IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лошо изложение ли е северозапад за апартамент?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
    Здравейте,

    ....Приятел ми каза че това е най-лошото изложение, че дъждовете и снеговете основно идват от запад и много ще навява през зимата....


    Какво мислите?
    мисля, че приятеля ти е имал лошия късмет да си опъне юртата с врата, насочена на север.

    ако е тухла с изолация не го мисли толко, на тях обикновено и дограмата им е нормална.
    но ако е панелка с оригиналната дограма...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
      Да ви имам проблема .
      Ааааа, голема задачка си е щом фърлаш пари за тухли, поне да не отидат на ветъра и другите стихии. Правилно пита човекът. Акъл ще му дадем, но той си решава.

      Коментар


      • Да ви имам проблема .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Хайде и аз да се изходя - живял съм в къща, а сега съм в апартамент, който е ориентиран на изток, юг и югозапад, ами честно да ви кажа, за мен източното и южното изложения не са готини, хеле пък сутрин направо ми вади очите, затова и си предпочитам югозападната спалня, макар че там пък става див пек в следобедните часове. Реално най-добрата ми стая е хола, който е ориентирам е посока нещо като изток-запад - има малко слънце сутрин и малко вечер, не ме дразни особено.
          Не разбирам каква е тази мания по слънцето - див отврат за мен, а това, че павело по-топло през зимата - да, вярно е, но лятото в мор. Мина времето на панеляците, когато е важно да ти грее, за да се топлиш - хубав климатик ти върши перфектна работа и изложението става безпредметно. Аз лично заменям южно изложение за хубава гледка при всички обстоятелства
          При южно изложение слънцето е над покрива през лятото и не пече вътре в стаите, особено при наличие на навес (тераса) над прозорците. При юг, югоизток то влиза по малко в края на пролетта и все още топли, докато при югозапад тогава го няма и си е студенко, но в края на лятото, когато жилището е стоплено, при югозападно изложение се натрупва жегата. Това поради наклона на земната ос. Юг, югоизток е в повечето случаи най-доброто от климатична и оптична (да не те заслепява) гледна точка изложение. Връзва се със север, северозапад за санитарни помещения, килери, кухни (там може с малко изток), коридори и пр.

          Коментар


          • Зависи от гледката!
            От климатика!
            От обкръженето в къщи!
            От етажа!

            Но найвече от гледката!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
              Най-лошото след северното. Най-добро - югоизток, после юг, изток, югозапад. Другите не ти трябват.
              Лятото какво правим

              Коментар


              • Защото: Грую - слънцето е радост и щастие за всяко живо нещо. Усещането за неговото галене радва дори кьоравите същества - или поне така си мисля.

                Иначе и аз обичам гледка - прозорецът ми е на юг, но мисля да си избича още един - на изток. Имам едни приятели, живее на около 21-ият етаж в Зона Б-5 с поглед на изток - като им ида на гости - винаги казвам: "АУ-У-У-У-У-У !!!!" И имат голяма тераса - аз ако бях лятото щях да си живея на нея - и през пет минути да казвам: Ау-у-у-у !!!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Локация, цена, изложение.....

                  Коментар


                  • Хайде и аз да се изходя - живял съм в къща, а сега съм в апартамент, който е ориентиран на изток, юг и югозапад, ами честно да ви кажа, за мен източното и южното изложения не са готини, хеле пък сутрин направо ми вади очите, затова и си предпочитам югозападната спалня, макар че там пък става див пек в следобедните часове. Реално най-добрата ми стая е хола, който е ориентирам е посока нещо като изток-запад - има малко слънце сутрин и малко вечер, не ме дразни особено.
                    Не разбирам каква е тази мания по слънцето - див отврат за мен, а това, че павело по-топло през зимата - да, вярно е, но лятото в мор. Мина времето на панеляците, когато е важно да ти грее, за да се топлиш - хубав климатик ти върши перфектна работа и изложението става безпредметно. Аз лично заменям южно изложение за хубава гледка при всички обстоятелства
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Най-лошото след северното. Най-добро - югоизток, после юг, изток, югозапад. Другите не ти трябват.
                      Баш така си е. Даже май по-лошо и от чист север.

                      Коментар


                      • Насреща ми блоковете са горе-долу така - на север, но извити на запад на около 18 градуса примерно - пече си вътре след 5 часът и може би малко и по изгрев... ама цяла зима не виждат слънчице - аз ще подлудея.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Според който както го кефи. За студът зимното време - зависи от изолацията и качествените прозорци.

                          Лично аз не бих живял в дом, който гледа на север - твърде ного обичам слънцето и светлината. Няма просто по-добро изложение от южното. Напук на туй, което 95% от хората си мислят, лятната жега при южно изложение не е толкова проблем, защото - лесно се прави сянка. Козирка над прозорец или стена с ширина половин метър е достатъчна, защото слънчицето пече почти вертикално. Виж ако домът ти гледа на запад или на изток - ного по-трудно да си направиш сянка - на изток - как да е - сутринта пази някаква нощна хладина, но на запад - мале-мале: има да се потиш като Веско Маринов.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                            Троен стъклопакет, външна термоизолация, 7-камерна дограма - има решения...
                            Зависи каква е цената!
                            Тцъ..!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dian88 Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              До колко лошо е апартамента да е ориентиран на северозапад?
                              Приятел ми каза че това е най-лошото изложение, че дъждовете и снеговете основно идват от запад и много ще навява през зимата. Също през лятото щяло да е много горещо следобед заради отчасти западното изложение.
                              (Говорим за София)

                              Какво мислите?
                              Че ако го вземе на привлекателна цена "приятеля" ти скоро ще проглуши света да обяснява, че северозападното изложение е най-хубавото
                              "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                              Коментар


                              • Троен стъклопакет, външна термоизолация, 7-камерна дограма - има решения...
                                Зависи каква е цената!
                                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                                Коментар

                                Working...
                                X