IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
    Кеша най добре в буркани или под матрака, че дюшеци вече няма
    Моят дядо ги беше набутал под керемидите на покрива ,като ги намерихме не струваха нищо.По цар Тодорово време с тия пари можеха да се
    купят 2 апартамента.

    Коментар


    • Кеша най добре в буркани или под матрака, че дюшеци вече няма

      Коментар


      • .
        Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Споко моя вече е планиран отдавана Написал съм си домашното. Просто ми е интересно... Абц, за момента не планирам да имам акции на БФБ... след време може евентуално.

        П.П. Тези на -2% го бутат на некви тарикати, ама са щом не им дреме за 2% си техен проблем...
        Пепе, ти беше най-готиния дългосрочен инвеститор на свилозаджията, - прищя ми се поради това, да ти споделя "моиту" скромно мнение. - щото падре тъй рече отпреди отдавна още - "запретни си богатство такова, щото да може го понЕсе на плещИ и на друг некой си свет..." - трудно му се разбира понякога, - но възможни са няколко превода - никой не те бута, насила да буташ кеша, където и да е )) - Не му се кланяй и не му служИ, Остави го, сам да реши, )) , има неговите номерца - да изкушава. (шегувам се) Та по-добре - остави го и не пускай сега за хартия)). Изчакай, - той не се губи, не бяга, а и не страда, от чувства е опериран. Едно от непризнатите му свойства е, че е по-гъвкав от други активи, може да се набута навсякъде, но ако е насилствено, може да те закопчае ))) Дай му почивка, - предполагам ще се отbлагодари с разбиране. .. Кеша си е кеш, такава е действителността сега, за съжаление .
        (не се зачита като препоръка)

        Коментар


        • abc и margen, съвсем прави сте. И аз тъкмо се зачетох в закона, че са включени в допълнителните разпоредби.

          в) сключени при условията и по реда на търгово предлагане по глава единадесета, раздел II от Закона за публичното предлагане на ценни книжа, или аналогични по вид сделки в друга държава - членка на Европейския съюз, или в държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Ако приемеш търговото и минат извънборсово си дължиш данък 10% върху печалбата. Така че...
            НЕ дължиш -

            ЗАКОН ЗА ДАНЪЦИТЕ ВЪРХУ ДОХОДИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА
            Необлагаеми доходи
            Чл. 13. (1) Не са облагаеми:

            3. (изм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) доходите от разпореждане с финансови инструменти по смисъла на § 1, т. 11 от допълнителните разпоредби;

            Допълнителни разпоредби

            § 1. По смисъла на този закон:
            11. (изм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) "Разпореждане с финансови инструменти" за целите на чл. 13, ал. 1, т. 3 са сделките:
            г) (предишна б. "в" - ДВ, бр. 109 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) сключени при условията и по реда на търгово предлагане по глава единадесета, раздел II от Закона за публичното предлагане на ценни книжа, или аналогични по вид сделки в друга държава - членка на Европейския съюз, или в държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство.


            А ако минат извънборсово няма да платиш и комисионна на ИП-то
            Last edited by abc; 10.12.2018, 18:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
              В последно време (от август насам) купувам физическо злато...мнхммм нали растяло по време на криза .... А всички чакаме кризата ...... и кеш дойде та общо взето злато +кеш = 40%.... Ще ми се некое парче физическа земя да копна ама нищо не излиза на сгода по моя край
              ще излезе... има време за всичко
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Я, пак темата на отчаяните тарикати

                Коментар


                • В последно време (от август насам) купувам физическо злато...мнхммм нали растяло по време на криза .... А всички чакаме кризата ...... и кеш дойде та общо взето злато +кеш = 40%.... Ще ми се некое парче физическа земя да копна ама нищо не излиза на сгода по моя край

                  Коментар


                  • Благодаря колеги, супер информативни постове и от двамата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                      Ако приемеш търговото и минат извънборсово си дължиш данък 10% върху печалбата. Така че...
                      Не и когато търговото е по реда на чл. 149а, ал. 1 от ЗППЦК.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Споко моя вече е планиран отдавана Написал съм си домашното. Просто ми е интересно... Абц, за момента не планирам да имам акции на БФБ... след време може евентуално.

                        П.П. Тези на -2% го бутат на некви тарикати, ама са щом не им дреме за 2% си техен проблем...
                        Ако приемеш търговото и минат извънборсово си дължиш данък 10% върху печалбата. Така че...

                        Коментар


                        • Споко моя вече е планиран отдавана Написал съм си домашното. Просто ми е интересно... Абц, за момента не планирам да имам акции на БФБ... след време може евентуално.

                          П.П. Тези на -2% го бутат на некви тарикати, ама са щом не им дреме за 2% си техен проблем...
                          Last edited by pepe1234; 10.12.2018, 16:52.

                          Коментар


                          • Интересно разтоварващите при Дачев на -2% къде го бутат кеша

                            Коментар


                            • Колеги бутам темата нагоре. Изглежда пак ще е актуална...

                              Предложения... идеята е на въпроса е предвид спада на БФБ как да накараме парите пак да работят за нас.
                              Last edited by pepe1234; 10.12.2018, 16:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                                Щом на заклет дивидентаджия му прави впечатление, че ХИМ. са на "сгодни цени" .... явно вижда голяма капиталова печалба в тях.
                                Импето визира хим прив

                                Коментар

                                Working...
                                X