IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как влияе политиката на инвестирането?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    В днешната динамична среда да планираш за 30 години напред е... доста амбициозно.
    Тези го правят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Ами защото според мен липсва национална програма за стратегическите интереси на държавата. Защото правотелствата се сменят на всеки четири години, което не помага да се помисли по-глобално, кое ни интересува да отдадем на концесия и кое да си запазим като национален стратегически отрасъл. По-долу бях постнала една група от учени от БАН които създават национално движение именно с тази цел. Да се създаде програма за развитието на държавата надвишаваща черите години на един правителствен мандат и поне за следващитее 30 години.
      В днешната динамична среда да планираш за 30 години напред е... доста амбициозно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Давай ги тука данните.
        Нямам ги под ръка. Става въпрос за инвестициите и реинвестирането на печалбата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Дай им време. И среда. Може да те изненадат .
          Първите две думи от първото изречение.
          Това е квинтесенцията на модела...
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Дай им време. И среда. Може да те изненадат .
            А моята информация, от устата на Алонсо е, че е доста над средното заможен. На което се радвам но, което, отдавам и на неща, които лично, никога, не бих правил. По морални съображения го речи, или по мирогледни разлики. Справя се със започването. Както правилно бе забелязано, това е Средата и нейното благотворно, в случая, влияние.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Ама какви данни. Темата за социализма. Моделът на Солоу. Много ясно и логично се обяснява защо капиталът тече от богатите държави към бедните, стига бедните да си сложат нещата малко в ред. Историята го е показала.
              ...Абе, що ресурс е изтекъл от бедните към богатите страни, майка плаче. Да, ама за „капитал”, не го броят... макар, че би трябвало, поне човешкия. И колко пъти, само, богатите подклаждат безредици,корупция и т.н., тук вече, реват всички. Понеже, и богатството, си е „менило собствениците, чети, „разграбвано е”. Не от бедни, дето нямат /често, и какво да ядат/, ами от богати. Дето имат от всичко. По много.
              И после, били „бедни, щото прости”. Има и това. Другата половина, е „привнесена”/ „индуцирана. От силните, към слабите. „Да се оправят”.
              Last edited by Pyramid; 20.05.2018, 17:57.

              Коментар


              • Ах, златото. Разбирам сега. То е най-ценната суровина на света. Но явно не всички смятат така, защото не са тръгнали да го копаят наши фирми. Видяли са по-добър начин да правят бизнес.

                Обективно погледната копането на злато не е най-великия бизнес на света.


                Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Ми за мен е добра идея да си запазим златото както правят Русия и Китай, а не да го изнасяме. Опит в минното дело имаме. Аз не виждам никакъв смисъл от концесия като долната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Това е много хубаво, но не виждам какво общо има с хипермаркетите.
                  Ей ти го Ив Макс, ей ти го Алонсо. Защо не почнат те един бизнес в гаража си и не напранят българската ИКЕА? Защо? Защото не умеят. Това е положението. Седи се по цяла нощ на покера и ако Путин ми беше приятел щях да стана милиардер. Така и баба и знае.
                  Дай им време. И среда. Може да те изненадат .

                  Коментар


                  • Това е много хубаво, но не виждам какво общо има с хипермаркетите.

                    Ей ти го Ив Макс, ей ти го Алонсо. Защо не почнат те един бизнес в гаража си и не напранят българската ИКЕА? Защо? Защото не умеят. Това е положението. Седи се по цяла нощ на покера и ако Путин ми беше приятел щях да стана милиардер. Така и баба и знае.

                    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Ами защото според мен липсва национална програма за стратегическите интереси на държавата. Защото правотелствата се сменят на всеки четири години, което не помага да се помисли по-глобално, кое ни интересува да отдадем на концесия и кое да си запазим като национален стратегически отрасъл. По-долу бях постнала една група от учени от БАН които създават национално движение именно с тази цел. Да се създаде програма за развитието на държавата надвишаваща черите години на един правителствен мандат и поне за следващитее 30 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не знам какво искаш да кажеш с това... Ако можем защо не копаем?
                      А ние може и да копаем. Изобщо никой не ни спора да станем мастодонт в копаенето. Но аз дори не съм сигурен, че това е добра идея.
                      Ми за мен е добра идея да си запазим златото както правят Русия и Китай, а не да го изнасяме. Опит в минното дело имаме. Аз не виждам никакъв смисъл от концесия като долната.

                      Коментар


                      • Ама какви данни. Темата за социализма. Моделът на Солоу. Много ясно и логично се обяснява защо капиталът тече от богатите държави към бедните, стига бедните да си сложат нещата малко в ред. Историята го е показала.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Не знам какво искаш да кажеш с това... Ако можем защо не копаем?

                          А ние може и да копаем. Изобщо никой не ни спора да станем мастодонт в копаенето. Но аз дори не съм сигурен, че това е добра идея.
                          Един възрастен, пенсиониран професор по някаква „патриотска” телевизия разправяше как, ама точно в България, на някакви си 3-4 км само, под краката ни, били лежали ТРИЛИОНИ ТОНОВЕ злато и сребро...
                          ...и, ако не си, прочети „Хиперболоидът на инж. Гарин”, от А.Толстой.
                          Last edited by Pyramid; 20.05.2018, 17:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Не знам какво искаш да кажеш с това... Ако можем защо не копаем?
                            А ние може и да копаем. Изобщо никой не ни спора да станем мастодонт в копаенето. Но аз дори не съм сигурен, че това е добра идея.
                            Ами защото според мен липсва национална програма за стратегическите интереси на държавата. Защото правотелствата се сменят на всеки четири години, което не помага да се помисли по-глобално, кое ни интересува да отдадем на концесия и кое да си запазим като национален стратегически отрасъл. По-долу бях постнала една група от учени от БАН които създават национално движение именно с тази цел. Да се създаде програма за развитието на държавата надвишаваща черите години на един правителствен мандат и поне за следващитее 30 години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                              Ако се погледнат данни, ще се види друго.
                              Давай ги тука данните.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Правят това, което ние не можем да направим. И ми се струва, че и преди 2007 бяха при нас. А ние пък спокойно можем да отидем при тях ако правим нещо по-добре от тях.

                                Какво правят. Общо взето същото, което прави Тойота в САЩ или Форд в Германия.

                                По същия начин белгийците могат да питат какво прави Roobar при тях и то на доста надута цена.

                                Чувал ли си за т.нар. „Свободен Пазар”? Ако и да не си, щеш. Само, попитай тях. Кое му е „свободното”, можеш да ги, а можеш, и да не ги питаш. Зависи, какво искаш. Истината, или предизвикателството.

                                А, че „не сме били можели да направим същото”, ами... Питай ги, как са пораснали толкова, и защо не си вземат играчките със себе си...

                                - Или, баш бая си ги вземат, ама само зад кадър

                                Коментар

                                Working...
                                X