какво правят. Общо взето същото, което прави Тойота в САЩ или Форд в Германия.

                                По същия начин белгийците могат да питат какво прави Roobar при тях и то на доста надута цена.
                                Не можем да продаваме сирене в наши си магазини и печалбата да си остава в България, а не да заминава за германия?

                                Коментар

                                Working...
                                X