IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mоля за съвет за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    я да чуя?
    Жабокът
    Трейдингът
    Имотаджийското
    Мишокът
    Атерата
    Жабокът
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      поне 5 такива компании могат да се намерят без проблем
      я да чуя?

      Коментар


      • поне 5 такива компании могат да се намерят без проблем
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Импе, ти се шегуваш?
          Нешегувам, бе.

          Защо да се шегувам?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от OmzY Разгледай мнение
            Директно на въпроса разполагам със сума от 5000 лв. И искам да разбера къде би било добре да я инвестирам.
            Бих искал да попитам за конкретно за депозит микс от райфаизен банк има ли смисъл и какви са рисковете. ( при него 70% от сумата се инвестира като депозит, а 30% се инвестира във фондове)
            Благодаря предварително.
            Виж кои акции дават дивиденти и инвестирай в тях.
            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ссамостоятелни инвестиции в качествени и нерискови компании на нашата борса
              Импе, ти се шегуваш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                Хе хе, колко категорично. Да не продаваш застраховки "живот" със спестовна част?
                Я му кажи на човека, колко пари ще има накрая, ако си направи и какво обезщетение ще се изплати на семейството му ако не дай Боже умре, пък той да си прецени
                Накрая ще вземе толкова пари, че ако не е прецаквал г-н Горанов, ще е съвсем вътре - проста човешка застраховка е далаверска само ако човекът се озъби още в началото на периодът - или ако има покритие "освобождаване от премия" и на 2-3 година поради злополука остане без краченце.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                  Най-добре си направи застраховка живот със спестовна част
                  Спестовна човешка бих си направил само с опрян в тимберицата пистолет - а аз съм в браншът от осем години: смятай.

                  Инвестиционна човешка е друго нещо.


                  Млади момко с твоите 5 Б може да направиш няколко различни неща - колкото да придобиеш финансово мислене и култура - цитираната човешка застраховка, пенсионен фонд (колкото по-млад стартираш това, толкова по-добре), самостоятелни инвестиции в качествени и нерискови компании на нашата борса, каквито мнозина туканка може да ти посочат.

                  Най-простото - вкарай 2 Б в жабешки облизвации с 12% лихва, така ще имаш година и половина близо да четеш, да се образоваш и да измислиш нещо друго.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Направи си застраховка "злополука" с еднократна премия примерно 150 лв. с покритие към 30 000 лв. а останалите 4 850 лв. използвай за БИРА, СЕКС И РОКЕНДРОЛ...
                    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                      Най-добре си направи застраховка живот със спестовна част
                      Хе хе, колко категорично. Да не продаваш застраховки "живот" със спестовна част?
                      Я му кажи на човека, колко пари ще има накрая, ако си направи и какво обезщетение ще се изплати на семейството му ако не дай Боже умре, пък той да си прецени

                      Коментар


                      • Най-добре си направи застраховка живот със спестовна част

                        Коментар


                        • Както често съм казвал, всеки сам трябва да реши как да загуби парите си.
                          Понеже питаш има ли рискове...зависи какво наричаш "риск". Винаги има риск. Даже и в КТБ депозит има риск . А иначе...никога не съм разбирал логиката на това, да дадеш на друг парите си, за да сложи 70% от тях на депозит. По-добре си сложи сам 70% на депозит ( ще можеш сам да си избереш и депозита и банката) а другите 30% сам си ги дай в някой фонд. Има доброволни пенсионни, има и инвестиционни с различна степен на риск, или целеви разни, базирани на индекси.. абе каквото се сетиш.
                          И накрая... на 30% от 5000 каквато и доходност да докараш, пак са пари за бира . Няма да забогатееш от това.

                          Ааа да, и не си мисли, че Райфайзен е с нещо по-добра от всяка друга банка в БГ, понеже има немско звучащо име и са "западняци". Австрийците са известни ментърджии , а обслужването им със сигурност е зле, поне според мен.
                          Сега... не казвам че е лоша банката, просто недей да кълвеш на името и на тъпите предразсъдъци -щом е австрийско значи е добро. Просто оценявай реално продукта и обслужването а не името
                          Last edited by misanthrope; 04.08.2015, 08:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от OmzY Разгледай мнение
                            Директно на въпроса разполагам със сума от 5000 лв. И искам да разбера къде би било добре да я инвестирам.
                            Бих искал да попитам за конкретно за депозит микс от райфаизен банк има ли смисъл и какви са рисковете. ( при него 70% от сумата се инвестира като депозит, а 30% се инвестира във фондове)
                            Благодаря предварително.
                            Много банки предлагат подобни депозити - ПИБ също.
                            По скоро реши какво искаш да поостигнеш и за колко време няма да ти трябват парите!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Най-добре да питаш Пирамид. Той е много наясно с инвестициите от този тип.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от OmzY Разгледай мнение
                                Директно на въпроса разполагам със сума от 5000 лв. И искам да разбера къде би било добре да я инвестирам.
                                Бих искал да попитам за конкретно за депозит микс от райфаизен банк има ли смисъл и какви са рисковете. ( при него 70% от сумата се инвестира като депозит, а 30% се инвестира във фондове)
                                Благодаря предварително.
                                обикновено тези фондове са с отрицателна доходност , не се съгласявай.
                                Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                                Коментар

                                Working...
                                X