IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде бе, не си ли го набутахте пусти кеш...някъде?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

      Отначало не разбирах настървението, с което факирите на фондовите борси се нахвърлят върху този начин на инвестиране. Само понци-монци, ама никой от тях не дръзва да изложи доказателства. Е, хайде, от време на време се сочи Китай, но и там липсват подробности.
      После, обаче, нещата започнаха да ми се изясняват. Как може Сульо и Пульо да получават 8-10, че и 12% доходност, а те, корифеите на финансовите пазари, властелините на борсата, да се бъхтят безсънни нощи пак за толкова, че някои и за по-малко! Че това е скандално!
      Неотдавна четох такъв "материал" в сериозна медия от рода на Бизнесинсайдър или Блумбърг...
      Бомбастично заглавие как тези "мошеници" завличали хората по света и отнасяли парите им.
      Съдържанието: три къси плачливи лични разказа на закъсали при форс-мажор китайци в Китай, как сега нещо не можели да си вземат парите. Даже без коментари на автора.
      Направо вонеше на пропаганда.
      Last edited by Джон Бийст; 17.03.2019, 13:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
        ....
        После, обаче, нещата започнаха да ми се изясняват. Как може Сульо и Пульо да получават 8-10, че и 12% доходност, а те, корифеите на финансовите пазари, властелините на борсата, да се бъхтят безсънни нощи пак за толкова, че някои и за по-малко! Че това е скандално!
        Ха ха, да.

        Коментар


        • Дубрютрю!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

            Има известна разлика. Тук става дума за 6-15% годишно! Не месечно. И бонусите, които предлагат са около 1% еднократно. Има някъде около 10-тина пъти разлика. А иначе не възможно е и да сме колеги, макар че не съм убеден.
            Отначало не разбирах настървението, с което факирите на фондовите борси се нахвърлят върху този начин на инвестиране. Само понци-монци, ама никой от тях не дръзва да изложи доказателства. Е, хайде, от време на време се сочи Китай, но и там липсват подробности.
            После, обаче, нещата започнаха да ми се изясняват. Как може Сульо и Пульо да получават 8-10, че и 12% доходност, а те, корифеите на финансовите пазари, властелините на борсата, да се бъхтят безсънни нощи пак за толкова, че някои и за по-малко! Че това е скандално!
            Last edited by ford_perfekt; 02.03.2019, 17:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              HYIP - high yield investment program.
              В общия случай предлагаха от 1% дневно до 15% на седмица възвръщаемост.
              В крайна сметка това нямаше голямо значение, тъй като при достигане на 20% "разходи" по "лихвите" програмата изчезваше.

              Най-добре бяха хората които рекламираха тези схеми, получаваха по десетина процента от "инвестицията" ти ако "инвестираш" през техния линк.
              Гледам че "колегата" снедев добре се е ориентирал.

              Мир на праха на ето този човек:

              Има известна разлика. Тук става дума за 6-15% годишно! Не месечно. И бонусите, които предлагат са около 1% еднократно. Има някъде около 10-тина пъти разлика. А иначе не възможно е и да сме колеги, макар че не съм убеден.
              www.wavetrader.eu

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                какво е хайп аз не съм го чувал
                HYIP - high yield investment program.
                В общия случай предлагаха от 1% дневно до 15% на седмица възвръщаемост.
                В крайна сметка това нямаше голямо значение, тъй като при достигане на 20% "разходи" по "лихвите" програмата изчезваше.

                Най-добре бяха хората които рекламираха тези схеми, получаваха по десетина процента от "инвестицията" ти ако "инвестираш" през техния линк.
                Гледам че "колегата" снедев добре се е ориентирал.

                Мир на праха на ето този човек:

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Що?
                  преди двайсетина години много популярни бяха т.нар. хайп, после станаха популярни измамни схеми от типа бфб, после биткойн, сега п2п...
                  Ми развива се сектора,

                  какво е хайп аз не съм го чувал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Що?
                    преди двайсетина години много популярни бяха т.нар. хайп, после станаха популярни измамни схеми от типа бфб, после биткойн, сега п2п...
                    Ми развива се сектора,

                    P2P съществуват от 2005, доста преди Bitcoin. Гледам, че БФБ е включена сред "популярните измамни схеми". Явно сектора се развива, но инвеститорите по-бавничко Все пак за любителите на сигурността има страхотни предложения за депозити ))
                    Какво трябва да знаем за депозитите в банките. Къде са най-високите лихви по депозити? Колко сигурна е гаранцията на депозитите? Какви са алтернативите?
                    www.wavetrader.eu

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      аи стига глупави реклами
                      Що?
                      преди двайсетина години много популярни бяха т.нар. хайп, после станаха популярни измамни схеми от типа бфб, после биткойн, сега п2п...
                      Ми развива се сектора,

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

                        Вярно е, че е ценен, когато има подценени активи, които да се купят. В момента няма много, но няма да е все така
                        А докато се появят все някъде трябва да се държи. И ако може да носи някаква доходност и да е ликвиден. Това, което препоръчах не е Минтос, точно по причина осигурена ликвидност. Това е Bondora Go&Grow - носи скромните 6.75%, но може да се внася и тегли по всяко време без да се губи нищо. На практика е като безсрочен депозит с висока лихва. И без гаранция, разбира се!
                        аи стига глупави реклами

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Що все гледате да го(се) набутвате...хеле пък и в някакви ментоси ...не след много дълго ще е по ценен и от злато.

                          E, може малко и да сърби, ама гледайте и дедо Бъфе как чинно си го къта и увеличава.
                          Вярно е, че е ценен, когато има подценени активи, които да се купят. В момента няма много, но няма да е все така
                          А докато се появят все някъде трябва да се държи. И ако може да носи някаква доходност и да е ликвиден. Това, което препоръчах не е Минтос, точно по причина осигурена ликвидност. Това е Bondora Go&Grow - носи скромните 6.75%, но може да се внася и тегли по всяко време без да се губи нищо. На практика е като безсрочен депозит с висока лихва. И без гаранция, разбира се!

                          Bondora Go&Grow дава 6.75% доходност, дори на инвеститори без опит в P2P платформите. Позволява внасяне и теглене по всяко време, без да се губи лихвата.
                          www.wavetrader.eu

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            Аз пък си мисля, че този минтос-ментос произлиза от мента, менте, ментарляк, шменти-капели и т.н.
                            Хора, не разбрахте ли, че всяка схема, която ви обещава бързо забогатяване от нищото е пирамида, измама и лъжа и накрая ще ви приберат парите. Безплатен обяд няма. Видяхте какво стана с криптосите.
                            След известно време, когато се посъберат критична маса от балъци и капитали, собствениците на тези страници ще духнат в неизвестност с парите ви и на екрана си ще видите надпис: error 404 page not found

                            Ето четете как маса китайци са загубили спестените с пот и дълги години работа пари в такива p2p схеми за измама.

                            https://www.theepochtimes.com/victim...s_2625783.html
                            Имаш пълното право да си мислиш каквото решиш. Парите са си твои и ти решаваш какво да правиш с тях. Единствения проблем е, че "мисля си" не е аргумент.

                            Не знам по кой стандарт доходност между 5% и 14% годишно(!) е схема за бързо забогатяване, но сигурно на фона на депозит с лихва от 0.5% годишно (!) изглежда така. Не е зле да се прочете малко, ако ще се изказва мнение, защото така ще има повече стойност от "мисля си" Има нещо тъкмо като за скептично настроени хора - https://www.vivainvest.eu/piramidi-l...p-platformite/

                            В Китай е доста по-различно. Това не са платформи, а схеми за измама, работещи с благословията на правителството и мафията. В тази държава нищо не става по друг начин Всъщност това е т.нар. сенчесто банкиране, което работи в Китай от години. Просто са го облекли в технологична реализация. Изобщо не е случайно, това което се случва. За момента са затворени по-малко от 1000 платформи от около общо 3400! От тях поне още хиляда имат проблеми. Това не е нормално, не мисля, че ще останат повече от 200 за държава като Китай. Така, че там този процес е здравословен.

                            В Европа ги има от 10 години и са по-малко от 100. Най-много - 23 са в UK, от където през 2005 започва този бизнес модел. За 13 години има фалирали 3 платформи и един оригинатор. Не е лошо предвид, че само в САЩ от 2008-2012 са фалирали 464 банки и нито една P2P платформа За сравнение за предишния 5 годишен период от 2004-2008 са фалирали само 10 банки. Интересното е, че първата платформа в UK - Zopa получи банков лиценз в началото на декември 2018. Доста от платформите (и двете български) са лицензирани (някои от цели 3!) европейски регулатора, така че вероятността да се окажат Понци схеми е почти нулева. Има някои, които са много рискови и ги избягвам, но за момента това са само две от всички около 50, които знам.

                            Още веднъж подчертавам, че никого не убеждавам, нито препоръчвам. Още по-малко твърдя, че няма риск. Няма доходност без риск. Всеки си преценя сам дали да го поеме.
                            www.wavetrader.eu

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Аз пък си мисля, че този минтос-ментос произлиза от мента, менте, ментарляк, шменти-капели и т.н.
                              Хора, не разбрахте ли, че всяка схема, която ви обещава бързо забогатяване от нищото е пирамида, измама и лъжа и накрая ще ви приберат парите. Безплатен обяд няма. Видяхте какво стана с криптосите.
                              След известно време, когато се посъберат критична маса от балъци и капитали, собствениците на тези страници ще духнат в неизвестност с парите ви и на екрана си ще видите надпис: error 404 page not found

                              Ето четете как маса китайци са загубили спестените с пот и дълги години работа пари в такива p2p схеми за измама.

                              https://www.theepochtimes.com/victim...s_2625783.html
                              По какво се различава драматичната история на г-жа Х от Китай от историята на г-н Y от България, набил пари в саламджийницата на Никиту или в ИПО-то на Трейс? Кинтите са изфирясали и на двете места.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

                                Ментос са ментови бонбонки...

                                По отношение на това, че платформите не са регулирани, това просто не е така. И двете български платформи са регулирани - Klear от БНБ, iuvo от Комисията по финансов надзор на Естония. А тази, която бях посочил като алтернатива на кеша Bondora, работи от 10 години и регулирана от 3 финансови регулатора - на Естония, Финландия и Великобритания. Регулацията, разбира се не е гаранция и това трябва да е ясно.

                                Дали дадена платформа е регулирана и основната информация за нея има на https://www.vivainvest.eu/p2p-platformi/
                                Аз пък си мисля, че този минтос-ментос произлиза от мента, менте, ментарляк, шменти-капели и т.н.
                                Хора, не разбрахте ли, че всяка схема, която ви обещава бързо забогатяване от нищото е пирамида, измама и лъжа и накрая ще ви приберат парите. Безплатен обяд няма. Видяхте какво стана с криптосите.
                                След известно време, когато се посъберат критична маса от балъци и капитали, собствениците на тези страници ще духнат в неизвестност с парите ви и на екрана си ще видите надпис: error 404 page not found

                                Ето четете как маса китайци са загубили спестените с пот и дълги години работа пари в такива p2p схеми за измама.

                                https://www.theepochtimes.com/victim...s_2625783.html
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X