IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога според Вас ще вдигнат лихвата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бравос на Ландлорда, че се опитва да гледа в бъдещето!
    Аз базикнах темата за имоти по същата тема за повишаването на лихвите, но там само сенилни разбиратели и инвеститори.... дори една дискусия не успяха да подхванат, а ми разправяха колко било кофти когато БНБ почнала да печата през 90-те... уотева

    Та да отговоря на въпроса,
    Когато ФЕД вдигне лихвите следващата година, то и лихвите за всички крайни потребители по света ще се вдигне. Точно обратното на това което стана след 9/11, когато Грийнспан смъкна лихвите до безумно ниски нива, кредиторите се разбесняха и започна един 13 годишен гуляй.
    Качването на лихвите няма да е толкова рязко колкото смъкването, а по-скоро поетапно.... за да не разберат жабите, че ги варят живи ... образно казано

    Така че всеки да си прави сметките с какви заеми се е набълбукал.....
    С други думи, кой ял ял, кой пил пил - кръчмаря идва със сметката

    А кога ще стане това ? Мисля че и баба Йелън не знае.
    Last edited by Patilan; 16.09.2014, 12:26.

    Коментар


    • Гениален глупак ?

      Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Да бе и САЩ само ще печата и нищо няма да има конкурентноспособно за износ..
      Всяко понижение за еврото е бонус от САЩ към Европа за компенсация на определени политики, които вредят на Европа.
      Факт е, че в печатането се редуват и сега е ред на Европа, но това не колерира пряко с курса.
      Например 2003-2007 Европа разшири около 30% масата докато САЩ пасува, но еврото продължи да се покачва, после стана обратното пак без отражение..
      Та май тези работи са въпрос на преговори, а не на пазар
      Факт е че всеки глупак може да каже нещо умно. В товя случай това е

      Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Факт е, че в печатането се редуват и сега е ред на Европа, но това не колерира пряко с курса.
      След това сцепи мрака стова

      Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Например 2003-2007 Европа разшири около 30% масата докато САЩ пасува, но еврото продължи да се покачва, после стана обратното пак без отражение..
      Как е пасувала САЩ да ми обясниш? Пасувала е от разширяване на паричната маса ?
      Що не си пиеш хапчетата преди да пишеш?

      Гледай тука какво става :

      http://research.stlouisfed.org/fred2/series/M2/

      Целият свят искаше да рапзъне Грийнспан за намаляването на лихвите и разширяването на паричната маса, а ти говориш ли ..... бълнуваш ли ?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        Някакви Американци разправят, че лихвата в Америка щяла да се вдигне... заради което щял да се вдигне и долара.... и това щяло да прати инвеститорите от Европа в Америка.

        Като краен ефект хорицата очакват... към 2017-а да се изравни долара с еврото.

        Също така се дочува, че щели да печатат много евраци.


        П.С. Ще стане като навремето "доларите в марки" или по точно на обратно.
        Да бе и САЩ само ще печата и нищо няма да има конкурентноспособно за износ..
        Всяко понижение за еврото е бонус от САЩ към Европа за компенсация на определени политики, които вредят на Европа.
        Факт е, че в печатането се редуват и сега е ред на Европа, но това не колерира пряко с курса.
        Например 2003-2007 Европа разшири около 30% масата докато САЩ пасува, но еврото продължи да се покачва, после стана обратното пак без отражение..
        Та май тези работи са въпрос на преговори, а не на пазар

        Коментар


        • Някакви Американци разправят, че лихвата в Америка щяла да се вдигне... заради което щял да се вдигне и долара.... и това щяло да прати инвеститорите от Европа в Америка.

          Като краен ефект хорицата очакват... към 2017-а да се изравни долара с еврото.

          Също така се дочува, че щели да печатат много евраци.


          П.С. Ще стане като навремето "доларите в марки" или по точно на обратно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
            Много важна тема за всички инвеститори по света според мен се крие в този въпрос.
            Не си позволявам да отварям нови теми в ИНВЕСТОРА, без смисъл. Мисълта ми е за лихвата на ФЕД и ЕЦБ. Няма да крия, че имам и личен интерес от тези мнения, но все пак това е прекалено важна инфо за всеки бизнес, дори за всеки човек!

            ПП. Искрено ви моля за обективни мнения подплатени с макроикономически показатели, не празни приказки МОЛЯ!
            Какви макроикономически показатели бе човек в тая рулетка тука или само ти не си разбрал, че това в момента не е икономика ? лихвата не я решават никакви икономически показатели а 5 човека които си играят със съдбите на хората, ето в сряда гледай там баба ти Джелем какво ще каже и това е то ...

            Коментар


            • моли се Лорде да не е скоро че тогава банката ще те оноди здраво

              Коментар


              • Лихвата ще я вдигнат, когато се разбере че тя реално е без особено значение за инфлацията и съответно имагинерния вечен стабилитетен икономически растеж.
                Всичко тръгва от грешната теория за вечния устойчив икономически растеж. Едно че няма как да има постоянно нарастване на производството, защото суровините намаляват и някой ден ще се изчерпват. А второ, защото потреблението също си има граници, ако се произвежда все повече и повече, просто няма да има търсене за всичките стоки, както и в момента търсенето не расте. И да се печатат едни пари, и лихвите да са ниски, това не увеличава търсенето, защото аз и да се напъна ще изям едно кило манджа, ама 2 кила няма да успея, ако ще и без пари да ми я дават манджата. Това е проблема, просто никой няма нужда от излишните стоки.

                Коментар


                • след 5-7 години

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Защо да расте лихвата ландлорде, не е ли по-добре за всички, ако пада
                    тя е вече под нулата нейде по запад

                    Коментар


                    • Когато чичко Барух реши.
                      Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Вероятно,когато доларът се качи под 1,20 за евро и това ще е много скоро може
                        би края на този месец.

                        На кой, на кой, на кой месец...????

                        Коментар


                        • нулев интерес.

                          Няма никакво значение, кога! Никакво... за мен.
                          Нали въпрос е зададен тук, та да си кажа и аз.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Защо да расте лихвата ландлорде, не е ли по-добре за всички, ако пада
                            Разбира се скъпа! Аз на това се надявам. Само, че говорят злите езици, че щяла да се вдига през второто тримесечие на 2015г., което малко ме плаши.

                            Коментар


                            • Защо да расте лихвата ландлорде, не е ли по-добре за всички, ако пада
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от david10 Разгледай мнение
                                investors should be carefully when investing......
                                Моят ингилизки е по-добър от твоя

                                Коментар

                                Working...
                                X