IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и Против ограничаването на разплащанията в Брой в РБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

    3 лв месечно за всички услуги, но са най-добре похарчените ми пари. Плащал съм повече и не са ми искали златни карти. Сега нещо наскоро може да се е променило... Говорим за дебитна карта.
    Ей, във всяка тема има по някой, дето е все наопъки бе ! Всички се оплакват / и с основание / , само на тоя му е гот , е па туй ако не е някакво извратено чувство за удоволствие ...
    Last edited by RUBLA; 15.07.2017, 12:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      днес отивам да си внеса малко кеш в банката за суми над 5К такса.... таксуват ме че разполагат със средствата в сметката ми на никаква лихва дето си финансират с тях фирмите фантоми и проекти на мажо...

      лихви 0.0нещос и лихва по кредити за нещастниците дето са им се вързали реално над 7% като се сложат всички таксички.... и накрая ако се разровят нещата кой знае колко пощенски кутии фирми ще излязат в кредитополучатели.
      5 пак е добре, мнозинството са на 2...

      Коментар


      • днес отивам да си внеса малко кеш в банката за суми над 5К такса.... таксуват ме че разполагат със средствата в сметката ми на никаква лихва дето си финансират с тях фирмите фантоми и проекти на мажо...

        лихви 0.0нещос и лихва по кредити за нещастниците дето са им се вързали реално над 7% като се сложат всички таксички.... и накрая ако се разровят нещата кой знае колко пощенски кутии фирми ще излязат в кредитополучатели.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Сега искат с някакъв закон да принудят населението да си държат парите по банките, и от какъв зор?
          Ти пак може да си ги държиш под дюшека.

          Като плащаш големи суми - захранваш сметката и плащаш. Само дето ще оставя следи по разни регистри.



          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

            Много заобиколно така се изказваш. Плащанията са без такса ама колко е годишната такса. И ако искаш лимит над 4К лева знаеш ли че ти трябва златна или платинена карта с доста по-висока такса и застраховка?
            Не съм съгласен, при мен лимит над 4К , такса 50 лв/година!

            Като лоялен клиент на банката - такса 25лв/година !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

              Много заобиколно така се изказваш. Плащанията са без такса ама колко е годишната такса. И ако искаш лимит над 4К лева знаеш ли че ти трябва златна или платинена карта с доста по-висока такса и застраховка?
              3 лв месечно за всички услуги, но са най-добре похарчените ми пари. Плащал съм повече и не са ми искали златни карти. Сега нещо наскоро може да се е променило... Говорим за дебитна карта.
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                За целта имаш спестовни сметки/компоненти - в зависимост от банката, в която си. В сметката, която ми е вързана с безконтактните карти никога не държа много пари, но пък мога да си набавя когато ми потрябват (без такси). Лимит 2000 лв стандартно, но може да бъде променен на колкото ми потрябва за определено време. Плащанията ми с картите са без такси. И няма да правя реклама на банката ми, за да не ме обявят в тролство.
                Много заобиколно така се изказваш. Плащанията са без такса ама колко е годишната такса. И ако искаш лимит над 4К лева знаеш ли че ти трябва златна или платинена карта с доста по-висока такса и застраховка?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

                  Колко ти е лимита на картата и какви са ти таксите по нея? Не ми излиза тая сметка. На мен ми източиха картата с към 1000 евро. Ако ми бяха източили над 4 хиляди евро и ме мотаят 6 месеца да видим дали ще ми ги върнат щеше да ми е доста сериозен проблем за качеството на живот. Не са дорасли българските банки за кредитни карти. Освен това като поръчваш мебел плащанията са на няколко пъти - капаро, основна вноска и после инсталация. Малко тъпо да плащаш 3 пъти банкови такси.
                  ..."-освен това, като поръчваш мебел...бла-бла-бла..."
                  - И ти очакваш и обосновано предполагаш, че всички -или почти всшчки - се вписват в твоя модел? Ще те изненадам ли, ако поясня, че ти си по-малко от 1/7100000 част от българите, а "извадка" от1 /ЕДИН !/ случай не може да претендира за повече от случайно разпределение?
                  Накратко, оценявам хумора ти и ми е някак сложно да взема твърдението ти насериозно.
                  " - СОРИ ! "

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

                    Колко ти е лимита на картата и какви са ти таксите по нея? Не ми излиза тая сметка. На мен ми източиха картата с към 1000 евро. Ако ми бяха източили над 4 хиляди евро и ме мотаят 6 месеца да видим дали ще ми ги върнат щеше да ми е доста сериозен проблем за качеството на живот. Не са дорасли българските банки за кредитни карти. Освен това като поръчваш мебел плащанията са на няколко пъти - капаро, основна вноска и после инсталация. Малко тъпо да плащаш 3 пъти банкови такси.
                    За целта имаш спестовни сметки/компоненти - в зависимост от банката, в която си. В сметката, която ми е вързана с безконтактните карти никога не държа много пари, но пък мога да си набавя когато ми потрябват (без такси). Лимит 2000 лв стандартно, но може да бъде променен на колкото ми потрябва за определено време. Плащанията ми с картите са без такси. И няма да правя реклама на банката ми, за да не ме обявят в тролство.
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Не става дума само за това, че Instagram може да копира функциите на Snapchat, посочва експертът, а и за това, че когато я комбинира със собствената си услуга, Facebook може да предложи на рекламодателите достъп до над 2 млрд. потребители, както и подробни данни за техните онлайн „харесвания“ и навици.
                      Това е от официална статия е тук от инвестора едно пасажче, да стане ясно за какво говоря... пак казвам това се прави само за контрол и нечие облагодетелстване в случая на банките и няма абсолютно нищо общо с борбата със сивата икономика....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                        Супер, много добри примери. А при колко от тези поводи се плаща в брой? Аз лично от гледна точка удобство, сигурност и дори пестене на време, бих плащал по банков път, с карта, ако реша да си купя нещо за 7-8-9К. Физическото пренасяне и броене на пари вече не е актуално. И съм сигурен, че много от хората, които ми обясняват, че съм трол, като отидат в магазин и им се наложи да платят повече от 30-40 лв. го правят с карта. В 21 век сме. Иначе може да съм единствения във форума, но аз кафе за 5 бона не пия
                        Колко ти е лимита на картата и какви са ти таксите по нея? Не ми излиза тая сметка. На мен ми източиха картата с към 1000 евро. Ако ми бяха източили над 4 хиляди евро и ме мотаят 6 месеца да видим дали ще ми ги върнат щеше да ми е доста сериозен проблем за качеството на живот. Не са дорасли българските банки за кредитни карти. Освен това като поръчваш мебел плащанията са на няколко пъти - капаро, основна вноска и после инсталация. Малко тъпо да плащаш 3 пъти банкови такси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение


                          Когато банките направят преводите без пари и таксите за обслужване на картова сметка по 1 лева на година, може и да почна да им използвам картите и продуктите. До тогава да си гледат работата. Насила не могат да ме накарат.
                          Я ми посочи логическа причина някой да си държи спестяванията в "български" банки, щото аз нещо не виждам такава
                          - лихвите по спестяванията са 0
                          - освен това има данък лихва
                          - увеличиха годишните такси за поддръжка
                          - фонда за гарантиране е празен
                          - наскоро беше разграбена съвсем безнаказано 4-тата по големина банка пред очите на заспалото население и реакция никаква

                          Сега искат с някакъв закон да принудят населението да си държат парите по банките, и от какъв зор?
                          Банките са необходимото зло. Никой не те задължава да ги държиш в банката - можеш да ги държиш на борсата, във фондове, под всякаква форма или дори в буркан, ако щеш. Обаче всички сме на мнение, че в България положението не е добро, нали така? Имаме си нашите проблеми, както навсякъде по света. За да се оправи положението, трябва да се предприемат мерки - хората трябва да почнат да си плащат данъците, а хората, които управляват да не ги крадат. Как да се случи това, ако не се правят промени? Според мен хората в управлението са такива, защото ние сме си ги направили такива. В обществото има една нагласа, че щом управляваш, то крадеш задължително. След като е такава нагласата, всеки, който се кандидатира и отиде там, ще го прави, за да краде, защото и другите така правят. За мен е хубаво, че поне се опитват да променят нещо и да се справят със сивата икономика. Все пак от някъде трябва да се почне. А иначе в днешните времена могат да разберат кой какво прави по много начини. Въпросът е дали се ще се интересуват.
                          Всеки има гледна точка какво е добро и какво е лошо. Тя обаче не винаги отговаря на истината. Не се опитвам да ви убеждавам в твърдението ми. Това е моята гледна точка.
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                            Супер, много добри примери. А при колко от тези поводи се плаща в брой? Аз лично от гледна точка удобство, сигурност и дори пестене на време, бих плащал по банков път, с карта, ако реша да си купя нещо за 7-8-9К. Физическото пренасяне и броене на пари вече не е актуално. И съм сигурен, че много от хората, които ми обясняват, че съм трол, като отидат в магазин и им се наложи да платят повече от 30-40 лв. го правят с карта. В 21 век сме. Иначе може да съм единствения във форума, но аз кафе за 5 бона не пия

                            Когато банките направят преводите без пари и таксите за обслужване на картова сметка по 1 лева на година, може и да почна да им използвам картите и продуктите. До тогава да си гледат работата. Насила не могат да ме накарат.
                            Я ми посочи логическа причина някой да си държи спестяванията в "български" банки, щото аз нещо не виждам такава
                            - лихвите по спестяванията са 0
                            - освен това има данък лихва
                            - увеличиха годишните такси за поддръжка
                            - фонда за гарантиране е празен
                            - наскоро беше разграбена съвсем безнаказано 4-тата по големина банка пред очите на заспалото население и реакция никаква

                            Сега искат с някакъв закон да принудят населението да си държат парите по банките, и от какъв зор?
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Ти лично не ме интересуваш, плащай си с карта ако искаш и таксата от 0,50 стинки за кенефа... въпроса е защо аз да трябва да се съобразявам с това след като не искам, някой да знае какво и как си пазарувам да ми правят профили да влизам в бази данни и. т.н и т.н. откъде накъде... това е навсякъде от фейсбук през гоогле през мобилни телефони през всякви видове карти, интернет всичко, камери софтуери. Ай сиктир ... Вчера беше 10к днес ще е 5к след 10 години ще махнат кеша изцяло.
                              Last edited by pepe1234; 14.07.2017, 14:31.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

                                Мебели и елекроуреди по коледните промоции, плащания на туристичски агенции за семейно пътуване. Почти винаги излиза над 5К някое обзавеждане. Може да се разбие сумата на малки обач защо? Да не говорим че в хотели и българия и в чужбина български карти масово се отхвърлят без причина, най-вероятно заради лимити - към 4К мисля че е. А за по-големи лимити трябва да вземаш златна/платинена карта която е доста скъпа и пак се нагушват банките.
                                Супер, много добри примери. А при колко от тези поводи се плаща в брой? Аз лично от гледна точка удобство, сигурност и дори пестене на време, бих плащал по банков път, с карта, ако реша да си купя нещо за 7-8-9К. Физическото пренасяне и броене на пари вече не е актуално. И съм сигурен, че много от хората, които ми обясняват, че съм трол, като отидат в магазин и им се наложи да платят повече от 30-40 лв. го правят с карта. В 21 век сме. Иначе може да съм единствения във форума, но аз кафе за 5 бона не пия
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X