IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Android приложение за форума на Инвестор.БГ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По повод чупенето - това е заради някои артефакти от оригиналната страница, които не могат да се преоразмерят или преоразмеряването им става изключително трудно. Черната ивица в дясно е по-малка (а може и да липсва напълно), ако устройството се завърти в режим landscape.

    За сега нямам намерение да оправям този проблем, тъй като е по-скоро козметичен и не пречи при четенето на коментари. Имам намерение да оптимизирам страницата за писане на отговори, тъй като тази функционалност е важна, но не се ангажирам с конкретни срокове.

    Коментар


    • При преглед на темите се чупи отдясно. Pull left вади черно. При писането няма проблем.
      Иначе изглежда работещо, ще го ползвам като шорткът. Оттам предавам

      Едит: S3 ползвам, едитът работи.

      Едит 2: След публикуване пак е счупено (черно) вдясно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        ZTE BLADE

        много съм доволен от него, ама е вече на 3 годинки
        Добър за времето си. Какво мислиш за нексус5? А и колко струва в България?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Супер е, мерси! Не разбрах обаче за какво са новите изисквания за разрешение за достъп до телефона. Някакви разяснения? Това за паметта предполагам е за да си направи кеш и да не презарежда. Другото за какво е?
          Всички нови разрешения за достъп са на системно ниво, заради промените, които направих. Това означава, че самият Android изисква приложението да има тези разрешения за достъп, за да може приложението да работи адекватно.

          пълен достъп до мрежата - това е ясно защо го иска, за да може все пак да се отвори форума и да се навигира през интернет-а

          четене на състоянието и идентификационните данни на телефона - казано по-просто, приложението разчита данни от сензорите от телефона, за да определи дали е в portrait или landscape режим. Четат се само сензорни данни, нищо повече.

          промяна или изтриване на съдържанието от USB хранилището ви - правилно предположение, това е за кеша. Android системата сама се грижи да кешира данните (и да ги трие при нужда), а приложението само ги чете.

          изпробване на достъп до защитено хранилище - на практика това нищо не прави с телефона, но Android системата го иска, когато се работи с каквито и да било данни от файловата система.

          Повече за всички Android permission-и тук:

          https://contacts.zendesk.com/entries...ions-Explained
          Last edited by ivandavidov; 13.03.2014, 20:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Публикувах нова версия, в която оправих един неприятен бъг...
            Супер е, мерси! Не разбрах обаче за какво са новите изисквания за разрешение за достъп до телефона. Някакви разяснения? Това за паметта предполагам е за да си направи кеш и да не презарежда. Другото за какво е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
              Тони какво е това ЗТЕ блейд? За първи път чувам и съм любопитен?
              ZTE BLADE

              много съм доволен от него, ама е вече на 3 годинки

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                ЗТЕ-БЛЕЙД
                фърмуеър 2.2 - стар ли съм?
                Тони какво е това ЗТЕ блейд? За първи път чувам и съм любопитен?

                Коментар


                • за съжаление пак не става Ванко - все пак ти благодаря!
                  здраве да е, ще ви чета по старомодния начин!

                  п.с. май си е време за по-нов телефон

                  Коментар


                  • Публикувах нова версия, в която оправих един неприятен бъг - при завъртане на устройството (portrait => landscape или обратното) текущата страница се презарежда. Най-кофти се усеща, когато човек пише отговор и случайно врътне телефона си. На моя телефон бъгът вече го няма, надявам се скоро и при всички останали да е така.

                    Също така сложих нови икони (грозни са, но само толкова мога) и промених shortcut текста на 'Коментари', както и линка от основната страница към форума пак на 'Коментари'.

                    Новата версия ще бъде достъпна след няколко часа, когато сървърите на Google си свършат работата и всички би трябвало да получат нотификация от Google Play за наличен ъпдейт.

                    tony1975 - ако ти се занимава, утре може пак да пробваш да инсталираш приложението. Не давам гаранция, че ще тръгне на телефона ти, но се постарах да сваля максимално Android зависимостите и сега има по-голяма вероятност да тръгне от преди.

                    Коментар


                    • и от мен благодарности !

                      Коментар


                      • Инсталирах го и аз.

                        супер е
                        благодарности...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                          Най-вероятно не е виновен Android-а, а специфичните firmware "оптимизации" на ZTE. За съжаление не мога да направя нищо по въпроса.
                          благодаря ти!
                          жив и здрав!

                          п.с. ти продаде ли хим-а онзи ден все пак?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            ЗТЕ-БЛЕЙД
                            фърмуеър 2.2 - стар ли съм?
                            Най-вероятно не е виновен Android-а, а специфичните firmware "оптимизации" на ZTE. За съжаление не мога да направя нищо по въпроса.

                            Коментар


                            • От любопитство го инсталирах на смартфон с андроид 2.нещо си и на таблет 4.нещо и работи и на двете. Не забелязвам никакви проблеми.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                                Много ми е трудно да кажа защо се получава така, както го описваш. Ако си с по-стара версия на Android нищо чудно да се държи така. Всъщност с коя версия на Android си?
                                ЗТЕ-БЛЕЙД
                                фърмуеър 2.2 - стар ли съм?

                                Коментар

                                Working...
                                X