IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Бате Пешко, на мен пък са ми интересни доводите на човек за АЕЦ, наричащ държавници с думи като " тотален неграмотник " и допускащ 9 правописни грешки в 3 изречения. Всички те слушаме и сме в очакване за твоето компетентно мнение! Кажи сега кое колко ще струва и т.н.
    Ти изобщо наясно ли си какво е държавник?Ако за тебе тая шайка са държавници за мен са недоразумение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
      Ти сметни колко ще са лихвите охраната всяка година, подстанции и далекопроводи, допълнителни разходи около 10-12% които винаги изникват .
      Руснаците ни предлагат за 6.3 милиарда реактори и оборудване а за да работят трябва да се изгради инфраструктура. сгради, съоръжения, пътища, и каквото още се сетиш.
      Не аз твърдя че цената е 10-11милиарда евро а ти.Затова ти ще ми кажеш колко и какви електропроводи трябва да се изградят и колко струват.За сведение само ще ти кажа че електропроводи ще трябват до Търново и Червен Бряг.Ти сметни километрите и цените.Подстанция ще трябва само в АЕЦ другото е изградено.Руснаците казват че цената е 5 милиарда и с оскъпяването става над 6.А ти как стигна до 10 незнам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
        Тук се играе цирка, там се забърсва

        Чета и не вярвам, ... най-дъртият комунист не би посмял да го каже, но ...баш комуниста и протежето
        Дянков ....може

        финансовият министър се изказва много положително за развитието на търговско-икономическите отношения между двете страни в последните години и подчертава значението, което правителството на ГЕРБ отдава на руските капитали, за разлика от предходните български правителства.

        "За нас сега са много важни инвестициите от Русия. Няколкото последни български правителства гледаха с недоверие на руските капитали. Нашето правителство има друго мнение по този въпрос. Уверени сме, че близостта между нашите култури е добра основа за взаимни инвестиции. България е отворена за руския капитал. Искаме да привлечем колкото се може повече руски инвестиции в българската икономика. При това ние разбираме, че България, от своя страна, трябва да осигури добри условия за инвеститорите", разяснява министър Дянков пред "Росийская газета".
        Симеон Велики е най великият Българин спасил ни от световната криза.
        Освен велик икономист се оказва и дипломат. Ако може да дръпне някой милион от Руснаците какъв е проблема?. Парите не миришат и нямат цвят стига да се играе по правилата и се спазват законите.
        Относно нявероятно тъпите ти размисли, АЕЦ Белене за да бъде пусната в експлоатация трябва да се направят един вагон допълнителни разходи за инфраструктура и безопасност. Крайната цена е над 10 милиарда евро по оценка в писмото на немците, а те не грешат в оценките си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
          Бля бля бля и дефакто не ми каза от къде Гейчо да си подаде оставката.А ,че герберите днес,,Росатом"'' ви уличиха в лъжа си е факт.


          Обръщане на палачинката !За един ден две интервюта за руски издания даде Монката Дянков:,, Нашето правителство гледа с доверие на руските капитали. Време е да се върне топлотата в руско-българските отношения''> http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D1%8F...ews202035.html
          Тук се играе цирка, там се забърсва

          Чета и не вярвам, ... най-дъртият комунист не би посмял да го каже, но ...баш комуниста и протежето
          Дянков ....може

          финансовият министър се изказва много положително за развитието на търговско-икономическите отношения между двете страни в последните години и подчертава значението, което правителството на ГЕРБ отдава на руските капитали, за разлика от предходните български правителства.

          "За нас сега са много важни инвестициите от Русия. Няколкото последни български правителства гледаха с недоверие на руските капитали. Нашето правителство има друго мнение по този въпрос. Уверени сме, че близостта между нашите култури е добра основа за взаимни инвестиции. България е отворена за руския капитал. Искаме да привлечем колкото се може повече руски инвестиции в българската икономика. При това ние разбираме, че България, от своя страна, трябва да осигури добри условия за инвеститорите", разяснява министър Дянков пред "Росийская газета".

          Коментар


          • коки
            След Баце и Цвък , Монката е третото недоразумение на което езикът му изпреварва мисълта .Он днес в Пловдив е завил така:Ако референдумът се провали, Станишев трябва да си подаде оставката http://news.plovdiv24.bg/410746.html Не съм фенка на никоя партия, но тая изцепка ми направи впечатление и реших да я постна.
            Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
            [B]Ами за разхищение на държавни пари в особенно големи размери над 140 минимални работни заплати вкарват в затвора за 10-ина години. а Станишко ще профука 30 милиона на вятъра и едва ли ще гласуват повече от 1/3 от гласувалите на изборите.
            За това последното му най дребно по размер (30 милиона лева) престъпление най-малкото трябва да си подаде оставката.[/B
            Бля бля бля и дефакто не ми каза от къде Гейчо да си подаде оставката.А ,че герберите днес,,Росатом"'' ви уличиха в лъжа си е факт.


            Обръщане на палачинката !За един ден две интервюта за руски издания даде Монката Дянков:,, Нашето правителство гледа с доверие на руските капитали. Време е да се върне топлотата в руско-българските отношения''> http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D1%8F...ews202035.html
            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

            Коментар


            • Ако всяка опозиционна партия, с електорат над 500 000 души започне да прави референдуми за всичко което се сетят и се налага да ходим по референдуми всеки месец и потрошим 500 милиона за един мандат, какъв ще е ефекта?
              Според мен за да има референдум трябва да се съберат подписите на поне 1/3 от гласоподавателите. Не е редно престъпниците от БСП да отклоняват вниманието на народа от престъпленията си с референдуми.
              Онзи капут Калфата пък занимава европарламента и БАН с най важният въпрос по време на криза. Как се изписвало името калфа на латиница и на кирилица.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                След Баце и Цвък , Монката е третото недоразумение на което езикът му изпреварва мисълта .Он днес в Пловдив е завил така:Ако референдумът се провали, Станишев трябва да си подаде оставката http://news.plovdiv24.bg/410746.html Не съм фенка на никоя партия, но тая изцепка ми направи впечатление и реших да я постна.
                Ами за разхищение на държавни пари в особенно големи размери над 140 минимални работни заплати вкарват в затвора за 10-ина години. а Станишко ще профука 30 милиона на вятъра и едва ли ще гласуват повече от 1/3 от гласувалите на изборите.
                За това последното му най дребно по размер (30 милиона лева) престъпление най-малкото трябва да си подаде оставката.
                Last edited by 4un4o; 24.01.2013, 00:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  Това питам - защо тия другари 4, ЧЕТИРИ години, никой с пръст не ги докосна?!

                  Или, защото заедно продължихте да си правите ЗАменките и ИЗменките

                  п.п....и стига с това неграмотно фиаско
                  имаш постове с перфектна граматика, не се прави на най-неграмотния от неграмотните герберасти
                  Човекът си играе роля. С друг ник-уж чужденец. За да изглеждат много герберастите...
                  На референдума ще ги видим колко са много!
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                    Ами научи анГилийски ...че кога разсхождаш кучето на Овчаров....как щеси говорите.......червени ПОДЛОГИ....неграмотни сте от 9 септемри кога слязохте от гората.....А Кире баба ми и дядоми са застреляни на твоя праник 9 септември......Добрече ви изведоха от зад че даневи линчува народа.....Амимоня гьон сурат ...нали извика танковете.....я пак ги извикайте....Изроди
                    По правописа се вижда кой е неграмотния. Очевидно си ти.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                      ... Не съм фенка на никоя партия, но тая изцепка ми направи впечатление и реших да я постна.
                      Изцепката е,че дясна партия - за каквато се самообявява "Бялото течение" в БСП ,т.е герп - агитира за лява идея (каквато е тази срещу Ядрената енерегетика...) ,а обратното - уж Лявата партия (БСП) ни кара да гласуваме "ЗА" Белене.......

                      Не е трудно да провериш,че в цял свят левицата по принцип е срещу АЕЦ - оттук може да се съди доколко мутро-милиционерите са десница - нищо че вожда им се хвали кат циганче с бяло дупе по света,че едва ли не той е БГ-Рейгън-а на България (по подобие на Джордж Вашингтон за САЩ и Бонапарт за Франция - но нашта мутра категорично страда от тежък фройдистки комплекс ...)
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                        Не проблема е че неви наредихме по стадионите......но сега ще лъснат кражбите около Аеца и някой другари ще отидат на прокуратурата....и с това епопеята на Бсп ще свърши......а на вас проблема вие че бяхте с крадени пари на БФБ но нали сте Омни и се занулихте.....исега пак искате да строим Аец че дасе наушите с поръчки.....не др .....Кражбите свършиха колкото и дависе иска.
                        Това питам - защо тия другари 4, ЧЕТИРИ години, никой с пръст не ги докосна?!

                        Или, защото заедно продължихте да си правите ЗАменките и ИЗменките

                        п.п....и стига с това неграмотно фиаско
                        имаш постове с перфектна граматика, не се прави на най-неграмотния от неграмотните герберасти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Не че успях да прочета 180 страници за 10 мин., но не съм сигурен, че този доклад е на HSBC. Не знам дали самият ти си манипулиран или се опитваш да заблуждаваш хората и с каква цел! Това за мен няма значение, но по принцип не е редно да твърдиш неща /особено толкова важни/ без да си сигурен в тях.
                          Аз си знам че не се опитвам да заблуждавам, а дали съм манипулиран... Всеки е манипулиран.

                          Ама тези сметки по-долу сам можеш да ги направиш. Просто вземи калкулатора.

                          Сметките са прости. Всеки завършил пети клас може да ги провери.
                          За 2011г АЕЦ "Козлодуй" е произвел и продал над 16 милиарда kW/h ел енергия.
                          Виж ТУК
                          Да приемем че АЕЦ Белене ще продава по 15 милиарда kW/h. Това се равнява на 15 милиона MW/h.
                          АЕЦ "Белене" е проектирана със същата мощност както сега работещите два блока на АЕЦ "Козлодуй".

                          Приходите ( не печалбата) от производството на Белене при цена 50 евро на MW/h ще са:
                          15 млн Х 50 евро = 750 милиона евро на година.
                          Цената на АЕЦ "Белене" се определя от руснаците 6.3 милиарда евро. Максималната цена, определена от доклада на консултанта HSBC,огласена от управляващите, е 10,350 милиарда евро. (10 милиарда и 350 милиона евро).
                          Да приемем най-завишената цена от 10,350 млрд евро.
                          Тогава инвестицията ще се изплати за точно 13 години и 8 месеца.
                          И ще работи още 46г минимум. Ако нама други разходи.

                          Да видим как стоят нещата със текущите разходи. Да ги вземем предвид и тях.
                          В момента АЕЦ "Козлодуй" продава ток на цена 42,30 лв на MW/h. Това прави 21,64 евро на MW/h. Данните ТУК

                          Всички твърдят че АЕЦ "Козлодуй" продава на цена колкото да си покрива разходите и реализира минимална печалба от 50 млн евро годишно.
                          Да приемем че разходите на АЕЦ "Белене" ще са пак 21,64 евро за MW/h. Ако продава на 50 евро MW/h, то печалбата ще е:
                          50 - 21,64 = 28,36 евро на MW/h.
                          При годишно производство 15 млн MW/h печалбата за година ще е:
                          15 млн Х 28,36 = 429 милиона евро. Да го закръглим на 430 милиона евро годишна печалба. Тоест цялата инвестиция от 10,350 млрд евро ще се изплати за 24 години точно. Това е.
                          АЕЦ „Белене” може да се изплати за 24 години и да ни продава ток на минимална цена още 36 години.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4un4o
                            като тези ли?
                            Ето ти едно доказателство за БСП демагогията и опашатите лъжи! Оставихте бюджета на държавата през юли 2009 г с неизпълнение на заложените приходи, и несъбрани данъци ( виж ДДС и мита колко сте събрали). А сега устите ви са като дупките на градския кенеф. Цял град да се изходи в тях не може да ги запълни.


                            http://www.minfin.bg/bg/statistics/7
                            ЗАКОН ЗА БЮДЖЕТА (ЗБ) ИЗПЪЛНЕНИЕ КЪМ 31.07.2009
                            I. ПРИХОДИ И ПОМОЩИ В МИЛИОНА ЛВ
                            ЗБ 20 955,0 ИЗПЪЛНЕНИЕ 9 789,4 46,7%
                            Данъчни приходи
                            ЗБ 18 916,0 изпълнение 8 303,1 43,9%

                            Корпоративен данък
                            ЗБ 2 460,7 изпълнение 1 230,1 50,0%
                            Данъци в/у доходите на физически лица
                            ЗБ 2 286,5 изпълнение 1 198,7 52,4%
                            Данък върху добавената стойност
                            ЗБ 9 320,5 изпълнение 3 447,2 37,0%
                            Акцизи
                            ЗБ 4 260,3 изпълнение 2 143,6 50,3%
                            Мита и митнически такси
                            ЗБ 215,0 изпълнение 78,1 36,3%
                            Други данъци
                            ЗБ 216,7 изпълнение 107,7 49,7%
                            КЪМ 31 ЮЛИ 2009 ГОДИНА БСП (ПЕСОВЕ ПОМИЯРИ) СИ Е СВЪРШИЛА РАБОТАТА НА 46.7 % ПРИ НОРМАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ ТРЯБВА ДА СА ИЗПЪЛНИЛИ 58.33% ОТ БЮДЖЕТНИТЕ ПРИХОДИ.
                            Предадоха Властта с неизпълнение от близо 12% ОЩЕ ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА ЗЛОУМИШЛЕНИ ДЕЙСТВИЯ ПРОТИВ ДЪРЖАВАТА НИ И БЮДЖЕТА.
                            П.П. ЗАБЕЛЕЖЕТЕ КОЛКО СА КРАЛИ КАТО ЗА ПОСЛЕДНО ОТ МИТНИЧЕСКИ ТАКСИ И ДДС.
                            Неизпълнение на Бюджетните приходи по тези две пера е с над 21%

                            признанието на Орешарски, че БСП и коалиция са окрали държавата със над 8 милиарда
                            http://dnes.dir.bg/news/oresharski-b...-12385358?nt=6

                            За първите три години от управлението си ГЕРБ похарчили със 17,752 млрд. лв. повече, отколкото Тройната коалиция за своите три години. „По харчене това правителство надмина Тройната коалиция", смята Станишев.
                            Признанието на Станишев .че тройната коалиция е откраднала 17.552 милиарда лева. за 3 години

                            http://news.ibox.bg/news/id_1222137494
                            Крадливи копелдаци. Народният съд трябва да ви разстрелва по улиците като крастави ПЕСове както вие го правихте преди 9.9.1944 а и след това в продължение на 45 години +

                            Коментар


                            • Ами научи анГилийски ...че кога разсхождаш кучето на Овчаров....как щеси говорите.......червени ПОДЛОГИ....неграмотни сте от 9 септемри кога слязохте от гората.....А Кире баба ми и дядоми са застреляни на твоя праник 9 септември......Добрече ви изведоха от зад че даневи линчува народа.....Амимоня гьон сурат ...нали извика танковете.....я пак ги извикайте....Изроди
                              Животът е огледало.....усмихвай се

                              Коментар


                              • След Баце и Цвък , Монката е третото недоразумение на което езикът му изпреварва мисълта .Он днес в Пловдив е завил така:Ако референдумът се провали, Станишев трябва да си подаде оставката http://news.plovdiv24.bg/410746.html Не съм фенка на никоя партия, но тая изцепка ми направи впечатление и реших да я постна.
                                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                                Коментар

                                Working...
                                X