IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Земята също е стока ...
    Купуваш , продаваш....купуваш , обработваш , продаваш....Въпрос на сметки и малко сантимент..
    Ако си купил на 400, защо да не продадеш на 1400 ..?

    Земята е тегав актив - иска гледане и разправии...И аз купих 24 дкр, но нито съм ги виждал ( освен на картата ), нито ми се занимава....
    Що не си посееш орехи или лебеници или поне кратуни?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Земята също е стока ...
      Купуваш , продаваш....купуваш , обработваш , продаваш....Въпрос на сметки и малко сантимент..
      Ако си купил на 400, защо да не продадеш на 1400 ..?

      Земята е тегав актив - иска гледане и разправии...И аз купих 24 дкр, но нито съм ги виждал ( освен на картата ), нито ми се занимава....

      Коментар


      • Песимистчев: бъркаш повече или по-малко и за БФБ, и за фондовете, и за златцето.

        И трите варианта са печеливши, ако знаеш какво и как да правиш. Доходността, която търсиш, скромна е - значи - може доста безрисково да.

        Равновесиев - сигурни 10% - ама колко сигурни? - Купи си Жабешки облизвации - 100% сигурност няма - а тия - обезпечени със златце.

        Бамките НЕ са сигурни. И Българинът (забравил това от 96-а досега, защото помни като катеричок) щеше да го научи по най-най-най-мъчителният начин, ако бе изгърмяла и ПИБ миналата година. Секси акциите са 138 пъти по-сигурни от - при добра диверсификация.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          сорри да добавя няколко факта които леко променят ливадената картина.
          1. 2006-7 цените в Добруджа са 500-600 на декар, сега поне 1500. Кво ще се случи ако субсидиите понамалеят ? И какво ще правиш с тази земя после ? За неизбежните /въпрос на време е , а не дали/ шисти по-добре да не говорим въобще нали ?
          2. От нашто село по-убаво нема ! Е да ама има Аржентина, Канада и дори Украйна земята е по-добра за същият тип култури които се гледат в Добруджа ...и по-евтина...
          3. Както равновесие каза ликвидност няма - тя си е завинаги твоя...е може на половин цена да я продадеш бързо...И какво се случва с рентата когато цените паднат на световните борси...
          4. Последно по принципа на относително изнесеният наблюдател. Защо фермера не я купи тази земя /вервай ми имат кеш/ а плаща 10% рента/лихва/ на теб ? Той е про-то там...
          Аз и не мисля да я продавам. Това е моето решение, за себе си - ти решаваш сам.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Нисколиквидно и далеч не е сигурно - едно че самата земя която се купува може да се прецака, замърси, и така нататък и друго че нищо не пречи цената на земята и да пада.

            За рискова доходност от 10% няма особени проблеми човек да намери
            Да, прав си че цената на земята може да пада. Но за мен това са така да се каже странични доходи и явно финансовата ми грамотност се простира до там /закупуване на земя/
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              благодаря, този вариант е ок мисля ...
              Той пазара е близо да върха мисля...освен ако улесненията не доведат до нови върхове...
              Чакането може да е да речем 4-5 години...През това време инфлационните мишки ще са изяли едни 30-ина % от дюшека...Кво праим до тогава за да не ядат тия мишки толкова ?
              Ами рискуваме Вярно, че може вместо +10% да сме -30%, ама иначе мишки, инфлация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                браво купила си навреме, обаче както показва практиката /в США/ рентата е променлива величина ...не е само нагоре...Дори и да е само нагоре я докато ойдем от Шоплъка до Добруджа ша омахам половината рента за бензин..., а при назе рентите на сеуо са по 20 лв ...
                Знам, че е променлива величина. Затова на подходящите места правя овощни градини и разни други неща, които не са за споделяне във форума
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • оставам с впечатление, че си решил вече за себе си какво не искаш да правиш. Ако не намираш никакви варианти, достатъчно рисково приемливи за теб, то тогава единственото решение е да ги изхарчиш като си купиш нов телефон.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    От няколко години купувам земи в Чужденеция /Добруджа/. Започнах от 800 лв. и стигнах до 1200 лв на дка, защото държа парцелите да са в три определени землища.
                    Аренда по-ниска от 80 лв не съм получавала. Дори по-миналата година беше 98 лв.
                    Мързи ме да смятам, но май доходността е доста по-добра от лихвите в банката.
                    сорри да добавя няколко факта които леко променят ливадената картина.
                    1. 2006-7 цените в Добруджа са 500-600 на декар, сега поне 1500. Кво ще се случи ако субсидиите понамалеят ? И какво ще правиш с тази земя после ? За неизбежните /въпрос на време е , а не дали/ шисти по-добре да не говорим въобще нали ?
                    2. От нашто село по-убаво нема ! Е да ама има Аржентина, Канада и дори Украйна земята е по-добра за същият тип култури които се гледат в Добруджа ...и по-евтина...
                    3. Както равновесие каза ликвидност няма - тя си е завинаги твоя...е може на половин цена да я продадеш бързо...И какво се случва с рентата когато цените паднат на световните борси...
                    4. Последно по принципа на относително изнесеният наблюдател. Защо фермера не я купи тази земя /вервай ми имат кеш/ а плаща 10% рента/лихва/ на теб ? Той е про-то там...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      твоите постове са ми от любимите /ква четка а/...Обаче сега излезе, че си по-голям песимист от мен, а уж си равновесие...около 3% е лесно да се правят почти безрисково /в депозити ако не у нас то наблизо/...Почти... освен ако някъде няма сценарии Аржентина и пак почти щото 3% не компенсират реалната инфлация....
                      Аз не искам да богатея а да запазя спечеленото досега затва 5-8% ми е рейнджа..След като онези от класацията на Форбс го правят трябва да е възможно и за робите...или не е ?
                      Депозитите не са безрискови. Поне над дадена сума. 3% и за депозити вече са всъщност доста недостижими.

                      Тези от Форбс рискуват - техните пари идват от акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        От няколко години купувам земи в Чужденеция /Добруджа/. Започнах от 800 лв. и стигнах до 1200 лв на дка, защото държа парцелите да са в три определени землища.
                        Аренда по-ниска от 80 лв не съм получавала. Дори по-миналата година беше 98 лв.
                        Мързи ме да смятам, но май доходността е доста по-добра от лихвите в банката.
                        браво купила си навреме, обаче както показва практиката /в США/ рентата е променлива величина ...не е само нагоре...Дори и да е само нагоре я докато ойдем от Шоплъка до Добруджа ша омахам половината рента за бензин..., а при назе рентите на сеуо са по 20 лв ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          От няколко години купувам земи в Чужденеция /Добруджа/. Започнах от 800 лв. и стигнах до 1200 лв на дка, защото държа парцелите да са в три определени землища.
                          Аренда по-ниска от 80 лв не съм получавала. Дори по-миналата година беше 98 лв.
                          Мързи ме да смятам, но май доходността е доста по-добра от лихвите в банката.
                          Нисколиквидно и далеч не е сигурно - едно че самата земя която се купува може да се прецака, замърси, и така нататък и друго че нищо не пречи цената на земята и да пада.

                          За рискова доходност от 10% няма особени проблеми човек да намери

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                            От няколко години купувам земи в Чужденеция /Добруджа/. Започнах от 800 лв. и стигнах до 1200 лв на дка, защото държа парцелите да са в три определени землища.
                            Аренда по-ниска от 80 лв не съм получавала. Дори по-миналата година беше 98 лв.
                            Мързи ме да смятам, но май доходността е доста по-добра от лихвите в банката.
                            Я кажи къде е това за 1200 да си купя и аз, те в сливо поле са по толкова, и аз имам там, оглеждам се ама йок

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ако намериш от някъде 10% сигурни кажи и на нас

                              Сигурна доходност към 0,3% - толкова е в момента за евро.
                              твоите постове са ми от любимите /ква четка а/...Обаче сега излезе, че си по-голям песимист от мен, а уж си равновесие...около 3% е лесно да се правят почти безрисково /в депозити ако не у нас то наблизо/...Почти... освен ако някъде няма сценарии Аржентина и пак почти щото 3% не компенсират реалната инфлация....
                              Аз не искам да богатея а да запазя спечеленото досега затва 5-8% ми е рейнджа..След като онези от класацията на Форбс го правят трябва да е възможно и за робите...или не е ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                купи обор и гледай овце и крави. Ще има мляко, месо, субсидии
                                добра идея по принцип. Разглеждал съм няколко модерни кравеферми...нямаш представа, че е обор докато не замирише даже в едната има мини зоо...шапка свалям на собствениците...определено има хляб в това дори млякото по 20 стинки да го изкупуват...
                                Обаче съм мързелив и освен това след като съм се скапал от работа досега очаквам парите да работят за мен вече , а не аз за тях...

                                Коментар

                                Working...
                                X