IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Референдум за излизане от ЕС

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Няма безрискови инвестиции. Депозитът като вид инвестиция, не може да прави изключение от това правило!
    Повтаряш ми думите 1:1 отпреди година в споровете в темата за КТБ.

    макар, сега да съм на малко по-различно мнение за конкретния случай, предвид развитието му...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Дадох го само като инфо
      Съгласна съм с добавката ти, която всички видяхме в действие покрай кризата 2008/9, но сега с новата поправка, например, депозантите на ABN Amro, биха били включени с парите си
      Впрочем, върви и обсъждане в ЕК за намаляване на гарантираната сума на 50х. ...с разни изключения...няма да цитирам сега...като му дойде времето
      Няма безрискови инвестиции. Депозитът като вид инвестиция, не може да прави изключение от това правило!

      Иначе дали 100 или 50, дори 25 да са, при сериозна банкова криза в ЕС и в частнос в България. Парите просто няма от къде да бъдат извадени!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

        И всъщност в катебето, не се ли използваха вече "парите на депозантите" (всичко над EUR100К) ?
        Не, парите им се използваха за курбан за здравето на парите на мутрите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          И всъщност в катебето, не се ли използваха вече "парите на депозантите" (всичко над EUR100К) ?
          Става дума за схема подобна на кипърската. Банката продължава да си функционира, но определен процент от депозитите над 100 000 евро се губят или се конвертират в акции или облигации на банката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Нормална стъпка!

            Примерно в България, банковите депозите са "гарантирани" с няколко милиарда от резерва при над 60 милиарда спестявания!

            Може ли да излезне подобна сметка?
            Дадох го само като инфо
            Съгласна съм с добавката ти, която всички видяхме в действие покрай кризата 2008/9, но сега с новата поправка, например, депозантите на ABN Amro, биха били включени с парите си
            Впрочем, върви и обсъждане в ЕК за намаляване на гарантираната сума на 50х. ...с разни изключения...няма да цитирам сега...като му дойде времето

            Коментар


            • Става дума за парите по влогове над 100 000 евро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Нормална стъпка!

                Примерно в България, банковите депозите са "гарантирани" с няколко милиарда от резерва при над 60 милиарда спестявания!

                Може ли да излезне подобна сметка?
                А в коя страна банковите депозити са гарантирани на 100% с "резерва" или фонд за гаранции?

                И всъщност в катебето, не се ли използваха вече "парите на депозантите" (всичко над EUR100К) ?

                Коментар


                • Нормална стъпка!

                  Примерно в България, банковите депозите са "гарантирани" с няколко милиарда от резерва при над 60 милиарда спестявания!

                  Може ли да излезне подобна сметка?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                    Хора, какво ви става? Тази тема си е направо опасна! В момента все пак нещо в държавата се движи и това си е благодарение на европейските фондове! Излизане от ЕС би било равно на нова национална катастрофа!
                    Направо да се чудиш - как сме просъществували на тая земя около 1326 години без еврофондовете?

                    Тия фондове са жалко подаяние на фона на чудовищните щети, които ни нанася ЕС - равни на практика на трета национална катастрофа.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                      Дай статистика и за други - по-близки до хората работи - броят на убийствата, броят на другите престъпления (ако може саттистика по етнос на извършителите), броят на самоубийствата, цената на точецът, разходите за издръжка на хъхрещото племе, броят родени деца (българчета спрямо чаавета, спрямо други) и т.н.

                      Магистралата - по която я мина веднъж в годината, я не - не ме топли особено, магистрали са нужни там, където има проспериращо и цивилизовано общество - на хъхряшките каруци магистрала им не трябва.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        Тук ми се струва, че има съществено неразбиране на моите думи!
                        Това, че Борисов е запазил някакво национално самосъзнание, според мен, не означава нищо повече от това, че осъзнава какво се случва и заплахата буквално за съществуването на държавата. Да осъзнаваш нещо и да си човека, който е готов да се бори против опасността са две различни неща, обаче!
                        Ако има разлика между него и други политици, то тя е там, че в България има много бивши комунистически креатури, с копринени гащички, които са новите консомолци, опа извинявам се грешка на езика, новите европолитици!
                        Тези хора дори не се и замислят върху това, какво е етнически българин. Те ще ти кажат, че с циганите сме братя едва ли не. Те всички ни обединяват под "български граждани". Ако се заговори, че след 50 години етническите българи ще бъдем по-малко от етническите цигани, то техният отговор ще бъде. Трябва да интегрираме малцинаствата, без да уточняват дори за кое малцинство става въпрос, а и да обеснят как се интегрира малцинство, което съвсем скоро ще бъде мнозинство!

                        Това, което казах е единствено, че се радвам, че се чу една истина в обществото.
                        Нито адмирирам политиката на Борисов, нито го оправдавам за неговото бездействие. Той е като всички останали политици в това отношение!

                        Тук основната тема обаче е ЕС!
                        Виждаме, че проблема на Швеция е съизмерим с циганския в България вече!
                        Това, което отбелязва Императора, за суверинитета на страните в ЕС и прочие е напълно вярно, но мен ме интересува практиката и това, което реално виждаме!
                        А то е, че ЕС държи в подчинение слабите политически елити на васален принцип и унищожава държави. Малко са Орбановците в Европа и малко са узрелите общества да ги подкрепят!
                        Не ме интересува какво може да бъде, не ме интересува дори и какво трябва да е. Интересува ме това, което в момента виждам, че се случва и дали виждам възможност това да се промени от съществуващия "елит" при настоящата конюнктура! И отговора ми е твърдо НЕ!

                        Ако ЕС не се разпадне скоро, България не влезне в други съюзи и не се "обърне палачинката" на антирационалната демагогска, и фалшива ценностна система наложена в момента. Не съм оптимист за страната!

                        Лек оптимист съм за българите и за мисленето им в момента, това идва от факта, че сме оцеляли през много изпитания и сме древен народ, но това не означава, че не може да станем историческа жертва на времето, в което живеем!
                        Това, че бойкоборисов осъзнава какво се случва, не е никаква заслуга или героизъм, то всеки бакшиш или кофражист например осъзнава това. Още повече, че осъзнава - това утежнява престъплението му, защото не предприема нищо, въпреки че има властта. Апропо - КОЙ направи хъхряшките помощи пожизнени, след като (по времето на "левият" СтаниШеф) бяха 12-месечни? - Дали не беше картофоглавият наглец и тъпак? Ами КОЙ тури, държеше и държи на ключовият пост министър на вътрешните работи Цецо Маймуната и бъчварова - въпреки демонстративното и престъпното им бездействие пред хъхряшкият тероризъм и бандитизъм? Само Маймуната неколкократно заслужаваше не просто да бъде свален, но да отиде на съд за това - да напомням ли как, докато страната бе на ръбът на гражданска война заради събитията в Катуница, това животно правеше предизборна обиколка и се подрусваше по концертите на Веско Маринов, щото - видиш ли - бил в отпуска?

                        За интегрирането на "малцинстваТА" - тук подхващаш огромната тема за лицемерството - огромна и като дълбочина, и като мащаб - защото обхваща цяла Европа - заради това лицемерство, почти никой не смее публично дори да назове проблемът - а как да бъде решен един проблем, щом никой не смее дори да каже, че има проблем? КАК да се бори обществото с циганската престъпност, щом дори споменаването на ФАКТИТЕ се определя като т.нар. "език на омразата"? - Накрая излиза, че ако орда хъхряци ти ограбят домът и те пребият и ти се оплачеш, излиза, че си едва ли не престъпник, задето си се оплакал и си търсил правата си !!! Най-много всички да говорят за "малцинстваТА" - но арменци, турци и т.н. длъжни ли са безропотно да търпят да ги приравняват с хъхряшката гнус?

                        Иначе ромовете няма как да станат мнозинство - по чисто технически причини - защото - ако станат - кой ще ги храни? Кой ще им плаща сметките, ще ги лекува и т.н. - тях, дето едни тикви са неспособни да си отгледат, за да се наплюскат като свини?

                        Съгласен съм с теб - че ако се придържаме (и ний - и европейците) към тая т.нар. "ценностна система", толерираща античовешкото, престъпното, нисшето, гнъсното, паразитното - за сметка на хуманизмът към честните хора, редът, законността, просперитетът, моралът, трудът, културата - в един момент ще стане страшно, защото дори най-натровените и зомбирани с толерастия хора имат някакъв предел на търпение.... и тогава се надявам, че най-виновните: днешните властимащи, пръви ще си получат заслуженото и ще умрат в адски мъки.

                        С една дума - не отричам вероятността за кървава революция в Европа.

                        Иначе аз съм по убеждения европеанец - но се погнусявам от този ЕС, който е безкрайно далеч от това, което мечтаеха европейските народи.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                          Така е!
                          Викам, че за днес може да затваряме сергията
                          Пък някой ден може и да обменим по някоя бегла приказка относно перспективата за подадане в някаква конфигурация от държави, доминирана от Полша.
                          Що ли не се чувствам никак въодушевен!???
                          Да. Верно да затваряме!

                          Само да вмъкна, че Полша я разглжеждам единствено като по-силен икономически играч от региона в бъдеще. Нищо повече!
                          Няма как да е политически лидер или ние да сме зависими от нея!
                          Големите предстои да се поразбъркат и да се поизравнят силите. Идва едно 50сетилети с повече свобода за малките!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            Има различни хипотези, аз просто съм изложил една от тях!
                            Друг е въпроса какво ще стане в действителност! Само времето ще покаже!
                            Така е!
                            Викам, че за днес може да затваряме сергията
                            Пък някой ден може и да обменим по някоя бегла приказка относно перспективата за подадане в някаква конфигурация от държави, доминирана от Полша.
                            Що ли не се чувствам никак въодушевен!???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                              Не може да прескачаме обективните дадености.
                              Бг е и може да бъде само регионален играч, при това не от висок ранг.
                              Признавам, че не ми се разсъждава за различните регионални "хипотези". Теоретично те са ясни на всички и всъщност не са толкова много. Ти си посочил една - да кажем, че е най-удачната. И какво от това, като с просто око се вижда, че има много недостатъци, да не се окажат дори повече от предимствата.
                              Има различни хипотези, аз просто съм изложил една от тях!
                              Друг е въпроса какво ще стане в действителност! Само времето ще покаже!

                              Коментар

                              Working...
                              X