IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредна измама !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от reknali Разгледай мнение
    А може би е по-добре такива мейли изобщо да не се отварят....а директно ги блокирам, от години го правя.
    +++

    Коментар


    • И аз имах подобен проблем, обадих се в полицията, но ..ми обясниха как едва ли не нищо не могат да направят. М да. Какво повече бих могла да кажа.

      Коментар


      • ДАНС залови нигериец по обвинение за киберпрестъпления
        http://www.faktor.bg/obshtestvo/zako...tapleniya.html

        Коментар


        • Просто ги игнорирай и ги слагай директно в спам листата.


          Подобни мейли получавам от години и заради това се принудих за обяви и други подобни, да давам временен мейл адрес. Спамерте само чакат да видят някъде нов мейл адрес и го заливат със спам. Освен това влезеш ли им веднъж в базата данни няма излизане. Те си продават и препродават списъците... също така хакват пощенски кутии и източват списъците с адреси от тях, след което започват да ги затрупват със спам.

          Това писмо специално е известно още като "Нигерийска схема." , но има и други... примерно пращат от името на ООН и ФБР.

          Също така на няколко пъти съм срещал да пращат и от името на DHL, на пръв поглед изглежда нормално писмо... но като се загледате по внимателно виждате, че това не е DHL (предполагам, ако се кликне на някой от линовете ще попаднете на сайт пълен с вируси и ще влезете в базата данни на хакерите и спамерите вече и с IP адрес)

          Коментар


          • А може би е по-добре такива мейли изобщо да не се отварят....а директно ги блокирам, от години го правя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
              Ето от къде:

              Това го получавам през седмица от някой хитрец с мейл marketingbg2014@gmail.com
              Явно не е съкпо да се снабди човек с иното.
              Крайно време е някой да се заеме с тях ама... то държава да беше...
              И пак ми е чудно - сравнително нов адрес е и не е пускан на много места.
              Първата беше от сайта car24.bg
              Така,че внимавайте с него.
              Only God Can Judge me...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
                Ама то не спират
                Чак се чудя откъде са набарали майл адреса ми при положение, че е сравнително нов.
                Досега на този не бях получавал тези глупости (за разлика от друг адрес), но сега направо ме пребиха с камъни.
                Новата от днес - по-кратка и по-рентабилна
                .....................
                Ето от къде:
                Здравейте,
                Продавам списък с имейли, на частни лица и на юридически лица. Използва се за имейл маркетинг. За начинаещи търговци и нови фирми е лесен и евтин вариант за старта на бизнеса Ви, за да привлечете нови клиенти.
                Списъкът съдържа 500 000 имейла за 200 лв.
                Можете да закупите и част от него
                - 200 000 имейла (фирми + физически лица), за 100 лв
                - 100 000 имейла (фирми + физически лица), за 60 лв
                - 150 000 имейла (само фирми), за 150 лв
                - 350 000 имейла (само физически лица), за 150 лв
                Имейлите са истински и реални, проверени са в системата за защита на лични данни, и са премахнати имейлите на хората, които не желаят да получат търговски съобщения.
                Заедно със списъкът получавате безплатно, програмка за изпращането на мейлите. Програмата лесно се ползва, има с нея инструкции за инсталирането и за работа с нея.
                За поръчки пишете на имейла.
                Поздрави
                Това го получавам през седмица от някой хитрец с мейл marketingbg2014@gmail.com
                Явно не е съкпо да се снабди човек с иното.
                www.investor.bg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                  Вкарали са те в някаква система явно. Дръж ни в течение каква ще е следващата простотия
                  Обезателно !!!
                  Only God Can Judge me...

                  Коментар


                  • Вкарали са те в някаква система явно. Дръж ни в течение каква ще е следващата простотия

                    Коментар


                    • Ама то не спират
                      Чак се чудя откъде са набарали майл адреса ми при положение, че е сравнително нов.
                      Досега на този не бях получавал тези глупости (за разлика от друг адрес), но сега направо ме пребиха с камъни.
                      Новата от днес - по-кратка и по-рентабилна

                      От: "Mr. Ibrahim Edison" <mribrahimedison@gmail.com>
                      Тема: VERY URGENT!!
                      Дата: Tue, 4 Nov 2014 13:21:46 +0000 (UTC)

                      Dear Friend,
                      How are you today with your family, Hope all is well? Please, It's my great pleasure to contact you today.
                      I am Mr.Ibrahim Edison from Burkina-Faso.
                      Please, I want to transfer the sum of (US$10.5M) into your bank account.
                      This business is 100% risk free. Your share will be 40% while 60% for me.
                      More details will be forwarded to you immediately I receive your urgent response.
                      1) Your FullName.......................
                      2) Your Private Telephone No........
                      3) YourReceiving Country............
                      Thank you for your anticipated co-operation.
                      Yours Sincerely,
                      Mr. Ibrahim Edison.
                      Only God Can Judge me...

                      Коментар


                      • Хора, мен всекидневно ме облъчват по имейла за лотария, банка, друга държава, да прехвърлят милиони по сметката ми и тем подобни. Обаче има хора, които се връзват.

                        Коментар


                        • Уникален "български" от Жужълът. Иначе, досега, ако им бях вземал не по 100, ами по 1% от предлаганите суми, да съм станал 'мчилиардер Веднъж, в испански интернет клуб, една печка на масата до мен, за половин час написа 3 трогателни, сърцераздирателни писма, в които беше пренебрегнат араПски принц, министър и жената на /покойния/ вече министър на финансите на еди-коя си банангова република независимо, че самата печка беше мъжка.
                          Та, измамата не е нова. "Нов" е опитът на краставичар краставици да продават, като му пробутват тикви...

                          Коментар


                          • Много се забавлявах с това, макар, че на практика не е смешно. Не мога да повярвам, че има хора, които да се връзват на тези неща, още по-малко мога да повярвам, че има хора, които да си мислят, че някой ще им се върже, но ... Направо им давай телефона на районното, а може би е добре да препратиш и самия мейл в полицията, белким вземат та направят нещо по въпроса.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tickvichka Разгледай мнение
                              леле мале

                              Бройкат те. А аз си мислех, че тази вълна отмря

                              Обикновено филтрират обявите за продажби и си правят таргет лист. Представи си ги само как точат лиги за тези 5500 и хооооп госпожа Петя любезно иска да й изпратиш адреса си ...

                              Пусни ги на http://www.cybercrime.bg/bg

                              ...малко вероятно, ама знае ли се
                              Точно !!!
                              Ще дам адреса на районното и да се оправят
                              Only God Can Judge me...

                              Коментар


                              • леле мале

                                Бройкат те. А аз си мислех, че тази вълна отмря

                                Обикновено филтрират обявите за продажби и си правят таргет лист. Представи си ги само как точат лиги за тези 5500 и хооооп госпожа Петя любезно иска да й изпратиш адреса си ...

                                Пусни ги на http://www.cybercrime.bg/bg

                                ...малко вероятно, ама знае ли се

                                Коментар

                                Working...
                                X