IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Разкъсвам се от противоречия в момента. От една страна си умирам от кеф, че самодоволното, арогантно и некадърно управление на милиционерската пасмина очевидно вече е пътник. От друга страна по никакъв начин не мога подкрепя протести, които са:

    1. абсолютно левичарско-популистки, с безумни искания
    2. очевидно организирани от някого

    Даже жена ми, която е напълно аполитична, гледайки днес новините за протестите, каза: "Да бе, замеряли с кофички кисело мляко, яйца и домати - това не са гладни хора. Ако бяха гладни, нямаше да хвърлят храна".
    И аз съм така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Банда,

      тъплата е сила, мускул....но без мозък. За съжаление това, което може да стане е да притиснат ЕРП-тата и да ги купят Цецо,Цеко,ТИМ и други герои от нашето ежедневие...това дали ще оправи нещата ...едва ли..

      Бойко ако хвърли оставка и дойде гея...такива ще ги забърка,че след 2 години ще има истинска революция, но вече ще сме взели заем от Руснаците за ненужното Белене, а Сергей и Р.Овч ще си харчат милионите във Виена (или Москва)....

      за мен истината е либерализирането на енергийния сектор..колкото и абстрактно да звучи това.

      имам чуството, че Цецо беше при Кеворк да му лъскат имиджа.... ама изпуснах началото на интервюто та може и да бъркам.

      за мен трябва да управлява КОАЛИЦИЯ... просто се доказа, че който вземе мнозинство се самозабравя и ГЕРБерите не са изключение от това правило..

      Аз бих простестирал първо пред раионните, защото за да има държава трябва да има Полиция, чиято цел не е да брани управляващите от народа, а да натиска крадците,наркодилърите и мутрите....

      иначе ако трабва да се пали нещо първото е ДЕКЕВР...това е легалната институция, която обслужва изцяло енергийната мафия + управляващите....

      Гледам каква сила и техника вадят полицаите и птиам....къде сте тюфлеци гадни, когато мангалите и не само безчинстват по села и паланки и заради тях се обезлюдяват цели райони с плодородна земя....
      Берти ти хабер си нямаш какво означава либерализация на този пазар.Това не са картофи.Искаш ли бас с мен че ако това се случи ще плащаш много повече?Само погледни АЕЦ-а на какви цени продава на регулирания и на какви на свободния пазар.Кой ще котролира разходите на собствениците на преносната и разпределителната мрежи?Кой ще контролира зелените енергии когенерацията.Тази когенерация е високоефективна щото я плащаме всички а не по физичните закони.Някой ти е размътил главата с теории за пазара.Да те питам като е либерализиран пазара на горивата какви са цените?Ами при телекомуникациите.Тук имаме дори няколко мрежи за разлика от електрическата но цените са пак високи?Защо никой не протестира?Либерализацията ще скапе малкия и средния бизнес.Просто това което е оживяло ще бъде доубито.

      Коментар


      • s tezzi protesti shte stane strashno

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
          А ти третия параграф който така ловко прескочи - разбра ли го ?

          - или е разговор м/у луди

          - това е практическата ти идеална свобода - имаш свободата само да си РОБ !!!
          Не мога да разбера не разбираш ли или увърташ. Никога не съм казвал, че от факта, че свободата е първична и устойчива, следва, че си абсолютно свободен от нарушими закони. Това, че свободата е първична означава, че винаги си абсолютно свободен от ненарушими закони. Свободата е грешка. Който не греши е роб.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • http://economymagazine.bg/news/16268...drujestva.html
            ШУБЕТО Е ГОЛЯМ СТРАХ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Имаш свойството да казваш неща, които е абсолютно невъзможно да бъдат верни. И друг път съм ти го казвал
              И кое не може да бъде вярно?
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • https://www.facebook.com/photo.php?f...ype=1&theater:)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Разкъсвам се от противоречия в момента. От една страна си умирам от кеф, че самодоволното, арогантно и некадърно управление на милиционерската пасмина очевидно вече е пътник. От друга страна по никакъв начин не мога подкрепя протести, които са:

                  1. абсолютно левичарско-популистки, с безумни искания
                  2. очевидно организирани от някого

                  Даже жена ми, която е напълно аполитична, гледайки днес новините за протестите, каза: "Да бе, замеряли с кофички кисело мляко, яйца и домати - това не са гладни хора. Ако бяха гладни, нямаше да хвърлят храна".
                  Имаш свойството да казваш неща, които е абсолютно невъзможно да бъдат верни. И друг път съм ти го казвал
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Не само във философски. И във физически, и в химически, и в математически, и в спор за нещата от живота.

                    В третия параграф полемизираш не с мен а със себе си или с някой друг. Аз съм анархист.

                    Вярно е, че ако аз съм прав има голяма опасност да ни бомбардират скоро. Ама може и да не ни бомбардират. Ако си спомняш Сърбите ги бомбардираха и пак живеят по добре от нас.
                    А ти третия параграф който така ловко прескочи - разбра ли го ?

                    - или е разговор м/у луди

                    - това е практическата ти идеална свобода - имаш свободата само да си РОБ !!!

                    П.С. надявам се , това че си анархист не те спасява от никой монополист нито от местни данъци и такси и т.н. най-малкото и на теб бензина ти е на същата цена Така, че ... идейната ти привързаност не те прави по-малък роб, нито ти дава "друга" свобода!
                    Last edited by iivanoff; 17.02.2013, 19:28.
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                      Язък... значи ако ти си прав, ще ни бомбандират скоро

                      П.С. в чисто философски спор свободата наистина е първична, но не виждам смисъл от това като няма приложение в реалноста... по хиляди пинизчийски начини официално ни е отнето всичко, без право на връщане!!

                      Така че философски ако икаш да си свободен да си плащаш измислените данъци, вменените нарушения, измислени изисквания - ДА, съгасен съм че имаш пълната свобода да го направиш!!! Но нямаш свободата да не го направиш! И когато ме насилват да съм свободен по определен начин АЗ СЕ ЧУВСТВАМ НЕ СВОБОДЕН, дори и да е за мое добро
                      Не само във философски. И във физически, и в химически, и в математически, и в спор за нещата от живота.

                      В третия параграф полемизираш не с мен а със себе си или с някой друг. Аз съм анархист.

                      Вярно е, че ако аз съм прав има голяма опасност да ни бомбардират скоро. Ама може и да не ни бомбардират. Ако си спомняш Сърбите ги бомбардираха и пак живеят по добре от нас.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Евгений Дайнов: Днес ГЕРБ падна

                        Автор: Владимир Йончев Публикувана на 17 февруари 2013 в 16:39
                        Евгений ДайновЕвгений Дайнов

                        Блиц интервю с политолога Евгений Дайнов, взето по време на протеста
                        Как оценявате днешните протести?
                        Протестите наближиха мига на това да се превърнат в революция.
                        Какво не им достига, за да се превърнат в революция?
                        Да изработят политически грамотни искания. Засега са на нивото на бунта. Но вече се появи самото искане за оставка на правителството.
                        Очаквате ли да се появят и политически искания?
                        „Оставка за правителството“ вече е политическо искане.
                        А какво следва?

                        Властта няма полезен ход. Днес ГЕРБ падна.

                        http://offnews.bg/index.php/160076/e...nes-gerb-padna
                        Разкъсвам се от противоречия в момента. От една страна си умирам от кеф, че самодоволното, арогантно и некадърно управление на милиционерската пасмина очевидно вече е пътник. От друга страна по никакъв начин не мога подкрепя протести, които са:

                        1. абсолютно левичарско-популистки, с безумни искания
                        2. очевидно организирани от някого

                        Даже жена ми, която е напълно аполитична, гледайки днес новините за протестите, каза: "Да бе, замеряли с кофички кисело мляко, яйца и домати - това не са гладни хора. Ако бяха гладни, нямаше да хвърлят храна".
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • http://news.bgnes.com/view/1066792
                          троловееее

                          Коментар


                          • Брей, големи протести...
                            Време беше...
                            Имало все още останала искрица Българщина...

                            Коментар


                            • https://www.facebook.com/photo.php?f...ype=1&theater:)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Не можеше ли да започнеш с "прав си" ??? В това си изказване отникъде не ми противоречиш.
                                Ами ти искаш ДА постигнеш Пълна свобода!!

                                - и аз ти описвам защо НЕ МОЖЕ да стане!

                                Ето какво ми написа ТИ:

                                "Вътрешния терор в момента се руши лавинообразно. За да се роди нов вътрешен терор от само себе си е необходимо да се достигне до пълна свобода и тя да се изживее. Свободата е по устойчива от терора. За да се спре процеса на осъзнаване и увеличаване на степените на свобода е необходим силен натиск отвън."
                                Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                                Коментар

                                Working...
                                X