IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо европейската младеж е обсебена от левичарството?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
    „Не прави на другите това, което не искаш да ти направят на тебе.“
    Тая частна собственост да не е от бога дадена? Нали е тръгнала от там, че някой е посегнал на нещо което не е негово и е казал: „Това е мое!“ .
    Айде толкова засега, че отивам да създавам блага за „преразпределение“.
    Първото не пречи на капитализма.

    Второто и третото си противоречат очевидно.

    Пропускаш факта, че частната собственост все пак може и да е тръгнала от създаване на блага (каквото ти създаваш за преразпределение).

    Очевидно и е имало ситуации в миналото (а предполагам и сега) където посочваш и казваш "Това е мое". Но очевидно има и ситуации, в които частната собственост се създава чрез създаване и натрупване на блага - дори и без гадната експлоатация.

    Мога да ти дам класически пример от нашто село.

    Семейство с 3-ма сина. С бащата стават 4-рима мъже. Яки, здрави, работливи. Работят земеделие от поне 15 години (а може и повече). И в момента имат доста натрупано състояние - прилична къща, трактори, инвентар, обор, крави, земя (част тяхна, част под аренда). Сега строят още една къща, щото единия щял да се жени.

    От друга страна имаш семейство с 2-ма сина. Бащата по цял ден пие и се мота из селото, децата му и те са същите като него. Работи нещо в общината като пазач, примерно. Има някаква земя, но предпочита да я дава на аренда и да си купува от магазина, щото по-лесно. Имат една къщичка, дето може и да падне някоя вечер над тях. Ама те така и не се трогват да я постегнат.

    Виждам неравенство. Но не виждам кражба, нито някакъв морален проблем. Нито експлоатация.

    Коментар


    • Ха-ха..., математиката(или Делчо, или супертърговеца?), кефиш ме! :
      „Вкарваш някакви неща, които са несъвместими. Християнство, човешко, етц. Няма нищо лошо да се помага.“
      “ Културния марксизъм ги дели пак на две групи - подтиснати и потискащи. По правило подтиснати са малцинство, а потискащите са мнозинство. И тук разделенията почват по квото се сетите.“
      „Всеки път когато се посегне на частната собственост - нещата винаги завършват с глад. Няма изключения.“

      Я да те питам, колко видове морал има, защото според тебе са няколко – човешки, християнски, капиталистически, социалистически, комунистически, ляв, десен и т.н. ? Аз отдавна ви казвам, че капиталистическия егоистичен морал няма нищо общо с християнския човешки морал дето най-общо може да се опише като: „Не прави на другите това, което не искаш да ти направят на тебе.“
      Тая частна собственост да не е от бога дадена? Нали е тръгнала от там, че някой е посегнал на нещо което не е негово и е казал: „Това е мое!“ . Казвам ли ви, че капитализма е само разновидност на основния модел – „олигархия-демос“, дето е тръгнал преди хилядолетия. По тая логика, когато буржоазията посяга на собствеността на феодалната аристокрация не посяга ли на частната собственост и от тогава все така. Всеки дето е разорен, окраден от лихвари и „конкуренция“, не е ли лишен от собственост? Това дето го приватизираха без да са го създавали по време на „прехода“ нее ли посягане на собственост? Или сте на принципа: „Моето си е мое, чуждото е общо.“
      Капитализмът като форма на олиргахична система се развива по законите на лъжата, кражбата и експлоатацията на мнозинството от присвоилите собствеността и ресурсите. Пазарът е основан на лъжата и кражбата, а не на равнстойна размяна както заблудено си мислите или се мъчите да ни убедите. Няма нужда да ви го казват Маркс или Ленин. Това си е обществена истина и са я видели от хилядолетия. Всички борби на простолюдието са били за едно, всички мислещи хора ви го обясняват открай време.

      Айде толкова засега, че отивам да създавам блага за „преразпределение“. Не съм като вас, обсебен от „десни ценности“, да седя цял ден в редакция или офис и да се чудя какви щуротии да измислям.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Това е някъв термин измислен от крайно-десните, поне така пише в Уикито. И зад него стояли конспиративни теории като унищожение на Запада, политкоректност и други крайно конспиративни теории. Включително и тази дето аз представих. Ясно е че измислена много след Маркс.

        Но въпросните действия са факт.

        Не знам какво стана с оня закон/план/директива дето трябвало в големите компании да има даден процент жени на ръководни постове. Преди време се шумеше из Германия/ЕС. Както се вижда в Еврокомисията гледат да има някакво дивърсити. Затуй Юнкер иска жени да му пращат за комисари.

        В САЩ на изслушването на шефа на Пентагона - ген. Матис. Някаква кака луда демократка питаше за дивърситото в армията, имало ли достатъчно с алтернативна сексуална ориентация и жени. Той човека и каза директно, че за него са важни качествата, а не кой с кой спи. Оная пак продължи с тъпите си вакания, че армията им не била достатъчно дъвърсити. Аз си мисля, че целта на армията е да е силна. Ама щом каката казва, че дивърситото е по-важно, кво ли са разбирали пълководците до преди 50 години от армии.


        Сега "ценностите" са определящи !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Е,баш пък марксисзмът да твърди,че мнозинството подтиска малцинството?!?Не твърди ли точно обратното?!?
          Това е някъв термин измислен от крайно-десните, поне така пише в Уикито. И зад него стояли конспиративни теории като унищожение на Запада, политкоректност и други крайно конспиративни теории. Включително и тази дето аз представих. Ясно е че измислена много след Маркс.

          Но въпросните действия са факт.

          Не знам какво стана с оня закон/план/директива дето трябвало в големите компании да има даден процент жени на ръководни постове. Преди време се шумеше из Германия/ЕС. Както се вижда в Еврокомисията гледат да има някакво дивърсити. Затуй Юнкер иска жени да му пращат за комисари.

          В САЩ на изслушването на шефа на Пентагона - ген. Матис. Някаква кака луда демократка питаше за дивърситото в армията, имало ли достатъчно с алтернативна сексуална ориентация и жени. Той човека и каза директно, че за него са важни качествата, а не кой с кой спи. Оная пак продължи с тъпите си вакания, че армията им не била достатъчно дъвърсити. Аз си мисля, че целта на армията е да е силна. Ама щом каката казва, че дивърситото е по-важно, кво ли са разбирали пълководците до преди 50 години от армии.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Я вземи да кажеш колко дадоха на държавното БДЖ и колко на частните ПИБ и КТБ????Да има некой виновен???А кой спаси AIG?И още куп други честни частници......
            А не трябваше, ама на дават.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Първото е сделка.

              А за второто - темата е точно за това. Че трябва да има фалити.

              И накрая на обобщавай за всички частници, щото в момента те крепят положението. Държавното БДЖ за пореден път му дават едни пари, та белким стане нещо. Но ще стане като всеки път до сега - ще потънат (може и в частни джобове - не коментирам как ще бъдат оползотворени).
              Я вземи да кажеш колко дадоха на държавното БДЖ и колко на частните ПИБ и КТБ????Да има некой виновен???А кой спаси AIG?И още куп други честни частници......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                То проблема е, че не само младежите, ми и повечето политици и политики го избиват на откровено ляво.

                Айде икономиката още не са я подкарали да я национализират. Обаче идеите на културния марксизъм много яко са настъпили, особено в Европата.

                Марксизма дели хората на експлоатирани и експлоататора. Начи махаме гадните експлоататори и нещата се нареждат.

                Културния марксизъм ги дели пак на две групи - подтиснати и потискащи. По правило подтиснати са малцинство, а потискащите са мнозинство. И тук разделенията почват по квото се сетите.

                Хора с други сексуални наклонности - подтиснати, нормални хора - потискащи.
                Хора с различен цвят/раса - подтиснати, бели - потискащи.
                Хора с различна религия (най-вече ислям) - подтиснати, християни - потискащи.
                Хора с увреждания - подтиснати, нормални - потискащи.

                И така си попълвай както намериш за добре разделението на групите.

                Сега естествено не искат да махнат потискащите, щото няма начин. А просто искат повече права и привилегии на подтиснатите.
                Експлоатацията произлиза от невъзможността точно и правилно да се остойности приноса на всеки във възпроизводствения процес. Естествена е. Дори има случаи, при които наемните работници експлоатират предприемача като са си извоювали (изнудили) незаслужено високо възнаграждение. Обратните случаи все пак са повече, тъй като собственикът или управляващият предприятието прибират печалбите или раздуто възнаграждение, доколкото те поставят условията. Става въпрос за власт. Икономическа власт. А властта е предимно насилие, принуда в една или друга степен. Срещу насилието експлоатираните се обединяват в синдикати. Но те не винаги са ефикасни. Затова определени малцинствени групи (като гореизброените), които донякъде са дискриминирани, се обединяват и извън синдикатите, за да получат допълнителна подкрепа, понеже те наистина са с по-скромни възможности. Почти всичко се върти около мястото на индивида във възпроизводството на обществото защото сме социални животни. Е, има някои, дето са непокиси. Поне като поза.
                Last edited by Trakatrak'; 20.06.2017, 19:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  То проблема е, че не само младежите, ми и повечето политици и политики го избиват на откровено ляво.

                  Айде икономиката още не са я подкарали да я национализират. Обаче идеите на културния марксизъм много яко са настъпили, особено в Европата.

                  Марксизма дели хората на експлоатирани и експлоататора. Начи махаме гадните експлоататори и нещата се нареждат.

                  Културния марксизъм ги дели пак на две групи - подтиснати и потискащи. По правило подтиснати са малцинство, а потискащите са мнозинство. И тук разделенията почват по квото се сетите.

                  .................................................. ...........................................
                  Е,баш пък марксисзмът да твърди,че мнозинството подтиска малцинството?!?Не твърди ли точно обратното?!?

                  Коментар


                  • В САЩ по едно време (май по-време на изборите ли беше или нещо за Black Lives Matter) се коментираше идея в администрацията да се назначават само от малцинствата, че по-трудно си намирали добра работа сравнение с белите.

                    Чист културен марксизъм.

                    Коментар


                    • То проблема е, че не само младежите, ми и повечето политици и политики го избиват на откровено ляво.

                      Айде икономиката още не са я подкарали да я национализират. Обаче идеите на културния марксизъм много яко са настъпили, особено в Европата.

                      Марксизма дели хората на експлоатирани и експлоататора. Начи махаме гадните експлоататори и нещата се нареждат.

                      Културния марксизъм ги дели пак на две групи - подтиснати и потискащи. По правило подтиснати са малцинство, а потискащите са мнозинство. И тук разделенията почват по квото се сетите.

                      Хора с други сексуални наклонности - подтиснати, нормални хора - потискащи.
                      Хора с различен цвят/раса - подтиснати, бели - потискащи.
                      Хора с различна религия (най-вече ислям) - подтиснати, християни - потискащи.
                      Хора с увреждания - подтиснати, нормални - потискащи.

                      И така си попълвай както намериш за добре разделението на групите.

                      Сега естествено не искат да махнат потискащите, щото няма начин. А просто искат повече права и привилегии на подтиснатите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                        При така формулирано заглавие не се ли цели изкуствено въвеждане в заблуда, че наистина европейската младеж е обсебена от левичарството? Много плитък опит за заблуда, но колко му трябва на нашенеца,(съдейки по долните постове).
                        Ако трябва да бъдем коректни, преобладаващата част от е-младежта, като всяка младеж, е политически неориентирана, индиферентна, ще рече заспала. Младежите естествено споделят левичарски идеи, но това идва от непреодоляната инфантилност и необремененост с грижа за пълноценно, разширено семейство. Като понавлезнат в живота започват да се мятат политически насам-натам, още повече демокрацията им представя различни артисти и циркаджии, та могат да избират според естетическите си критерии.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение

                          Някакви повече от очевадната наглост при съставянето на заглавието ли?
                          Ако пуснем тема "Защо японската младеж е обсебена от мюсюлманството?" това ще направи ли твърдението в заглавието истина? Ще ни се налага ли, да доказваме обратното? Лично на мен няма да ми се налага, както не ми се налага и в момента. Абсурди не оборвам.
                          Някакъв по-тъп пример не можа ли да намериш...А иначе и на мен заглавието ми звучи твърде крайно...ЕвропейскаТА младеж....По-коректно би ми изглеждало нещо от рода:Нараства или намалява процента на обсебените от левичарство европейски младежи и какви са причините за това..."Обсебени" също ми идва малко,да не кажа -много пресилено, сякаш някакви зомбирани от лявата идея младежи вилнеят из улиците...Поне аз,нямам такива наблюдения....
                          Last edited by retro_69; 20.06.2017, 17:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Тук е твоята роля,с убедителни доказателства да докажеш тезата си,че авторът на темета се опитва да ни въведе в голяма заблуда....
                            Някакви повече от очевадната наглост при съставянето на заглавието ли?
                            Ако пуснем тема "Защо японската младеж е обсебена от мюсюлманството?" това ще направи ли твърдението в заглавието истина? Ще ни се налага ли, да доказваме обратното? Лично на мен няма да ми се налага, както не ми се налага и в момента. Абсурди не оборвам.

                            Коментар


                            • Тука как се смесиха християнска етика и баш тоталитарен комунизъм.

                              1. Християнско - частника сам си даде имота воден от състрадание и с мисъл за вечата си душа, без държавата да се намесва и съответно частника сам получава и "моралната" си награда - удовлетворение

                              2. Държавата грубо се намесва и изземва от хората свободната воля в типичен опит да произведе резултат - "морално" удовлетворение и успокоение.

                              Мнозинството е доволно, защото не се налага да направят жертва (само говорят, то на анкета е лесно да се разполагаш с имота на другия).
                              Резултата за собственика няма как да е удовлетворение защото е воден от страх от държавата. Тоест и искания резултат от морална гледна точка не се получава.

                              А частта с "ближния" даже няма какво да я коментираме...в такъв мегаполис колко да са си ближни :Д


                              Ама така става, Ницше като обяви Бог за мъртъв, нещо трябваше да запълни вакуума и за тва сега служим на Бога въздесъщата бюрократична машина

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                                При така формулирано заглавие не се ли цели изкуствено въвеждане в заблуда, че наистина европейската младеж е обсебена от левичарството? Много плитък опит за заблуда, но колко му трябва на нашенеца,(съдейки по долните постове).
                                Тук е твоята роля,с убедителни доказателства да докажеш тезата си,че авторът на темета се опитва да ни въведе в голяма заблуда....

                                Коментар

                                Working...
                                X