IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В новата Руска република България ще управляват Станишев И Тим.....Путин превзе България.....
    Животът е огледало.....усмихвай се

    Коментар


    • това ли ти е гражданското общество?


      http://www.blitz.bg/news/article/183550




      Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Мисля, че съм последователна в мненията си и не разбирам кое не е ясно

      Искам промяна на статуквото, а не на играчите в него!

      Конкретиката, много пъти е коментирана, може и да се допълва, затова не я повтарям
      - гражданско участие в регулаторните комисии,
      - публичност на всички действия по обществени поръчки,
      - реални референдуми по важни въпроси( задължителна промяна на закона за това)
      - промяна на един куп закони, които нарушават правния принцип за равнопоставеност на страните и дават предимство на определени участници
      - възможност за отзоваване на депутати - не разбирам, защо ако някой е заблудил избирателите в изборния процес това трябва да остава ненаказано 4 години(партиите не могат да бъдат арбитър, явно)
      ....има още много неща
      Дори малко от това да се постигне ще е голяма крачка напред.

      Например ти, харесваш Костов, аз не го намирам за демократ, но ако той заяви, че ще изпълни точно определени промени, с някакъв вид граждански договор за изпълнение, аз съм готова да гласувам за него....същото важи и за останалите
      Никога не са ме интересували партиите като институции, ценя свободата си, затова ме интересуват принципите.

      А ти, какво искаш?

      допълвам
      Убедена съм, че с приемането на тези и още някои правила, че промяната на системата ще доведе до подобряване чувствително и на качеството на живот на българите.

      Коментар


      • https://www.facebook.com/photo.php?f...ype=1&theater:)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          вече почна процеса на ограбване на протеста. Гледам сега по канал 3 е то футболните агитки вече са го превзели. Още два три такива дена и хората напълно ще се отвратят от протести. И какво ще се случи - отново в квадрант 1. Усещането за сила на хората ще изчезне.
          Иска ти се !!! Явно си за Батко и братко и Ор Яшар Седянката. Ама хората не ги искат. Искат самоуправление.

          http://www.youtube.com/watch?v=WQIOq...yer_detailpage
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Дона Петрова
            Защо г-н Борисов се сърдите на хората, които са на улицата? Защо не ги чухте толкова време, че изнемогват, че плащат само сметки, че не могат да живеят достойно? Защо? Хубаво, подавайте оставка, но не се цупете като дете в детската градина! Вие сте/ бяхте/ Премиер!

            Коментар


            • Отвратен съм от Него и от солташака Му Цвъцко! Какъв човек трябва да си за да изпратиш (или ако пък наистина е спонтанно - да не призовеш да се прибере) агитката си да "протестира" в непосредствена близост до "другата" агитка? Какво искат тия идиоти? Хората да се сбият помежду си? На косъм бяхме да се случи нещо, което не се е случвало в България от 1990 - 1991 г. Добре че хората излязоха по-умни и се махнаха от парламента. За толкова години след 1989 г. много пъти са се били протестиращи и полиция, няколко пъти са нападани политици, но физически сблъсъци по улиците между граждани с различни политически виждания не е имало даже през януари 1997 г.
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
                Съни, аз искам и задължителна забрана министър председателя, вицето,(може и президента) да ходят в Щатите, Русия и Брюксел!
                Чудя се и на тези дето са упълномощени да подписват договори за много пари, когато сгафят ли да им се реже ръчичката или предварително - превантивно?
                А, ето за това говоря. Когато има потъпкване на национален и обществен интерес, чиновниците да бъдат преследвани и наказвани с цялата строгост на закона.

                Коментар


                • Съни , как ги виждаш тези граждански квоти?
                  Достатъчно е прокуратурата да започне да се самосезира за очевидни престъпления и злоупотреби с власт и служебно положение, а и съдът да издава по-честичко решения по състава на членовете м/у 200-300 на НК, да не се увличат магистратите по бизнес и заиграват с партии, и ще отлепим.

                  С това съм съгласна (копнах го от поста ти):

                  публичност на всички действия по обществени поръчки,
                  - реални референдуми по важни въпроси( задължителна промяна на закона за това), - промяна на един куп закони, които нарушават правния принцип за равнопоставеност на страните и дават предимство на определени участници
                  - възможност за отзоваване на депутати - не разбирам, защо ако някой е заблудил избирателите в изборния процес това трябва да остава ненаказано 4 години(партиите не могат да бъдат арбитър, явно)
                  ....има още много неща
                  Last edited by val/she; 20.02.2013, 19:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Мисля, че съм последователна в мненията си и не разбирам кое не е ясно

                    Искам промяна на статуквото, а не на играчите в него!

                    Конкретиката, много пъти е коментирана, може и да се допълва, затова не я повтарям
                    - гражданско участие в регулаторните комисии,
                    - публичност на всички действия по обществени поръчки,
                    - реални референдуми по важни въпроси( задължителна промяна на закона за това), - промяна на един куп закони, които нарушават правния принцип за равнопоставеност на страните и дават предимство на определени участници
                    - възможност за отзоваване на депутати - не разбирам, защо ако някой е заблудил избирателите в изборния процес това трябва да остава ненаказано 4 години(партиите не могат да бъдат арбитър, явно)
                    ....има още много неща
                    Дори малко от това да се постигне ще е голяма крачка напред.

                    Например ти, харесваш Костов, аз не го намирам за демократ, но ако той заяви, че ще изпълни точно определени промени, с някакъв вид граждански договор за изпълнение, аз съм готова да гласувам за него....същото важи и за останалите
                    Никога не са ме интересували партиите като институции, ценя свободата си, затова ме интересуват принципите.

                    А ти, какво искаш?

                    допълвам
                    Убедена съм, че с приемането на тези и още някои правила, че промяната на системата ще доведе до подобряване чувствително и на качеството на живот на българите.
                    Съни, аз искам и задължителна забрана министър-председателя, вицето,(може и президента) да ходят в Щатите, Русия и Брюксел!
                    Чудя се и на тези дето са упълномощени да подписват договори за много пари, когато сгафят ли да им се реже ръчичката или предварително - превантивно?
                    Last edited by citizen_bg; 20.02.2013, 19:26.

                    Коментар


                    • Протест В Подкрепа На Бойко Борисов
                      Само болни мозъци могат да търсят вина в правителството за високите сметки за ток. Само болни мозъци могат да забравят кой разпродаде електроразпределителните дружества и да го добутват отново на власт. Нека да се вдигнем срещу тези болни мозъци и да покажем, че шепа платени футболни хулигани не могат да определят бъдещето на държавата ни. Нека да подкрепим правителството защото каквото и да обесняват зареяните анти-всичко душици в момента алтернатива няма. В момента алтернативата е да ни управлява това, което едвам изгонихме преди четири години. Който не иска оставка на правителството да дойде днес 18:00 на Орлов мост да покажем, че сме повече.
                      ГЕРБОЛШЕВИКИ

                      Коментар


                      • http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/...sha_sled_sebe/

                        Коментар


                        • лош знак за инвеститорите

                          http://www.focus-news.net/?id=n1751782

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Иска ви се на борците за статуквото да спрат протестите, ама няма. Лъвът скъса синджиря !!!
                            вече почна процеса на ограбване на протеста. Гледам сега по канал 3 е то футболните агитки вече са го превзели. Още два три такива дена и хората напълно ще се отвратят от протести. И какво ще се случи - отново в квадрант 1. Усещането за сила на хората ще изчезне.

                            Коментар


                            • Gergana Aleksova
                              Ако има сбльськ днес до парламента вината ще е на Бойко Борисов и Цветан Цветано! Защо изпратиха защитниците си до парламента? За да ги сбльскат с протестиращите! Защо не ги пратиха пред Министерски съвет? Така щеше да се избегне каквото и да е напрежение!

                              Коментар


                              • А мислех, че това филмче е измислица......

                                http://www.dnes.bg/cinema.php?id=1643

                                Коментар

                                Working...
                                X