IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Що да те обиждам на ДПС?
    Ако наистина си рязана карабина, то това не трябва да те обижда.

    Просто се зачудих защо спестяваш винаги ДПС от форумните ти полюции.
    1. Аргументум ад хоминем
    2. ДПС са оплетени като свински черва с любимия ти ГЕРБ и ще ги изметем и тях.
    3. Аз обичам свободата и се радвам, че 70 годишното ви управление свърши.
    4. Оюн битти !!!
    5. Ал палто и гит !!!

    http://www.youtube.com/watch?v=njTYt...yer_detailpage
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Преди време, бях си направила труда и посочих тук, какви са точните данни от управлението на дълга от 2000г до 2011г.
      Да ги копирам ли пак?
      За този период думите ти са невярни.
      За периода 2000 - 2008-ма, който не беше емитирал дълг, той не го беше взел.
      Аз ти обяснявам сега какво ще стане при ново емитиране на дълг.
      Нали не вярваш, че от тази есен България ще започне да отчита растеж на БВП от по 4-5%?

      Ако някой дойде на власт с обещания за високи заплати и ако не иска революция, то той трябва да ги осигури. Единият вариант е да емитира дълг, другият е да емитира левове.

      Щото като започнеш от Сидеров и стигнеш до Станишев - всички обещават повишаване на заплатите в ЛЕВОВЕ!!!!
      Това трябва много добре да се запомни - ЛЕВОВЕ!!!! И то ще бъде осигурено на всяка цена.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Ха Ха Ха. Съни, не знам дали забелязваш, но Анон преди малко обиждаше. Пък сега се прави сам той на обиден. Не спори с такива. По добре довечера на барикадите и каквото сабя покаже !!!

        http://www.youtube.com/watch?v=khEc9...yer_detailpage
        Що да те обиждам на ДПС?
        Ако наистина си рязана карабина, то това не трябва да те обижда.

        Просто се зачудих защо спестяваш винаги ДПС от форумните ти полюции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Съни, Анон знае. Той просто е от лошите и ги защитава със зъби и нокти !!!
          Не го пиша, заради него.
          А заради хората, които четейки и слушайки ще могат да помислят върху по-широка и сравнима база данни.

          Достатъчно е ежедневното облъчване от екрана, че сме най-добре в Европа, че сме най-стабилни, най- икономически растящи благодарение на светлото ръководство на ...днешната партия.
          Да не говоря колко лъжи се ръсят от екрана, с идеята, че масата няма да ги разбере

          Или удобно се премълчават нелицеприятни данни.

          Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Изходът е ясен:
          1. Всяко ново правителство, което не е на ГЕРБ, ще трябва да излезе на външните пазари и да емитира дълг (щото ще е ЛЯВО, разбирай ПОПУЛИСТКО), за да имаме пари за заплати и пенсии. Но тъй като няма да е на ГЕРБ, това ще породи съмнения в инвеститорите и дългът ще бъде емитиран на много висока цена. Ще закрепят положението за година-две и после потоп.
          ...
          Това, написаното, на пророчеството ти ли се дължи или на някакви сравнителни периоди?

          Преди време, бях си направила труда и посочих тук, какви са точните данни от управлението на дълга от 2000г до 2011г.
          Да ги копирам ли пак?
          За този период думите ти са невярни.

          ...
          Сега те прочетох и за графиката - точно на тази на WSJ, не могат да се направят сравненията за всички страни, но мога да си поиграя и да ги извадя данните в друга.

          Проблемът е, че не съм креслива като герберастите и след едно- две споменавания пак остават вашите празни и лъжливи приказки налагани и "крещяни" всекидневно.
          Last edited by съни(тя); 19.02.2013, 16:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Не съм я копирал, защото графиката е интерактивна или там както се казва.

            Леко започваш да ми простееш и дразниш.
            Аргументум ад хоминем !!!

            http://www.youtube.com/watch?v=njTYt...yer_detailpage
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение


              Вече съжалявам, че ти дадох данните, защото наистина ги манипулираш както ти изнася.

              Живи и здрави!
              Ха Ха Ха. Съни, не знам дали забелязваш, но Анон преди малко обиждаше. Пък сега се прави сам той на обиден. Не спори с такива. По добре довечера на барикадите и каквото сабя покаже !!!

              http://www.youtube.com/watch?v=khEc9...yer_detailpage
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Би било добре да копираш и тук сравнителната графика с темпа на нарастване на дълговете
                Не съм я копирал, защото графиката е интерактивна или там както се казва.

                Леко започваш да ми простееш и дразниш.

                Коментар


                • http://bulgarian.ruvr.ru/2013_02_19/...Bojko-Borisov/

                  дебатира се новия съюз между България и Русия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    Има и още :

                    3. През 1925 г в СССР и малко по-късно през 1933 г. в Германия, тогавашните им ръководители са тръгнали от несравнимо по-ниска база отколкото БГ е в момента. Всеки може да прочете фактите дори и в уйкипедията.....

                    Тъй че да се развява плашилото,че без борисоф следва едва ли не потоп,е меко казано несериозно!
                    Не е Плашило.

                    Ти добре даваш примерите с Германия 1933-та и СССР от 1925-та.
                    Първата държава стъпи на краката си едва към 1950-та, а втората все още е олигархична структура.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Изходът е ясен:
                      1. ....

                      2.....
                      Има и още :

                      3. През 1925 г в СССР и малко по-късно през 1933 г. в Германия, тогавашните им ръководители са тръгнали от несравнимо по-ниска база отколкото БГ е в момента. Всеки може да прочете фактите дори и в уйкипедията.....

                      Тъй че да се развява плашилото,че без борисоф следва едва ли не потоп,е меко казано несериозно!

                      И ако по т.1 познаеш и се окаже,че следващото правителство ще върже положението за година-две, би било добре, щото дотогава вероятно ЕС окончателно ще се е разпаднал и БГ ще бъде напълно независима държава ....

                      Съдбата на борисоф като премиер,е огледало какво може да очаква всеки следващ кандидат за мин.-председател,при положение че е проводник на чужда безалтернативна външна политика - казано по простому,васал който в момента е под натиск на суверена си от Брюксел.....

                      ПС: Вече споменах - в държава с Валутен борд няма правителство,което да е изкарало 2 поредни мандата.Това сочи историята на Британската империя от 1840 г. насам..
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Благодаря за линка с данните.

                        Всъщност, стоим ...Ужасно.

                        Не гледаме абсолютни стойности. Те са ясни. С това започнах - че 2009та българският държавен дълг е от най-ниските.

                        Но сравнението на относителното нарастване на Дълг/БВП никак не е в наша полза.
                        Имам предвид темпа на нарастването. му.

                        От данните в тази таблица на WSJ, нашият темп е по-висок от този дори на Гърция и Италия.
                        Т.е. %ното нарастване на нашия дълг за периода 2009 - 2012 е по-голям от този на повечето държави в ЕС, които са в дългова криза.

                        Ако наложиш кривите на измененията за този период на 27те страни в ЕС и ще видиш, че ние сме най-зле или от последните, ...не ги прегледах всички.
                        Би било добре да копираш и тук сравнителната графика с темпа на нарастване на дълговете
                        Разбира се, че процентно стоим по-зле от Италия да кажем.
                        Тя за 2009 има 116,1%, а за 2012-та 120%. Това е малко над 3% относително нарастване.

                        България за 2009-та има 15,6%, а за 2012-та 20%, което е 28% относително нарастване.

                        Ако България имаше БВП/дълг през 2009-та 1%, а сега имаше 2%, ти щеше да кажеш, че сме фалирали, защото имаме 100% увеличаване на относителния дълг.

                        Не е коректно да сравняваш нарастването на двата дълга по относителни стойности. В абсолютни и на двете държави са се увеличили с около 4%, но относително България изостава заради ниската базова стойност от 2009-та.


                        Вече съжалявам, че ти дадох данните, защото наистина ги манипулираш както ти изнася.

                        Живи и здрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Благодаря за линка с данните.

                          Всъщност, стоим ...Ужасно.

                          Не гледаме абсолютни стойности. Те са ясни. С това започнах - че 2009та българският държавен дълг е от най-ниските.

                          Но сравнението на относителното нарастване на Дълг/БВП никак не е в наша полза.
                          Имам предвид темпа на нарастването. му.

                          От данните в тази таблица на WSJ, нашият темп е по-висок от този дори на Гърция и Италия.
                          Т.е. %ното нарастване на нашия дълг за периода 2009 - 2012 е по-голям от този на повечето държави в ЕС, които са в дългова криза.

                          Ако наложиш кривите на измененията за този период на 27те страни в ЕС и ще видиш, че ние сме най-зле или от последните, ...не ги прегледах всички.
                          Би било добре да копираш и тук сравнителната графика с темпа на нарастване на дълговете
                          Съни, Анон знае. Той просто е от лошите и ги защитава със зъби и нокти !!!
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Ето ти данните.
                            Не стоим зле.

                            http://online.wsj.com/article/SB1000...515344726.html
                            Благодаря за линка с данните.

                            Всъщност, стоим ...Ужасно.

                            Не гледаме абсолютни стойности. Те са ясни. С това започнах - че 2009та българският държавен дълг е от най-ниските.

                            Но сравнението на относителното нарастване на Дълг/БВП никак не е в наша полза.
                            Имам предвид темпа на нарастването. му.

                            От данните в тази таблица на WSJ, нашият темп е по-висок от този дори на Гърция и Италия.
                            Т.е. %ното нарастване на нашия дълг за периода 2009 - 2012 е по-голям от този на повечето държави в ЕС, които са в дългова криза.

                            Ако наложиш кривите на измененията за този период на 27те страни в ЕС и ще видиш, че ние сме най-зле или от последните, ...не ги прегледах всички.
                            Би било добре да копираш и тук сравнителната графика с темпа на нарастване на дълговете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Що да е обида?!

                              Рязани карабини има и католици и евреи.

                              И кое точно те обижда? Карабина или рязана?
                              1. Аргументум ад хоминем
                              2. Намазахме ли ви ските ??? Свърши ли ви 70 годишното ръфане на БЪЛГАРСКА плът ???
                              3. Лъвът скъса синджиря.
                              Last edited by mechobikov; 19.02.2013, 16:31.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Където свършат аргументите, почват обидите !!!
                                Що да е обида?!

                                Рязани карабини има и католици и евреи.

                                И кое точно те обижда? Карабина или рязана?

                                Коментар

                                Working...
                                X