IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможен ли е тотален икономически крах на Германия през 2017г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В момента правителствата на западните държави имат ИЗКЛЮЧИТЕЛНАТА възможност да емитират пари и директно раздавайки ги на населението да балансират глобалната икономика. Но те не го правят защото трябва да спрат емисиите облигации и парите които ще преразпределят и крадат силно ще намалеят с което биха намалели и изтичащите към Азия пари. Икономиката може да се балансира много лесно и сравнително бързо, но клептоманите няма да го направят. Разбира се това ще удари и по икономиката на Германия а не само на Китай, не виждам възможност да се случи.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Кретен, къде си да обясниш любезно на господата защо крах в Германия не може да се случи. Че ако хипотетично се случи какво означава това за света изобщо. И други такива им поговори.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
        Страшни глупости се коментират в тази тема.
        Не не е възможно това да стане.
        Причините са много.
        Първо това не е в изгода за никой и най-вече за Фед
        А щом не е изгода за ФЕД значи няма да стане
        Друго това е много силна икономика и няма никакви признаци да е в рецесия по скоро е в разцвет.
        Не знаех че това което не е изгодно за ФЕД никога не се случва.....Сигур имат номера на Господ и редовно му се молят

        Коментар


        • Страшни глупости се коментират в тази тема.
          Не не е възможно това да стане.
          Причините са много.
          Първо това не е в изгода за никой и най-вече за Фед
          А щом не е изгода за ФЕД значи няма да стане
          Друго това е много силна икономика и няма никакви признаци да е в рецесия по скоро е в разцвет.
          Форекс блог

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение


            Истината е , че със съжаление трябва да си признаем, че все пак "низвергнатият" Маркс, ще се окаже прав.... Ние го заклеймявахме и обругавахме, но трябва да си признаем, че е бил прав и е прозрял, че грешката е в системата....
            Няма значение дали Германия или Франция или която и е да е Европейска икономика ще фалира..... Няма значение кой на какво залага... Когато грешката е "системна" (тоест, моделът е сбъркан), резултатът винаги е един и същ, в нашият случай - тотална щета
            о, митев е събрал последователи )))
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

              На първо място, аз не съм казал, че другите държави няма да преживеят подобни трудности! Казвам, че едно от местата, където срива ще е най-голям, ще бъде Германия.
              На второ място, ти ми говориш, че нещата щяли да се случват с месеци и години! Това категорично не отговаря на фактологията. Имаме съвсем пресен пример от 2008г. германските предприятия, буквално за седмици, започнаха да хлопват вратите едно след друго. Всичко това при положение, че не беше засегнато самото евро, както и цялостта на ЕС! Американците отложиха реалната криза с нова огромна порция дълг, но плащането на сметката предстои! Дисбалансите в самата Германия, предстои да бъдат платени също!
              Относно гастербайтерите там, то те са там, докато има възможност, докато средата е добра! Влоши ли се средата, те не могат да останат, защото ще генерират единствено разходи, но не и приходи!
              Икономика се руши за дни и седмици, но се гради за години! Примера от 29 година, показва, че срива е за седмици, но възстановяването отнема 10 години. Тука сега някой може да каже, но те са нямали ликвидност, сега при нещо подобно ще има ликвидност и няма да се позволи, НО ТОВА Е САМО ХИПОТЕЗА, това не е доказано от практиката ТВЪРДЕНИЕ!

              Относно младежите и Германия, то всеки един срив е бърз и от високите стойности. Сривовете и кризите не тръгват от рейнджове. Имаме ясни примери в историята. Младежите са част от обществото, гастарбайтери или не. През 29 година САЩ, са имали много гастарбайтери и много младо в демографско отношение население, но какво от това! Това не е помогнало! Смешното е, че хората си въобразяват, че днес проблемите сякаш, се решават по-лесно, а всъщност в много отношения, цялостната икономическа система е много по-уязвима! През 29 година е нямало никакви електронни пари. Това е огромен пасив към днешна дата! Ако парите по кратите някъде секне, то икономиката се блокира 100 пъти повече от това през 29 година и намалелият кеш в населението тогава. Ако по картите се пуснат измислени нули само за да се отпуши системата, то се отива към германския сценарий, когато един хляб е струвал количка с марки. Икономиката отива на кино! През 29 година хората тогава са имали много повече злато и сребро в себе си, от днес, имали са дори разменна търговия, имали са различни възможности, които днес не са налични, но въпреки това, пълен блокаж. Това разбира се са непотвърдими неща, НО СЪС СИГУРНОСТ НЯМАМЕ ПРАВО ДА ЗАЯВИМ, че днес нещата биха били по-лесни за решение! Ако говорим за Германия!

              Относно Африка, то много страни са се насочили на там! Това нищо не означава. Това може и да е пасив, ние не знаем! Този пример е със същата стойност и тежест, както Бойко Борисов да излезне и да ти каже, че ще инвестират 100 милиона в техно парк! Притеглено към икономиката и неясната бъдеща стойност, това са неща, които се реализират като изгода, която е основно, ЕВЕНТУАЛНА, често след 10-15 години. Ние говорим за ситуацията днес и ситуацията 2017г.

              Ти си поредния, който залага на авторитети! Цялата ти хипотеза се гради около факта, че нещо няма да бъде допуснато и факта, че авторитета ще оправи работата.
              Предстои да видим!

              Истината е , че със съжаление трябва да си признаем, че все пак "низвергнатият" Маркс, ще се окаже прав.... Ние го заклеймявахме и обругавахме, но трябва да си признаем, че е бил прав и е прозрял, че грешката е в системата....
              Няма значение дали Германия или Франция или която и е да е Европейска икономика ще фалира..... Няма значение кой на какво залага... Когато грешката е "системна" (тоест, моделът е сбъркан), резултатът винаги е един и същ, в нашият случай - тотална щета
              Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                ....
                интересна теза и оригинален замисъл ))
                имаш един вдигнат палец от мен.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  И аз и други ти казаха че първо другите държави трябва да пострадат/ да преживеят кризисни моменти и едва тогава германия ще започне и тя да ги преживява. Икономическата активност е много голяма тук, отделно това е голям пазар, добре развит, който ще пропада в продължение на няколко месеца. Как смяташ управляващите ще направят ли нещо или не?? Магистралите се разширяват непрекъснато с цел да поемат потока от коли, непрекъснато вървят реклами на нови продукти,дори и изкуството се развива- билет за хитов спектакъл е 60 евро. Това всичкото върти колелото. Да има и обратната страна- източна германия. Политиците с парите за пенсии построиха аутобани, големите концерни поискаха и получиха закриване на източно германски предприятия , които са техни конкуренти. Там може да намериш къща и апартамент на български цени- по 10000евро има апартаменти. Но за сметка на това западна германия е много по добре. Дори се наложи преди малко да обяснявам на дъщеря ми как е възможно един дюнер в големия град да е почти 2 пъти по евтин от същия в малко градче. В зиген дюнера струва 3,50. Колко е в бг- 5лв- и какво искаш да ми кажеш че в бг е по добре ??? За жалост си прав - германия, англия изсмукаха младежите- работната сила на бг. Кой е виновен??Няма да се обясняваме по този въпрос. Но тези младежи генерират доходи в германия и за германия. И в обозримо бъдеще германия няма да преживее трудности

                  лека редакция
                  "Берлин възнамерява да установи партньорски отношения с редица африкански държави. Освен това бюджетът на Министерството на развитието ще се увеличи с повече от един милиард евро до 8,5 млрд.", заяви Меркел, цитирана от руската редакция на Deutsche Welle и агенция "Фокус".
                  Има страшно много немски фирми по света и всички оставят по 1 евро в германия. Сега са решили да колонизират африка. И ще го направят
                  На първо място, аз не съм казал, че другите държави няма да преживеят подобни трудности! Казвам, че едно от местата, където срива ще е най-голям, ще бъде Германия.
                  На второ място, ти ми говориш, че нещата щяли да се случват с месеци и години! Това категорично не отговаря на фактологията. Имаме съвсем пресен пример от 2008г. германските предприятия, буквално за седмици, започнаха да хлопват вратите едно след друго. Всичко това при положение, че не беше засегнато самото евро, както и цялостта на ЕС! Американците отложиха реалната криза с нова огромна порция дълг, но плащането на сметката предстои! Дисбалансите в самата Германия, предстои да бъдат платени също!
                  Относно гастербайтерите там, то те са там, докато има възможност, докато средата е добра! Влоши ли се средата, те не могат да останат, защото ще генерират единствено разходи, но не и приходи!
                  Икономика се руши за дни и седмици, но се гради за години! Примера от 29 година, показва, че срива е за седмици, но възстановяването отнема 10 години. Тука сега някой може да каже, но те са нямали ликвидност, сега при нещо подобно ще има ликвидност и няма да се позволи, НО ТОВА Е САМО ХИПОТЕЗА, това не е доказано от практиката ТВЪРДЕНИЕ!

                  Относно младежите и Германия, то всеки един срив е бърз и от високите стойности. Сривовете и кризите не тръгват от рейнджове. Имаме ясни примери в историята. Младежите са част от обществото, гастарбайтери или не. През 29 година САЩ, са имали много гастарбайтери и много младо в демографско отношение население, но какво от това! Това не е помогнало! Смешното е, че хората си въобразяват, че днес проблемите сякаш, се решават по-лесно, а всъщност в много отношения, цялостната икономическа система е много по-уязвима! През 29 година е нямало никакви електронни пари. Това е огромен пасив към днешна дата! Ако парите по кратите някъде секне, то икономиката се блокира 100 пъти повече от това през 29 година и намалелият кеш в населението тогава. Ако по картите се пуснат измислени нули само за да се отпуши системата, то се отива към германския сценарий, когато един хляб е струвал количка с марки. Икономиката отива на кино! През 29 година хората тогава са имали много повече злато и сребро в себе си, от днес, имали са дори разменна търговия, имали са различни възможности, които днес не са налични, но въпреки това, пълен блокаж. Това разбира се са непотвърдими неща, НО СЪС СИГУРНОСТ НЯМАМЕ ПРАВО ДА ЗАЯВИМ, че днес нещата биха били по-лесни за решение! Ако говорим за Германия!

                  Относно Африка, то много страни са се насочили на там! Това нищо не означава. Това може и да е пасив, ние не знаем! Този пример е със същата стойност и тежест, както Бойко Борисов да излезне и да ти каже, че ще инвестират 100 милиона в техно парк! Притеглено към икономиката и неясната бъдеща стойност, това са неща, които се реализират като изгода, която е основно, ЕВЕНТУАЛНА, често след 10-15 години. Ние говорим за ситуацията днес и ситуацията 2017г.

                  Ти си поредния, който залага на авторитети! Цялата ти хипотеза се гради около факта, че нещо няма да бъде допуснато и факта, че авторитета ще оправи работата.
                  Предстои да видим!
                  Last edited by DELCHO SMOKA; 23.11.2016, 21:09.

                  Коментар


                  • Икономическия "крах" на Германия е неизбежен, но като експортно ориентирана икономика тя ще го изнесе там където в момента изнасят концерните производството си и след икономическия "крах" Германия ще има всички тези активи които са създадени сега с парите на тези които купуват продукцията на концерните, а те освен стоките и внасят значително и в добавка и много пари в брой - инвестиции в немската икономика. Така че Германия след "краха" ще може да създаде своя собствена стабилна валута, а тези които ще се радват че е катастрофирала ще се озъбят усмихнати. Така стоят нещата на земята.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                      Ако имаше някакви аргументи, можеше и да коментираме!
                      В случая ти имаш някакво заявление. "Нито едното, нито другото ще преживее"

                      Ми, хубаво тогава, какво да ти кажа! В нищо не искам да те убеждавам!
                      Аз имам аргументи, понеже има елементарна причина Германия да просперира. Ниските заплати, съчетани с ефективното производство и износът на технологии. Няма западна сила която да може да я конкурира - вкл. САЩ, както и стана много ясно през всички тия години - Германия беше номер 1 в експорта, вече изместена от Китай. Хората просто са си работливи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                        Аз съм автора!
                        И ДА, заложил съм повече от 10 000 евро на това!
                        Ще ги загубиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                          Ако имаше някакви аргументи, можеше и да коментираме!
                          В случая ти имаш някакво заявление. "Нито едното, нито другото ще преживее"
                          И аз и други ти казаха че първо другите държави трябва да пострадат/ да преживеят кризисни моменти и едва тогава германия ще започне и тя да ги преживява. Икономическата активност е много голяма тук, отделно това е голям пазар, добре развит, който ще пропада в продължение на няколко месеца. Как смяташ управляващите ще направят ли нещо или не?? Магистралите се разширяват непрекъснато с цел да поемат потока от коли, непрекъснато вървят реклами на нови продукти,дори и изкуството се развива- билет за хитов спектакъл е 60 евро. Това всичкото върти колелото. Да има и обратната страна- източна германия. Политиците с парите за пенсии построиха аутобани, големите концерни поискаха и получиха закриване на източно германски предприятия , които са техни конкуренти. Там може да намериш къща и апартамент на български цени- по 10000евро има апартаменти. Но за сметка на това западна германия е много по добре. Дори се наложи преди малко да обяснявам на дъщеря ми как е възможно един дюнер в големия град да е почти 2 пъти по евтин от същия в малко градче. В зиген дюнера струва 3,50. Колко е в бг- 5лв- и какво искаш да ми кажеш че в бг е по добре ??? За жалост си прав - германия, англия изсмукаха младежите- работната сила на бг. Кой е виновен??Няма да се обясняваме по този въпрос. Но тези младежи генерират доходи в германия и за германия. И в обозримо бъдеще германия няма да преживее трудности

                          лека редакция
                          "Берлин възнамерява да установи партньорски отношения с редица африкански държави. Освен това бюджетът на Министерството на развитието ще се увеличи с повече от един милиард евро до 8,5 млрд.", заяви Меркел, цитирана от руската редакция на Deutsche Welle и агенция "Фокус".
                          Има страшно много немски фирми по света и всички оставят по 1 евро в германия. Сега са решили да колонизират африка. И ще го направят
                          Last edited by v_tin; 23.11.2016, 20:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Нито едното, нито другото ще преживее
                            Ако имаше някакви аргументи, можеше и да коментираме!
                            В случая ти имаш някакво заявление. "Нито едното, нито другото ще преживее"

                            Ми, хубаво тогава, какво да ти кажа! В нищо не искам да те убеждавам!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                              Само да направим уточнението, че съм казал, че Германия ще преживее тотален икономически колапс, но не съм казал, че това е задължително фалит! Фалита е възможен, но аз не го залагам в прогнозата!
                              Нито едното, нито другото ще преживее

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Съгласен съм с теб


                                Виждам че модератора следи темата, ще помоля да направи нова тема в която да се вписват такива залози/басове . Например днес делчо смока е казал че германия ще фалира в рамките на 2017г. Също не трябва да се допуска писането от съфорумците на други неща, просто едно изречение със залога и това е
                                Друго което може да бъде вписано е например прогнозите за фалит на русия- маранди смяташе че декември ще бъде май, кандид смяташе че в рамките на една година русия ще фалира, но не уточни годината. Това също може да бъде вписано
                                Но като първо да се впише германия ще фалира в рамките на 2017г- прогноза от делчо смока
                                Само да направим уточнението, че съм казал, че Германия ще преживее тотален икономически колапс, но не съм казал, че това е задължително фалит! Фалита е възможен, но аз не го залагам в прогнозата!
                                Last edited by DELCHO SMOKA; 23.11.2016, 18:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X