IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Android приложение за форума на Инвестор.БГ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди време (не много скоро а отдавна) имаше един форумец, с името Митко.дот.ком или нещо много подобно. Моля кажете знаете ли какво стана с него, имаше интересни идеи, и от време на време се сещам, колко полезен би могъл да бъде, но все не успявам да му намеря последните мнения
    Радваме се, поне, че Ванката Давидов не ни е напуснал (като представител на АйТи сектора)
    (Дръж се Ванка, стискаме ти палци)
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Идеята е добра, а задължително мобилната версия на сайта трябва да се ъпгрейдне, вече повечето хора влизат от настолен компютър в който и да е сайт

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Boicho Popov Разгледай мнение
        Здравейте,
        днес разговарях с оперативна дирекция, а след това и с висшестоящи мениджъри на компанията. Никой от Инвестор БГ АД не е подавал искане към Google за сваляне на приложението от Google Play.

        Ще проучим казуса по-подробно.
        По-добре съсредоточете ресурси в миграцията на форума към някаква адекватна мобилна версия. И без това моето приложение беше само временно решение, което се превърна в постоянно само защото от страна на Инвестор няма технологично развитие на форума.

        Коментар


        • Здравейте,
          днес разговарях с оперативна дирекция, а след това и с висшестоящи мениджъри на компанията. Никой от Инвестор БГ АД не е подавал искане към Google за сваляне на приложението от Google Play.

          Ще проучим казуса по-подробно.

          Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
          Колеги, искам да ви информирам, че мобилното приложение за форума на Инвестор, което разработх преди няколко години, сега е свалено от Google Play заради, цитирам:

          "...has been removed from Google Play because of an unauthorized use of copyrighted content in your app icon."

          По времето, когато разработвах приложението, имахме споразумение със старото ръководство на Инвестор, че мога да използвам иконите. Нещо повече, от страна на Инвестор получих икони, разработени от техните дизайнери, за всички сайтове от групата, които мога да използвам за приложенията! И отделно от това имам потвърждение, че мога да използвам и моите си икони.

          Сега излиза, че някой (най-вероятно от страна на Инвестор) се е оплакал на Google, че ползвам икони с неуредени авторски права при положение, че това са икони, разработени от дизайнерите на Инвестор специално за нуждите на тези мобилни приложения и с предишното ръководство сме дискутирали темата за тези приложения много нашироко!

          Каквато подкрепа съм давал на групата на Инвестор досега - оттеглям я! Явно новото ръководство не иска потребителите на най-големия инвестиционен форум в България да го достъпват през мобилно приложение!

          Коментар


          • излагация за инвестор, благодарности за приложението - всеки ден го ползвам
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Колеги, искам да ви информирам, че мобилното приложение за форума на Инвестор, което разработх преди няколко години, сега е свалено от Google Play заради, цитирам:

              "...has been removed from Google Play because of an unauthorized use of copyrighted content in your app icon."

              По времето, когато разработвах приложението, имахме споразумение със старото ръководство на Инвестор, че мога да използвам иконите. Нещо повече, от страна на Инвестор получих икони, разработени от техните дизайнери, за всички сайтове от групата, които мога да използвам за приложенията! И отделно от това имам потвърждение, че мога да използвам и моите си икони.

              Сега излиза, че някой (най-вероятно от страна на Инвестор) се е оплакал на Google, че ползвам икони с неуредени авторски права при положение, че това са икони, разработени от дизайнерите на Инвестор специално за нуждите на тези мобилни приложения и с предишното ръководство сме дискутирали темата за тези приложения много нашироко!

              Каквато подкрепа съм давал на групата на Инвестор досега - оттеглям я! Явно новото ръководство не иска потребителите на най-големия инвестиционен форум в България да го достъпват през мобилно приложение!
              Last edited by ivandavidov; 17.05.2016, 20:54.

              Коментар


              • Вземете да добавите форума към мобилния сайт, това приложение го нямам и не смятам да го тегля.

                Коментар


                • Хайде, хайде, тежичък си е сайта, гласувам с две ръце

                  Коментар


                  • От началото на годината активните потребители на мобилното ми приложение за форума са се увеличили с малко над 32%. За същия период общият брой сваляния на приложението се е увеличил с 36%. И това е само за последните 3 месеца и нещо. Това показваха графиките, които незнайно защо са свалени. Ще ми се да вярвам, че е сървърен срив, а не е нарочна намеса.

                    Има просто обяснение за този ръст - смартфоните стават все по-достъпни и потребителите на Инвестор.БГ се опитват да четат интересните за тях ресурси (какъвто е форумът в този сайт) по най-удобния за тях начин. Само че форумът (поне засега) не е оптимизиран за мобилни устройства и на крайните потребители им се налага да използват алтернативи.

                    Към настоящия момент едиснтвената горе-долу читава алтернатива е моето приложение, но то е само за Android устройства. Затова пак казвам - крайно време е от страна на Инвестор.БГ да помислят за "mobile friendly" уеб вариант на форума.

                    Не знам дали от "Инвестор.БГ" си дават сметка, но благодарение на моето приложение са спечелили още малко входящ трафик, който влиза в статистиките им. Може да са само няколко десетки хиляди показвания (само от мен имат няколко хиляди със сигурност), но пак си е трафик и по този начин активността във форума се покачва. Още една причина форумът да е оптимизиран за мобилни устройства - повече потребители ще правят трафик и съответно повече потребители ще гледат реклами (които в моето приложение нарочно липсват).

                    Коментар


                    • Не се виждат, защото са изтрити. Без мое знание.

                      Коментар


                      • Сложи изображенията на външен сайт, като прикачени нещо не се виждат.

                        Коментар


                        • Изваждам темата от прахта, защото мисля, че е време от страна на "Инвестор.БГ" да помислят или за мобилна уеб версия на форума, или за адекватно мобилно приложение.

                          Статистиката от моето приложение ясно показва, че има интерес форумът да се чете лесно и удобно през мобилни устройства, в частност от смартфони. През таблети може да се мине и с пълната десктоп версия, но с мобилна уеб версия на форума ще е още по-лесно и удобно за потребителите, защото няма да има значение какво устройство използват.

                          Ето и част от моите статистики:





                          И дете може да види каква е тенденцията, така че въпросът е какво мислят по въпроса от страна на "Инвестор.БГ" и дали някога ще видим адекватна, мобилна версия на целия сайт или поне на форума.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                            Ето линк към приложението в Google Play:

                            https://play.google.com/store/apps/d...nvestorbgforum

                            Не мисля да се занимавам допълнително с качване на APK файла където и да е другаде, освен в Google Play. Просто не виждам смисъл да качвам едно и също нещо на няколко места.
                            добра работа. висок левел )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                              Публикувах още една версия на приложението. Новото този път е, че вече на разположение има и системно меню, което е достъпно през стандартния бутон за тази цел, който при мен се намира долу в дясно. Менюто дава опции за навигиране към началната страница на investor.bg, към страницата с форумите и също така добавих опция за изход, ако на някой случайно не му работи back бутона на смартфона.

                              Оказа се, че страницата за писане на коментари е с твърде сложна структура, затова засега няма да оптимизирам повече каквото и да било. Много се надявам следващия път, когато Инвестор.БГ променят визията на сайта си, от ръководството да помислят и за адекватна мобилна версия, която да включва и форумите. Така няма да ми се налага да се занимавам с програмиране в почивните дни.
                              +1

                              Коментар


                              • Публикувах още една версия на приложението. Новото този път е, че вече на разположение има и системно меню, което е достъпно през стандартния бутон за тази цел, който при мен се намира долу в дясно. Менюто дава опции за навигиране към началната страница на investor.bg, към страницата с форумите и също така добавих опция за изход, ако на някой случайно не му работи back бутона на смартфона.

                                Както обикновено, ще минат няколко часа преди новата версия да стане достъпна и предполагам от утре нататък всички ще могат да направят ъпдейт през Google Play.

                                Оказа се, че страницата за писане на коментари е с твърде сложна структура, затова засега няма да оптимизирам повече каквото и да било. Много се надявам следващия път, когато Инвестор.БГ променят визията на сайта си, от ръководството да помислят и за адекватна мобилна версия, която да включва и форумите. Така няма да ми се налага да се занимавам с програмиране в почивните дни.
                                Last edited by ivandavidov; 15.03.2014, 20:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X