IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гражданската сигурност - зле поддържана илюзия

    Ако атентатът е театър, то в него водещи роли са поели управляващите.

    Ако е реалност - то отново лъсва цялата несъстоятелност на сектор “Сигурност”!


    доц. НИКОЛАЙ РАДУЛОВ

    Авторът е експерт по сигурността, преподавател в НБУ


    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1728750

    Коментар


    • Не знам гербари ли са, гербасти ли са или са гербалисти , но ВКАРАХА НАРОДА В ГЛАД , БЕЗРАБОТИЦА И МИЗЕРИЯ, А ТУК ЕДНИ НОСЯТ С ГОРДОСТ ИБРИКА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Мисля,че не е мома там където трябва!!!
        А и майка и пишеше по-нормално!!!
        Че не е мома, то ясно, ама коя е мамка й?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
          Ей, моме, ти не се прави на две и половина. Много добре знаеш какъв смисъл влагате в думата "гербераст". Справка - речника на Гиговчо!
          То аз по-долу написах още нещо, ама ти не си го прочела. Както и да е, думата ми беше, че жени не трябва да използват речника на пенсиониран майор. Някак не ти прилича! Ама ако искаш де! Но ако продължиш, то и аз зная думи с двойно значение.
          А като радетелка на правилния български език я сега ни обясни какво означава ника ти! И какво означават твоите многоточия, с които си поясняваш понякога мисълта.
          Мисля,че не е мома там където трябва!!!
          А и майка и пишеше по-нормално!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Колко пъти да го повтарям, а

            Малко за етимологията на думите
            Трябва да си уважаваме езика )

            Та, така - [SIZE="4"]защо не е обида названието гербераст или герберист.

            Много моля, участниците във форума, ако не познават правилата на родния си език да потърсят информация за пропуските си
            По тази логика не е обида и названието "мека червена хермафродитна китка". Подсказва нежна душа и хармонично всестранно развита личност...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
              Уважавам твоето мнение, като разглеждам рисковете пред БГ ... Риска от АЕЦ-авария е възможен и незначителен в сравнение с Демографската авария, която е реална и е измерима с война, Управлението на герп ще се запомни, като война на Мутрите срещу народа си....

              Ами след някоя друга година, като трябва да плащаш скъп ток за циганите, А....
              демографската криза започна през 80 те години на комунизъма. и продължава до ден днешен. Комунягите са донесли само мизерия и беди на нацията ни. Крадливи и мислещи само за собствените си облаги. -това е истинското лице на комунистическата управа. дай една държава с комунистически производствени отношения която да е просперирала. Сега комунизмът си тръгва и от Куба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Колко пъти да го повтарям, а

                Малко за етимологията на думите
                Трябва да си уважаваме езика )

                Та, така - защо не е обида названието гербераст или герберист.

                Защо не трябва да е гербер е ясно - това е име на цвете, с нищо не подсказва, че трябва да се търси съпричастност към партия

                Наставката -раст, идва от гръцката дума ерастис, означаваща любов към някого, нещо

                Наставката - ист -> в български тълковен речник пише:
                Наставка за образуване на съществителни със значение: 1) "привърженик на учение"; 2) деятелни имена.

                И понеже привържениците на партията ГЕРБ не използват думите правилно, остава поне с тяхна помощ да се определи кое ще е по-точно:

                - дали любовта към някого е причина да се включват в дадената партия => гербеРАСТ

                - или привързаността им към учението на ГЕРБ е причина за включването им в партията => герберИСТ


                Много моля, участниците във форума, ако не познават правилата на родния си език да потърсят информация за пропуските си
                Ей, моме, ти не се прави на две и половина. Много добре знаеш какъв смисъл влагате в думата "гербераст". Справка - речника на Гиговчо!
                То аз по-долу написах още нещо, ама ти не си го прочела. Както и да е, думата ми беше, че жени не трябва да използват речника на пенсиониран майор. Някак не ти прилича! Ама ако искаш де! Но ако продължиш, то и аз зная думи с двойно значение.
                А като радетелка на правилния български език я сега ни обясни какво означава ника ти! И какво означават твоите многоточия, с които си поясняваш понякога мисълта.

                Коментар


                • има и друга наставка, която сочи професионална ангажираност - АР, например - дървАР, хлебАР...,
                  но мисля, че би било обидно като звучене - гербАР, защото поне на думи, никой член на тази партия не е декларирал, че това е професията му - да е член на партияТА ))

                  Коментар


                  • Последни Най-четени Най-коментирани
                    ar
                    Какво привлича инвеститорите в България
                    ar
                    Посланикът на Ирландия: Липсата на сигурност в БГ отблъсква инвеститорите
                    ar
                    Кошмарът на Меркел
                    ar
                    Еврогрупата с нов председател
                    ar
                    Британският финансов сектор ще изгуби 43 000 работни места за шест месеца
                    Последно от форума
                    ar
                    Икономическият печат: Голяма инвестиция в малкия град
                    ar
                    Германски дипломат: България е длъжник на Македония
                    ar
                    Пощенска банка ще предлага нови кредити за млади семейства
                    ar
                    Световната банка: Бавното възстановяване на развитите страни е спирачка за икономиката
                    ar
                    Гайтнър: САЩ може да изчерпи финансовите си ресурси още в средата на февруари
                    Анкета
                    Как ще се измени SOFIX през 2013 г.?
                    Ще се повиши.
                    Ще се понижи.
                    Няма да се промени значително.
                    Не мога да преценя.
                    Архив

                    Посланикът на Ирландия: Липсата на сигурност в БГ отблъсква инвеститорите
                    21 Януари 2013 15:15

                    България има огромен потенциал за растеж, но липсата на сигурност и прозрачност отблъскват инвеститорите. Те виждат в страната първо ниския плосък данък от 10%, ниските разходи за труд, това е привлекателно за тях. Това каза посланикът на Ирландия у нас Н. Пр. Джон Роуън, съобщи BGNES.

                    Но когато пристигнат тук, инвеститорите много често стигат до извода, че бюрокрацията е прекалено бавна, че има прекалено много регулации, с които дори самите администрации не могат да се справят, допълни той.

                    Ако пък някакъв въпрос бъде отнесен пред съда, виждаме, че съдебната система е прекалено бавна, постановените присъди са много трудни за разбиране. Инвеститорите се нуждаят от прозрачност, сигурност и доверие в съдебната система и ако успеете да им ги осигурите, съм убеден, че ще те ще пристигнат в страната ви, съветва Роуън.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                      Ти защо употребяваш думата "гербераст"? Това някакво обвинение в сексуално отклонение ли е? Ако ще пишем така, то аз също зная обидни думи.

                      ПП Засрами се, нали си момиче!
                      Колко пъти да го повтарям, а

                      Малко за етимологията на думите
                      Трябва да си уважаваме езика )

                      Та, така - защо не е обида названието гербераст или гербист.

                      Защо не трябва да е гербер е ясно - това е име на цвете, с нищо не подсказва, че трябва да се търси съпричастност към партия

                      Наставката -раст, идва от гръцката дума ерастис, означаваща любов към някого, нещо

                      Наставката - ист -> в български тълковен речник пише:
                      Наставка за образуване на съществителни със значение: 1) "привърженик на учение"; 2) деятелни имена.

                      И понеже привържениците на партията ГЕРБ не използват думите правилно, остава поне с тяхна помощ да се определи кое ще е по-точно:

                      - дали любовта към някого е причина да се включват в дадената партия => гербеРАСТ

                      - или привързаността им към учението на ГЕРБ е причина за включването им в партията => гербИСТ


                      Много моля, участниците във форума, ако не познават правилата на родния си език да потърсят информация за пропуските си
                      Last edited by съни(тя); 21.01.2013, 17:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                        Всъщност, не съм прав да смятам, че да си хомосексуален е нещо лошо. Поувлякох се да мисля като тези, които виждат нещо обидно в това. И се извинявам!

                        ПП.А хора като Гиговчо и в случая съни(та) да не забравят, че имаше обвинение в техния любимец Станишев и дружинката му в подобно отклонение.
                        Не всъщност "гербераст" и като генерализация или като сексуална принадлежност си е обида. но модераторите не знят още. ахах

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                          Винаги ще съм против ядрени централи в близост до Българска територия. И Козлодуй да затворят даже. Тоз Москвич в Козлодуй ще ни изтребе до крак.
                          Уважавам твоето мнение, като разглеждам рисковете пред БГ ... Риска от АЕЦ-авария е възможен и незначителен в сравнение с Демографската авария, която е реална и е измерима с война, Управлението на герп ще се запомни, като война на Мутрите срещу народа си....

                          Ами след някоя друга година, като трябва да плащаш скъп ток за циганите, А....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                            Ти защо употребяваш думата "гербераст"? Това някакво обвинение в сексуално отклонение ли е? Ако ще пишем така, то аз също зная обидни думи.

                            ПП Засрами се, нали си момиче!
                            Всъщност, не съм прав да смятам, че да си хомосексуален е нещо лошо. Поувлякох се да мисля като тези, които виждат нещо обидно в това. И се извинявам!

                            ПП.А хора като Гиговчо и в случая съни(та) да не забравят, че имаше обвинение в техния любимец Станишев и дружинката му в подобно отклонение.

                            ПП Но ако хора като Гиговчо нямат достатъчно езикова култура (вследствие на произход, възпитание, професия и политическа принадлежност), то жени (предполагам) като съни(тя) (чудя се какво ли е това съни(тя)?) не би трябвало да приличат на него.

                            ПП То кой ли иска?
                            Last edited by diletant; 21.01.2013, 16:36.

                            Коментар


                            • Борисов извади писмо от RWE за цена от 10 млрд. евро за АЕЦ "Белене"
                              Германската компания се е отказала от проекта, тъй като България не е намерила средства за изграждането на централата, твърди премиерът

                              http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...belene,145680/

                              Господа червени инвеститори, дайте обяснение откъде ще се намерят 10 млрд. евро за АЕЦ Белене. Това обяснение чакаме от вас 30 години и няма нищо в отговор.

                              Само да припомним, че заради липсата на това обяснение вашият социализъм фалира във световен мащаб. Заради инвестициите в губещи проекти...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                                Боко след два месеца ще обяви че продава централата на Хамериканска инвестор, офшорка .... ти ще продължиш ли да виеш, като Пиринска мечка срещу Белене...
                                Винаги ще съм против ядрени централи в близост до Българска територия. И Козлодуй да затворят даже. Тоз Москвич в Козлодуй ще ни изтребе до крак.
                                Още повече, че според Кузнецов руските корабни реактори са риск от гледна точка на сигурността "На руските атомни подводници и ледоразбивачи е имало безброй аварии, които по съветско време са пазени в тайна." Така например през 1965 г. по време на поправка върху ледоразбивача "Ленин" вероятно се е получила повреда на реактора и екипажът е бил облъчен. Според думите на Кузнецов на кораба "Русия" през август 1988 г. се е стигнало почти до катастрофа: в реакторното ядро са започнали процеси на топене. На друг ледоразбивач през 1993 г. поради недостатъчно плътна обвивка на реактора в продължение на дни в атмосферата се е разпространявал радиоактивен газ.
                                Last edited by 4un4o; 21.01.2013, 16:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X