IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kак се работи в една фирма в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
    Ако делите печалбата значи сте съдружници, не предприемач и нает персонал.
    ?!?
    Как точно я делите печалбата ако работниците ти нямат процент от капитала ?
    На каква база разпределяте или на всеки по равно и според нуждите ?
    И ако си на загуба и загубата ли покривате заедно ?!?
    Ма що му вярвате на човека той си фантазира вие му вярвате

    Коментар


    • Най високото заплащане за което съм чувал това е на DP operator. Това са най важните хора на една платформа която дълбае за нефт или газ в морето. Това което съм чул е 1100 $ но за 12 часова вахта. на работа са всеки ден през време на пробиването на дупката и до достигане на зададената дълбочина. Работят по няколко месеца в годината- пълни, през другото време са на някаква значително по ниска заплата. Иначе пилот на кораб в хюстън или бостън или ню орлеанс получава около 800 на ден или около 15000 на месец. Масовите заплати за бачкерите които както пише баровеца дават и нощни смени/повиквания / са около 14-20 $ на час. Много са малко такива за каквито пише момчето, не че ги няма, и не че не е възможно да е от бг

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
        последните месеци проведох няколко интервюта, в които ми направи силно впечатление изпреварващия въпрос:

        какво е работното време?
        когато този въпрос дойде преди въпроса "колко пари ще получавам", за мен 99% интервюто приключва

        времето е основния ресурс, ако искаш да печелиш добре - независимо дали си в плевен,лондон, ню йорк или шанхай...
        дори в богатите държави ако мислиш, че си "длъжен" да работиш 8 часа - и там си оставаш плебс.., па макар и с 2000Е заплата
        въпрос на личен избор!!!

        как може аз 70 дни да не съм почивал , работния ден ми продължава между 12-16 часа - и някой да ми каже: ма ти не даваш пари, 500лв са малко.., ми за 8 часа толкова.от моето време ли да ти дам?? и аз имам семейство, и аз имам деца!!!
        ...
        На това болднатото не му разбрах смисъла. Как приключва интервюто, лошо ли е да си знаеш работното време и т.н.?
        п.с. После видях другия пост. По яйчарските сборници с тъпотии се приема за много лош вкус да питаш за заплата. Този въпрос трябва да го зададеш ти.
        'Колкото си изкараш" е много хлъзгаво оправдание за мизерна заплата.
        имам момчета които не са излизали в отпуска от 5 години.3 дни - 4-5 пъти в годината:за сметка на това ходят на плаж в дубай през февруари.., на мач в лондон,на парти в ибиза
        Това за хвалене ли е точно? Къде е това място по света, където не излизат отпуска, освен тук?
        Хората си излизат и отпуска 25 платени дни, и не ги бърка до Дубай с лични средства, и в петък за обяд си заминават, че имат легитимиран един следобед да пазаруват и да оправят нещата си в работно време.
        и 4000 да ми даваш - не бих работил при теб.
        имам приятел в Сан Франциско,скоро му бях на гости. в момента е на $250к годишно - знаеш ли колко часа работи седмично - над 100!!! до 2-3 години мисли да се пенсионира, а е на 36
        Айде сега му сметни ставката на час, и я сравни с твоята
        Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
        Казах работника е длъжен да работи осем часа не да се офлянква пуши сере пикае говори по жисиемата пие кафета и да виси у фейсбука.Такива хора трябва веднага да бъдат уволнявани незабавно...
        Де ги тия хора де не серат и пикаят в работно време? Поне един искам да видя на живо. Някакви киборги ли са налазили пазара на труда? И защо, по дяволите са им нужни пари, след като не ядат и пият (причината да нямат и физиологични нужди)?
        Last edited by IvanTerziev; 15.10.2016, 17:50.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
          Мда, на пилотите им трябва само университетът на живота... И архитектите, лекарите и т.н. - и те така - един не е припарил до скучния университет...
          не ми зимай думите от контекста

          за да зимаш такива пари не спираш да се учиш цял живот, унивесрситета е само началото и не дава гаранция,че ще стигнеш до там

          паралелно с ученето цял живот , почваш и да работиш!!!

          междудругото онзи ден слушах една легенда за завеждащ отделение в една болница, заплатата му била 44к ЛВ. не знам истина или легенда, но явно и тук можеш да постигнеш това заплащане

          Коментар


          • Мда, на пилотите им трябва само университетът на живота... И архитектите, лекарите и т.н. - и те така - един не е припарил до скучния университет...

            Коментар


            • wtf е тая скапана компания дето ще си листне заплатите на високвалифицираните работници на официалния сайт

              незнам що си мислите, че всичко може да се научи от интернет .., или от някъв скапан университет..., има неща които не ги пише никъде...

              в същата компания втори пилот се разписва на около $18к;първи на около $23к.И това е без огромните превилегии - като безплатна къща например!!!

              естествено моя приятел не се разписва на такива суми..., ама и ония са му фанали цаката.., да не мислите че те там не чели Американскиот кодексо на трудо:
              като искаш да ме караш да работа по 100 часа, да ме дигаш в 2 сутринта щот некаф тъп мехоко о..рал раотта - запушваш ми устата с бонуси

              просто конкретен пример за човек който не само е станал роб на работата си.., той е едно цяло с нея

              всичко е въпрос на личен избор!!!

              Коментар


              • Какво значение има кой колко взимал

                Ако някой иска да ги прибира тези пари в своя джоб, да се хване да върши същата работа там, където я върши обсъжданата личност... стига да може, разбира се

                Иначе, само празни приказки и лакърдии...

                Все едно гледаме мач, някой изтървал 100%-ов гол, и всички викат: "Да му ....., аз да бях, щях да го вкарам!"
                (многоточието е ясно, нямам намерение да дразня админите ).
                Ми да беше там да го вкараш, ама пред телевизора и в кръчмата е много лесно....
                Last edited by Kildirim_Bei; 15.10.2016, 14:09.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                  [offtopic]
                  Според това заплатите на капитаните стигат докъм 200к годишно... случайно или не, последното число в графиката е 240к. В този ред на мисли 250к за втори пилот или е някакво голямо изключение (със съответните съпътстващи "особености"), или информацията просто не е вярна.
                  [/offtopic]

                  Btw, професията на твоя познат едва ли е толкова уникална, че от самото ѝ споменаване да се разбере #кой е човека
                  Хмм, те толкова са на морските капитани. Не ми се вярва пилот да взема по-малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                    хах ква стана тя , дадох пример за човек който бачка много, и мисли да се пенсионира на 40.., са трябва обсъждаме човека...може да му е неприятно

                    мда обърках се , неговото е по скоро нощни повиквания , не нощни смени
                    250к не е чак толкоз непостижимо.., горе доло колкото втори пилот в същата компания...само че е на земята
                    [offtopic]
                    Според това заплатите на капитаните стигат докъм 200к годишно... случайно или не, последното число в графиката е 240к. В този ред на мисли 250к за втори пилот или е някакво голямо изключение (със съответните съпътстващи "особености"), или информацията просто не е вярна.
                    [/offtopic]

                    Btw, професията на твоя познат едва ли е толкова уникална, че от самото ѝ споменаване да се разбере #кой е човека

                    Коментар


                    • Няма оправяне

                      Чорбаджиите и ратаите никога няма да се разберат - всеки си гледа от неговата камбанария и все някой ще е недоволен.
                      И двете страни в болшинството случаи си мислят, че дават повече, отколкото получават. И това е навсякъде, не само в милата ни Родина.

                      Но схемата е така измислена - едните не могат без другите.
                      Лошото за ратаите в случая е, че чорбаджиите са малцинство, т.е. теоретически и практически имат по-голям избор.

                      А от ратай да станеш чорбаджия се иска много работа, усъвършенстване на наличният акъл, и... задължително мъничко късмет. Много от хората не са готови на такива жертви и си остават със завистта, оплакванията и страха за утрешния ден.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 15.10.2016, 05:23.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                        хах ква стана тя , дадох пример за човек който бачка много, и мисли да се пенсионира на 40.., са трябва обсъждаме човека...може да му е неприятно

                        мда обърках се , неговото е по скоро нощни повиквания , не нощни смени
                        250к не е чак толкоз непостижимо.., горе доло колкото втори пилот в същата компания...само че е на земята
                        Човека нали е в фриско, какво му пука че го обсъждаме пък и кой ли ще му каже. Та да чуя къде работи твоя човек

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
                          Ако делите печалбата значи сте съдружници, не предприемач и нает персонал.
                          ?!?
                          Как точно я делите печалбата ако работниците ти нямат процент от капитала ?
                          На каква база разпределяте или на всеки по равно и според нуждите ?
                          И ако си на загуба и загубата ли покривате заедно ?!?
                          естествено, ако става -на шестия месец става съдружник : част от проблема с кърлежа нарекъл себе си държавен служител минава на втори план;

                          причината да търся хора лятото, беше че две от момчетата решиха да пробват сами. няма лошо, не мога да им се сърдя, добри са и при добро стечение на обстоятелствата ще печелят двойно

                          писах тук щот наистина бях разочарован от обявите за работа.., в крайна сметка си намерих хора пак с познати
                          точка , не мме кефи тая тема вече
                          Last edited by barovec; 14.10.2016, 22:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Нещо си се объркал- няма как да имаш екип 80 човека, да си му шеф и да даваш нощни смени Някой някъде лъже. И като какъв работи твоя човек, добре не са компоти и е шеф, в каква област/промишленост

                            Само внимавай какво ще кажеш- бил съм много пъти в щатите и малко или много знам заплатите на бачкерите, племенника ми също беше преди 2 години там и също е запознат със заплатите. Така че давай- да чуя промишлеността
                            хах ква стана тя , дадох пример за човек който бачка много, и мисли да се пенсионира на 40.., са трябва обсъждаме човека...може да му е неприятно

                            мда обърках се , неговото е по скоро нощни повиквания , не нощни смени
                            250к не е чак толкоз непостижимо.., горе доло колкото втори пилот в същата компания...само че е на земята

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                              има има,
                              шеф на 80 човека екип, не са компоти,но се пак наемник
                              нощни смени ...,168/24 на линия
                              Нещо си се объркал- няма как да имаш екип 80 човека, да си му шеф и да даваш нощни смени Някой някъде лъже. И като какъв работи твоя човек, добре не са компоти и е шеф, в каква област/промишленост

                              Само внимавай какво ще кажеш- бил съм много пъти в щатите и малко или много знам заплатите на бачкерите, племенника ми също беше преди 2 години там и също е запознат със заплатите. Така че давай- да чуя промишлеността
                              Last edited by v_tin; 14.10.2016, 19:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                                еми тва имам в предвид,
                                работата ми е такава, че делим печалбата
                                не ме кефи някой да дойде и първия му въпрос да е колко ще работя, а не колко ще получавам
                                кефи ме да дойде някой да каже искам три бона - ОК, изработи ги

                                и че ко му е на китай...,страната с неограничени възможности в момента


                                Ако делите печалбата значи сте съдружници, не предприемач и нает персонал.
                                ?!?
                                Как точно я делите печалбата ако работниците ти нямат процент от капитала ?
                                На каква база разпределяте или на всеки по равно и според нуждите ?
                                И ако си на загуба и загубата ли покривате заедно ?!?

                                Коментар

                                Working...
                                X