IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mоля за съвет за инвестиране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by mibova; Днес at 06:54.
    И какво, mibova , не ви хареса в мнението ми , че да го редактирате?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      OmzY, с такива пари най-добре, си модернизирай жилището, да сведеш разходи за енергия, поддръжка и т.н, за какво ли не, в рамките на следващите 5-15 години, до минимум. Ако ти остане и си направиш застраховка със спестовен елемент - защо не. На "яка пачка" директно едва ли ще излезеш но, кумулативният ефект си заслужава.
      жилището токущо привършвам ремонта, и ми остават около 3000 и реших че за сега е най-добре да ги депозирам, тъй като си нямам никаква идея от инвестиции а не искам да ги загубя туко така. Благодаря на всички за съветите.
      Last edited by mibova; 08.08.2015, 06:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от T3 Разгледай мнение
        Ако инвестицията е дългосрочна, аз бих куп - чрез бг инвестиционен посредник - акции в 2 фонда (напирмер) тип ETF, които се търгуват в САЩ или Германия. Има фондове които следят голям пазарен индекс (S&P500 или DAX или MDAX), а за по-дългорочни инвестиции има и фондове които използват квантитативни методи при подбора на акции - например фондовете QVAL, MTUM и FV. Има и фондове, които инвестират в определени сектори.

        Според мен на чуждите борси се предлагат много по-добре фондове от тези, които предлагат бг банките. Съществен фактор при фондовете е таксите, които ти вземат. В БГ взимат доста големи %, докато ETFовете ти взимат в някои случай дори под 0.1%! Докато взаимните фондове са много по-скъпи като поддръжка, а и повечето от тях не се справят по-добре от ETF, който инвестира в широк пазарен индекс.

        БГ борсата за мен не е вариант за инвестиции, а по-скоро за спекула. Не вярвам, че тук ще видим и някакъв кой знае какъв ръст. За мен икономиките на САЩ и Германия в средно и дългосрочен план ще са ок, и лично аз инвестирам там.
        По мое скромно мнение - добър съвет!
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Абе като цяло не искам да те обезкуражавам, но за 5к не си струва занимавката.
          Инвестирай в себе си - по-конкретно в обучение. Не знам какво работиш и какви са ти интересите, но за мен това е най-добрия вариант!
          Импе, не са решили - не са ги смачкали! Нали помниш КТБ ... а това беше голяма хапка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Импе, няма никаква сигурност - Атерката я смачкаха, знаеш как, кел файда, че не мина.
            Софармите ги подпукаха отново. Жабоците, не знам, не съм фен. Мишоците засега са ОК, но доста оплаквания чувам. Едно пиле пролет не прави. Дори и да има 5 читави компании държавата като реши да ги мачка и заминават да дни.
            Препоръката на колегата за инвестиция в чужди компании е в пъти по-добра, за 5 бона не си струва, разбира се.
            Атерката не можаха да смачкат - развива добре, Софармите неподпукали - а само г-н донев, ама не могат да го уплашат (а и картофоглавият изрод не е вечен, не забравяй), Жабоците от Шеста година насам неизменно демонстрират коректство. Писал двапъти - защото: акции и облизвации.

            Мишокът - вече скъпичък е.


            А ако момъкът иска да инвестира в чуждите пазари - то аз мога да му помогна тоже.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Най-добре да питаш Пирамид. Той е много наясно с инвестициите от този тип.

              OmzY, с такива пари най-добре, си модернизирай жилището, да сведеш разходи за енергия, поддръжка и т.н, за какво ли не, в рамките на следващите 5-15 години, до минимум. Ако ти остане и си направиш застраховка със спестовен елемент - защо не. На "яка пачка" директно едва ли ще излезеш но, кумулативният ефект си заслужава.
              Last edited by mibova; 08.08.2015, 06:54.

              Коментар


              • Какви са тези странни имена ???

                ???

                Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Жабокът
                Трейдингът
                Имотаджийското
                Мишокът
                Атерата
                Жабокът
                Не препоръчвам никому нищо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Импе, няма никаква сигурност - Атерката я смачкаха, знаеш как, кел файда, че не мина.
                  Софармите ги подпукаха отново. Жабоците, не знам, не съм фен. Мишоците засега са ОК, но доста оплаквания чувам. Едно пиле пролет не прави. Дори и да има 5 читави компании държавата като реши да ги мачка и заминават да дни.
                  Препоръката на колегата за инвестиция в чужди компании е в пъти по-добра, за 5 бона не си струва, разбира се.
                  И аз +1. Т3 е написал смислени неща, но
                  1) И с ЕТFите и с индексите мое си улетиш като стой та гледай и дългосрочно не е ясно с колко и дали ще си над депозита. В смисъл.. ще си над, ама дали се изплаща риска все пак
                  2) За това трябва да се поинтересуваш малко, да си направиш някаква платформа поне да гледаш какво става с ЕТFa а това пак са такси и време, което човека ми се чини не иска. На него му се иска да ги остави тия 5 бона за 20 год, и те да станат 500 бона

                  Коментар


                  • Импе, няма никаква сигурност - Атерката я смачкаха, знаеш как, кел файда, че не мина.
                    Софармите ги подпукаха отново. Жабоците, не знам, не съм фен. Мишоците засега са ОК, но доста оплаквания чувам. Едно пиле пролет не прави. Дори и да има 5 читави компании държавата като реши да ги мачка и заминават да дни.
                    Препоръката на колегата за инвестиция в чужди компании е в пъти по-добра, за 5 бона не си струва, разбира се.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      какво е мишокът?
                      Спийди

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        какво е мишокът?
                        Вредител Краде ти сиренето от устата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Жабокът
                          Трейдингът
                          Имотаджийското
                          Мишокът
                          Атерата
                          Жабокът
                          какво е мишокът?
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Ако инвестицията е дългосрочна, аз бих куп - чрез бг инвестиционен посредник - акции в 2 фонда (напирмер) тип ETF, които се търгуват в САЩ или Германия. Има фондове които следят голям пазарен индекс (S&P500 или DAX или MDAX), а за по-дългорочни инвестиции има и фондове които използват квантитативни методи при подбора на акции - например фондовете QVAL, MTUM и FV. Има и фондове, които инвестират в определени сектори.

                            Според мен на чуждите борси се предлагат много по-добре фондове от тези, които предлагат бг банките. Съществен фактор при фондовете е таксите, които ти вземат. В БГ взимат доста големи %, докато ETFовете ти взимат в някои случай дори под 0.1%! Докато взаимните фондове са много по-скъпи като поддръжка, а и повечето от тях не се справят по-добре от ETF, който инвестира в широк пазарен индекс.

                            БГ борсата за мен не е вариант за инвестиции, а по-скоро за спекула. Не вярвам, че тук ще видим и някакъв кой знае какъв ръст. За мен икономиките на САЩ и Германия в средно и дългосрочен план ще са ок, и лично аз инвестирам там.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                              Най-първо, привилегировани на Енемона, там дивидента е ГАРАНТИРАН според проспекта
                              После, Импа няма що да го питаш, него го знаем - атерки и жабоци

                              А накрая мене ако ме питаш...
                              Интерпретация на БФБ на българо-английски Бегай Fast Бе!!!
                              Е виде ли? Аз доде да го напиша, той вече скокнал на клавиатурата
                              Нема леб у това момче, заведи жената във Флоренция с тия пари, и квото остане ( ако) сложи на влог и почвай работа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                я да чуя?
                                Най-първо, привилегировани на Енемона, там дивидента е ГАРАНТИРАН според проспекта
                                После, Импа няма що да го питаш, него го знаем - атерки и жабоци

                                А накрая мене ако ме питаш...
                                Интерпретация на БФБ на българо-английски Бегай Fast Бе!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X