IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внос на дрехи или производство на ишлеме

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами, пиши, като ти е интересно, ние се изказахме вече.

    Коментар


    • Тук какво стана, че ми е интересно?

      Коментар


      • Това звучи несериозно при положение, че българките постоянно си купуват нови дрехи. Пък не е казано къде ще се продава, може и извън Бг. Ама пък може и да няма - с тази втора употреба......
        Last edited by djuliana; 10.10.2017, 14:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от djuliana Разгледай мнение
          Защо?
          ами защото няма мащаб

          Коментар


          • Защо?

            Коментар


            • според мен фалита е гарантиран и в 2та случая

              Коментар


              • При интерес за ушиване на дрехи за онлайн магазини, разгледайте обявата ми в ало.бг "Поръчка на дрехи на едро за магазини и онлайн -Варна". Iv tot, Zaadi, дрехите от Китай имат и хубави модели, но лошите може да убият печалбата. Платовете на евтините им дрехи са силно синтетични и се наелектризират. Нямат особено добър вид, това лесно се вижда в групите за разочаровани от Алиекспрес. Тук си избирате платове, виждате ги и продавате. За 15 броя се казва "малка серия", която е по-скъпа от цените за серийно производство, но пак има печалба.

                Коментар


                • Привет,

                  Колега, има ли някакво развитие около дилемата ти? Ще се радвам да споделиш, защото и аз съм в начален етап на проучване. Подобна питанка има и пред мен
                  Поздрави и успех.

                  Коментар


                  • Може да проверите в някой онлайн магазин който шие дрехите си в България. Може да предлагат и шиене на ишлеме. Като цяло е по добре на ишлеме. Ако ги внасяш от Китай доставката е много дълга а и занимавката на митницата също.
                    Last edited by X_Y; 05.05.2017, 15:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от I Разгледай мнение

                      Здравей, според мен е най-добре да зададеш този въпрос в ПРЕДПРИЕМАЧ.КОМ в секцията Онлайн Магазини.

                      Със сигурност ще приемат въпроса ти на сериозно и ще получиш възможно най-приятелски отговори. Културата на предприемачите там е на висота. Даже може да получиш отговор от собствениците на сайта, които карат регистриралите се да се чувстват винаги добре дошли. (Нямам нищо общо с тях.)

                      Успех с начинанието!
                      Благодаря за добронамерения коментар. Може би е по-удачно да се насоча натам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvTOT Разгледай мнение
                        Здравейте. Бих искал да открия онлайн магазин за дрехи, но пред мен стои основен въпрос - да ги внасям от Китай или да ги произвеждам на ишлеме тук. След бърза справка с цените на ишлемето и платовете тук, нещо сметката ми се струва абсурдна.
                        Какъв е вашият опит и мнение по въпроса.
                        Здравей, според мен е най-добре да зададеш този въпрос в ПРЕДПРИЕМАЧ.КОМ в секцията Онлайн Магазини.

                        Със сигурност ще приемат въпроса ти на сериозно и ще получиш възможно най-приятелски отговори. Културата на предприемачите там е на висота. Даже може да получиш отговор от собствениците на сайта, които карат регистриралите се да се чувстват винаги добре дошли. (Нямам нищо общо с тях.)

                        Успех с начинанието!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                          вземи ванката да ти превежда като си поръчваш дрехите, че си мноо зле ........................ една тема не можеш да формулираш - представям си какво ще се случи като вземеш да поръчваш "производтсво на ишлеме"

                          един безплатен съвет ................... вземи да се занимаваш с нещо от което разбираш...
                          Много интересно как ванката и още 1-2 са разбрали точно какво имам предвид, а някои хора, като теб, не са разбрали и освен да пишат малоумни подмятания друга полза от тях няма Какъв ти е проблемът с темата ? Не разбираш 3 изречения на кръст - или да се произвеждат тук или да са внос. Явно и този форум не е каквото беше преди. И тук се е напълнило с нереализирани мъжаги, умирайки си да направят някое остроумно подмятане зад анонимността на форума И между другото - големите и успели хора нямат проблем да споделят опит и да помагат, просто защото е въпрос на манталитет. Докато на другите им остава да критикуват и да си стоят озлобени към света Аз нямам проблем да понасям критика, да ми се дава акъл и каквото и да е, но да е градивно, да е направено по интелигентен начин, а не с жалки подмятания на остроумни онлайн каубой НЕ търся конфронтации и безполезни и безцелни коментари. Просто да се обсъжда дадена дума в 10 конетара е меко казано странно. Живи и здрави
                          Last edited by IvTOT; 23.11.2016, 01:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvTOT Разгледай мнение
                            Идеята е такава, че искам да инвестирам между 25-30 000 лв. в това си начинание, но все още не съм си изяснил доста работи. Желанието ми е да е изцяло онлайн, като целевата група е между 20г. - 35г., в средния клас дрехи (между 30-70 лв).
                            Много благодаря на vankata23 за адекватния коментар.
                            вземи ванката да ти превежда като си поръчваш дрехите, че си мноо зле ........................ една тема не можеш да формулираш - представям си какво ще се случи като вземеш да поръчваш "производтсво на ишлеме"

                            един безплатен съвет ................... вземи да се занимаваш с нещо от което разбираш...
                            НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                            Коментар


                            • Идеята е такава, че искам да инвестирам между 25-30 000 лв. в това си начинание, но все още не съм си изяснил доста работи. Желанието ми е да е изцяло онлайн, като целевата група е между 20г. - 35г., в средния клас дрехи (между 30-70 лв).
                              Много благодаря на vankata23 за адекватния коментар.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvTOT Разгледай мнение
                                Откривам шивашка фирма - давам даден модел - нося материали - шият ми го в Н броя - слагат мой етикет - гладят го - пакетират го - плащам ги. Кое в случая не е ишлеме ?
                                Остави го това "ишлеме" - те се хванаха за думата и дискусията тръгна в най-малоумната посока възможна в нашата вселена. С такива хора - такава дискусия, понеже по някаква причина хората не успяха да схванах, че въпроса е -
                                Имам две алтернативи:
                                1) ВНАСЯМ ДРЕХИ ОТ КИТАЙ.
                                2) ВЪЗЛАГАМ НА БЪЛГАРСКА ФИРМА ДА МИ ПРОИЗВЕДЕ ДРЕХИ.
                                Коя да избера?


                                Ще го сложа ей така, червен, за да няма объркани отново.

                                Според мен - никой не може да ти отговори на въпроса, при все, че нямаме нужната информация. За да се вземе смислено решение - трябва да вземем много неща впредвид.
                                1- Каква е финалната цена на бройка /landed-2-customer/
                                2- Kакво е качеството - еднакво, различно?
                                3- Колко време отнема доставка/производство т..е за колко време е се случват нещата, това е важно.
                                4- Моделите от Китай - окей ли са ти като модел/платове/размери и т.н. Понеже, ако искаш да се целиш към конкретна аудитория с конкретни предпочитания - възможно е подобна дреха да не я намериш в каталог от чайника.
                                5- Всякакви други плюсове и минуси на опция 1) и 2)

                                Без да сме запознато напълно със ситуацията - никой не може да ти отговори.
                                По принцип - ако се целиш към висока цена/качество и малко (бутикови) бройки - тогава е по-добре да възложиш на някоя бг фирма да ти ги направи - можеш да следиш производствения процес, качеството и т.н. и т.н.
                                Ако се целиш към много броя продадени дрехи от един и същи модел- тогава, май е по-рационално да ги закупиш от китай.

                                всичко си зависи от ситуацията и не смятам, че човек от тук може да ти даде смислен отговор, при все, че не сме запознати с детайлите, а дявола е там.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X